ВОЛИНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про забезпечення позову
08 березня 2024 року ЛуцькСправа № 140/2609/24 Волинський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Смокович В.І., розглянувши заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Паливно-торгова фірма «Центр» про забезпечення позову в адміністративній справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Паливно-торгова фірма «Центр» до Головного управління ДПС у Волинській області про визнання протиправним та скасування розпорядження,
ВСТАНОВИВ:
Товариства з обмеженою відповідальністю «Паливно-торгова фірма «Центр» (далі ТзОВ «ПТФ «Центр», заявник) звернулося в суд з позовом до Головного управління ДПС у Волинській області (далі ГУ ДПС у Волинській області) про визнання протиправним та скасування розпорядження ГУ ДПС у Волинській області №53-р від 06 березня 2024 року про анулювання ліцензій на право роздрібної торгівлі пальним: №03110314202300016, терміном дії з 16 листопада 2023 року до 16 листопада 2028 року, за адресою місця торгівлі: Волинська область, Камінь-Каширський район, село Оконськ , вулиця Київська, 3, АЗС №1 з магазином; №03190314202200006, терміном дії з 18 серпня 2022 року до 18 серпня 2027 року, за адресою місця торгівлі: Україна, Волинська область, місто Нововолинськ, вулиця Дорошенка, 51, АЗС №1 з магазином.
Одночасно із позовною заявою, тобто до відкриття провадження у справі,ТзОВ «ПТФ «Центр» подало заяву про забезпечення позову, у якій просить:
- вжити заходи забезпечення позову шляхом зупинення дії розпорядження ГУ ДПС у Волинській області №53-р від 06 березня 2024 року про анулювання ліцензій на право роздрібної торгівлі пальним: №03110314202300016, терміном дії з 16 листопада 2023 року до 16 листопада 2028 року, за адресою місця торгівлі: Волинська область, Камінь-Каширський район, село Оконськ, вулиця Київська, 3, АЗС №1 з магазином; №03190314202200006, терміном дії з 18 серпня 2022 року до 18 серпня 2027 року, за адресою місця торгівлі: Україна, Волинська область, місто Нововолинськ, вулиця Дорошенка, 51, АЗС №1 з магазином, до вирішення по суті спору щодо оскарження вказаного розпорядження та набрання рішенням суду законної сили;
- зобов`язати ГУ ДПС у Волинській області внести інформацію до Єдиного реєстру ліцензіатів та місць обігу пального щодо зупинення дії розпорядження ГУ ДПС у Волинській області №53-р від 06 березня 2024 року про анулювання ліцензій на право роздрібної торгівлі пальним: №03110314202300016, терміном дії з 16 листопада 2023 року до 16 листопада 2028 року, за адресою місця торгівлі: Волинська область, Камінь-Каширський район, село Оконськ , вулиця Київська, 3, АЗС №1 з магазином; №03190314202200006, терміном дії з 18 серпня 2022 року до 18 серпня 2027 року, за адресою місця торгівлі: Україна, Волинська область, місто Нововолинськ, вулиця Дорошенка, 51, АЗС №1 з магазином;
- зобов`язати ГУ ДПС у Волинській області виключити (видалити) з Єдиного державного реєстру суб`єктів господарювання, які отримали ліцензії на право виробництво, зберігання, оптової та роздрібної торгівлі пальним та місць виробництва, зберігання, оптової та роздрібної торгівлі пальним інформацію (записи» відомості) про анулювання ТОВ «ПТФ «Центр» ліцензій на право роздрібної торгівлі пальним: №03110314202300016, терміном дії з 16 листопада 2023 року до 16 листопада 2028 року, за адресою місця торгівлі: Волинська область, Камінь-Каширський район, село Оконськ , вулиця Київська, 3, АЗС №1 з магазином; №03190314202200006, терміном дії з 18 серпня 2022 року до 18 серпня 2027 року, за адресою місця торгівлі: Україна, Волинська область, місто Нововолинськ, вулиця Дорошенка, 51, АЗС №1 з магазином.
В обґрунтування необхідності вжиття заходу забезпечення позову ТОВ «ПТФ «Центр» зазначає, що основним видом діяльності вищевказаних господарських одиниць АЗС ТзОВ «ПТФ «Центр», що розташовані у Волинській області, є роздрібна торгівля пальним, та торгівля супутніми автотоварами. Можливість здійснення господарської діяльності напряму залежить від наявності діючої ліцензії. Анулювання ліцензії призводить до зупинення господарської діяльності підприємства на автозаправних станціях, що може мати наслідки такі як: втрата прибутку від здійснення господарської діяльності, неможливість виплати заробітної плати персоналу, неможливість виконання зобов`язань щодо реалізації пального за вже укладеними правочинами, що, у свою чергу, призведе до підриву ділової репутації підприємства та численних судових процесів з приводу сплати штрафних санкцій на користь контрагентів.
Вказує, що зупинення роботи вищезазначених автозаправних станцій блокує роботу підприємств та нормальне існування мешканців не лише в місті Нововолинськ, селі Оконськ, а також і прилеглих населених пунктів, оскільки зазначені автозаправні станції є єдиними у даних місцевостях, де здійснюється відпуск нафтопродуктів та торгівля супутніми товарами.
Також, у зв`язку з військовими діями, постачання нафтопродуктів стоїть особливо гостро, та пальне, як товар має істотну соціальну значущість і вільний доступ до його придбання має істотне значення для збереження соціального благополуччя та спокою серед населення відповідного регіону, у зв`язку з чим позивачем заключено договір купівлі-продажу нафтопродуктів, зокрема: Договір №2023-10-30 від 30 жовтня 2023 року з Uslugi Transportowe Miroslaw Barszczewski, ідентифікаційний код REGON: 790728907; №2022-3 від 24 серпня 2022 року з UAB LINO TAPARAUSKO FIRMA, company number 234951750; №2022- 07-24/08 від 24 серпня 2022 року з UAB «MELDANА».
Зазначає про готовність забезпечення нафтопродуктами військових, територіальну оборону, лікарні, ДСНС, поліцію, органи місцевого самоврядування, аграрний сектор для забезпечення посівної компанії в 2023-2024 роках. Для цього заключили Договір купівлі-продажу нафтопродуктів №LT/24/017/T/SN/E та скрапленого газу №LT/24/161/T/SN/E з акціонерним товариством «ORLEN Lietuva».
Заявник зауважує, що невжиття заходів забезпечення позову шляхом зупинення дії розпорядження ГУ ДПС у Волинській області №53-р від 06 березня 2024 року істотно ускладнить ефективний захист прав та інтересів підприємства від порушень з боку суб`єкта владних повноважень у сфері господарської діяльності, а саме: право здійснювати самостійно без обмежень господарську діяльність, оскільки анульовання ліцензій на право роздрібної торгівлі пальним на вищевказаних АЗС призведе до негативних наслідків для підприємства, зокрема, до неможливості здійснення господарської діяльності через зупинення АЗС; можливого розірвання ділових відносин з контрагентами та погіршення ділової репутації підприємства, а забезпечення позову на час судового розгляду справи відновить право підприємства на здійснення господарської діяльності та надасть можливість підприємству, до остаточного вирішення даного спору, реалізовувати своє право на здійснення своєї господарської діяльності.
Невжиття таких заходів, очевидно, може призвести до того, що захист прав, свобод та інтересів позивача, на захист яких буде подано адміністративний позов, стане неможливим, або для їх відновлення необхідно буде докласти значних зусиль та витрат.
З метою недопущення заподіяння шкоди матеріально-правовим інтересам ТОВ «ПТФ «Центр», клієнтам, контрагентам та третім особам, підприємство звернулось до суду та просить вжити заходи забезпечення позову.
Відповідно до частини першої статті 154 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) заява про забезпечення позову розглядається судом, у провадженні якого перебуває справа або до якого має бути поданий позов, не пізніше двох днів з дня її надходження, без повідомлення учасників справи.
Відтак, розгляд заяви про забезпечення позову розглянуто судом без повідомлення учасників справи.
Суд, дослідивши матеріали справи, дійшов висновку про наявність підстав для задоволення заяви виходячи з наступного.
Відповідно до частини другої статті 150 КАС України забезпечення позову допускається як до пред`явлення позову, так і на будь-якій стадії розгляду справи, якщо: 1) невжиття таких заходів може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся або має намір звернутися до суду; або 2) очевидними є ознаки протиправності рішення, дії чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень, та порушення прав, свобод або інтересів особи, яка звернулася до суду, таким рішенням, дією або бездіяльністю.
Згідно із частиною четвертою статті 150 КАС України подання позову, а також відкриття провадження в адміністративній справі не зупиняють дію оскаржуваного рішення суб`єкта владних повноважень, якщо суд не застосував відповідні заходи забезпечення позову.
Як передбачено частиною першою статті 151 КАС України, позов може бути забезпечено: 1) зупиненням дії індивідуального акта або нормативно-правового акта; 2) забороною відповідачу вчиняти певні дії; 4) забороною іншим особам вчиняти дії, що стосуються предмета спору; 5) зупиненням стягнення на підставі виконавчого документа або іншого документа, за яким стягнення здійснюється у безспірному порядку.
Суд може застосувати кілька заходів забезпечення позову. Заходи забезпечення позову мають бути співмірними із заявленими позивачем вимогами. Суд також повинен враховувати співвідношення прав (інтересу), про захист яких просить заявник, із наслідками вжиття заходів забезпечення позову для заінтересованих осіб (частина друга статті 151 КАС України).
За приписами частин четвертої-шостої статті 154 КАС України залежно від обставин справи суд може забезпечити позов повністю або частково. Про забезпечення позову або про відмову у забезпеченні позову суд постановляє ухвалу. В ухвалі про забезпечення позову суд зазначає вид забезпечення позову та підстави його обрання. Суд може також зазначити порядок виконання ухвали про забезпечення позову.
Отже, забезпечення адміністративного позову - це вжиття адміністративним судом, в провадженні якого знаходиться справа, певних процесуально-правових заходів щодо охорони прав, свобод та інтересів позивача, які б гарантували виконання рішення суду, у разі задоволення позову; для задоволення судом поданої позивачем заяви про забезпечення адміністративного позову останній має обґрунтувати необхідність задоволення такого клопотання та довести, що незадоволення клопотання призведе хоча б до одного із наслідків, передбачених частиною другою статті 150 КАС України.
Тобто, інститут забезпечення адміністративного позову є однією з гарантій захисту прав, свобод та законних інтересів юридичних та фізичних осіб - позивачів в адміністративному процесі, механізмом, який покликаний забезпечити реальне та неухильне виконання судового рішення прийнятого в адміністративній справі.
При цьому, заходи забезпечення мають бути вжиті лише в межах позовних вимог та бути адекватними та співмірними з позовними вимогами. Суд також повинен враховувати співвідношення прав (інтересу), про захист яких просить заявник, із наслідками вжиття заходів забезпечення позову для заінтересованих осіб.
Співмірність передбачає співвідношення негативних наслідків від вжиття заходів забезпечення позову з тими негативними наслідками, які можуть настати в результаті невжиття цих заходів, з урахуванням відповідності права чи законного інтересу, за захистом яких заявник звертається до суду, майнових наслідків заборони відповідачу здійснювати певні дії.
Адекватність заходу до забезпечення позову, що застосовується судом, визначається його відповідністю вимогам, на забезпечення яких він вживається. Оцінка такої відповідності здійснюється судом, зокрема, з урахуванням співвідношення права (інтересу), про захист яких просить заявник, з майновими наслідками заборони відповідачеві вчиняти певні дії.
Тобто, при вирішенні питання про забезпечення позову суд має здійснити оцінку обґрунтованості доводів заявника щодо необхідності вжиття відповідних заходів з урахуванням такого: розумності, обґрунтованості і адекватності вимог заявника щодо забезпечення позову; забезпечення збалансованості інтересів сторін, а також інших учасників судового процесу; наявності зв`язку між конкретним заходом до забезпечення позову і предметом позовної вимоги, зокрема, чи спроможний такий захід забезпечити фактичне виконання судового рішення в разі задоволення позову; імовірності утруднення виконання або невиконання рішення суду в разі невжиття таких заходів; запобігання порушенню у зв`язку із вжиттям таких заходів прав та охоронюваних законом інтересів осіб, що не є учасниками даного судового процесу.
Аналогічна правова позиція міститься, зокрема, у постановах Верховного Суду від 21 листопада 2018 року у справі №826/8556/17, від 26 квітня 2019 року у справі №826/16334/18.
Так, позивач просить суд зупинити дію розпорядження ГУ ДПС у Волинській області від №53-р від 06 березня 2024 року, яким заявнику анульовано ліцензії на право роздрібної торгівлі пальним.
Згідно із статтею 15 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального»від 19 грудня 1995 року№ 481/95-ВР (даліЗакон № 481/95-ВР) роздрібна торгівля алкогольними напоями (крім столових вин) або тютюновими виробами, або рідинами, що використовуються в електронних сигаретах, або пальним може здійснюватися суб`єктами господарювання (у тому числі іноземними суб`єктами господарювання, які діють через свої зареєстровані постійні представництва) всіх форм власності, у тому числі їх виробниками, за наявності у них ліцензій на роздрібну торгівлю.
Отже, роздрібна торгівля пальним здійснюються суб`єктами господарювання виключно за наявності ліцензії.
Відповідно до статті 3 Закону № 481/95-ВР ліцензія анулюється шляхом прийняття органом, який видав ліцензію, відповідного рішення про анулювання у формі розпорядження про таке анулювання. Ліцензія анулюється та вважається недійсною з дня оприлюднення розпорядження про анулювання ліцензії на офіційному веб-сайті органу ліцензування.
Анулювання ліцензії - позбавлення суб`єкта господарювання (у тому числі іноземного суб`єкта господарювання, який діє через своє зареєстроване постійне представництво) права на провадження діяльності, зазначеної в ліцензії (стаття 1 Закону № 481/95-ВР).
Як вбачається з матеріалів справи, ГУ ДПС у Волинській області видано ТзОВ «ПТФ «Центр» такі ліцензії на право роздрібної торгівлі пальним: №03110314202300016, терміном дії з 16 листопада 2023 року до 16 листопада 2028 року, за адресою місця торгівлі: Волинська область, Камінь-Каширський район, село Оконськ , вулиця Київська, 3, АЗС №1 з магазином; №03190314202200006, терміном дії з 18 серпня 2022 року до 18 серпня 2027 року, за адресою місця торгівлі: Україна, Волинська область, місто Нововолинськ, вулиця Дорошенка, 51, АЗС №1 з магазином.
Розпорядженням ГУ ДПС у Волинській області №53-р від 06 березня 2024 року ТзОВ «ПТФ «Центр» анульовано вищевказані ліцензії на право роздрібної торгівлі пальним, у зв`язку із встановленням факту подання заявником недостовірних даних у документах, поданих разом із заявою на отримання ліцензії.
На електронний кабінет позивача надійшли витяги з даного розпорядження №53-р від 06 березня 2024 року (розворот арк. спр. 20-21).
В межах даної справи позивач просить суд визнати протиправним та скасувати розпорядження ГУ ДПС у Волинській області №53-р від 06 березня 2024 року про анулювання вищевказаних ліцензій на право роздрібної торгівлі пальним.
Отже, заходи забезпечення позову шляхом зупинення дії розпорядження ГУ ДПС у Волинській області №53-р від 06 березня 2024 року про анулювання ліцензій на право роздрібної торгівлі пальним, є співмірними із заявленими позивачем вимогами.
Суд акцентує увагу, що згідно із частиною четвертою статті 150 КАС України подання позову, а також відкриття провадження в адміністративній справі не зупиняють дію оскаржуваного рішення суб`єкта владних повноважень, якщо суд не застосував відповідні заходи забезпечення позову.
Таким чином, оскарження позивачем розпорядження ГУ ДПС у Волинській області №53-р від 06 березня 2024 року, не зупиняють дію такого розпорядження при зверненні до суду.
Згідно виписки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань вбачається, що одним із видів економічної діяльності ТзОВ «ПТФ «Центр» є роздрібна торгівля пальним.
З матеріалів, що додані заявником до заяви про забезпечення позову вбачається, що ТзОВ «ПТФ «Центр» укладено з іноземним контрагентомкомпанією «ORLEN Lietuva» договори купівлі-продажу нафтопродуктів №LT/24/017/T/SN/E, №LT/24/161/T/SN/E (арк. спр. 31-39), в межах господарської діяльності щодо роздрібної торгівлі пальним укладені договори з Відділом культури Нововолинської міської ради Волинської області від 24 травня 2023 року №329 купівлі-продажу, ТзОВ «ВМК-Україна» від 09 листопада 2023 року №442 купівлі-продажу, ДП «Шахта №9 «Нововолинська» від 27 червня 2023 року №214 про закупівлю товару, Приватна агрофірма «Селекціонер» від 01 вересня 2023 року №65 купівлі-продажу, ТзОВ «Захід Опт Транс» від 19 жовтня 2023 року №95 купівлі-продажу нафтопродуктів, ДП «Агрофірма Луга-Нова» ПП «Універсам» від 01 листопада 2023 року №475 купівлі-продажу, ТзОВ «ПТФ «Укр-Петроль» від 03 грудня 2023 року №63 купівлі-продажу, ПП «Унаверсам» від 05 жовтня 2023 року №64 купівлі-продажу, ФОП ОСОБА_1 від 08 вересня 2022 року купівлі-продажу, ПП «Сам-Моторс» від 08 вересня 2022 року №5 купівлі-продажу, СТМ «Прикордонник» від 08 вересня 2022 року №6 купівлі-продажу, ФОП ОСОБА_2 від 08 вересня 2022 року №8 купівлі-продажу, ТОВ «Джентрі» від 12 листопада 2023 року №591 купівлі-продажу, ПАТ «Західна промислова група» від 08 вересня 2022 року №10 купівлі-продажу, КНП «Нововолинська центральна міська лікарня» від 03 жовтня 2022 року №57-424/т/2022 купівлі-продажу, ПП «Авеком» від 08 вересня 2022 року №12 купівлі-продажу, ФОП ОСОБА_3 від 21 грудня 2022 року №189 купівлі-продажу, ДП «Шахта №9 «Нововолинська» від 10 квітня 2023 року №306 купівлі-продажу, Виконавчий комітет політики Люблинецької сільської ради від 05 жовтня 2023 року №413, ДП «Шахта №9 «Нововолинська» від 06 березня 2023 року №277 купівлі-продажу (зворот арк. спр. 53-75) та з багатьма іншими контрагентами.
Тобто, на підставі оскаржуваного розпорядження, позивач не матиме правових підстав для роздрібної торгівлі пальним, що зумовлює необхідність докладання позивачем значних зусиль та додаткових витрат, як для збереження наявного товару (пального) так і реалізації взятих на себе цивільно-правових та господарсько-правових зобов`язань.
Отже, виконання оспорюваного адміністративного акта може спричинити значну шкоду, відшкодування якої неминуче пов`язано з труднощами заявника щодо зберігання пального та реалізацією взятих на себе цивільно-правових та господарсько-правових зобов`язань за укладеними вище договорами.
Суд акцентує увагу на тому, що розпорядження ГУ ДПС у Волинській області від №53-р від 06 березня 2024 року, яким анульовано ліцензії на роздрібну торгівлю пальним, фактично зупиняє господарську діяльність ТзОВ «ПТФ «Центр», оскільки унеможливлює подальше здійснення роздрібної торгівлі пальним, що має негативні наслідки не лише для ТзОВ «ПТФ «Центр» та для його працівників, а й для третіх осіб, перед яким у заявника наявні господарські зобов`язання.
Враховуючи вище викладене, суд погоджується із заявником, що у разі незупинення дії розпорядження ГУ ДПС у Волинській області №53-р від 06 березня 2024 року про анулювання ліцензій на право роздрібної торгівлі пальним та у разі задоволення судом позовних вимог заявника, щодо скасування спірного розпорядження, для відновлення порушених спірним розпорядженням прав позивача, ним, в подальшому, необхідно буде докласти значних зусиль та витрат для відновлення попереднього становища.
При цьому суд наголошує, що в розумінні положень статті 150 КАС України забезпечення позову допускається якщо невжиття таких заходів може істотно ускладнити чи унеможливити ефективний захист або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся до суду.
Таким чином, суд вважає за можливе зупинити дію розпорядження ГУ ДПС у Волинській області №53-р від 06 березня 2024 року про анулювання ТзОВ «ПТФ «Центр» ліцензій на право роздрібної торгівлі пальним, у зв`язку з тим, що невжиття таких заходів може істотно ускладнити чи унеможливити ефективний захист або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся до суду.
При цьому, обраний заявником спосіб забезпечення позову відповідає його предмету та, водночас, вжиття таких заходів не зумовлює фактичного вирішення спору по суті, а спрямоване лише на збереження існуючого становища до розгляду справи по суті заявлених вимог.
Аналогічні висновки викладені у постанові Верховного Суду від 14 грудня 2021 року (справа № 240/16920/21), від 15 квітня 2022 року (справа № 440/6755/21), від 21 грудня 2022 року (справа № 160/11995/22) від 31 січня 2023 року (справа № 140/8709/21), від 22 березня 2023 року (справа № 380/8301/22), від 22 лютого 2024 року (справа №560/16942/23).
Судом враховано той факт, що рішенням Волинського окружного адміністративного суду від 09 січня 2023 року у справі №140/7212/22, залишеного без змін постановою Восьмого апеляційного адміністративного суду від 13 листопада 2023 року, визнано протиправним та скасовано розпорядження ГУ ДПС у Волинській області від 07 жовтня 2022 року №76-р про анулювання ліцензій на право роздрібної торгівлі пальним, серед інших №03190314202200006 за адресою місця торгівлі: Волинська обл., м. Нововолинськ, вул. Дорошенка, б.51, АЗС №1 з магазином, з підстав «у зв`язку з отриманням від уповноважених органів інформації, що документи, копії яких подані разом із заявою на отримання ліцензії, не видавалися/не погоджувалися такими органами».
Також рішенням Волинського окружного адміністративного суду від 13 червня 2023 року у справі № 140/7926/23, яке набрало законної сили 16 жовтня 2023 року, визнано протиправним та скасовано розпорядження ГУ ДПС у Волинській області від 10 квітня 2023 року №75-р, в частині відмови ТОВ «ПТФ «Центр» у видачі ліцензії на право роздрібної торгівлі пальним за адресою: Волинська обл., Камінь-Каширський район, с. Оконськ, вул. Київська, 3 та зобов`язано видати ліцензію на право роздрібної торгівлі пальним за цією ж адресою.
Суд враховує принципи, викладені у Рекомендаціях NR (89)8 про тимчасовий судовий захист в адміністративних справах, прийнятій Комітетом Ради Європи 13.09.1989, де вказано, що рішення про вжиття заходів тимчасового захисту може, зокрема, прийматися у разі, якщо виконання адміністративного акта може спричинити значну шкоду, відшкодування якої неминуче пов`язано з труднощами, і якщо на перший погляд наявні достатньо вагомі підстави для сумнівів у правомірності такого акта. Суд, який постановляє вжити такий захід, не зобов`язаний одночасно висловлювати думку щодо законності чи правомірності відповідного адміністративного акта; його рішення стосовно вжиття таких заходів жодним чином не повинно мати визначального впливу на рішення, яке згодом має бути ухвалено у зв`язку з оскарженням адміністративного акта.
У всіх державах діяльність органів державної влади постійно включає заходи, які, хоча і здійснюються з постанням на суспільні інтереси, часто негативно впливають на діяльність, права та інтереси тих чи інших осіб. При цьому органи державної влади зобов`язані діяти відповідно до закону і, якщо їхні рішення оскаржуються, довести в правоможному суді, що вони дотримувались відповідних норм. Отже, негайне виконання актів, що оскаржуються, може за деяких обставин суперечити вимогам справедливості, яка має бути основною рисою взаємин громадян з органами державної влади. Це свідчить про необхідність надання тимчасового захисту стосовно актів адміністративних органів влади.
З огляду на зазначене суд вважає, що зупинення дії розпорядження ГУ ДПС у Волинській області №53-р від 06 березня 2024 року про анулювання ліцензій на право роздрібної торгівлі пальним не є вирішенням справи по-суті, а спрямоване лише на збереження існуючого становища позивача до розгляду такої справи по суті. Запобіганням можливого ускладнення для позивача відновити існуюче становище у разі задоволення позову.
Суд зазначає, що будь-яке забезпечення позову в адміністративній справі є наданням тимчасового захисту до вирішення справи по суті, який застосовується у випадках за наявністю об`єктивних обставин, які дозволяють зробити обґрунтоване припущення, що невжиття відповідних заходів потягне за собою більшу шкоду, ніж їх застосування.
Враховуючи вищевикладене та з огляду на те, що подання позову не зупиняє дію оскаржуваного рішення суб`єкта владних повноважень, якщо суд не застосував відповідні заходи забезпечення позову, тому суд вважає заяву ТзОВ «ПТФ «Центр» про забезпечення позову шляхом зупинення дії розпорядження ГУ ДПС у Волинській області №53-р від 06 березня 2024 року про анулювання вищенаведених ліцензій на право роздрібної торгівлі пальним підставною та такою, що підлягає задоволенню.
Керуючись статтями150,154,248 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
УХВАЛИВ:
Заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Паливно-торгова фірма «Центр» про забезпечення позову задовольнити.
Зупинити дію розпорядження Головного управління ДПС у Волинській області №53-р від 06 березня 2024 року про анулювання Товариству з обмеженою відповідальністю «Паливно-торгова фірма «Центр» ліцензій на право роздрібної торгівлі пальним: №03110314202300016, терміном дії з 16 листопада 2023 року до 16 листопада 2028 року, за адресою місця торгівлі: Волинська область, Камінь-Каширський район, село Оконськ, вулиця Київська, 3, АЗС №1 з магазином; №03190314202200006, терміном дії з 18 серпня 2022 року до 18 серпня 2027 року, за адресою місця торгівлі: Україна, Волинська область, місто Нововолинськ, вулиця Дорошенка, 51, АЗС №1 з магазином, до набрання законної сили судовим рішенням в адміністративній справі №140/2609/24.
Зобов`язати Головне управління ДПС у Волинській області внести інформацію до Єдиного реєстру ліцензіатів та місць обігу пального щодо зупинення дії розпорядження Головного управління ДПС у Волинській області №53-р від 06 березня 2024 року в частині анулювання ліцензії №03110314202300016, терміном дії з 16 листопада 2023 року до 16 листопада 2028 року, за адресою місця торгівлі: Волинська область, Камінь-Каширський район, село Оконськ, вул. Київська, З, АЗС №1 з магазином та ліцензії №03190314202200006, терміном дії з 18 серпня 2022 року до 18 серпня 2027 року, за адресою місця торгівлі: Україна, Волинська область, місто Нововолинськ, вулиця Дорошенка, 51, АЗС № 1 з магазином.
Зобов`язати Головне управління ДПС у Волинській області виключити (видалити) з Єдиного державного реєстру суб`єктів господарювання, які отримали ліцензії на право виробництво, зберігання, оптової та роздрібної торгівлі пальним та місць виробництва, зберігання, оптової та роздрібної торгівлі пальним інформацію (записи, відомості) про анулювання Товариству з обмеженою відповідальністю «Паливно-торгова фірма «Центр» ліцензії на право роздрібної торгівлі пальним №03110314202300016, терміном дії з з 16 листопада 2023 року до 16 листопада 2028 року, за адресою місця торгівлі: Волинська область, Камінь-Каширський район, село Оконськ , вул. Київська, З, АЗС №1 з магазином та ліцензії на право роздрібної торгівлі пальним №03190314202200006, терміном дії з 18 серпня 2022 року до 18 серпня 2027 року, за адресою місця торгівлі: Україна, Волинська область, м. Нововолинськ, вул. Дорошенка, 51, АЗС №1 з магазином.
Ухвала підлягає негайному виконанню з дня її постановлення незалежно від її оскарження.
Роз`яснити учасникам справи, що оскарження ухвали про забезпечення позову не зупиняє її виконання, а також не перешкоджає подальшому розгляду справи.
Копію ухвали направити учасникам справи.
Ухвала набирає законної сили в порядку та строки, визначеністаттею 256 Кодексу адміністративного судочинства України, та може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги до Восьмого апеляційного адміністративного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її складення.
Суддя В.І. Смокович
Повний текст судового рішення складено та підписано 08 березня 2024 року.