УХВАЛА
28 липня 2017 р.
Справа № 820/149/17
Суддя Харківського апеляційного адміністративного суду Шевцова Н.В., розглянувши можливість відкриття апеляційного провадження за апеляційною скаргою Харківської міської ради на постанову Харківського окружного адміністративного суду від 08.06.2017р. по справі № 820/149/17
за позовом Приватного акціонерного товариства "Харківський комбікормовий завод"
до Управління Держгеокадастру у м. Харкові Харківської області третя особа Харківська міська рада
про зобов’язання вчинити певні дії,
ВСТАНОВИВ:
Постановою Харківського окружного адміністративного суду від 08.06.2017р. задоволено позов Приватного акціонерного товариства "Харківський комбікормовий завод" до Управління Держгеокадастру у м. Харкові Харківської області третя особа Харківська міська рада про зобов’язання вчинити певні дії.
На зазначену постанову суду Харківською міською радою подано апеляційну скаргу. До апеляційної скарги апелянтом додано клопотання про відстрочення сплати судового збору.
Відповідно до ч. ч. 1, 2 ст. 88 Кодексу адміністративного судочинства України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк. Якщо у строк, встановлений судом, судові витрати не будуть оплачені, позовна заява залишається без розгляду або витрати розподіляються між сторонами відповідно до судового рішення у справі, якщо оплату судових витрат розстрочено або відстрочено до ухвалення судового рішення у справі.
Відповідно до ч. 1 ст. 8 Закону України "Про судовий збір" враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення по справі.
Згідно з п. 6 ч. 1 ст. 2 Бюджетного кодексу України бюджетне асигнування - повноваження розпорядника бюджетних коштів, надане відповідно до бюджетного призначення, на взяття бюджетного зобов'язання та здійснення платежів, яке має кількісні, часові та цільові обмеження.
За змістом положень ч. 1 ст. 3 Бюджетного кодексу України бюджетний період для всіх бюджетів, що складають бюджетну систему України, становить один календарний рік, який починається 1 січня кожного року і закінчується 31 грудня того ж року.
Законом України від 21.12.2016 року № 1801-VIII “Про Державний бюджет України на 2017 рік” затверджено план формування та використання фінансових ресурсів для забезпечення завдань і функцій, які здійснюються відповідно органами державної влади, органами місцевого самоврядування протягом бюджетного періоду, а саме з 1 січня 2017 року по 31 грудня 2017 року.
Фінансування витрат на оплату судового збору для державних органів із державного бюджету передбачено за кодом економічної класифікації 2800 "Інші поточні платежі", розмір яких щорічно затверджується відповідним кошторисом.
В обгрунтування доводів клопотання про відстрочення сплати судового збору апелянт зазначає, що Харківська міська рада є бюджетною організацією, та має змогу сплатити судовий збір лише при надходженні відповідних коштів на дані потреби. У зв’язку з тим, що на даний час відповідні кошти на сплату судового збору за подання апеляційної скарги лише перераховуються на відповідні рахунки, Харківська міська рада просить відстрочити сплату судового збору.
Між тим, заявником апеляційної скарги не надано доказів на підтвердження доводів клопотання про поважність причин щодо неможливості сплати судового збору на час подачі апеляційної скарги.
Враховуючи викладене, клопотання про відстрочення сплати судового збору задоволенню не підлягає.
Подана апеляційна скарга не відповідає вимогам ч. 6 ст.187 Кодексу адміністративного судочинства України, а саме: до апеляційної скарги не додано документ, що підтверджує сплату судового збору в повному обсязі , а тому апеляційна скарга, відповідно до вимог ч.1 ст.108 Кодексу адміністративного судочинства України має бути залишена без руху.
Згідно з приписами пп.2 п.3 ч.2 ст.4 Закону України "Про судовий збір" ( в редакції чинній на момент подання апеляційної скарги) за подання апеляційної скарги на рішення суду судовий збір сплачується у розмірі 110 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги.
Таким чином, базою для обчислення ставки судового збору за подання апеляційної скарги на судове рішення, є розмір ставки, що підлягає сплаті при поданні позовної заяви.
Як вбачається з матеріалів справи, при зверненні до суду першої інстанції позивачем заявлені три вимоги немайнового характеру.
Згідно абз. 2 ч. 3 ст. 6 Закону “Про судовий збір” у разі коли в позовній заяві об’єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Відповідно до пп.1 п.3 ч.2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" (в редакції, чинній на час подання адміністративного позову) за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано юридичною особою, ставка судового збору становить 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Згідно ч. 1 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Відповідно до ст. 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2017 рік" у 2017 році прожитковий мінімум для працездатних осіб з 1 січня 2017 року становить 1600 гривень.
Таким чином за подання апеляційної скарги Харківській міській раді необхідно сплатити 5280,00 грн. (1600,00 грн.*3 *110%).
Разом з тим, апелянтом на адресу Харківсько апеляційного адміністративного суду надіслано квитанцію про сплату судового збору у розмірі 3031,60 грн., що свідчить про те, що судовий збір сплачений не в повному обсязі.
Враховуючи вищезазначене, доплаті підлягає сума в розмірі 2248,40 грн.
Зазначені недоліки апеляційної скарги мають бути усунені шляхом направлення до Харківського апеляційного адміністративного суду оригіналу квитанції про сплату судового збору на реквізити: отримувач – УДКСУ у Основ’янському районі м. Харкова, МФО 851011, код ЄДРПОУ 37999628, банк: ГУ ДКСУ в Харківській області, рахунок – 31210206781011, код класифікації доходів бюджету – 22030101, код ЄДРПОУ Харківського апеляційного адміністративного суду 34331173 в розмірі 2248,40 грн.
Враховуючи вищевикладене та керуючись ч.1 ст. 108, ч. 6 ст.187 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя,
У Х В А Л И В:
В задоволенні клопотання Харківської міської ради про відстрочення сплати судового збору за подання апеляційної скарги до ухвалення апеляційним судом рішення у даній справі - відмовити.
Апеляційну скаргу Харківської міської ради на постанову Харківського окружного адміністративного суду від 08.06.2017р. по справі № 820/149/17 за позовом Приватного акціонерного товариства "Харківський комбікормовий завод" до Управління Держгеокадастру у м. Харкові Харківської області третя особа Харківська міська рада про зобов’язання вчинити певні дії - залишити без руху.
Надати Харківській міській раді строк для усунення недоліків поданої апеляційної скарги до 14.08.2017р.
Роз’яснити Харківській міській раді, що у разі не усунення зазначених недоліків апеляційної скарги, відповідно до ст. 108 Кодексу адміністративного судочинства України скарга буде повернута скаржнику.
Ухвала може бути оскаржена у касаційному порядку протягом двадцяти днів з дня отримання її копії, шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Суддя: (підпис) ОСОБА_1