Червоноармійський районний суд Житомирської області
Справа № 292/256/18
Номер провадження 3/292/143/18
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
16 березня 2018 року
Суддя Червоноармійського районного суду Житомирської області Гуц О В., розглянувши матеріали, які надійшли з Пулинського районного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Житомирській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1,
жителя ІНФОРМАЦІЯ_2, -
за ст.183-1 КУпАП, -
В С Т А Н О В И В:
16.03.2018 року до Червоноармійського районного суду надійшов протокол про адміністративне правопорушення № 6 від 14.03.2018 року відносно ОСОБА_1, про вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 183-1 КУпАП.
Відповідно ст. 278 ч.2 КУпАП, орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення, вирішує чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративні правопорушення.
Протокол про адміністративне правопорушення має відповідати загальним засадам, з урахуванням положень ст.ст.245-256 КУпАП з дотриманням вимог Інструкції з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення, затвердженої наказом Міністерства внутрішніх справ України від 06.11.2015 року № 1376.
Згідно ч. 1 ст. 256 КУпАП, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі. Протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності; при наявності свідків і потерпілих протокол може бути підписано також і цими особами. У разі відмови особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, від підписання протоколу, в ньому робиться запис про це. Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право подати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу, які додаються до протоколу, а також викласти мотиви свого відмовлення від його підписання.
Протокол про адміністративне правопорушення № 6 від 14.03.2018 не відповідає вимогам ч. 1 ст. 256 КУпАП.
Так, в протоколі про адміністративне правопорушення не зазначені наступні відомості:
- повна адреса правопорушника ОСОБА_1;
- суть адміністративного правопорушення;
- відомості про те, на утримання яких осіб порушник не сплачує аліменти;
Відповідно до ч.6 Інструкції з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення, затвердженої наказом Міністерства внутрішніх справ України від 06.11.2015 року № 1376, усі реквізити протоколу про адміністративне правопорушення заповнюються чорнилом чорного або синього кольору, розбірливим почерком, державною мовою. Тоді як, у протоколі про адмінправопорушення нерозбірливо написано прізвище на чию користь стягнути аліменти.
У поданому протоколі відсутня графа "потерпілі", хоча і вказується в ньому, що ОСОБА_1 не сплачує аліментів на користь ОСОБА_2.
Зокрема, в графі «свідки чи потерпілі» зазначається прізвище, імя та по батькові свідків, потерпілих (в даному випадку) та місце їх проживання (перебування).
Відповідно до ст.269 КУпАП, потерпілим є особа, якій адміністративним правопорушенням заподіяно моральну, фізичну або майнову шкоду. Процесуальні права потерпілий, як і правопорушник, набуває з моменту складання протоколу. Потерпілий має право ознайомлюватися з матеріалами справи, заявляти клопотання, оскаржувати постанову по справі про адміністративне правопорушення.
Також, у наданому протоколі, не вказується, яку саме матеріальну шкоду заподіяно ОСОБА_2, у зв'язку з не сплатою аліментів.
Вказані обставини та суперечності позбавляють суд можливості повно й всебічно оцінити факт вчинення ОСОБА_1 правопорушення та встановити істину по справі, тому вважаю повернути матеріали справи про адміністративне правопорушення відносно останнього на доопрацювання до Пулинського районного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Житомирській області.
Керуючись ст.ст.245, 254, 256 КУпАП, суддя,-
П О С Т А Н О В И В:
Матеріали справи про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 за ст.183-1 КУпАП повернути для доопрацювання до Пулинського районного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Житомирській області.
Постанова остаточна.
Суддя О. В. Гуц