Справа № 345/1363/17
Провадження № 3/345/351/2017
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
30.05.2017 року м.Калуш
Суддя Калуського міськрайонного суду Івано-Франківської області Мигович О.М. ознайомившись з матеріалами справи про адміністративне правопорушення щодо ОСОБА_1, жителя ІНФОРМАЦІЯ_1, Калуського айону Івано-Франківської області за ст.ст.173, 180 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
в с т а н о в и в :
До Калуського міськрайонного суду надійшли матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1за ст.ст. 173, 180 КУпАП.
Ознайомившись з матеріалами справи про адміністративне правопорушення, суд приходить до висновку, що дана справа підлягає поверненню в Калуського ВП ГУНП України в Івано-Франківській області для належного оформлення з наступних підстав.
Відповідно до ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення), в тому числі і місце проживання; місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.
В порушення вимог статті 173 КУпАП в протоколі про адміністративне правопорушення від 22.03.2017 року не зазначено свідків, їх місце проживання, а суть зазначеного в протоколі адміністративного правопорушення не відповідає точно ознакам складу адміністративного правопорушення, зазначеним у статті КУпАП, за якою складено протокол, що унеможливлює розгляд зазначеної справи про адміністративне правопорушення.
Обов'язок щодо належного складання протоколу про адміністративне правопорушення та надання доказів на підтвердження викладених в протоколі відомостей, покладається на особу, яка його складає та не може бути перекладено на суд.
Статтею 180 КУпАП передбачена адміністративна відповідальність за доведення неповнолітнього до стану алкогольного сп’яніння батьками неповнолітнього, особами, які їх замінюють, або іншими особами.
Згідно ч. 1ст. 218 КУпАП, розглядати справи про адміністративні правопорушення передбачені ст. 180 мають право адміністративні комісії при виконавчих органах сільських рад.
Відповідно дост. 219 КУпАП, справи про адміністративні правопорушення передбаченіст. 180 КУпАП(крім справ щодо батьків неповнолітніх або осіб, які їх замінюють) розглядають виконавчі комітети сільських, селищних, міських рад.
Статтею 221 КУпАП, розгляд адміністративного правопорушення передбаченого ст. 180 КУпАП, не відноситься до переліку справ, які підвідомчі суду.
Отже, протокол про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ст. 180 КУпАП повинен розглядатися адміністративними комісіями при виконавчих органах сільських рад.
Керуючись ст.ст.180,221,218 - 219 КУпАП, суддя,
п о с т а н о в и в :
Матеріали справи про адміністративне правопорушення щодо ОСОБА_1 за ст.ст. 173, 180 КУпАП повернути до Калуського ВП ГУНП України в Івано-Франківській області для доопрацювання та усунення недоліків, про які зазначено в мотивувальній частині постанови.
Суддя: