Номер провадження 3/725/2157/19
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
10.07.2019 року Суддя Першотравневого районного суду м.Чернівці Іщенко І. В., розглянувши матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ,який проживає за адресою: АДРЕСА_1 , за ч. 1 ст. 195-6 КУпАП,-
В С Т А Н О В И В :
До Першотравневого районного суду від Управління патрульної поліції в Чернівецькій області надійшли матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , за ч. 1 ст. 195-6 КУпАП за правопорушення, а саме: 31.12.2019 року близько 14од. 30хв. в м. Чернівці по вул.. Руська, 248Є, навпроти ТЦ «Екватор», здійснював торгівлю піротехнічними засобами з порушенням порядку встановленого п.п.7.1. п.7 Наказу МВС №1649 від 23.12.2003 р. «Про затвердження Тимчасових правил обігу в Україні побутових піротехнічних виробів», тим самим скоїв адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 195-6 КУпАП.
Розглянувши матеріали адміністративної справи, вважаю, що провадження підлягає закриттю з наступних підстав.
Відповідно до ч. 1,2 ст. 7 КУпАП, ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв`язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Згідно ч. 1ст. 9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідно до ст. ст.245,251,252,280 КУпАП, суд при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний повно, всебічно та об`єктивно з`ясувати всі обставини справи, встановити чи було вчинено адміністративне правопорушення та чи винна особа у його вчиненні, дослідити наявні у справі докази, дати їм належну оцінку і в залежності від встановленого, прийняти мотивоване законне рішення.
Згідно с вимогами ст.245 КУпАЛ, завданням провадження у справі про адміністративне правопорушення є своєчасне, всебічне, повне та об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1ст.195-6 КУпАП, відсутній з наступних підстав.
Диспозиція ч.1ст.195-6 КУпАП передбачає відповідальність за: «порушення порядку виробництва, зберігання, перевезення, торгівлі та використання піротехнічних засобів».
Об`єктом правопорушень, передбачених ст. 195-6 КУпАП, є суспільні відносини в сфері обігу, а саме порядку виробництва, зберігання, перевезення, торгівлі та використання піротехнічних засобів.
Стаття 195-6 ч. 1 КУпАП передбачає адміністративну відповідальність за порушення порядку виробництва, зберігання, перевезення, торгівлі та використання піротехнічних засобів, за що передбачено адміністративне стягнення у вигляді накладення штрафу від тридцяти п`яти до шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією піротехнічних засобів.
В матеріалах справи міститься лише протокол про адміністративне правопорушення від 31.12.2018 року, рапорт від 31.12.2018 року про складання адміністративного протоколу за ст. 195-6 ч. 1 КУпАП відносно ОСОБА_1 , при цьому до протоколу про адміністративне правопорушення не додано доказів вилучення у ОСОБА_1 будь яких піротехнічних засобів, та не вказане місце їх зберігання, що має принципове значення в контексті санкції ч. 1 ст. 195-6 КУпАП.
Спеціальним нормативним актом, який регулює такий порядок є Наказ МВС України від 23 грудня 2003 року №1649 «Про затвердження Тимчасових правил обігу в Україні побутових піротехнічних виробів» (далі - Наказ).
Однак, зазначений Наказ втратив чинність від 19 січня 2018 року на підставі Наказу МВС України від 28 листопада 2017 року №968 «Про визнання таким, що втратив чинність, наказу МВС від 23.12.2003 № 1649».
За таких обставин суд вважає, що з огляду на те, що на 31 грудня 2018 року обмежень щодо реалізації піротехнічних засобів законодавчо закріплено не було.
Виходячи з викладеного, суд приходить до висновку про недоведеність вини порушника у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.1 ст.195-6 КУпАП, а отже до необхідності закриття справи за відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення.
Враховуючи викладене, керуючись ст.ст.283-285 КпАП України, суддя, -
ПОСТАНОВИВ:
Провадження у справі про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за вчинення правопорушення, передбаченого ч.1 ст.195-6 КУпАП - закрити у зв`язку з відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена до Чернівецького апеляційного суду, через Першотравневий районний суд м. Чернівці, протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя Першотравневого
районного суду м.Чернівці І. В. Іщенко