УКРАЇНА
Господарський суд
Житомирської області
___________________________________________________________________________________________________________________
10002, м. Житомир, майдан Путятинський, 3/65, тел. (0412) 48-16-20,
E-mail: [email protected], http://zt.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
від "04" грудня 2018 р. м. Житомир Справа № 906/687/18
Господарський суд Житомирської області у складі судді Макаревича В. А., за участі секретаря судового засідання Шарана Я. В., розглянувши у відкритому судовому засіданні заяву Головного управління ДФС у Житомирській області № 1487/60-30-10 від 26.10.2018 про грошові вимоги до боржника у справі № 906/687/18
за заявою Товариства з обмеженою відповідальністю "Торговий Дім" Украгропром" (м.Київ)
до боржника ДП "Дослідне господарство "Рихальське" ІСГ Полісся НААН України" (с. Рихальське, Ємільчинський р-н., Житомирська обл)
про банкрутство
за участі представників:
від боржника: Дранченко В. М. - розпорядник майна; ОСОБА_4 - директор підприємства;
від ініціюючого кредитора: Богонос В. А., довіреність від 16.05.18 - представник ТОВ "Торговий дім "Украгропром";
від кредиторів:
- Менський В. В. - дов. №1235/5/06-30-10-05 від 14.11.2018 - представник ГУ ДФС у Житомирській області;
- ОСОБА_7, паспорт НОМЕР_2, виданий 03.01.2001 - керівник ТОВ "Палм Стар";
- Гнатченко П.М., дов.№2/12/18 від 03.12.2018 - представник ТОВ "Юридично -консалтингова компанія""Стратег Груп";
- Гурковська Н.В. - дов. №13856/9.1/22-17 від 27.12.2017 - представник Міністерства юстиції України;
ВСТАНОВИВ:
У провадженні Господарського суду Житомирської області знаходиться справа №906/687/18 за заявою Товариства з обмеженою відповідальністю "Торговий Дім" Украгропром" до Державного підприємства "Дослідне господарство "Рихальське" Інституту сільського господарства Полісся Національної академії аграрних наук України" про банкрутство.
Ухвалою господарського суду від 30.10.2018 прийнято заяву Головного управління ДФС у Житомирській області №1487/60-30-10 від 26.10.2018 з грошовими вимогами до Державного підприємства "Дослідне господарство "Рихальське" Інституту сільського господарства Полісся Національної академії аграрних наук України" та призначено до розгляду в судовому засіданні на 19.11.2018 о 14:30 (т. 4, а.с.220-222).
Ухвалою суду від 19.11.2018 відкладено розгляд заяви Товариства з обмеженою відповідальністю "Юридично-консалтингова компанія "Стратег Груп" від 16.10.2018 з грошовими вимогами до Державного підприємства "Дослідне господарство "Рихальське" Інституту сільського господарства Полісся Національної академії аграрних наук України" на 04.12.2018 о 10год. 00хв.
В судовому засіданні оголошено зміст документів, що надійшли до господарського суду до початку судового засідання:
- 04.12.2018 Головним управлінням ДФС у Житомирській області на виконання вимог ухвали Господарського суду Житомирської області суду від 19.11.2018 надано акт перевірки №394/03-208/11-02/45/00729356 від 30.12.2015, докази вірного призначення платежу та надходження коштів сплаченого судового збору.
Судом ухвалено долучити вищевказані документи до матеріалів справи.
Боржник відзиву на заяву Головного управління ДФС у Житомирській області не надав, в судовому засіданні визнав вимоги кредитора до боржника .
У судовому засіданні представником Головного управління ДФС у Житомирській області підтримано в повному обсязі заяву №1487/60-30-10 від 26.10.2018 з грошовими вимогами до Державного підприємства "Дослідне господарство "Рихальське" Інституту сільського господарства Полісся Національної академії аграрних наук України"; зазначено про необхідність визнання вимог кредитора до боржника на загальну суму 2508003,95грн, з яких: 2181467,17грн заборгованості з єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (друга черга), 326536,78грн заборгованості по сплаті податків (третя черга); 3524,00грн судового збору (перша черга).
Розпорядником майна боржника та представником боржника повідомлено про визнання у повному обсязі вимог Головного управління ДФС у Житомирській області до боржника.
Розглянувши заяву Головного управління ДФС у Житомирській області №1487/60-30-10 від 26.10.2018 з грошовими вимогами до Державного підприємства "Дослідне господарство "Рихальське" Інституту сільського господарства Полісся Національної академії аграрних наук України", заслухавши присутніх у судовому засіданні учасників провадження у справі, дослідивши матеріали справи, господарський суд встановив таке.
Згідно з частиною 6 статті 12 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України) господарські суди розглядають справи про банкрутство у порядку, передбаченому цим Кодексом для позовного провадження, з урахуванням особливостей, встановлених Законом про банкрутство.
За приписами частини 1 статті 2 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (далі - Закону про банкрутство) провадження у справах про банкрутство регулюється цим Законом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законодавчими актами України.
Відповідно до частини 1 статті 1 Закону про банкрутство конкурсні кредитори - кредитори за вимогами до боржника, які виникли до порушення провадження у справі про банкрутство і виконання яких не забезпечено заставою майна боржника; забезпечені кредитори - кредитори, вимоги яких забезпечені заставою майна боржника (майнового поручителя).
Згідно з частиною 1 статті 23 Закону про банкрутство, конкурсні кредитори за вимогами, які виникли до дня порушення провадження у справі про банкрутство, зобов'язані подати до господарського суду письмові заяви з вимогами до боржника, а також документи, що їх підтверджують, протягом тридцяти днів від дня офіційного оприлюднення оголошення про порушення провадження у справі про банкрутство.
З матеріалів справи вбачається, що ухвалою господарського суду від 27.09.2018, серед іншого, відкрито провадження у справі про банкрутство Державного підприємства "Дослідне господарство "Рихальське" Інституту сільського господарства Полісся Національної академії аграрних наук України"; визнано безспірні вимоги ініціюючого кредитора Товариства з обмеженою відповідальністю "Торговий дім "Украгропром" до Державного підприємства "Дослідне господарство "Рихальське" Інституту сільського господарства Полісся Національної академії аграрних наук України" на суму 1 915 185,00 грн (четверта черга), 17620,00 грн судового збору (перша черга); введено процедуру розпорядження майном Державного підприємства "Дослідне господарство "Рихальське" Інституту сільського господарства Полісся Національної академії аграрних наук України" на строк 115 календарних днів по 20.01.2019; призначено розпорядником майна Державного підприємства "Дослідне господарство "Рихальське" Інституту сільського господарства Полісся Національної академії аграрних наук України" арбітражного керуючого Дранченко Валентину Михайлівну.
27.09.2018 на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України опубліковано повідомлення про відкриття провадження у справі про банкрутство Державного підприємства "Дослідне господарство "Рихальське" Інституту сільського господарства Полісся Національної академії аграрних наук України".
26.10.2018, тобто в межах визначеного Законом про банкрутство тридцятиденного строку з дня офіційного оприлюднення оголошення, до суду, від Головного управління ДФС у Житомирській області надійшла заява №1487/60-30-10 від 26.10.2018 з грошовими вимогами до Державного підприємства "Дослідне господарство "Рихальське" Інституту сільського господарства Полісся Національної академії аграрних наук України" (т. 3 а. с. 199-202).
Ухвалою господарського суду від 30.10.2018 прийнято заяву Головного управління ДФС у Житомирській області №1487/60-30-10 від 26.10.2018 з грошовими вимогами до Державного підприємства "Дослідне господарство "Рихальське" Інституту сільського господарства Полісся Національної академії аграрних наук України" та призначено до розгляду в судовому засіданні
Відповідно до частини 2 статті 25 Закону про банкрутство, у попередньому засіданні господарський суд розглядає всі вимоги кредиторів, у тому числі щодо яких були заперечення боржника і які не були внесені розпорядником майна до реєстру вимог кредиторів, а також ті, що визнані боржником та внесені розпорядником майна до реєстру вимог кредиторів, і вирішує питання про його затвердження.
Отже, завданням господарського суду у попередньому засіданні є перевірка заявлених до боржника грошових вимог конкурсних кредиторів, які можуть підтверджуватися або первинними документами (угодами, накладними, рахунками, актами виконаних робіт, тощо), що свідчать про цивільно-правові відносини сторін та підтверджують заборгованість боржника перед кредитором, або рішенням юрисдикційного органу, до компетенції якого віднесено вирішення такого спору.
Головним управлінням ДФС у Житомирській області у заяві №1487/60-30-10 від 26.10.2018 заявлено грошові вимоги до боржника на загальну суму 2508003,95грн, з яких:
- податок з доходів фізичних осіб - 326536,78грн, у т.ч. 163052,76грн фінансові (штрафні) санкції та 163484,02грн пеня;
- єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування: 2016692,39грн - основний борг, 42373,82грн - штрафні санкції та 122400,96грн - пеня.
Відповідно до ст. 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку та розмірах, встановлених законодавством України.
Судом установлено, що боржник відповідно до статті 15 Податкового кодексу України є платником податків.
Відповідно до пункту 41.1 статті 41 Податкового кодексу України контролюючими органами є центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову, державну митну політику, державну політику з адміністрування єдиного внеску, державну політику у сфері боротьби з правопорушеннями під час застосування податкового та митного законодавства, законодавства з питань сплати єдиного внеску та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючий орган, його територіальні органи.
Органами стягнення є виключно контролюючі органи, уповноважені здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу та недоїмки зі сплати єдиного внеску у межах повноважень, а також державні виконавці у межах своїх повноважень. Стягнення податкового боргу та недоїмки зі сплати єдиного внеску за виконавчими написами нотаріусів не дозволяється (пункт 41.2 статті 41 Податкового кодексу України).
Згідно з підпунктом 19-1.1.22 пункту 19-1.1 статті 19-1 Податкового кодексу України контролюючі органи виконують функції погашення податкового боргу, стягнення своєчасно ненарахованих та/або несплачених сум єдиного внеску та інших платежів.
Пунктом 1 положення про Головне управління ДФС у Житомирській області передбачено, що Головне правління ДФС у Житомирській області є територіальним органом Державної фіскальної служби України, який підпорядковується ДФС. Головне управління ДФС у Житомирській області є органом доходів і зборів.
Головне управління ДФС у Житомирській області відповідно до покладених на нього завдань здійснює адміністрування податків і зборів та інших платежів, єдиного внеску в порядку, встановленому законом, забезпечує контроль за своєчасністю, достовірністю, повнотою їх нарахування та сплати до бюджету та відповідних позабюджетних фондів; контролює своєчасність подання платниками податків та платниками єдиного внеску передбаченої законом звітності, своєчасність, достовірність, повноту нарахування та сплати податків, зборів, платежів; здійснює погашення податкового боргу, стягнення своєчасно ненарахованих та/або несплачених сум єдиного внеску та інших платежів (підпункти 2, 3, 9 пункту 4 положення про Головне управління ДФС у Житомирській області).
З урахування викладеного, господарський суд вважає правомірним подання до суду заяви з вимогами до боржника безпосередньо Головним управлінням ДФС у Житомирській області.
Судом встановлено, що вимоги кредитора до боржника зі сплати податків виникли на підставі такого.
Так, за боржником рахується податковий борг з податку з доходів фізичних осіб на загальну суму 326536,78грн, з яких: 163052,76грн - фінансові (штрафні) санкції та 163484,02грн - пеня.
Відповідно до пп.54.3.3, п.54,3 ст.54 Податкового кодексу України - контролюючий орган зобов'язаний самостійно визначити суму грошових зобов'язань, зменшення (збільшення) суми бюджетного відшкодування та/або зменшення/збільшення від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість платника податків, передбачених цим кодексом або іншим законодавством, якщо згідно з податковим та іншим законодавством особою, відповідальною за нарахування сум податкових зобов'язань з окремого податку або збору, застосування штрафних (фінансових) санкцій та пені у томі числі за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності, є контролюючий орган.
Актом перевірки №394/03-208/11/17-02/45/00729356 від 30.12.2015 встановлено порушення пп.47.1.1 п.47.1 ст.47, п.51.1, ст.51, пп.168.1.4, пп.168.1.5 п.168.1 ст.168, пп."а" та пп "б" п.176.2 ст.176 Податкового кодексу України, абз. 15 пп.3.1, пп.3.2, пп.3.3, пп.3.6 п.3, та п.2.1 п.2 Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум боргу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку, затвердженого Наказом Міністерства фінансів України від 13.01.2015 №4 (із змінами та доповненнями),
На підставі Податкового повідомлення-рішення №0000451702 від 20.01.2016 нараховано за штрафними (фінансовими) санкціями (штрафами) 186052,76грн (т.3, а.с.219).
Відповідно до п.57.3 ст.57 Податкового кодексу України у разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1-54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом десяти календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення - рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу. У разі оскарження рішення контролюючого органу про нараховану суму грошового зобов'язання платник податків зобов'язаний самостійно погасити узгоджену суму, а також пеню та штрафні санкції за їх наявності протягом 10 календарних днів, наступних за днем такого узгодження.
Вказане податкове повідомлення - рішення вручене представнику Державного підприємства "Дослідне господарство "Рихальське" Інституту сільського господарства Полісся Національної академії аграрних наук України", що підтверджується повідомленнями про вручення поштового відправлення (т. 3 а.с. 219 на звороті). Податкове повідомлення - рішення боржником не оскаржувалося та набрало законної сили.
Також, кредитором здійснено нарахування Державному підприємству "Дослідне господарство "Рихальське" Інституту сільського господарства Полісся Національної академії аграрних наук України" 163052,76грн пені, що підтверджується розрахунком пені (т.3, а.с.210).
Отже, з урахуванням часткової сплати, заборгованість боржника з податкового боргу з податку з доходів фізичних осіб становить 163052,76грн фінансових (штрафних) санкцій, 163484,02грн пені.
Щодо вимог з єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на суму 2016692,39грн основного боргу, 42373,82грн фінансових санкцій та 122400,96 грн пені, господарський суд вважає за необхідне зазначити таке.
Законом України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" від 08.07.2010 № 2464-VI (далі - Закон від 08.07.2010 № 2464-VI ) визначено правові та організаційні засади забезпечення збору та обліку єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, умови та порядок його нарахування і сплати та повноваження органу, що здійснює його збір та ведення обліку.
Згідно з пунктами 2, 6 частини 1 статті 1 Закону України від 08.07.2010 № 2464-VI, єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування - консолідований страховий внесок, збір якого здійснюється до системи загальнообов'язкового державного соціального страхування в обов'язковому порядку та на регулярній основі з метою забезпечення захисту у випадках, передбачених законодавством, прав застрахованих осіб на отримання страхових виплат (послуг) за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування; недоїмка - сума єдиного внеску, своєчасно не нарахована та/або не сплачена у строки, встановлені цим Законом, обчислена органом доходів і зборів у випадках, передбачених цим Законом.
Відповідно до пункту 1 частини 1 статті 4 Закону від 08.07.2010 № 2464-VI, платниками єдиного внеску, зокрема, є роботодавці: підприємства, установи та організації, інші юридичні особи, утворені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, чи за цивільно-правовими договорами (крім цивільно-правового договору, укладеного з фізичною особою - підприємцем, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності відповідно до відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців), у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ і організацій, інших юридичних осіб, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами/
Єдиний внесок нараховується: для платників, зазначених у пунктах 1 (крім абзацу сьомого), частини першої статті 4 цього Закону, - на суму нарахованої кожній застрахованій особі заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону України "Про оплату праці", та суму винагороди фізичним особам за виконання робіт (надання послуг) за цивільно-правовими договорами (пункт 1 частини 1 статті 7 Закону України від 08.07.2010 №2464-VI).
Згідно з частиною 8 статті 9 Закону від 08.07.2010 №2464-VI, платники єдиного внеску, крім платників, зазначених у пунктах 4, 5 та 5-1 частини першої статті 4 цього Закону, зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний місяць, не пізніше 20 числа наступного місяця, крім гірничих підприємств, які зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний місяць, не пізніше 28 числа наступного місяця.
У відповідності до частини 12 статті 9 Закону України від 08.07.2010 №2464-VI, єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника.
У разі ліквідації юридичної особи - платника єдиного внеску або втрати платником з інших причин статусу платника єдиного внеску сума недоїмки сплачується за рахунок коштів та іншого майна платника. У такому разі відповідальними за погашення недоїмки є: ліквідаційна комісія - щодо юридичної особи - платника єдиного внеску, що ліквідується; юридична особа - щодо утворених нею філії, представництва або іншого відокремленого підрозділу - платника єдиного внеску, що ліквідується ( частина 8 статті 25 Закону України від 08.07.2010 № 2464-VI).
Судом встановлено, що відповідно до звітів про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування до органів доходів і зборів, які самостійно подавалися Державним підприємством "Дослідне господарство "Рихальське" Інституту сільського господарства Полісся Національної академії аграрних наук України", сума нарахованого єдиного внеску становить:
- за лютий 2015 року - 54684,42грн;
- за березень 2015 року - 53180,33грн;
- за квітень 2015 року - 57500,13грн;
- за травень 2015 року - 56731,21грн;
- за червень 2015 року - 61647,36грн;
- за липень 2015 року - 66853,05грн;
- за серпень 2015 року - 74063,23грн;
- за вересень 2015 року - 71089,96грн;
- за жовтень 2015 року - 58274,61грн;
- за листопад 2015 року - 60912,94грн;
- за грудень 2015 року - 60375,25грн;
- за січень 2016 року - 49564,84грн;
- за лютий 2016 року - 27707,83грн;
- за березень 2016 року - 26301,66грн;
- за квітень 2016 року - 22960,99грн;
- за травень 2016 року - 22699,00грн;
- за червень 2016 року - 26356,66грн;
- за липень 2016 року - 28526,38грн;
- за серпень 2016 року - 33138,19грн;
- за вересень 2016 року - 30793,13грн;
- за жовтень 2016 року - 26123,04грн;
- за листопад 2016 року - 25056,69грн;
- за грудень 2016 року - 22909,00грн;
- за січень 2017 року - 36682,23грн;
- за лютий 2017 року - 40426,64грн;
- за березень 2017 року - 42162,20грн;
- за квітень 2017 року - 47537,04грн ;
- за травень 2017 року - 49543,75грн;
- за червень 2017 року - 49948,64грн ;
- за липень 2017 року - 50977,15грн ;
- за серпень 2017 року - 52441,04грн ;
- за вересень 2017 року - 59685,03грн ;
- за жовтень 2017 року - 47635,63грн ;
- за листопад 2017 року - 47750,38грн;
- за грудень 2017 року - 44286,29грн;
- за січень 2018 року - 45946,30грн;
- за лютий 2018 року - 49114,61грн;
- за березень 2018 року - 45997,08грн ;
- за квітень 2018 року - 46203,14грн
- за травень 2018 року - 49521,92грн;
- за червень 2018 року - 51879,56грн
- за липень 2018 року - 47931,75грн
- за серпень 2018 року - 53725,04грн;
- за вересень 2018 року - 57606,19грн;
Також, кредитором застосовано до боржника фінансові санкції та нараховано пеню за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску, а саме:
- згідно з податковим повідомленням - рішенням від 25.03.2015 № 000139607 - 1645,74грн фінансових санкцій та 5778,43грн пені;
- згідно з податковим повідомленням - рішенням від 24.04.2015 № 000176607 - 1724,22грн фінансових санкцій та 6179,92 грн пені;
- згідно з податковим повідомленням - рішенням від 20.07.2015 № 000050607 - 959,19грн фінансових санкцій та 3136,57грн пені;
- згідно з податковим повідомленням-рішенням від 03.08.2015 № 000391607 - 1500,00грн фінансових санкцій та 5130,00грн пені;
- згідно з податковим повідомленням-рішенням від 17.08.2015 № 000408607 - 20000,00грн фінансових санкцій та 61627,71грн пені;
- згідно з податковим повідомленням-рішенням від 24.11.2015 № 000476607 - 765,70грн фінансових санкцій та 2761,18грн пені;
- згідно з податковим повідомленням-рішенням від 20.01.2016 № НОМЕР_1 - 9478,67грн фінансових санкцій;
- згідно з податковим повідомленням-рішенням від 23.05.2016 № 000394607 - 3000,00грн фінансових санкцій та 15960,00грн пені;
- згідно з податковим повідомленням-рішенням від 09.08.2016 № 000641607 - 1660,30грн фінансових санкцій та 9887,05грн пені;
- згідно з податковим повідомленням-рішенням від 30.11.2016 № 000917607 - 170,00грн фінансових санкцій;
- згідно з податковим повідомленням-рішенням від 12.12.2016 № 000934607 - 200,00грн фінансових санкцій та 1480,00грн пені;
- згідно з податковим повідомленням-рішенням від 15.03.2017 № 000038607 - 690,00грн фінансових санкцій та 5604,90грн пені;
- згідно з податковим повідомленням-рішенням від 10.05.2017 № 000122607 - 560,00грн фінансових санкцій та 4855,20грн пені.
З урахуванням часткової сплати, заборгованість боржника з єдиного соціального внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування становить 2016692,39грн основного боргу, 42373,82грн фінансових санкцій та 122400,96грн пені.
Відповідно до частини 1 статті 73 Господарського процесуального кодексу України доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.
Кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень (частина 1 статті 74 Господарського процесуального кодексу України).
Зважаючи на викладене, заяву Головного управління ДФС у Житомирській області № 1487/60-30-10 від 26.10.2018, з грошовими вимогами до Державного підприємства "Дослідне господарство "Рихальське" Інституту сільського господарства Полісся Національної академії аграрних наук України" слід задовольнити; визнати вимоги Головного управління ДФС у Житомирській області до Державного підприємства "Дослідне господарство "Рихальське" Інституту сільського господарства Полісся Національної академії аграрних наук України" на суму 326536,78 грн - вимоги з податку з доходів фізичних осіб, 2181467,17 грн - вимоги з єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.
За подання до Господарського суду Житомирської області заяви з вимогами до боржника Головним управління ДФС у Житомирській області сплачено 3524,00 грн судового збору, що підтверджується платіжним дорученням № 1533 від 23.10.2018 (т. 3 а.с. 203).
Таким чином, на підставі ст. 129 ГПК України судовий збір у сумі 3524,00 грн, сплачений Головним управлінням ДФС у Житомирській області за подання до господарського суду заяви з вимогами до боржника, покладається на боржника, та підлягає включенню до першої черги задоволення вимог кредиторів боржника.
Керуючись ст ст. 23, 45 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", статтями 129, 234, 256, підпунктом 17.5 пункту 17 частини 1 розділу XI Перехідних положень Господарського процесуального кодексу України, Господарський суд Житомирської області
УХВАЛИВ:
1. Задовольнити заяву Головного управління ДФС у Житомирській області № 1487/60-30-10 від 26.10.2018 про грошові вимоги до боржника у справі № 906/687/18 на загальну суму 2508003,95 грн, серед яких: 326536,78 грн - вимоги з податку з доходів фізичних осіб, 2181467,17 грн - вимоги з єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, 3524 грн - сплачений судовий збір.
2. Визнати кредиторські вимоги Головного управління ДФС у Житомирській області до ДП "Дослідне господарство "Рихальське" ІСГ Полісся НААН України" (с. Рихальське, Ємільчинський р-н., Житомирська обл., ідентифікаційний код 00729356) на суму 2 016 692,39 грн основного боргу, який підлягає включенню до другої черги реєстру вимог кредиторів, 491 311,56 грн пені та штрафних санкцій, які підлягають включенню до шостої черги реєстру вимог кредиторів та 3524,00 грн - сплачений судовий збір, який підлягає включенню до першої черги реєстру вимог кредиторів.
Ухвала господарського суду набирає законної сили з моменту її прийняття та може бути оскаржена відповідно до норм чинного законодавства.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення до Північно-Західного апеляційного господарського суду або через Господарський суд Житомирської області.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини ухвали суду, або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного тексту ухвали.
Дата підписання повного тексту ухвали 07.12.2018
Суддя Макаревич В.А.
Відомість розсилки:
1 - у справу;
2, 3 - ТОВ "Торговий дім "Украгропром" (04060, м. Київ, вул. Щусєва, 36) - рек. та (04070, м. Київ, вул. Борисоглібська, 6б) - рек..;
4 - ДП "Дослідне господарство "Рихальське" Інституту сільського господарства Полісся Національної академії аграрних наук країни" (11246, Житомирська область, Ємільчинський район, село Рихальське, вул. Соборна, 10) - рек. з повід.;
5, 6 - а/к Дранченко В.М. (АДРЕСА_1) - рек. з повід. та (АДРЕСА_2) - рек. з повід. та на електорнну пошту
7 - Національна академія аграрних наук України (01010, м.Київ, вул. Суворова, буд. 9) - рек.з повідом.
8 - ТОВ "Торгова Аграрна Компанія" (77300, Івано-Франківська область, м. Калуш, вул. Підвальна, буд 9, кім 79) - рек.
9 - ТОВ "Палм Стар" (04070, м.Київ, вул.Борисоглібська, 6Б) - рек. з пов.
10 - Міністерство юстиції України(01001, м. Київ, вул. Городецького, 13) - рек. з повідом.
11 - ГУ ДФС у Житомирській області (10003, м. Житомир, вул. Юрка Тютюнника, 7) - рек. з пов.
12,13- Товариству з обмеженою відповідальністю "Юридично-консалтингова компанія "Стратег Груп" (01010, м.Київ, вул. Івана Мазепи, буд.3 кв. 151 та на адресу: 61001, м.Харків, проспект Московський, буд. 131-Б, оф.15 - реком. з повідом. та на електронну пошту: [email protected]
14 - Інститут сільського господарства Полісся Національної академії аграрних наук України (Україна, 10007, м. Житомир, шосе Київське, 131) - рек. з повід.;
15 - Відділу з питань банкрутства Головного управління юстиції в Житомирській області (10014, м. Житомир, м-н Соборний) - рек. з повідом.
16 - Регіональне відділення ФДМУ по Житомирській області (10008, м. Житомир, вул. 1-го Травня, 20) - реком.