Справа № 686/13602/19
Провадження № 3/686/3974/19
ПОСТАНОВА
31 травня 2019 року м. Хмельницький
Суддя Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області Навроцький В.А., розглянувши справу про притягнення до відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , мешканця АДРЕСА_1 , працюючого начальником відділення персоналу в/ч НОМЕР_1 , -
за ч. 1 ст. 212-5 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
В С Т А Н О В И В :
Відповідно до постанови Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області від 23 травня 2019 року матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 були направлені для доопрацювання.
30.05.2019 року до Хмельницького міськрайонного суду після доопрацювання надійшов протокол про адміністративне правопорушення, який складений відносно ОСОБА_1 та додані до нього матеріали.
Відповідно до п. 2 ст. 278 КУпАП,орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує чи правильно складений протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Вивчивши матеріали справи на відповідність вимогамст. 278 КУпАП, приходжу до висновку, що складений уповноваженою особою протокол не відповідає вимогам закону.
Диспозиція ч.1 ст. 212-5 КУпАП передбачає адміністративну відповідальність за таке порушення порядку обліку, зберігання і використання документів та інших матеріальних носіїв інформації, що містять службову інформацію у сфері оборони країни, що призвело до розголошення такої інформації. Під розголошенням інформації з обмеженим доступом слід розуміти ознайомлення зі змістом такої інформації осіб, які не мають права доступу до неї.
В протоколі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 не конкретизована суть адміністративного правопорушення, відповідно до кожного з зазначених в протоколі пунктів 11, 54, 85 типової інструкції про порядок ведення обліку, зберігання, використання та знищення документів та інших матеріальних носіїв інформації, що містять службову інформацію, яка затверджена постановою КМУ від 19.10.2016 року №736, що є істотними обставинами під час розгляду справи.
Так, до протоколу про адміністративне правопорушення долучено списки осіб за № 21 особового складу військової частини № НОМЕР_2 , які мають право на отримання щорічної одноразової грошової допомоги до 5 травня, як учасники бойових дій: військова частина НОМЕР_1 , на перерахування одноразової грошової допомоги до 5 травня, за період 2019 р., та яким ОСОБА_1 було надано гриф «Для службового користування» на підставі п.5.5 ПСІ-17, за розголошення інформація з яких ОСОБА_1 інкримінується вчинення адміністративного правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 212-5 КУпАП, однак до матеріалів справи не долучено підтвердження, в який спосіб ОСОБА_1 отримав та здійснив передачу інформації з обмеженим доступом, оскільки супровідний лист №295 від 17.04.2018 адресований на адресу Управління соціального захисту населення, за підписом ТВО начальника штабу військової частини НОМЕР_1 ОСОБА_2 з додатками на 27 аркушах. Крім того, будь яких даних про отримання працівниками Управління соціального захисту населення Хмельницької міської ради та головним спеціалістом відділу по роботі з інвалідами війни та праці ОСОБА_3 супровідного листа №295 від 17.04.2018, додатки якого містили інформацію з обмеженим доступом «Для службового користування» від ОСОБА_1 до матеріалів адміністративної справи не долучено.
Слід, також, зазначити, що в матеріалах адміністративної справи відсутні інформація та належні і допустимі докази, які свідчать про ознайомлення ОСОБА_1 з порядком обліку, зберігання та використання документів з грифом «Для службового користування», а також про обмеження, пов`язані з обігом такої інформації та передбаченою відповідальністю за порушення цього порядку.
Крім того, на усунення недоліків, в протоколі залишилось не відображено чи був виконаний пункт 2постанови Кабінету Міністрів України від 20.03.2019 № 237"Деякі питання виплати у 2019 році разової грошової допомоги, передбаченої Законами України«Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»і«Про жертви нацистських переслідувань»в частині подання військовою частиною НОМЕР_1 Управлінню праці та соціального захисту населення Хмельницької міської ради переліку осіб, які мають право на отримання разової грошової допомоги.
Вищевикладені обставини унеможливлюють додержання судом вимог КУпАП, при розгляді адміністративної справи і порушують права особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, не дають суду можливості з`ясувати обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Враховуючи, що складення та оформлення протоколу про адміністративне правопорушення виконано не належним чином, а вказані вище недоліки та неповнота не можуть бути усунені в суді, вважаю необхідним повернути справу до Управління Служби безпеки України в Хмельницькій області для дооформлення.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 256, 283 КУпАП, суд,-
П О С Т А Н О В И В :
Справу про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 212-5 Кодексу України про адміністративні правопорушення повернути для доопрацювання до Управління Служби безпеки України в Хмельницькій області, а саме усунення недоліків зазначених в мотивувальній частині постанови.
Постанова є остаточною і оскарженню не підлягає.
Суддя: