П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
Справа № 348/2357/16-а
24 березня 2017 року м. Надвірна
Надвірнянський районний суд Івано-Франківскої області
в складі: головуючого-судді Грещука Р.П.,
секретаря Клекот Л.М.,
з участю представника позивача - Капака В.М.,
представника відповідача - Жукової О.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Надвірна справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Надвірнянського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Івано-Франківської області про зобов`язання призначити пенсію як учаснику ліквідації аварії на ЧАЕС,-
ВСТАНОВИВ:
14.12.2016 р. ОСОБА_1 звернувся до суду з адміністративним позовом до Надвірнянського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Івано-Франківської області про зобов`язання призначити пенсію як учаснику ліквідації аварії на ЧАЕС.
24.03.2017 року позивач ОСОБА_1 збільшив свої позовні вимоги.
В судовому засіданні представник позивача ОСОБА_1 підтримав його збільшені позовні вимоги в повному об`ємі з підстав наведених в позовній заяві.
Просить суд постановити рішення, яким поновити позивачу строк для звернення до адміністративного суду та визнати його таким, що був пропущений ним з поважних причин.
Визнати неправомірними дії Надвірнянського ОУПФ України Івано-Франківської області щодо відмови в призначенні та виплаті пенсії ОСОБА_1 як учаснику ліквідації наслідків аварії на Чорнобильської АЕС.
Зобов`язати Надвірнянське ОУПФ України Івано-Франківської області призначити та виплачувати позивачу з 04.05.2016 року пенсію на підставі ст. 55 Закону України „ Про статус і соціальний захист громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи із зменшенням пенсійного віку на 10 років як учаснику ліквідації наслідків аварії на Чорнобильської АЕС.
Визнати неправомірними дії Надвірнянського ОУПФ України Івано-Франківської області щодо відмови в зарахуванні ОСОБА_1 періоду догляду за особами пенсійного віку.
Зобов`язати Надвірнянське ОУПФ України Івано-Франківської області зарахувати позивачу до загального стажу період догляду за перестарілими: ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 з 02.01.1987 року по 20.08.1988 року та ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 з 03.01.1999 року по 12.12.2003 року.
Представник відповідача в судовому засіданнні позовні вимоги не визнала та подала заперечення в якому ОУПФ України Івано-Франківської області вказує, що позовні вимоги ОСОБА_1 є безпідставними виходячи з наступного.
Відповідно до ст. 55 З-ну України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», пенсія за віком як учаснику ліквідації аварії на ЧАЕС призначається особам, які працювали у зоні відчуження з моменту аварії до 01.07.1986 року незалежно від кількості робочих днів, а з липня 1986 року по 31.12.1986 року -не менше 5 календарних днів із зменшенням пенсійного віку на 10 років.
Учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС , які відпрацювали на інших роботах з шкідливими і важкими умовами праці за списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затвердженим у встановленому порядку (чоловіки 12 років 6 місяців і більше), вік виходу на пенсію зменшується додатково на один рік.
На основі наданих позивачем документів його загальний стаж становить 31 рік 9 місяців 01 день, зокрема: пільговий стаж роботи за Списком № 2 становить 12 років 06 місяців 17 днів.
Відповідно до підпункту «г» пункту 7 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 25.11.2005 року № 22-1, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 27.12.2005 р. за № 1566/11846, до заяви про призначення пенсії за віком з урахуванням положень статті 55 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», додаються, зокрема формою, затвердженою постановою Державного Комітету СРСР по праці та соціальних питаннях від 09.03.1988 р. № 122, або довідка архівної установи, або інші первинні документи, в яких зазначено період роботи, населений пункт чи об`єкт, де особою проводились роботи по ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС.
Первинними є ті документи, що складені в період роботи в зоні відчуження.
Позивач 26.09.2016 року звернувся до управління із заявою про призначення пенсії за віком як учаснику ліквідації аварії на ЧАЕС. Разом із заявою до пакету документів подав трудову книжку, військовий квиток, довідку з Міністерства оборони України Надвірнянського районного військового комісаріату № 81 від 10.05.2016 року про період перебування в зоні небезпеки ЧАЕС, посвідчення учасника ліквідації наслідків аварії Чорнобильської АЕС та довідки про стаж роботи.
Однак, зазначає відповідач, ОСОБА_4 не представлено архівні довідки або інші первинні документи, видані після 1986 року (періоду роботи ліквідації аварії на ЧАЕС), а саме довідка видана 2016 роком, в якій не зазначено період роботи чи населений пункт чи об`єкт, де проводились роботи по ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, що не дає можливість визначити період перебування (роботи) в зоні відчуження.
Окрім того, згідно ст.ст. 99, 100 КАС України для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється 6- місячний строк, який обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод та інтересів. Однак, на думку відповідача, позивач пропустив цей строк звернення до суду.
Крім того, в судовому засіданні, представник Надвірнянського ОУПФ України Івано-Франківської області заперечила і щодо задоволення вимог ОСОБА_1 щодо зарахування йому до загального стажу період догляду за перестарілими: ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 з 02.01.1987 року по 20.08.1988 року та ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 з 03.01.1999 року по 12.12.2003 року, оскільки позивачем не надано медичний висновок про те, що вказані особи потребували стороннього догляду.
Просить в задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 відмовити.
Суд, вислухавши пояснення сторін та дослідивши письмові докази, надані сторонами на виконання вимог ст. 71 КАС Україниі які сторони вважають достатніми для обґрунтування і заперечення позовних вимог та з`ясувавши фактичні обставини справи, прийшов до висновку про можливість задоволення позову ОСОБА_1 з наступних підстав.
Відповідно до ч.2 ст.19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Статтею 46 Конституції України визначено, що громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом. Це право гарантується загальнообов`язковим державним соціальним страхуванням за рахунок страхових внесків громадян, підприємств, установ і організацій, а також бюджетних та інших джерел соціального забезпечення; створенням мережі державних, комунальних, приватних закладів для догляду за непрацездатними. Пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом.
Відповідно до ст. 6 КАС України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб`єкта владних повноважень порушені її права, свободи або інтереси.
Ст. 2 КАС України також передбачено, що у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Змістом ч. 1 ст. 11 КАС України визначено, що розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і доведенні перед судом їх переконливості.
Ч. 1 ст.71 КАС України закріплює, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу, а суд згідно ст. 86 цього Кодексу, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні.
В судовому засіданні встановлено, що з 25.10.1984 року по 01.12.1986 року позивач проходив строкову військову службу, що підтверджується військовим квитком серії НОМЕР_1 , копія якого долучена до матеріалів справи.
З?"ясовано також, що у період з 29.08.1986 року по 09.12.1986 року позивач перебував в зонах небезпеки ЧАЕС, визначених рішенням Урядової комісії СРСР по ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС від 07.08.1986 р. № 87, від 19.08.1986 р. № 10, від 05.01.1987 р. № 339, від 02.02.1987 р. № 351 як безпосередньо зайнятий на роботах, передбачених Постановою Ради Міністрів СРСР і ВЦРПС від 05.06.1986 року № 665-19, постановою ЦК КПРС, Ради Міністрів СРСР і ВЦРПС від 29.12.1987 року № 1497-37, які дають право на державну пенсію на пільгових умовах у відповідності зі списком № 1, затвердженим постановою Ради Міністрів СРСР від 22.08. 1956 року і постановою Державного комітету СРСР по праці і соціальних питаннях від 09.03.1988 р. № 122.
Даний факт перебування позивача ОСОБА_1 в зонах небезпеки ЧАЕС підтверджується довідкою № 81 від 10.05.2016 року, виданою Надвірнянським районним військовим комісаріатом, копія якої долучена до матеріалів справи та не спростовано представником відповідача.
Відповідно до ст. 15 З-ну України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», підставами для визначення статусу учасника ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС є період роботи (служби) у зоні відчуження, що підтверджується відповідними документами. Видача довідок про період роботи по ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, а також на території радіоактивного забруднення здійснюється підприємствами, установами та організаціями (військкоматами).
Зі змісту ч. 3 ст. 55 цього Закону, призначення та виплата пенсії особам, які мають право на її отримання із зменшенням пенсійного віку, провадиться відповідно до Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» і цього Закону.
Разом з тим, як вбачається з листа Надвірнянського ОУПФ України Івано-Франківської області від 28.10.2016 року за №5916/03, позивачу відмовлено в призначенні пенсії за віком, оскільки стаж його роботи, як вважає відповідач, становить 9 років, 2 місяці, 27 днів, при необхідному-15 років, що є недостатнім для призначення пенсії за віком, як учаснику ліквідації аварії на ЧАЕС.
Статтею 44 З-ну України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» встановлено, що заява про призначення пенсії та необхідні документи подаються до територіального органу Пенсійного фонду або до уповноваженого ним органу чи уповноваженій особі в порядку, визначеному правлінням Пенсійного фонду за погодженням із спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади у сфері праці та соціальної політики.
«Порядком подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування», затвердженим постановою правління Пенсійного фонду України від 25 листопада 2005 року № 22-1 передбачено, що при призначенні пенсії із використанням норм ст. 55 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» до заяви про призначення пенсії за віком додаються такі документи: посвідчення учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та довідка про період (періоди) участі в ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, форма якої затверджена постановою Державного Комітету СРСР по праці та соціальних питаннях від 09 березня 1988 року №122. У разі неможливості надання довідки за формою №122 внаслідок ліквідації підприємства, установи, організації, для визначення права на призначення пенсії надаються інші (первинні) документи, що стверджують період роботи в зоні відчуження, а саме: довідки про період роботи в зоні, табелі обліку робочого часу за період роботи у зоні, копії відомостей (особових рахунків) на виплату заробітної плати.
Згідно з п. 1 ч. 1ст. 55 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, які працювали у зоні відчуження з моменту аварії до 01.07.1986 року незалежно від кількості робочих днів, а з 01.07.1986 року по 31.12.1986 року - не менше 5 календарних днів пенсії надаються із зменшенням пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» на 10 років.
Відповідно до п. п. «г» п. 7 «Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування», затвердженого Постановою Правління Пенсійного Фонду України від 25.11.2005 р. №22-1, до заяви про призначення пенсії за віком із застосуванням норм ст. 55 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» додаються, зокрема, посвідчення учасника ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС та довідка про період участі в ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, за формою, затвердженою Постановою Державного комітету СРСР по праці та соціальних питаннях від 09.03.1988 р. №122, або довідка військової частини, в складі якої особа брала участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, або довідка архівної установи, або інші первинні документи, в яких зазначено період роботи, населений пункт чи об`єкт, де особою проводилися роботи по ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС.
Відсутність усіх первинних документів, на що посилається відповідач, не може бути підставою для відмови позивачу в його законному праві на призначення пенсії із зменшенням пенсійного віку, з урахуванням того, що він є учасником ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, що підтверджується відповідним посвідченням.
Разом з тим, відповідно до довідки зустрічної перевірки документів про стаж роботи Надвірнянського ОУПФ України від 16.08.2016 року № 355 встановлено, що у період з 29.08.1986 року по 09.12.1986 року ОСОБА_1 перебував в зонах небезпеки ЧАЕС, про що свідчить облікова карточка військового квитка серії НОМЕР_1 (військова частина НОМЕР_2 ).
Тобто, відповідач не заперечує той факт, що у період з 29.08.1986 року по 09.12.1986 року ОСОБА_1 перебував в зонах Чорнобильської АЕС.
Спір зводиться до встановлення права позивача на такі пільги при призначенні пенсії за відсутності первинних документів, які безпосередньо підтверджують факт виконання робіт у зоні відчуження.
Інших уточнюючих документів, крім наданих позивачем відповідачу оригіналів, які знаходяться в матеріалах пенсійної справи, оглянутої судом в судовому засіданні, на даний час немає, оскільки ці всі документи не збережені(втачені).
Тому, на переконання суду, факт перебування позивача у зоні відчуження з 29.08.1986 року по 09.12.1986 року повністю підтверджується доказами, наявними в матеріалах справи.
Окрім того, як вбачається з пояснень представника позивача, за період з 02.01.1987 року по 20.08.1988 року ОСОБА_1 здійснював догляд за перестарілою ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_1 , а також в період з 03.01.1999 року по 12.12.2003 року - за перестарілою ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_2 .
Відповідно до п. є ч. 3 ст. 56 З-ну України «Про пенсійне забезпечення» до стажу роботи зараховується час догляду за інвалідом І групи або дитиною-інвалідом віком до 16 років, а також за пенсіонером, який за висновком медичного закладу потребує постійного стороннього догляду.
Порядок встановлення часу догляду за інвалідом І групи, дитиною-інвалідом віком до 16 років, а також пенсіонером, який за висновком медичного закладу потребує постійного стороннього догляду встановлений п. 10 Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України № 637 від 12.08.1993 року, а саме зазначений час догляду встановлюється на підставі: акта обстеження фактичних обставин здійснення догляду; документів, що засвідчують перебування на інвалідності (для інвалідів І групи і дітей-інвалідів) і вік (для перестарілих і дітей-інвалідів).
Акт обстеження фактичних обставин здійснення догляду складається органами Пенсійного фонду на підставі відомостей, одержаних від органів управління житловим фондом, сільських, селищних Рад народних депутатів, опитування осіб, за якими здійснюється догляд, та їхніх сусідів, інших даних.
Відповідно до п.14 ст.11 цього З-ну загальнообов`язковому державному пенсійному страхуванню підлягають один з непрацюючих працездатних батьків, усиновителів, опікун, піклувальник, які фактично доглядають за інвалідом 1 групи або за престарілим, який за висновком медичного закладу потребує постійного стороннього догляду або досяг 80-річного віку, якщо такі непрацюючі працездатні особи одержують допомогу або компенсацію відповідно до законодавства в Управлінні соціального захисту населення. Ця норма набрала чинності з 01.01.2005 року.
Стаж обчислюється на підставі індивідуальних відомостей про застраховану особу, які надаються відділом персоніфікованого обліку Пенсійного фонду.
До 01.01.2005 року час догляду за названою категорією осіб зараховується до страхового стажу в порядку і на умовах, передбачених чинним раніше законодавством.
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 29.04.2004р. № 558 «Про затвердження Порядку призначення і виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги» непрацюючим фізичним особам, які постійно надають соціальні послуги громадянам похилого віку, інвалідам, дітям-інвалідам, хворим, які не здатні до самообслуговування і потребують постійної сторонньої допомоги (крім осіб, котрих обслуговують соціальні служби), призначається щомісячна компенсаційна виплата.
При зарахуванні до страхового стажу періоду догляду за інвалідом І групи та престарілим до управління Пенсійного фонду України надається довідка управління праці та соціального захисту населення, яка підтверджує отримання щомісячної компенсаційної виплати за яку сплачені страхові внески.
У разі, якщо до січня 2004 року непрацююча працездатна особа доглядала за інвалідом І групи або дитиною-інвалідом віком до 16 років, а також за пенсіонером, який за висновком медичного закладу потребував постійного стороннього догляду, час догляду зараховується до стажу роботи, який дає право на трудову пенсію, незалежно від отримання допомоги або компенсації.
Періоди догляду за пенсіонерами зараховуються до страхового стажу на вказаних вище умовах при призначенні пенсій на загальних підставах.
Суд не бере до уваги твердження представника відповідача про те, що підстав для зарахування ОСОБА_1 до стажу роботи періодів догляду за перестарілими особами з 02.01.1987 року по 20.08.1988 року та з 03.01.1999 року по 12.12.2003 рік немає, оскільки такі твердження представника Надвірнянського ОУПФ України Івано-Франківської області повністю спростовуються поясненнями представника позивача та письмовими матеріалами справи, зокрема довідками виконкому Білоославської с/ради №206 за 1988 рік, №186 від 25.12.2003 року, №441 від 07.10.2016 року, копії яких долучені до матеріалів справи.
Крім того, як вбачається з відповіді Надвірнянського ОУПФ України Івано-Франківської області від 28.10.2016 року за №5916/03 адресованої ОСОБА_1 , відповідач погоджується, що в ході проведення зустрічної звірки було підтверджено період догляду ОСОБА_1 за перестарілою особою у вказані вище періоди.
За правилами ст. 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб`єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.
Враховуючи те, що представник Надвірнянського ОУПФ України у Надвірнянському районі Івано-Франківської області не надав суду доказів правомірності своїх дій , суд вважає такі дії незаконними.
Беручи до уваги наведене, суд вважає, що для захисту та відновлення порушеного права позивача необхідно зобов`язати Надвірнянське ОУПФ України Івано-Франківської області призначити та виплачувати ОСОБА_1 з 04.05.2016 року пенсію на підставі ст. 55 Закону України « Про статус і соціальний захист громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи» із зменшенням пенсійного віку на 10 років як учаснику ліквідації наслідків аварії на Чорнобильської АЕС, а також зобов`язати відповідача зарахувати позивачу до загального стажу період догляду за перестарілими: ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 з 02.01.1987 року по 20.08.1988 року та ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 з 03.01.1999 року по 12.12.2003 року.
Відповідно до ч.1 ст.99 КАС України адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Ч.2 ст. 99 КАС України передбачає, що для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Враховуючи викладене, положення ч.2 ст.99 КАС України, а також те, що право на пенсію у позивача виникло 04.05.2016 року, звернувся він з заявою про призначення пенсії в Надвірнянське ОУПФ України 27.07.2016 року, що відповідає вимогам «Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до З-у України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування», а відповідач прийняв рішення про відмову в призначенні пенсії тільки 28.10.2016 року, суд вважає, що ОСОБА_1 не пропустив строк для звернення до адміністративного суду за захистом своїх прав, свобод та інтересів, тому даний адміністративний позов підлягає розгляду по суті, а порушене право підлягає захисту з 04.05.2016 року.
Таким чином, суд, оцінюючи в сукупності здобуті докази по справі прийшов до висновку про можливість задоволення позову ОСОБА_1 .
На підставі вищевикладеного, ст. 19, 124 Конституції України, ст. ст. 15, 49, 55 Закону України Про соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, Постанови Кабінету Міністрів України від 29.04.2004 року №558 « Про затвердження Порядку призначення і виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги» ст. ст. 11, 17, 18, 71, 121, 160, 161, 162, 163, 186 КАС України суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Надвірнянського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Івано-Франківської області про зобов`язання призначити пенсію як учаснику ліквідації аварії на ЧАЕС задоволити.
Визнати неправомірними дії Надвірнянського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Івано-Франківської області щодо відмови в призначенні та виплаті ОСОБА_1 пенсії як учаснику ліквідації наслідків аварії на Чорнобильської АЕС.
Зобов`язати Надвірнянське об`єднане управління Пенсійного фонду України Івано-Франківської області призначити та виплачувати ОСОБА_1 з 04.05.2016 року пенсію на підставі ст. 55 Закону України « Про статус і соціальний захист громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи» із зменшенням пенсійного віку на 10 років як учаснику ліквідації наслідків аварії на Чорнобильської АЕС.
Визнати неправомірними дії Надвірнянського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Івано-Франківської області щодо відмови в зарахуванні ОСОБА_1 періоду догляду за особами пенсійного віку.
Зобов`язати Надвірнянське об`єднане управління Пенсійного фонду України Івано-Франківської області зарахувати ОСОБА_1 до загального стажу період догляду за перестарілими: ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 з 02.01.1987 року по 20.08.1988 року та ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 з 03.01.1999 року по 12.12.2003 року.
Апеляційна скарга на постанову може бути подана до Львівського апеляційного адміністративного суду в порядку, визначеному ст.186 КАС України через Надвірнянський районний суд Івано-Франківської області.
Суддя Грещук Р.П.
Повний текст постанови виготовлено 28.03.2017 року