УХВАЛА
19 квітня 2016 р.
Справа № 816/341/16
Суддя Харківського апеляційного адміністративного суду Тацій Л.В., розглянувши питання можливості відкриття апеляційного провадження за апеляційною скаргою Головного управління ДФС у Полтавській області на постанову Полтавського окружного адміністративного суду від 30.03.2016р. по справі № 816/341/16
за позовом ОСОБА_1
до Головного управління ДФС у Полтавській області
про скасування індивідуальної податкової консультації,
ВСТАНОВИВ:
Постановою Полтавського окружного адміністративного суду від 30.03.2016р. задоволено адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного управління ДФС у Полтавській області про скасування індивідуальної податкової консультації .
На зазначену постанову Головним управлінням ДФС у Полтавській області подано апеляційну скаргу.
Також, Головним управлінням ДФС у Полтавській області, подано клопотання про звільнення від сплати судового збору з посиланням на положення ст. 88 КАС України та ст. 8 Закону України "Про судовий збір".
В обґрунтування заявленого клопотання відповідач посилається на те, що відповідно до п. 12 статті 2 Бюджетного кодексу України бюджетні установи - органи державної влади, органи місцевого самоврядування, а також організації, створені ними у встановленому порядку, що повністю утримуються за рахунок відповідно державного бюджету чи місцевого бюджету. Бюджетні установи є неприбутковими.
Дослідивши наявні матеріали, суд приходить до висновку, що клопотання Головного управління ДФС у Полтавській області підлягає частковому задоволенню, виходячи з наступного.
Відповідно до частини 1 статті 88 Кодексу адміністративного судочинства України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.
Статтею 8 Закону України "Про судовий збір" передбачено, що враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі. Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.
Відповідно до положень ч. 1 ст. 3 Бюджетного кодексу України бюджетний період для всіх бюджетів, що складають бюджетну систему України, становить один календарний рік, який починається 1 січня кожного року і закінчується 31 грудня того ж року.
Фінансування витрат на оплату судового збору для державних органів із державного бюджету передбачено за кодом економічної класифікації 2800 "Інші поточні платежі", розмір яких щорічно затверджується відповідним кошторисом.
При цьому, суд враховує, що саме відсутність бюджетних асигнувань, тобто фінансових ресурсів для покриття видатків на певні цілі, в даному випадку, - на сплату судового збору, а не відсутність бюджетного фінансування є поважною причиною неможливості сплатити судові витрати.
Враховуючи вищенаведене та право суду на відстрочення та розстрочення сплати судового збору, звільнення від його сплати, суд вважає за необхідне частково задовольнити клопотання відповідача та відстрочити сплату судових витрат до ухвалення апеляційним судом рішення у даній справі.
Апеляційна скарга за формою та змістом відповідає вимогам ст. 187 Кодексу адміністративного судочинства України, подана з дотриманням порядку і строків апеляційного оскарження.
Інших перешкод для прийняття апеляційної скарги Харківським апеляційним адміністративним судом та відкриття апеляційного провадження не встановлено.
З огляду на зазначене, перешкоди для прийняття апеляційної скарги та відкриття апеляційного провадження Харківським апеляційним адміністративним судом відсутні.
Керуючись ст.ст. 88, 187, 189 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя
УХВАЛИВ:
Клопотання Головного управління ДФС у Полтавській області задовольнити частково.
Відстрочити Головному управлінню ДФС у Полтавській області сплату судового збору до ухвалення судового рішення по даній справі.
Відкрити апеляційне провадження за апеляційною скаргою Головного управління ДФС у Полтавській області на постанову Полтавського окружного адміністративного суду від 30.03.2016р. по справі № 816/341/16 за позовом ОСОБА_1 до Головного управління ДФС у Полтавській області про скасування індивідуальної податкової консультації.
Особи, які беруть участь у справі, мають право подати клопотання про розгляд апеляційної скарги за їх відсутності.
Запропонувати особам, які беруть участь у справі, подати до Харківського апеляційного адміністративного суду заперечення на апеляційну скаргу.
Надіслати особам, які беруть участь у справі, копії ухвали про відкриття апеляційного провадження, копії апеляційної скарги та інформацію про їхні права та обов'язки.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Тацій Л.В.