РІВНЕНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про зупинення провадження у справі
14 листопада 2018 року
м. Рівне
№817/1383/18
Рівненський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Комшелюк Т.О. за участю секретаря судового засідання Трохимчук А.М. та сторін і інших осіб, які беруть участь у справі:
позивача: представник ОСОБА_1,
відповідача: представник ОСОБА_2,
розглянувши в підготовчому засіданні клопотання Рівненського обласного виробничого комунального підприємства водопровідно-каналізаційного господарства "Рівнеоблводоканал" про зупинення провадження у адміністративній справі за позовом Головного управління ДФС у Рівненській області до Рівненського обласного виробничого комунального підприємства водопровідно-каналізаційного господарства "Рівнеоблводоканал" про стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках,
В С Т А Н О В И В:
У провадженні Рівненського окружного адміністративного суду перебуває на розгляді адміністративна справа №817/1383/18 за позовом Головного управління ДФС у Рівненській області до Рівненського обласного виробничого комунального підприємства водопровідно-каналізаційного господарства "Рівнеоблводоканал" про стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках.
12.11.2018 відповідач подав до суду клопотання про зупинення провадження у справі на підставі п.3 ч.1 ст.236 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України). Вказане клопотання обґрунтував тим, що предметом позову в даній адміністративній справі є стягнення коштів з банківських рахунків відповідача, зокрема на суму податкового боргу зі сплати податку на додану вартість за період з грудня 2016 року по січень 2017 року. Відповідач вказує, що він отримує субвенції з державного бюджету на погашення різниці між фактичною вартістю послуг з централізованого водопостачання та водовідведення та тарифами на вказані послуги, що затверджувалися та/або погоджувалися органами державної влади чи місцевого самоврядування. Відповідно до статті 31 Закону України "Про державний бюджет України на 2017 рік", перерахування вказаної субвенції здійснюється із загального фонду державного бюджету в обсязі, що відповідає обсягу надходжень від погашення податкового боргу, в тому числі реструктуризованого або розстроченого (відстроченого), з податку на додану вартість (з урахуванням штрафних санкцій, пені та процентів, нарахованих на суму цього розстроченого (відстроченого) боргу), та спеціального фонду державного бюджету за рахунок джерел, визначених пунктами 13 і 14 статті 11 цього Закону, що сплачуються підприємствами електроенергетичної, нафтогазової, вугільної галузей, підприємствами, що надають послуги з виробництва, транспортування та постачання теплової енергії, підприємствами централізованого водопостачання та водовідведення, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, на суму заборгованості, що не була відшкодована станом на 1 січня 2016 року, з урахуванням проведених у минулих роках розрахунків. Тобто, погашення заборгованості з податку на додану вартість здійснюється відповідачем за рахунок субвенції на відшкодування різниці між фактичною вартістю послуг з централізованого водопостачання та водовідведення та тарифами на вказані послуги, що затверджувалися та/або погоджувалися органами державної влади чи місцевого самоврядування. Так, відповідачем були укладені договори з Головним управлінням Державної казначейської служби України у Рівненській області, Департаментом фінансів Рівненської обласної державної адміністрації та Департаментом житлово-комунального господарства енергетики та енергоефективності Рівненської обласної державної адміністрації про організацію взаєморозрахунків для перерахування відповідачу субвенції від 24.07.2017 №3, від 11.09.2017 №4, від 12.10.2017 №5 та від 14.12.2017 №6, за умовами яких перерахування коштів субвенції здійснюється на підставі рішення Міністерства фінансів України. Однак, станом на вересень 2018 року Міністерством фінансів України не було прийнято рішення про перерахування коштів субвенції відповідачу на погашення різниці в тарифах відповідно до вказаних договорів. Тому, відповідач звернувся до суду з позовом до Міністерства фінансів України про зобов'язання Міністерства прийняти відповідне рішення. Ухвалою Рівненського окружного адміністративного суду від 02.10.2018 у справі №1740/2332/18 було відкрито провадження за даним позовом. Таким чином, представник відповідача вказує на об'єктивну неможливість розгляду даної справи до вирішення адміністративної справи №1740/2332/18, у зв'язку з чим просить зупинити провадження у даній справі до набрання законної сили судовими рішеннями у адміністративній справі №1740/2332/18.
Представник позивача в підготовчому засіданні проти задоволення клопотання відповідача про зупинення провадження у справі не заперечив.
Представник відповідача в підготовчому засіданні надав пояснення тотожні викладеним в клопотанні про зупинення провадження у справі та просив його задовольнити.
Заслухавши пояснення представників сторін, перевіривши юридичну та фактичну обґрунтованість мотивів, покладених відповідачем в основу клопотання про зупинення провадження у справі, дослідивши докази, наявні в матеріалах справи, суд зазначає наступне.
Відповідно до п.3 ч.1 ст.236 КАС України, суд зупиняє провадження у справі в разі об’єктивної неможливості розгляду цієї справи до вирішення іншої справи, що розглядається в порядку конституційного провадження, адміністративного, цивільного, господарського чи кримінального судочинства, - до набрання законної сили судовим рішенням в іншій справі; суд не може посилатися на об’єктивну неможливість розгляду справи у випадку, коли зібрані докази дозволяють встановити та оцінити обставини (факти), які є предметом судового розгляду.
Судом встановлено, що у провадженні Рівненського окружного адміністративного суду перебуває на розгляді адміністративна справа №1740/2332/18 за позовом Рівненського обласного виробничого комунального підприємства водопровідно-каналізаційного господарства «Рівнеоблводоканал» до Міністерства фінансів України про зобов’язання Міністерства фінансів України прийняти рішення про перерахування РОВКП ВКГ "Рівнеоблводоканал" субвенції на погашення різниці в тарифах відповідно до Договору №3 про організацію взаєморозрахунків від 24.07.2017 на суму 4941356 грн. 79 коп., Договору №4 про організацію взаєморозрахунків від 11.09.2017 на суму 2781636 грн. 32 коп., Договору №5 про організацію взаєморозрахунків від 12.10.2017 на суму 4299169 грн. 51 коп., Договору №6 про організацію взаєморозрахунків від 14.12.2017 на суму 2696498 грн. 75 коп.
Суд погоджується з твердженням відповідача про наявність об'єктивної неможливості розгляду справи №817/1383/18 до вирішення справи №1740/2332/18, оскільки, на переконання суду, вказані адміністративні справи є пов'язаними.
Так, прийнятим за результатами розгляду адміністративної справи №1740/2332/18 рішенням будуть встановлені обставини, які впливають на збирання та оцінку доказів у даній справі, зокрема щодо розгляду позовної вимоги про стягнення коштів з банківських рахунків відповідача на суму податкового боргу зі сплати податку на додану вартість в розмірі 18119867,65грн.
Зважаючи на викладене, суд приходить до висновку про наявність обставин, які унеможливлюють продовження судового розгляду даної справи до набрання законної сили судовим рішенням Рівненського окружного адміністративного суду у справі №1740/2332/18.
За наведених обставин, клопотання відповідача про зупинення провадження у даній справі до набрання законної сили судовим рішенням у справі №1740/2332/18 належить до задоволення.
Згідно з ч.1 ст.183 КАС України, у підготовчому засіданні суд постановляє ухвалу (ухвали) про процесуальні дії, що необхідно вчинити до закінчення підготовчого провадження та початку судового розгляду справи по суті.
Керуючись п.1 ч.1 ст.183, п.3 ч.1 ст.236, ст.ст.243, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
У Х В А Л И В :
Клопотання Рівненського обласного виробничого комунального підприємства водопровідно-каналізаційного господарства "Рівнеоблводоканал" про зупинення провадження у справі задовольнити повністю.
Зупинити провадження у адміністративній справі №817/1383/18 за позовом Головного управління ДФС у Рівненській області до Рівненського обласного виробничого комунального підприємства водопровідно-каналізаційного господарства "Рівнеоблводоканал" про стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках до набрання законної сили судовим рішенням у справі №1740/2332/18 за позовом Рівненського обласного виробничого комунального підприємства водопровідно-каналізаційного господарства "Рівнеоблводоканал" до Міністерства фінансів України про зобов'язання вчинення певних дій.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання.
Ухвала може бути оскаржена. Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п’ятнадцяти днів з дня її проголошення. Апеляційна скарга подається до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Рівненський окружний адміністративний суд.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини ухвали суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Повний текст ухвали суду складений 15 листопада 2018 року.
Суддя Комшелюк Т.О.