ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
17.02.2020
Справа№607/1680/20
Суддя Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області Позняк В.М. за участю особи, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , її захисника Михайлюка В.І.,
розглянувши матеріали адміністративної справи, яка надійшла від управління патрульної поліції в Тернопільські області департаменту патрульної поліції про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, працює директором ТОВ «Україна ресторан», проживає по АДРЕСА_1 , ІПН НОМЕР_1 ,
за ст.188-28 КУпАП,-
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА _1 22.01.2020 року о 16 годині 40 хвилин будучи директором ТОВ Україна Ресторан» не вжила відповіданих заходів та не виконала вимогу НП №88 від 22.10.2019 року а саме з приводу демонтажу чи погодження розміщення тимчасової споруди для здійснення підприємницької діяльності (літня площадка ресторанів Фане місто), що знаходиться за адресою – бульвар Шевченка, 23, місто Тернопіль, чим порушила вимоги п.1.5 Правил дорожнього руху та ДСТУ 3387-97 «Автомобільні дороги, вулиці та залізничні переїзди. Вимоги до експлуатаційного стану» та чим вчинили адміністративне правопорушення, передбачене статтею 188 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_1 та її законний представник заперечили проти наявності вини у діях ОСОБА_1 . Зазначили, що тимчасові споруди по бульварі Тараса Шевченка в місті Тернополі встановлені у відповідності до вимог закону з 2016 року за наявності погодження патрульної поліції та з дозволу Тернопільської міської ради, земельна ділянка передана у відповідності до договору сервітуту.
Дослідивши докази, суддею встановлено такі обставини.
Згідно листа управління превентивної діяльності ГУНП в Тернопільській області від 10.05.2016 року відділ не заперечував щодо розташування тимчасової споруди для провадження підприємницької діяльності (літнього трогового майданчика навпроти бару «Клуб Файного міста» за адресою: бульвар Шевченка, 23 у місті Тернополі, при умові розміщення майданчика на закритій для проїду транспорту території (в межах пішохідної зони- згідно рішення Тернопільської міської ради) на строк згідно договору про встановлення особистого строкового сервітуту для розміщення тимчасової споруди до 31 жовтня 2016 року.
Відповідно до договору про встановлення особистого строкового сервітуту для розміщення тимчасової споруди від 10 квітня 2017 року із наступними додатковими угодами, Тернопільська міська рада від імені територіальної громади міста Тернополя (власник) з однієї сторони та Товариство з обмеженою відповідальністю «Україна» ресторан в особі ОСОБА_1 «Сервітуарій» домовилися про те, що встановлюється особистий сервітут на територію за адресою бульвар Т.Шевченка,23 в місті Тернополі загальною площею 0,0080 га розташування та межі якої зазначено в додатку до цього договору для розташування сезонного обєкта сфери торгівлі біля ресторану «Файне місто». З урахуванням додаткових угод від 09 жовтня 2017 року, 04 квітня 2018 року, 08 квітня 2019 року, строк дії договору земельного сервітуту зазначений до 26 квітня 2020 року.
Також на замовлення ТзОВ «Україна» ресторан управлінням містобудування та архітектури та кадастру Тернопільської міської ради неодноразово, починаючи з 2016 року виготовлявся паспорт прив`язки сезонного об`єкту сфери торгівлі, останній – на зимовий сезон 2019-2020 років.
Крі мтого, управлінням торгівлі, побуту та захисту прав споживачів неодноразово, починаючи з 2016 року надавалося погодження товариству з обмеженою відповідальністю «Україна» ресторанна діяльність ресторанів, послуг мобільного харчування в торговому майданчику біля ресторану «Файне місто» по бульвару Тараса Шевченка, 23 в місті Тернополі загальною площею 80 кв.м., останнє таке погодження видавалося 31.10.2019 року терміном дії до 31.03.2020 року.
Такі ж документи виготовлялися для розміщення торговому майданчику біля ресторану клуб «Файного міста».
22 жовтня 2019 року старший інспектор ВБДР УПП Управління патрульної поліції в Тернопільській області направив директору ТОВ «Україна» Ресторан Марії Заставній вимогу №88, якою вимагав до 22.11.2019 року демонтувати або погодити розміщення тимчасової споруди для здійснення підприємницької діяльності (літня площадка ресторанів «Файне місто») що знаходиться по бульварі Тараса Шевченка 23 в місті Тернополі. Вказана вимога направлена ОСОБА_2 Заставній, директору ТОВ «Україна» Ресторан 22.10.2019 року, вих. номер 6813/48/23-33-2019, та факт отримання вимоги не заперечується особою, яка притягується до адміністративної відповідальності.
Відповідно до листа управління превентивної діяльності управління патрульної поліції в Тернопільській області від 03.01.2020 року №78/41/33/01-2020 на лист ОСОБА_1 №36 від 06.12.2019 року ОСОБА_1 відмовлено в розміщенні сезонного торгового майданчика біля бару «Клуб файного міста» за адресою бульвар Т.Шевченка, 23 в місті Тернополі у зв`язку із тим, що таке розміщення буде порушувати правила, норми і стандарти, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху.
Відповідно до акта обстеження ділянки вуличної шляхової мережі від 22 січня 2020 року в місті Тернополі на бульварі Тараса Шевченка 23 в межах червоних ліній розміщено пересувний тимчасовий об`єкт без погодження із підрозділами НП, тобто встановлено невиконання вимогу поліції.
Пунктом 1.5 Правил дорожнього руху передбачено, що дії або бездіяльність учасників дорожнього руху та інших осіб не повинні створювати небезпеку чи перешкоду для руху, загрожувати життю або здоров`ю громадян, завдавати матеріальних збитків. Особа, яка створила такі умови, зобов`язана негайно вжити заходів до забезпечення безпеки дорожнього руху на цій ділянці дороги та вжити всіх можливих заходів до усунення перешкод, а якщо це неможливо, попередити про них інших учасників дорожнього руху, повідомити уповноважений підрозділ Національної поліції, власника дороги або уповноважений ним орган.
Згідно ст.52-3 Закону України «Про дорожній рух» до повноважень Національної поліції у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зокрема, належать: забезпечення безпеки дорожнього руху; погодження відповідно до вимог цього Закону, інших законодавчих актів проектів на будівництво, реконструкцію і ремонт автомобільних доріг, залізничних переїздів, комплексів дорожнього сервісу та інших споруд у межах відведення автомобільних доріг або червоних ліній міських вулиць і доріг; погодження поданих у встановленому порядку пропозицій стосовно обладнання засобами організації дорожнього руху місць виконання дорожніх робіт, проектів та схем організації дорожнього руху, маршрутів руху пасажирського транспорту, маршрутів організованого руху громадян і місць їх збору, порядку проведення спортивних та інших масових заходів, які можуть створити перешкоди дорожньому руху.
Відповідно до положень п. 32.1 Правил дорожнього руху, з органами Державтоінспекції узгоджуються розміщення в смугах відведення автомобільних доріг або червоних лініях міських вулиць і доріг та їх штучних спорудах кіосків, павільйонів, рекламоносіїв, пересувних торговельних пунктів, а також на прилеглих територіях, будинках, спорудах - адміністративних приміщень підприємств, установ та організацій, місць торгівлі та надання послуг.
Згідно п. 20 Правил, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 30 березня 1994 року № 198 у межах смуги відчуження автомобільних (позаміських) доріг і червоних ліній міських вулиць і доріг забороняється: розташовувати будь-які споруди або об`єкти без погодження з власниками автомобільних доріг та уповноваженим підрозділом Національної поліції; розміщувати контейнери та іншу тару для твердих побутових і харчових відходів; смітити, псувати дорожнє покриття, обладнання, зелені насадження; спалювати сміття, опале листя та інші відходи, складати їх для тривалого зберігання; скидати промислові, меліоративні і каналізаційні води в систему дорожнього зливостоку; встановлювати намети та влаштовувати місця для відпочинку; випасати худобу та свійську птицю; прокладати нові та проводити ремонт існуючих мереж у межах «червоних ліній» вулиць і доріг міст та інших населених пунктів без відповідного дозволу органів місцевого самоврядування; причалювати на човнах до опори мостів, влаштовувати стоянку човнів у межах охоронної зони мостів; купатися, прати білизну, ловити рибу під мостами і в межах їх охоронних зон; палити на шляхопроводах, мостах, естакадах, пішохідних містках, у тунелях і підземних пішохідних переходах.
Відповідно до п.4 ст. 20 Закону України «Про автомобільні дороги» органи місцевого самоврядування в частині управління функціонуванням і розвитком вулиць і доріг міст та інших населених пунктів мають право: встановлювати за погодженням з відповідним підрозділом Національної поліції тимчасові обмеження на рух транспортних засобів при проведенні ремонтних та інших робіт на вулицях і дорогах міст та інших населених пунктів.
Відповідно до ч.1 ст. 37 Закону України «Про автомобільні дороги» будівництво споруд, об`єктів дорожнього сервісу, автозаправних станцій, прокладення інженерних мереж та виконання інших робіт у межах смуги відведення автомобільних доріг здійснюються згідно з дозволом органів державного управління автомобільними дорогами та за попереднім погодженням з відповідними підрозділами Національної поліції в порядку, передбаченому законодавством України.
Таким чином, законодавством встановлено необхідність узгодження з уповноваженими підрозділами Національної поліції розміщення в смугах відведення автомобільних доріг або червоних лініях міських вулиць і доріг та їх штучних спорудах пересувних торговельних пунктів, до яких слід віднести і торгові майданчики ресторанів «Файного міста».
Відповідно до підпункту 13 пункту 1 ст. 23 Закону України «Про Національну поліцію» поліція відповідно до покладених на неї завдань: у випадках, визначених законом, видає та погоджує дозвільні документи у сфері безпеки дорожнього руху.
Підпунктами 2, 3 та 4 пункту 1 ст. 23 Закону України «Про Національну поліцію»: поліція відповідно до покладених на неї завдань виявляє причини та умови, що сприяють вчиненню кримінальних та адміністративних правопорушень, вживає у межах своєї компетенції заходів для їх усунення; вживає заходів з метою виявлення кримінальних, адміністративних правопорушень; припиняє виявлені кримінальні та адміністративні правопорушення; вживає заходів, спрямованих на усунення загроз життю та здоров`ю фізичних осіб і публічній безпеці, що виникли внаслідок учинення кримінального, адміністративного правопорушення.
Відповідно до ст. 62 Закону України «Про Національну поліцію» законні вимоги поліцейського є обов`язковими для виконання всіма фізичними та юридичними особами.
Статтею 188-20 КУпАП передбачена адміністративна відповідальність за невиконання законних вимог (приписів) посадових осіб уповноважених підрозділів Національної поліції щодо усунення порушень правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху.
Дослідивши надані докази, суд приходить до переконання, що ОСОБА_1 , будучи службовою директором ТОВ «Україна» ресторан, не виконала законної вимоги поліції, щодо демонтажу або погодження розміщення тимчасової споруди для здійснення підприємницької діяльності (літня площадка ресторанів Фане місто), що знаходиться за адресою – бульвар АДРЕСА_2 , 23, місто Тернопіль, що підтверджується актом від 22.01.2020 року та не заперечується ОСОБА_1
Доводи особи, яка притягується до адміністративної відповідальності та її захисника про те, що тимчасова споруда нею влаштована на підставі погодження управлінням превентивної діяльності ГУНП в Тернопільській області листом від 10.05.2016 року, суд не бере до уваги, оскільки таке погодження було надано на строк згідно договору про встановлення особистого строкового сервітуту для розміщення тимчасової споруди до 31 жовтня 2016 року. Докази того, що після закінчення дії цього погодження надавалося інше, яке є діючим, не надано.
Також, як видно із листа управління превентивної діяльності управління патрульної поліції в Тернопільській області від 03.01.2020 року №78/41/33/01-2020 на лист ОСОБА_1 №36 від 06.12.2019 року, ОСОБА_1 відмовлено в розміщенні сезонного торгового майданчика біля бару «Клуб файного міста» за адресою бул. Т.Шевченка, 23 в місті Тернополі.
Також, суд вважає безпідставними посилання особи яка притягується до адміністративної відповідальності на те, що згоди не потрібно, так як вказана ділянка, після встановлення таких споруд та обмежень в русі перестала бути дорогою, оскільки доказів зміни цільового призначення у зв`язку із наданням дозволу на тимчасове розміщення тимчасових споруд не відбувається, та докази прийняття рішення про це Тернопільською міської радою не надано.
Тому, дослідивши матеріали справи, суддею встановлено, що в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого ст.188-28 КУпАП, а саме – невиконання законних вимог (приписів) посадових осіб уповноважених підрозділів Національної поліції щодо усунення порушень правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху
Згідно ст. 33 КУпАП обираючи вид стягнення, суд враховує особу правопорушника, характер вчиненого адміністративного правопорушення, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність.
Враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, майновий стан, а тому приходжу до висновку, що до ОСОБА_3 слід застосувати стягнення у вигляді штрафу в мінімальному розмірі, передбаченому статтею - 50 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 850 гривень.
Згідно ст. 40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення підлягає стягненню з особи, на яку накладено стягнення. Тому, у відповідності до п. 5 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», з ОСОБА_1 слід стягнути судовий збір у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму.
На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 33, 173-2, 184, 287, 289 КУпАП, суддя -
П О С Т А Н О В И В:
ОСОБА _1 , визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 188-28 КУпАП, та призначити покарання у вигляді штрафу в розмірі 50 неоподаткованих розмірів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п`ятдесят) гривень.
Стягнути із ОСОБА_1 судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення в розмірі 420 грн. 40 коп.
Постанова судді набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови до Тернопільського апеляційного суду через Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області.
Апеляційна скарга, подана після закінчення цього строку, повертається апеляційним судом особі, яка її подала, якщо вона не заявляє клопотання про поновлення цього строку, а також якщо у поновленні строку відмовлено.
Строк пред`явлення постанови до виконання - протягом трьох місяців після її винесення. В разі оскарження постанови перебіг строку давності виконання зупиняється до розгляду скарги.
Суддя
В. М. Позняк