РІВНЕНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Р І Ш Е Н Н Я
і м е н е м У к р а ї н и
20 червня 2024 року м. Рівне№460/1625/24
Рівненський окружний адміністративний суд у складі судді Нор У.М., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи, адміністративну справу за позовом
ОСОБА_1 доІНФОРМАЦІЯ_1 про визнання відмови протиправною, зобов`язання вчинення певних дій, -
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 (далі- позивач) звернулася до суду з позовом до ІНФОРМАЦІЯ_2 (далі -відповідач 1), Міністерства оборони України (далі - відповідач 2), в якому просить суд:
визнати відмову Головного управління соціальної підтримки Міністерства оборони України щодо ненараування одноразової грошової допомоги ОСОБА_1 в зв`язку із загибеллю сина - ОСОБА_2 неправомірною;
зобов`язати Міністерство оборони України та ІНФОРМАЦІЯ_3 з урахуванням рішення Рівненського міського суду Рівненської області від 24.10.2023 у справі №569/4637/23 про усунення ОСОБА_3 від права на отримання одноразової грошової допомоги чи буль-яких інших грошових виплат у зв`язку з загибеллю ОСОБА_2 , здійснити нарахування та виплату одноразової грошової допомоги ОСОБА_1 , як матері загиблого ОСОБА_2 (дата смерті ІНФОРМАЦІЯ_4 ) відповідно до Закону України "Про соціальний та правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей", Постанови Кабінету Міністрів України №168 від 28.02.2022, в сумі 15 000 000 гривень обноосібно, з урахуванням раніше виплачених сум.
Позовні вимоги мотивовані протиправною бездіяльністю відповідача, що полягає у неприйнятті рішення про нарахування та виплату позивачу частини грошової допомоги у зв`язку із загибеллю військовослужбовця ОСОБА_2 .
Ухвалою суду від 16.02.2024 позовну заяву прийнято до розгляду та відкрито провадження у справі в порядку спрощеного позовного провадження без виклику сторін.
Відповідач 1 ухвалу про відкриття провадження у справі отримав. У встановлений судом строк відповідач відзив не подав.
Відповідач 2 подав відзив на позов, в якому заперечив проти позовних вимог. Міністерство оборони України зазначає, що права та свободи позивачки не порушило. Згідно інформації отриманої від Головного управління соціальної підтримки, вбачається, що 25.01.2024 надійшло звернення громадянки ОСОБА_4 від 11.01.2024, яке було опрацьовано в порядку встановленому Законом України Про звернення громадян. Відповідь на вказане звернення було надано Головним управлінням соціальної підтримки згідно листа від 03.02.2024 № 220/ВихЗВГ/689 в терміни та з дотриманням порядку передбаченим Законом України Про звернення громадян. Вважає, що звернення громадянки ОСОБА_4 від 11.01.2024 було опрацьовано в межах та в спосіб передбаченим Законом. Крім того, зазначив, що згідно інформації отриманої від Головного управління соціальної підтримки, вбачається, що рішення Рівненського міського суду у справі № 569/4637/23 від 24 жовтня 2023 року за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 про усунення від права на отримання одноразової грошової допомоги, заборонення проведення виплати одноразової грошової допомоги чи будь яких інших грошових виплат у зв`язку з загибеллю сина направлені ІНФОРМАЦІЯ_5 від 04 січня 2024 року за № 2/1/50, надійшли в Департамент соціального забезпечення та будуть включені для розгляду на найближчому засіданні Комісії, яке заплановано на першу половину березня 2024 рік. Просив у задоволенні позову відмовити.
Розглянувши позов, подані документи і матеріали, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступні обставини та відповідні до них правовідносини.
Судом встановлено, що позивач ОСОБА_1 є матір`ю, загиблого під час виконання обов`язку по захисту України солдата ОСОБА_2 .
ОСОБА_1 звернулася до Рівненського міського суду Рівненської області з позовом до ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 про усунення від права на отримання одноразової грошової допомоги, заборонення проведення виплати одноразової грошової допомоги чи будь-яких інших грошових виплат у зв`язку з загибеллю сина.
Так, судом рішенням встановлено наступне:
У листопаді 2022 року сина позивача ОСОБА_2 призвали до захисту Батьківщини від збройної агресії російської федерації. Через кілька місяців син ОСОБА_2 перестав телефонувати позивачу та її чоловіку, тоді чоловік позивача ОСОБА_6 звернувся з заявою до поліції, щодо зникнення сина ОСОБА_2 .
З дослідженої в судовому засіданні кс.копії сповіщення сім`ї (близьких родичів) безвісти зниклого військовослужбовця від 11 лютого 2023 року № 01/3/662, адресованої позивачу ОСОБА_1 , з якої вбачається, що ІНФОРМАЦІЯ_6 сповіщає з скорботою про те, що син, солдат ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_7 , зник безвісти 06 лютого 2023 року під час бойового завдання в районі ведення бойових дій в АДРЕСА_1 , приймав безпосередню участь у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв`язку з військовою агресією РФ проти України. Це сповіщення є документом для порушення клопотання для призначення пенсії (допомоги) і надання пільг, установлених законодавством України.
З дослідженої в судовому засіданні кс.копії лікарського свідоцтва про смерть № 654/НЕ від 15 лютого 2023 року, виданого Новокодацьким віділленням комунального закладу «Дніпропетровське обласне бюро судово-медичної експертизи» Дніпропетровської обласної ради, з якого вбачається, що ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_7 помер ІНФОРМАЦІЯ_4 , місце смерті - населений пункт Новомихайлівка Донецької області; смерть настала під час бойових дій, внаслідок ушкодження внаслідок дій, передбачених законом, та воєнних операцій; причина смерті встановлена судово-медичним експертом ОСОБА_7 ; хвороба (патологічні стани), що призвела до смерті: а) інші уточнені травми з залученням декількох ділянок тіла, б) вибухова травма, г) ушкодження внаслідок військових дій, спричинені іншими видами вибухів та уламків; дата травми (отруєння): 06 лютого 2023 року, місце й обставини, при яких відбулася травма (отруєння): в зоні бойових дій.
З дослідженої в судовому засіданні кс.копії свідоцтва про смерть серії НОМЕР_1 від 17 лютого 2023 року, виданого Гощанським відділом державної реєстрації актів цивільного стану у Рівненському районі Рівненської області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції вбачається, що ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_8 помер ІНФОРМАЦІЯ_9 , у віці 27 років, місце смерті - Донецька область, Покровський район, село Новомихайлівка про що 17 лютого 2023 року складено відповідний запис № 82.
Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 про усунення від права на отримання одноразової грошової допомоги, заборонення проведення виплати одноразової грошової допомоги чи будь-яких інших грошових виплат у зв`язку з загибеллю сина - задоволено.
Усунуто ОСОБА_5 від права на отримання одноразової грошової допомоги у зв`язку із загибеллю ОСОБА_2 ( ІНФОРМАЦІЯ_8 , дата смерті ІНФОРМАЦІЯ_9 ).
Заборонено ІНФОРМАЦІЯ_2 виплату ОСОБА_5 одноразової грошової допомоги чи будь яких інших грошових виплат у зв`язку загибеллю ОСОБА_2 ( ІНФОРМАЦІЯ_8 , дата смерті ІНФОРМАЦІЯ_9 ).
11.01.2024 позвач звернулася до Департаменту соціального забезпечення Міністерства оборони України, оскільки не існує законних підстав у ОСОБА_5 на отримання частини грошової допомоги у зв`язку із загибеллю сина - ОСОБА_2 , то вся грошова допомога у сумі 15000000,00 грн, як те пеедбачено Законом України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців", п.2 Постанови Кабінету Міністрів України №168 від 28.02.2022 має бути виплачена позивачу, як матері загиблого солдата.
ІНФОРМАЦІЯ_10 своїм листом повідомило позивачу, що у рішенні Рівненського міського суду Рівненської області відсутні зобов`язання для Міністерства оборони України стосовно призначення та виплати позивачу одноразової грошової допомоги, передбаченої пунктом 2 Постанови Кабінету Міністрів України від 28.02.2022 №168.
Вважаючи протиправною відмову відповідача, яка полягає у не призначенні до виплати позивачу одноразової грошової допомоги в разі загибелі військовослужбовця, останні звернулись до суду.
Вирішуючи даний спір, суд враховує наступне.
Частиною другою статті 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Основні засади державної політики у сфері соціального захисту військовослужбовців та членів їх сімей, встановлення єдиної системи їх соціального та правового захисту, гарантування військовослужбовцям та членам їх сімей в економічній, соціальній, політичній сферах сприятливих умов для реалізації їх конституційного обов`язку щодо захисту Вітчизни та регулювання відносини у цій галузі здійснює Закон України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» від 20 грудня 1991 року №2011-XII (далі Закон №2011-XII, в редакції, чинній станом на момент виникнення спірних правовідносин).
Згідно пункту першого статті 16 Закону №2011-XII одноразова грошова допомога у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності військовослужбовців, військовозобов`язаних та резервістів, які призвані на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори чи для проходження служби у військовому резерві (далі - одноразова грошова допомога), - гарантована державою виплата, що здійснюється особам, які згідно з цим Законом мають право на її отримання.
Підпунктами 1-3 пункту другого статті 16 Закону №2011-XII передбачено, що одноразова грошова допомога призначається і виплачується у разі:
1) загибелі (смерті) військовослужбовця під час виконання ним обов`язків військової служби або внаслідок захворювання, пов`язаного з виконанням ним обов`язків військової служби, або смерті особи, звільненої з військової служби, протягом року після звільнення її з військової служби, якщо смерть настала внаслідок поранення, контузії, каліцтва, захворювання, пов`язаних з виконанням обов`язків військової служби;
2) смерті військовослужбовця, що настала в період проходження ним військової служби або внаслідок захворювання чи нещасного випадку, що мали місце в період проходження ним військової служби, або смерті особи, звільненої з військової служби, протягом року після звільнення її з військової служби, якщо смерть настала внаслідок поранення, контузії, каліцтва, захворювання, нещасного випадку, пов`язаних з проходженням військової служби;
3) загибелі (смерті) військовозобов`язаного або резервіста, якого призвано на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори чи для проходження служби у військовому резерві, що настала під час виконання обов`язків військової служби або служби у військовому резерві.
Статтею 16-1 Закону №2011-XII встановлено, що у випадках, зазначених у підпунктах 1-3 пункту 2 статті 16 цього Закону, право на призначення та отримання одноразової грошової допомоги мають батьки, один із подружжя, який не одружився вдруге, діти, які не досягли повноліття, утриманці загиблого (померлого). Утриманцями вважаються члени сім`ї, які мають право на пенсію у разі втрати годувальника відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» за загиблого (померлого) військовослужбовця, військовозобов`язаного або резервіста (особу, звільнену з військової служби, смерть якої настала протягом року після звільнення).
Згідно пункту третього статті 16-2 Закону №2011-XII розмір одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті) військовослужбовця в період дії воєнного стану визначається Кабінетом Міністрів України.
Пунктом першим статті 16-3 Закону №2011-XII передбачено, що одноразова грошова допомога у випадках, передбачених підпунктами 1-3 пункту 2 статті 16 цього Закону, призначається і виплачується рівними частками всім особам, які мають право на її призначення та отримання, за їх особистою заявою чи заявою їх законних представників. У разі відмови якоїсь з осіб, зазначених у статті 16-1 цього Закону, від призначення та отримання одноразової грошової допомоги, або якщо одна із зазначених осіб у строк, встановлений пунктом 8 цієї статті, не реалізувала своє право на призначення та отримання такої допомоги, її частка розподіляється між іншими особами, які мають право на призначення та отримання одноразової грошової допомоги. Особам, які мають право на призначення та отримання одноразової грошової допомоги, її виплата здійснюється незалежно від реалізації права на призначення та отримання такої допомоги будь-якою з осіб, зазначених у статті 16-1 цього Закону.
Згідно пунктів восьмого та дев`ятого Закону №2011-XII особи, які мають право на отримання одноразової грошової допомоги, передбаченої цим Законом, можуть реалізувати його протягом трьох років з дня виникнення у них такого права.
Порядок призначення і виплати одноразової грошової допомоги визначається Кабінетом Міністрів України.
28 лютого 2022 року Кабінетом Міністрів України було прийнято постанову №168 «Питання деяких виплат військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу, поліцейським та їх сім`ям під час дії воєнного стану» (далі Постанова №168, в редакції, чинній станом на момент виникнення спірних правовідносин).
Абзацами першим-третім пункту 2 Постанови №168 установлено, що сім`ям загиблих осіб, зазначених у пункті 1 цієї постанови, виплачується одноразова грошова допомога в розмірі 15 000 000 гривень, яка розподіляється рівними частками на всіх отримувачів, передбачених у статті 16-1 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей», крім громадян російської федерації або республіки білорусь та осіб, які постійно проживають на територіях цих країн, осіб, які засуджені за державну зраду, колабораційну діяльність, пособництво державі-агресору.
Особи, які мають право на отримання одноразової грошової допомоги, передбаченої цією постановою, можуть реалізувати це право з дня його виникнення. Днем виникнення такого права є дата загибелі особи, зазначеної у пункті 1 цієї постанови, в період дії воєнного стану, що зазначена у свідоцтві про смерть.
У разі відмови однієї або кількох осіб, які мають право на отримання одноразової грошової допомоги, передбаченої цією постановою, від її отримання або якщо зазначені особи протягом трьох років з дня виникнення у них такого права його не реалізували, їх частки розподіляються між іншими особами, які мають право на одноразову грошову допомогу. Особам, які мають право на одноразову грошову допомогу, виплата їх частки здійснюється незалежно від реалізації такого права іншими особами.
Якщо після призначення та виплати одноразової грошової допомоги у повному розмірі, зазначеному в абзаці першому цього пункту, за її отриманням звертаються інші особи, які мають на неї право, питання щодо перерозподілу суми такої допомоги вирішується за взаємною згодою осіб або в судовому порядку.
Державні органи, які зазначені у пункті 1 цієї постанови, мають право отримувати інформацію з державних реєстрів щодо осіб, які мають право на отримання одноразової грошової допомоги.
Виплата одноразової грошової допомоги, передбаченої у цьому пункті, здійснюється також сім`ям осіб, зазначених у пункті 1 цієї постанови, які померли внаслідок поранення (контузії, травми, каліцтва), отриманого у період дії воєнного стану під час захисту Батьківщини, участі у бойових діях або забезпеченні здійснення заходів з національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії, перебуваючи безпосередньо в районах їх ведення (здійснення), зокрема на тимчасово окупованій російською федерацією території України, на території між позиціями сил оборони та позиціями військ держави-агресора, у період здійснення зазначених заходів, не пізніше ніж через один рік після поранення (контузії, травми, каліцтва).
Одноразова грошова допомога виплачується особі шляхом перерахування коштів уповноваженим органом на рахунок в установі банку державного сектору, зазначеного одержувачем у заяві.
Отже, постанова № 168 є нормативно-правовим актом, який встановлює право на отримання одноразової грошової допомоги сім`ям загиблих осіб, зазначених у пунктах 1-1-2 цієї постанови, у період дії воєнного стану. Водночас постанова № 168 не визначає порядок і умови виплати одноразової грошової допомоги.
Порядок і умови визначають завдання органів військового управління, військових частин, установ, військових навчальних закладів щодо оформлення документів для призначення та виплати одноразової грошової допомоги, передбаченої пунктом 2 постанови Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2022 року № 168 "Питання деяких виплат військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу, поліцейським та їх сім`ям під час дії воєнного стану" (далі - ОГД), алгоритм її призначення та виплати, перелік необхідних документів визначають Порядок і умови призначення та виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті) військовослужбовців Збройних Сил України в період дії воєнного стану, затверджені наказом Міністерства оборони України від 25 січня 2023 року № 45 (далі - Порядок і умови № 45).
Відповідно до п.1.2 Порядку і умов № 45 ОГД призначається та виплачується у разі загибелі військовослужбовця Збройних Сил України (далі - військовослужбовець) під час дії воєнного стану, а також смерті осіб, які померли внаслідок поранення (контузії, травми, каліцтва), отриманого на військовій службі в Збройних Силах України у період дії воєнного стану під час захисту Батьківщини, участі у бойових діях або забезпеченні здійснення заходів з національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії, перебуваючи безпосередньо в районах їх ведення (здійснення), зокрема на тимчасово окупованій російською федерацією території України, на території між позиціями сил оборони та позиціями військ держави-агресора у період здійснення зазначених заходів, не пізніше ніж через один рік після поранення (контузії, травми, каліцтва) (далі - під час захисту Батьківщини).
Згідно п.1.3, 1.4 Порядку і умов № 45 сім`ям загиблих військовослужбовців відповідно до пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2022 року № 168 «Питання деяких виплат військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу, поліцейським та їх сім`ям під час дії воєнного стану» виплачується ОГД, яка розподіляється рівними частками на всіх отримувачів, передбачених у статті 16-1 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей», крім громадян російської федерації або республіки білорусь та осіб, які постійно проживають на територіях цих країн, осіб, які засуджені за державну зраду, колабораційну діяльність, пособництво державі-агресору.
Особи, які мають право на отримання ОГД, можуть реалізувати це право з дня його виникнення. Днем виникнення такого права є дата загибелі (смерті) особи, зазначеної у пункті 1 постанови Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2022 року № 168 «Питання деяких виплат військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу, поліцейським та їх сім`ям під час дії воєнного стану», що вказана у свідоцтві про смерть. Право осіб на отримання ОГД визначається станом на дату загибелі (смерті) військовослужбовця.
Відповідно до п.1.7 Порядку і умов № 45 ОГД призначається і виплачується рівними частками всім особам, які мають право на її призначення та отримання, за їх особистою заявою чи заявою їх законних представників. Заява (додаток 1) подається до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки (далі - ТЦКСП) незалежно від місця реєстрації заявника.
Згідно з пунктом 4.1, 4.2 Порядку і умов № 45 члени сім`ї звертаються до районного (міського) ТЦКСП незалежно від місця реєстрації та подають документи, зазначені в додатку 2.
Районний (міський) ТЦКСП приймає від заявника (незалежно від місця його реєстрації) документи, завіряє копії цих документів, не пізніше 7 робочих днів після надходження всіх документів (додаток 5) надсилає їх обласному (Київському міському) ТЦКСП за підпорядкуванням.
Додатком 2 Порядку і умов № 45 визначено перелік документів, які надають члени сім`ї до районного (міського) ТЦКСП для призначення та виплати ОГД.
Згідно з пунктом 10 вказаного переліку визначено - відмова, заява, інший правочин, завірений відповідно до Закону України «Про нотаріат» або міжнародних договорів, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України (за наявності).
Разом з тим, хоча нотаріально засвідченої відмови ОСОБА_5 немає, але рішенням Рівненського міського суду від 24.10.2023 №569/4637/23 усунуто ОСОБА_5 від права на отримання одноразової грошової допомоги у зв`язку із загибеллю ОСОБА_2 ( ІНФОРМАЦІЯ_8 , дата смерті ІНФОРМАЦІЯ_9 ). Заборонено ІНФОРМАЦІЯ_2 виплату ОСОБА_5 одноразової грошової допомоги чи будь яких інших грошових виплат у зв`язку загибеллю ОСОБА_2 ( ІНФОРМАЦІЯ_8 , дата смерті ІНФОРМАЦІЯ_9 ).
Приписами ч. 4 ст. 78 КАС України визначено, що обставини, встановлені рішенням суду у господарській, цивільній або адміністративній справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді іншої справи, у якій беруть участь ті самі особи або особа, стосовно якої встановлено ці обставини, якщо інше не встановлено законом.
Зважаючи на наведену норму права та наведене вище, оскільки ОСОБА_5 (батько померлого ОСОБА_2 ) усунутий від права на отримання одноразової грошової допомоги на підставі рішення Рівненського міського суду Рівненської області від 24.10.2023 у справі №569/4637/23, яке набрала законної сили, його частка мала бути розподілена між іншими особами, які мають право на одноразову грошову допомогу.
З урахуванням наведеного, нерозподілена частка ОГД, мала бути призначена ОСОБА_1 (матері померлого ОСОБА_2 ), у відповідності до положень постанови №168.
Згідно з частинами 1, 2 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Відповідно до положень статті 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні. Жодні докази не мають для суду наперед встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності.
За наведеного вище суд вважає, що заявлені позовні вимоги знайшли своє підтвердження матеріалами справи, є обґрунтованими, а надані письмові докази є належними та достатніми для постановлення судового рішення про часткове задоволення адміністративного позову.
Вирішуючи питання щодо розподілу судових витрат, суд зазначає, що відповідно до частини 1 статті 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Правові підстави для відшкодування судових витрат у порядку ст. 139 КАС України, відсутні.
Керуючись статтями 241-246, 255, 257-262, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
В И Р І Ш И В :
Позов ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_2 , Міністерства оборони України про визнання відмови протиправною, зобов`язання вчинення певних дій задовольнити частково.
Визнати протипарвною та скасувати відмову Головного управління соціальної підтримки Міністерства оборони України щодо ненарахування одноразової грошової допомоги ОСОБА_1 в зв`язку із загибеллю сина - ОСОБА_2 .
Зобов`язати Міністерство оборони України повторно розглянути подані 11.01.2024 ОСОБА_1 документи щодо призначення одноразової грошової допомоги сім`ї загиблого 06.02.2023 ОСОБА_2 та прийняти обґрунтоване рішення, з урахуванням висновків суду, висловлених за наслідками розгляду цієї справи.
У задоволенні решти позовних вимог відмовити.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення. Апеляційна скарга подається безпосередньо до Восьмого апеляційного адміністративного суду.
Повний текст рішення складений 19 червня 2024 року
Учасники справи:
Позивач - ОСОБА_1 ( АДРЕСА_2 , ЄДРПОУ/РНОКПП НОМЕР_2 )
Відповідач - ІНФОРМАЦІЯ_3 ( АДРЕСА_3 , ЄДРПОУ/РНОКПП НОМЕР_3 ) Відповідач - Міністерство оборони України (просп. Повітрофлотський, буд. 6,м. Київ,03168, ЄДРПОУ/РНОКПП 00034022)
Суддя У.М. Нор