ПЕРШИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
16 липня 2019 року справа №360/853/19
приміщення суду за адресою: 84301, м. Краматорськ вул. Марата, 15
Перший апеляційний адміністративний суд колегією суддів у складі: судді-доповідача: Казначеєва Е.Г., суддів: Компанієць І.Д., Ястребової Л.В., секретаря судового засідання Харечко О.П., за участю представника відповідача Кузьминової І.І., розглянувши у відкритому судовому засіданні в режимі відеоконференції апеляційну скаргу Адвоката Короля Дмитра Володимировича в інтересах фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 на рішення Луганського окружного адміністративного суду від 24 квітня 2019 р. у справі № 360/853/19 (головуючий І інстанції Т.І. Чернявська) за позовом Адвоката Короля Дмитра Володимировича в інтересах фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 до Головного управління ДФС у Луганській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення від 12 жовтня 2018 року № 00003631406, -
В С Т А Н О В И В :
Фізична особа-підприємець ОСОБА_1 (далі - позивач, ФОП ОСОБА_1 ) звернулась до Луганського окружного адміністративного суду з позовом до Головного управління ДФС у Луганській області (далі - відповідач, ГУДФС у Луганській області), в якому просила: визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення від 12 жовтня 2018 року № 00003631406, яким до позивача застосовано штрафні санкції за порушення пункту 1 статті 3 Закону України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР "Про застосування реєстраторів розрахункових операції у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" у розмірі 1,00 грн.
Рішенням Луганського окружного адміністративного суду від 24 квітня 2019 року відмовлено у задоволенні позовних вимог.
Позивач, не погодившись з рішенням суду першої інстанції звернувся з апеляційною скаргою, в якій просив рішення суду скасувати та прийняти нове, яким задовольнити позовні вимоги. Апеляційна скарга обґрунтована тим, що відповідно до абз. 29 ст. 2 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операції у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР (далі - Закон № 265/95-ВР), перелік груп технічно складних побутових товарів, які підлягають гарантійному ремонту (обслуговуванню) або гарантійній заміні, в цілях застосування реєстраторів розрахункових операцій встановлюється Кабінетом Міністрів України. У Переліку груп технічно складних побутових товарів, які підлягають гарантійному ремонту (обслуговуванню) або гарантійній заміні, в цілях застосування реєстраторів розрахункових операцій ,затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 16.03.2017 № 231, відсутні тонометри у тому числі за кодом УКТЗЕД 9018901000 . Судом безпідставно прийнято, як належний доказ, роздруковану відповідачем з Інтернет сайту інформацію, що вищезазначений тонометр автоматичний має технічні характеристики та гарантію 3 роки. Також, з урахуванням вимог КАС України подані відповідачем поза межами строку відзив від 12.04.2019 та заперечення від 11.04.2019, не могли бути прийняті судом до розгляду та досліджуватись під час розгляду справи. Крім того, податкове повідомлення-рішення підписано заступником начальника Головного управління ДФС у Луганській області Ткачовим І .В. , який є неуповноваженою особою на підпис.
Представник відповідача в судовому засіданні проти задоволення апеляційної скарги заперечував.
Позивач та його представник у судове засідання не з`явилось, про час, дату та місце розгляду справи були повідомлені належним чином.
Суд, заслухавши суддю-доповідача, представника відповідача, дослідивши матеріали справи, доводи апеляційної скарги, здійснюючи апеляційний перегляд у межах доводів та вимог апеляційної скарги, відповідно до частини 1 статті 308 Кодексу адміністративного судочинства України, встановив наступне.
ОСОБА_1 , зареєстрована фізичною особою - підприємцем, як платник податків перебуває на обліку в Головному управлінні ДФС у Луганській області (Сєвєродонецьке управління), основним видом діяльності є 47.73 Роздрібна торгівля фармацевтичними товарами в спеціалізованих магазинах (а.с. 26, 44-45).
Позивач є платником єдиного податку 2 групи, про що свідчить свідоцтво платника єдиного податку серії НОМЕР_2 , видане 12 вересня 2012 року державною податковою інспекцією у м. Сєвєродонецьку Луганської області (а.с. 27).
На підставі наказу Головного управління ДФС у м. Києві від 28 серпня 2018 року № 12888 "Про проведення фактичних перевірок" та направлень від 03 вересня 2018 року № 5465/26-15-14-09, від 19 вересня 2018 року № 5941/26-15-14-09 на проведення фактичної перевірки головними державними ревізорами-інспекторами ОСОБА_4 та ОСОБА_5 , з 24 вересня 2018 року проведено фактичну перевірку ФОП ОСОБА_1 за адресою: АДРЕСА_1 .
24 вересня 2018 року касир-провізор ОСОБА_6 після ознайомлення зі службовими посвідченнями, наказом від 28 серпня 2018 року № 12888 "Про проведення фактичних перевірок" та направленнями на проведення фактичної перевірки від 03 вересня 2018 року № 5465/26-15-14-09, від 19 вересня 2018 року № 5941/26-15-14-09, відмовилась отримати копію наказу від 28 серпня 2018 року № 12888 "Про проведення фактичних перевірок" та зробити відмітку про отримання, про що головними державними ревізорами-інспекторами складено акт від 24 вересня 2018 року. Зазначеним актом також засвідчено факт відмови касира-провізора ОСОБА_6 від ознайомлення, підпису та надання письмових пояснень (а.с. 15 зв.)
26 вересня 2018 року ФОП ОСОБА_1 ознайомилась з направленнями від 03 вересня 2018 року № 5465/26-15-14-09, від 19 вересня 2018 року № 5941/26-15-14-09 на проведення фактичної перевірки та отримала копію наказу від 28 серпня 2018 року № 12888 "Про проведення фактичних перевірок", про що свідчить розписка позивача (а.с. 16, 16 зв.).
За результатами перевірки складено акт фактичної перевірки від 26 вересня 2018 року за № 1706/26/15/14/2903815706 (а.с. 13-14, 16, 16 зв., 17).
Згідно з актом, за адресою: АДРЕСА_1 , знаходиться аптека, де здійснює господарську діяльність ФОП ОСОБА_1 у сфері роздрібної торгівлі лікарськими засобами та виробами медичного призначення. Перед початком проведення фактичної перевірки було проведено контрольну розрахункову операцію з продажу вимірювача артеріального тиску "Paramed Eхpert" за ціною 1025,00 грн. При цьому, розрахунок проводився за готівку без застосування реєстратора розрахункових операцій, книги обліку розрахункових операцій, розрахункової книжки, з видачею нефіскального чека від 24 вересня 2018 року № ЧК-0955345 на суму покупки. Реєстратор розрахункових операцій, книга обліку розрахункових операцій, розрахункова книжка на місці проведення розрахунків відсутні. Придбаний товар, а саме вимірювач артеріального тиску "Paramed Eхpert", відноситься до групи " 90" Переліку технічно складних побутових товарів, які підлягають гарантійному ремонту (обслуговуванню) або гарантійній заміні, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 16 березня 2017 року № 231 "Про затвердження переліку груп технічно складних побутових товарів, які підлягають гарантійному ремонту (обслуговуванню) або гарантійній заміні, в цілях застосування реєстраторів розрахункових операцій" (а.с. 13-14).
Акт підписаний позивачем із зауваженнями, відповідно до яких позивач вказала, що не згодна з тим, що вимірювач артеріального тиску "Paramed Eхpert" відноситься до складних побутових товарів згідно коду УКТЗЕД, про що надає копію висновку державної санітарно-епідеміологічної експертизи від 14 березня 2016 року № 05.03.02-03/7846.
До акта перевірки доданий нефіскальний чек від 24 вересня 2018 року № ЧК-0955345 на продаж тонометру автоматичного Парамед експерт на суму 1025,00 грн (а.с. 15).
27 вересня 2018 року позивачем до Головного управління ДФС у м. Києві подані заперечення на висновки акту (а.с. 29), які листом Головного управління ДФС у м. Києві від 05 жовтня 2018 року за № 58949/К/26-15-14-09-12 залишило без задоволення, а висновки акта фактичної перевірки - без змін (а.с. 18).
Листом Головне управління ДФС у м. Києві від 27 вересня 2018 року за № 39964/7/26-15-14-09-10 направлено матеріали фактичної перевірки ФОП ОСОБА_1 для розгляду та прийняття рішення до Головного управління ДФС у Луганській області (а.с. 12).
Головним управлінням ДФС у Луганській області на підставі висновків акту від 26 вересня 2018 року за № 1706/26/15/14/2903815706 винесено податкове повідомлення-рішення від 12 жовтня 2018 року № 00003631406, яким до позивача застосовано штрафні санкції за порушення пункту 1 статті 3 Закону № 265/95-ВР у розмірі 1,00 грн (а.с. 10 зв., 11).
Позивачем подано скаргу від 13 грудня 2018 року б/н на податкове повідомлення-рішення в порядку адміністративного оскарження (а.с. 30-31).
Рішенням Державної фіскальної служби України про результати розгляду скарги від 08 лютого 2019 року за № 6328/6/99-99-11-06-0525 податкове повідомлення-рішення залишено без змін, а скаргу - без задоволення (а.с. 22-23).
Відмовляючи в задоволені позовних вимог, суд першої інстанції дійшов висновку, що у даному випадку реалізація вимірювача артеріального тиску "Paramed Eхpert", код УКТЗЕД 9018901000, має здійснюватися із застосуванням реєстратора розрахункових операцій, оскільки за описом товару він належить до Групи 90 "Прилади та апарати оптичні, фотографічні, кінематографічні, контрольні, вимірювальні, прецизійні; медичні або хірургічні; їх частини та приладдя", до якої віднесені iнструменти та прилади для вимiрювання артерiального тиску (9018 90 10 00), а також підлягає гарантійному обслуговуванню.
Надаючи правову оцінку встановленим обставинам справи та фактам, суд апеляційної інстанції зазначає наступне.
Відповідно до п. 296.10 статті 296 Податкового кодексу України, реєстратори розрахункових операцій не застосовуються, зокрема платниками єдиного податку другої і третьої груп (фізичні особи - підприємці) незалежно від обраного виду діяльності, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1000000 гривень. У разі перевищення в календарному році обсягу доходу понад 1000000 гривень застосування реєстратора розрахункових операцій для такого платника єдиного податку є обов`язковим. Застосування реєстратора розрахункових операцій розпочинається з першого числа першого місяця кварталу, наступного за виникненням такого перевищення, та продовжується у всіх наступних податкових періодах протягом реєстрації суб`єкта господарювання як платника єдиного податку.
Норми цього пункту не поширюються на платників єдиного податку, які здійснюють реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту.
Закон України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" № 265/95-ВР від 06 липня 1995 року регулює правові засади застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг.
Пунктом 1-3 статті 3 Закону № 265/95-ВР (в редакції на час проведення перевірки) передбачено, що суб`єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу зобов`язані проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок; видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, включаючи ті, замовлення або оплата яких здійснюється з використанням мережі Інтернет, при отриманні товарів (послуг) в обов`язковому порядку розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції; застосовувати реєстратори розрахункових операцій, що включені до Державного реєстру реєстраторів розрахункових операцій, з додержанням встановленого порядку їх застосування.
Відповідно до пункту 6 статті 9 цього Закону (в редакції на час проведення перевірки), реєстратори розрахункових операцій та розрахункові книжки не застосовуються при продажу товарів (крім технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту) (наданні послуг) фізичними особами - підприємцями, які відносяться відповідно до Податкового кодексу України до груп платників єдиного податку, що не застосовують реєстратори розрахункових операцій.
Згідно з п. 1 ст. 17 Закону 265/95-ВР (в редакції на час проведення перевірки) за порушення вимог цього Закону до суб`єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів доходів і зборів застосовуються фінансові санкції у таких розмірах: у разі встановлення протягом календарного року в ході перевірки факту: проведення розрахункових операцій з використанням реєстраторів розрахункових операцій або розрахункових книжок на неповну суму вартості проданих товарів (наданих послуг); не проведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій з фіскальним режимом роботи; невідповідності у юридичних осіб на місці проведення розрахунків суми готівкових коштів сумі коштів, зазначеній у денному звіті, більше ніж на 10 відсотків розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року, а в разі використання юридичною особою розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня; не роздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки на окремому господарському об`єкті такого суб`єкта господарювання: вчинене вперше - 1 гривня.
Частиною 11 статті 8 Закону України "Про захист прав споживачів" передбачено, що вимоги споживача розглядаються після пред`явлення споживачем розрахункового документа, а щодо товарів, на які встановлено гарантійний строк, - технічного паспорта чи іншого документа, що його замінює, з позначкою про дату продажу. Вимоги споживача щодо технічно складних побутових товарів розглядаються після пред`явлення споживачем розрахункового документа, передбаченого Законом України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" та технічного паспорта чи іншого документа, що його замінює, з позначкою про дату продажу.
Тобто, для забезпечення захисту прав споживача у разі придбання ним технічно складного побутового товару неналежної якості, споживачеві обов`язково повинен бути виданий розрахунковий документ, передбачений Законом про РРО.
Отже, платники єдиного податку, які здійснюють реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту повинні застосовувати реєстратори розрахункових операцій незалежно від обсягу отриманого доходу від продаж.
Застосовувати реєстратори розрахункових операцій в разі продажу технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту, повинні як платники єдиного податку першої групи, які провадять діяльність на ринках, так і платники другої та третьої груп незалежно від обсягу річного доходу. Для них визначальною умовою для застосовування реєстраторів розрахункових операцій є реалізація відповідного виду товарів, а саме - технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту.
Отже, для визначення права позивача на реалізацію товару без застосування реєстратора розрахункових операцій необхідно встановити, що вимірювач артеріального тиску "Paramed Eхpert" не є технічно складним побутовим товаром, який підлягає гарантійному ремонту.
Згідно з висновком державної санітарно-епідеміологічної експертизи від 14 березня 2016 року № 05.03.02-03/7846 на Тонометри Paramed вимірювачі артеріального тиску та частоти пульсу автоматичні та видатковою накладною від 11 вересня 2018 року № YZ56502165-1 тонометр Paramed Eхpert автомат має код УКТЗЕД 9018901000 (арк. спр. 32, 34-35).
У статті 2 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" визначено, що термін "технічно складні побутові товари, що підлягають гарантійному ремонту" для цілей цього Закону вживається у значенні, наведеному в Законі України "Про захист прав споживачів" від 12.05.1991 р. № 1023-XII. Перелік груп технічно складних побутових товарів, які підлягають гарантійному ремонту (обслуговуванню) або гарантійній заміні, в цілях застосування реєстраторів розрахункових операцій встановлюється Кабінетом Міністрів України.
Відповідно до пункту 25-1 частини 1 статті 1 Закону України "Про захист прав споживачів", технічно складні побутові товари - непродовольчі товари широкого вжитку (прилади, машини, устаткування та інші), які складаються з вузлів, блоків, комплектуючих виробів, відповідають вимогам нормативних документів, мають технічні характеристики, супроводжуються експлуатаційними документами і на які встановлено гарантійний строк.
Перелік груп технічно складних побутових товарів, які підлягають гарантійному ремонту (обслуговуванню) або гарантійній заміні, в цілях застосування реєстраторів розрахункових операцій затверджено Постановою Кабінету Міністрів України від 16.03.2017 року № 231 "Про затвердження переліку груп технічно складних побутових товарів, які підлягають гарантійному ремонту (обслуговуванню) або гарантійній заміні, в цілях застосування реєстраторів розрахункових операцій".
Цей Перелік складається із найменування груп товарів та коду згідно УКТЗЕД.
Міністерством економічного розвитку і торгівлі у коментарі до постанови Кабінету Міністрів України № 231 від 16.03.2017 року зазначено, що коди української класифікації товарів зовнішньоекономічної діяльності (УКТЗЕД) наводяться у переліку довідково. Основною підставою для застосування реєстраторів розрахункових операцій до товарів, які підлягають гарантійному ремонту (обслуговуванню) або гарантійній заміні, є відповідність таких товарів найменуванню та опису, які зазначаються у переліку. Крім того, метою такого державного регулювання є запровадження прозорості ведення бізнесу шляхом обов`язкового застосування реєстраторів розрахункових операцій при реалізації технічно складних побутових товарів, запобігання можливим порушенням з боку суб`єктів господарювання, які здійснюють готівкові розрахунки за технічно складні побутові товари та забезпечення реалізації прав споживачів у разі придбання таких товарів неналежної якості.
Так, за Переліком до технічно складних побутових товарів належать вісім груп, а саме: "Вироби із чорних металів", "Реактори ядерні, котли, машини, обладнання і механічні пристрої, їх частини", "Електричні машини, обладнання та їх частини; апаратура для запису або відтворення звуку, телевізійна апаратура для запису та відтворення зображення і звуку, їх частини та приладдя", "Засоби наземного транспорту, крім залізничного або трамвайного рухомого складу, їх частини та обладнання", "Прилади та апарати оптичні, фотографічні, кінематографічні, контрольні, вимірювальні, прецизійні; медичні або хірургічні; їх частини та приладдя", "Годинники всіх видів та їх частини", "Музичні інструменти; їх частини та приладдя", "Іграшки, ігри та спортивний інвентар; їх частини та приладдя".
Тобто, відповідно до вказаної постанови, до технічно складних побутових товарів належить Група 90 "Прилади та апарати оптичні, фотографічні, кінематографічні, контрольні, вимірювальні, прецизійні; медичні або хірургічні; їх частини та приладдя".
Опис та кодування товарів згідно з Українською класифікацією товарів зовнішньоекономічної діяльності (УКТЗЕД) викладено в додатках до Закону України «Про митний тариф України».
Відповідно до додатку до Закону України «Про митний тариф України», до групи 90 «Прилади та апарати оптичні, фотографічні, кінематографічні, контрольні, вимірювальні, прецизійні; медичні або хірургічні; їх частини та приладдя» Розділу XVIII, відносяться код згідно з УКТЗЕД - 9018 «Прилади та пристрої, що використовуються у медицині, хірургії, стоматології або ветеринарії, включаючи сцинтографічну апаратуру та іншу електромедичну апаратуру, а також апаратура для дослідження зору», до вказаної позиції включаються зокрема код згідно з УКТЗЕД - 9018 90 «-інші інструменти та прилади», до яких в свою чергу відносяться код згідно з УКТЗЕД 9018 90 10 00 «- - інструменти та прилади для вимірювання артеріального тиску».
Отже, вимірювач артеріального тиску "Paramed Eхpert" за кодом УКТЗЕД 9018901000 відповідно до групи 90 «Прилади та апарати оптичні, фотографічні, кінематографічні, контрольні, вимірювальні, прецизійні; медичні або хірургічні; їх частини та приладдя» відноситься до інструментів та приладів для вимірювання артеріального тиску, що використовуються у медицині, хірургії, стоматології або ветеринарії, включаючи сцинтографічну апаратуру та іншу електромедичну апаратуру, а також апаратура для дослідження зору.
Також, згідно з пунктом 2 Порядку гарантійного ремонту (обслуговування) або гарантійної заміни технічно складних побутових товарів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11 квітня 2002 року № 506, до технічно складних побутових товарів належать непродовольчі товари широкого вжитку (прилади, машини, устаткування та інші), які складаються з вузлів, блоків, комплектуючих виробів, відповідають вимогам нормативних документів, мають технічні характеристики, супроводжуються експлуатаційними документами і на які встановлено гарантійний термін.
За пунктом 20 вказаного Порядку, виконання робіт з гарантійного обслуговування транспортних засобів і номерних агрегатів, літаків, планерів, пароплавів, катерів тощо, зброї спортивної, вогнепальної, газової, пневмогазової, пружинної, пневматичної, товарів медичного призначення, товарів протипожежного призначення, продукції виробничо-технічного призначення, яка може бути використана у побуті, здійснюється безпосередньо виробником або за його дорученням виконавцем згідно із законодавством.
Згідно з інформацією, розміщеною на сайті уповноваженого представника виробника в Україні товариства з обмеженою відповідальністю "Медіко" (https://medico.in.ua/tonometr-paramed-expert-avtomaticheskiy), тонометр Paramed Expert автоматичний має технічні характеристики та гарантію 3 роки, при цьому, у вкладці «характеристика» гарантія зазначена 2 роки.
Суд не приймає посилання апелянта на безпідставне прийняття судом, як належний доказ роздрукований відповідачем з Інтернет сайту інформацію, що вищезазначений тонометр автоматичний має технічні характеристики та гарантію 3 роки, оскільки вказана інформація досліджена судом безпосередньо з сайту компанії представника виробника в Україні товариства з обмеженою відповідальністю "Медіко", а саме: https://medico.in.ua/tonometr-paramed-expert-avtomaticheskiy.
Враховуючи вищезазначене та встановлені обставини справи, суд апеляційної інстанції дійшов висновку, що в даному випадку реалізація вимірювача артеріального тиску "Paramed Eхpert" за кодом УКТЗЕД 9018901000 , який підлягає гарантійному обслуговуванню, має здійснюватись із застосування реєстратора розрахункових операцій, оскільки за описом товару він належить до інструментів та приладів для вимірювання артеріального тиску, що використовуються у медицині, хірургії, стоматології або ветеринарії, включаючи сцинтографічну апаратуру та іншу електромедичну апаратуру, а також апаратура для дослідження зору віднесених до Групи 90 «Прилади та апарати оптичні, фотографічні, кінематографічні, контрольні, вимірювальні, прецизійні; медичні або хірургічні; їх частини та приладдя».
Стосовно посилання апелянта на те, що податкове повідомлення-рішення підписано заступником начальника Головного управління ДФС у Луганській області Ткачовим І .В. , який є неуповноваженою особою на його підписання, суд зазначає наступне.
Згідно з абзацом четвертим пункту 86.7 статті 86 Податкового кодексу України рішення про визначення грошових зобов`язань приймається керівником (його заступником або уповноваженою особою) контролюючого органу з урахуванням результатів розгляду заперечень платника податків (у разі їх наявності). Платник податків або його законний представник може бути присутнім під час прийняття такого рішення.
Податкове повідомлення-рішення приймається керівником (його заступником або уповноваженою особою) контролюючого органу протягом десяти робочих днів з дня, наступного за днем вручення платнику податків, його представнику або особі, яка здійснювала розрахункові операції, акта перевірки у порядку, передбаченому статтею 58 цього Кодексу, для надсилання (вручення) податкових повідомлень-рішень, а за наявності заперечень посадових осіб платника податків до акта перевірки та/або додаткових документів, поданих у порядку, визначеному пунктом 44.7 статті 44 цього Кодексу, приймається з урахуванням висновку про результати розгляду заперечень до акта перевірки та/або додаткових документів - протягом трьох робочих днів, наступних за днем розгляду заперечень та/або додаткових документів і надання (надсилання) письмової відповіді платнику податків (пункт 86.8 статті 86 Податкового кодексу України).
Пунктом 2 розділу ІІ Порядку надіслання контролюючими органами податкових повідомлень-рішень платникам податків, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 28 грудня 2015 року № 1204 встановлено, що у випадках, зазначених у пункті 1 цього розділу, відповідний структурний підрозділ контролюючого органу складає податкове повідомлення-рішення за такими формами: «С» - у разі застосування штрафної (фінансової) санкції (штрафу) та/або пені за порушення норм іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, в тому числі за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності.
Пунктом 1 розділу ІІІ Порядку № 1204 встановлено, що структурний підрозділ контролюючого органу, який склав податкове повідомлення-рішення відповідно до Кодексу, роздруковує його у двох примірниках (податкове повідомлення-рішення за формою «Ф» - в одному примірнику) та після погодження з підрозділами правової роботи передає на підпис керівнику (виконуючому його обов`язки, його заступнику або уповноваженій особі) контролюючого органу.
При складанні у передбачених Кодексом випадках податкових повідомлень-рішень в електронній формі необхідно дотримуватись вимог Законів України "Про електронні документи та електронний документообіг" та "Про електронний цифровий підпис".
Після підписання податкове повідомлення-рішення (крім податкового повідомлення-рішення за формою «Ф») не пізніше наступного робочого дня надсилається (вручається) платнику податків.
Отже, вказаними нормами передбачено, що податкове повідомлення-рішення приймається керівником, його заступником або уповноваженою особою контролюючого органу.
Спірне податкове повідомлення-рішення Головного управління ДФС у Луганській області від 12 жовтня 2018 року № 00003631406, підписано заступником начальника Головного управління ДФС у Луганській області Ткачовим І.В .
Наказом Головного управління ДФС у Луганській області від 26 квітня 2018 року № 122-0 "Про вихід з відпустки по догляду за дитиною Ткачова І.В. " визначено вважати Ткачова Ігоря Вікторовича таким, що приступив до виконання службових обов`язків на посаді заступника начальника Головного управління ДФС у Луганській області з 02 травня 2018 року (а.с. 78).
Відповідно до підпункту 11 пункту 11, підпункту 2 пункту 12 Положення про Головне управління ДФС у Луганській області, затвердженого наказом Державної фіскальної служби України від 31 липня 2017 року за № 503, начальник Головного управління ДФС у Луганській області розподіляє обов`язки між своїми заступниками. Заступники начальника Головного управління ДФС у Луганській області забезпечують виконання повноважень відповідно до затвердженого розподілу обов`язків (а.с. 69-75).
Наказом Головного управління ДФС у Луганській області від 18 вересня 2018 року № 1031 "Про тимчасовий розподіл обов`язків між керівництвом Головного управління ДФС у Луганській області" установлено тимчасовий розподіл обов`язків по керівництву роботою структурних підрозділів Головного управління ДФС у Луганській області відповідно до якого на заступника начальника Головного управління ДФС у Луганській області Ткачова Ігоря Вікторовича покладено обов`язки по керівництву роботою структурних підрозділів ГУ ДФС у Луганській області, зокрема, управління податків і зборів з фізичних осіб, управління аудиту (а.с. 81).
Таким чином, оскаржуване податкове повідомлення-рішення підписано уповноваженою особою - заступником начальника Головного управління ДФС у Луганській області Ткачовим І.В.
Щодо не внесення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських організацій відомості про зазначену особу, як про особу, яка має право діяти без довіреності від імені Головного управління ДФС у Луганській області, суд зазначає, що відсутність у реєстрі таких відомостей, не скасовує повноваження на прийняття та підписання податкового повідомлення-рішення надані заступнику керівника контролюючого органу Податковим кодексом України та Порядком надіслання контролюючими органами податкових повідомлень-рішень платникам податків, затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 28 грудня 2015 року № 1204.
На підставі викладеного, суд дійшов до висновку, що відповідачем в межах повноважень, наданих йому Законами України, та у відповідності до них було прийнято податкове повідомлення-рішення від 12 жовтня 2018 року № 00003631406, яким до позивача застосовано штрафні санкції за порушення пункту 1 статті 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операції у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР у розмірі 1,00 грн., а позивачем не надано жодних доказів неправомірності дій контролюючого органу.
Посилання апелянта на порушення судом першої інстанції норм процесуального права, з урахуванням вищевказаних обставин, не може бути підставою для скасування законного та обґрунтованого рішення суду.
Доводи апеляційної скарги не дають підстав для висновку про те, що при розгляді справи судом першої інстанції було допущено неправильне застосування норм матеріального.
Статтею 316 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а рішення або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
Колегія вважає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального права, тому при таких обставинах апеляційну скаргу необхідно залишити без задоволення, а рішення суду - без змін.
Керуючись статями 308, 310, 315, 316, 321, 322, 325 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Апеляційну скаргу Адвоката Короля Дмитра Володимировича в інтересах фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 на рішення Луганського окружного адміністративного суду від 24 квітня 2019 р. у справі № 360/853/19 - залишити без задоволення.
Рішення Луганського окружного адміністративного суду від 24 квітня 2019 р. у справі № 360/853/19 - залишити без змін.
Постанова суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду набирає законної сили з дати її прийняття та відповідно до ст.328 Кодексу адміністративного судочинства України може бути оскаржена до Верхового суду протягом тридцяти днів з дати складення повного судового рішення.
Повне судове рішення складено та підписано колегією суддів 16 липня 2019 року.
Суддя-доповідач: Е.Г.Казначеєв
Судді: І.Д. Компанієць
Л.В. Ястребова