ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
___________________________________________________________________
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
07 квітня 2021 р.м. ХерсонСправа № 540/252/21 Херсонський окружний адміністративний суд у складі головуючої судді Хом`якової В.В., розглянувши в порядку письмового провадження матеріали адміністративної справи за позовом Селянського фермерського господарства "Вєтров" до Головного управління Держгеокадастру у Херсонській області про визнання протиправним та скасування припису від 30.09.2020 року №835-ДК-0305Пр/03/01/-20,
встановив:
Селянське фермерське господарство "Вєтров" звернулося до суду з позовом до Головного управління Держгеокадастру у Херсонській області, в якому просить визнати протиправним та скасувати припис, наданий посадовою особою Головного управління Держгеокадастру у Херсонській області 30 вересня 2020 року №835-ДК-0305Пр/03/01/-20. В позові позивач зазначає, що ним було отримано засобами поштового зв`язку протокол про адміністративне правопорушення №835-ДК-0301П/07/01/-20, припис №835-ДК-0305Пр/03/01/-20, повідомлення про сплату шкоди, заподіяної внаслідок самовільного зайняття земельних ділянок, використання земельних ділянок не за цільовим призначенням, зняття ґрунтового покриву (родючого шару ґрунту) без спеціального дозволу №835-ДК/0171 ШК-04/01/-20, постанову №834-ДК/0267По/08/01/-20, складені 30.09.2020 ГУ Держгеокадастру у Херсонській області. Протоколом встановлено, що 15.09.2020 року проведено перевірку дотримання вимог земельного законодавства на території Скадовської сільської ради Чаплинської селищної об`єднаної територіальної громади Чаплинського району Херсонської області при використанні земельної ділянки прощею 234,2834 га з кадастровим номерам 6525483800:03:001:00031 земель сільськогосподарського призначення комунальної власності, які представлені видами угідь: 231,5289 га - рілля, 2,7545 га - пасовища, та встановлено, що в межах плану землекористування ФГ "Вєтров" знаходяться земельні ділянки площею 12,5278 га земель державної власності (землі історико-культурного призначення - кургани), які самовільно зайняті та залучені до сільськогосподарського товарного виробництва, шляхом агротехнічного обробітку ґрунту та вирощування сільськогосподарських культур (зернові культури), та здійснено розорювання пасовищ площею 2,7545 га, що є порушенням ст.ст. 54, 125, 126 Земельного кодексу України, ст. 1 Закону України "Про державний контроль за використанням та охороною земель", ст. 37 Закону України "Про охорону земель", ст. 32 Закону України "Про охорону культурної спадщини". Також, вказує, що відповідно до повідомлення про сплату шкоди, заподіяної внаслідок зайняття земельних ділянок, використання земельних ділянок не за цільовим призначенням, зняття ґрунтового покриву (родючого шар) ґрунту) без спеціального дозволу №835-ДК/01711ПК/04/01-20 від 30.09.2020 ГУ Держгеокадастру у Херсонській області вимагає у 15-денний термін сплатити розмір шкоди, заподіяної внаслідок самовільного зайняття земельних ділянок, використання земельних ділянок не за цільовим призначенням, зняття ґрунтового покриву (родючого шару ґрунту) без спеціального дозволу, у розмірі 93858.28 грн., шляхом перерахування коштів на рахунок за вказаними реквізитами. До зазначеного повідомлення додано розрахунок розміру шкоди. Крім того, звертає увагу, що згідно з приписом ГУ Держгеокадастру у Херсонській області зобов`язує позивача в 30-денний термін усунути порушення вимог земельного законодавства, а саме привести використання земельних ділянок у попередній стан, відповідно до вимог статті 212 ЗК України, а постановою №834-ДК/0267По/08/01/-20 від 30.09.2020 року за результатами розгляду протоколу закрито справу, у зв`язку з відсутністю події і складу адміністративного правопорушення. Відтак, позиція позивача, що на земельній ділянці, яку він орендує є кургани, але вони меншої площі ніж зазначені у приписі. Припис містить абстракту вимогу і є неконкретизованим. Здійснивши запит до інспекції по охороні пам`ятників позивач отримав відповідь, що відсутня інформація про віднесення курганів до історико-культурної спадщини. З урахуванням всього вищенаведеного, просить визнати припис протиправним.
Ухвалою суду від 08.02.2021 відкрито провадження в адміністративній справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).
Відповідач 01.03.2021 надав відзив на позовну заяву, в якому заперечив проти задоволення позовних вимог, оскільки при здійсненні відповідних заходів державного контролю, старшим державним інспектором встановлено, що в межах земельної ділянки сільськогосподарського призначення комунальної форми власності з кадастровим номером 6525483800:03:001:0031, площею 234,2834 га, у тому числі: 231,5289 га - рілля, 2,7545 га - пасовища, знаходяться землі державної форми власності історико-культурного призначення (кургани), площею 12,5278 га, які самовільно зайняті та залучені до товарного сільськогосподарського виробництва, шляхом агротехнічного обробітку ґрунту та вирощування сільськогосподарських культур (зернові культури), та здійснено розорювання пасовищ площею 2,7545 га, чим порушено вимоги ст.ст. 54, 125, 126 Земельного кодексу України, ст. 1 Закону України "Про державний контроль за використанням та охороною земель", ст. 37 Закону України " Про охорону земель", ст. 32 Закону України "Про охорону культурної спадщини". За вказане правопорушення передбачена відповідальність за ст. 53-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Також, відповідач зазначає, що вказана земельна ділянка надана в користування СФГ "Вєтров" на умовах оренди для ведення товарного сільськогосподарського виробництва (договір оренди землі зареєстровано в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно від 20.09.2016 за № 16531963), що підтверджує факт самовільного зайняття земельної ділянки історико-культурного призначення - кургани, площею 12,5278 га, саме позивачем. Зауважує, що земельна ділянка сільськогосподарського призначення комунальної форми власності з кадастровим номером 6525483800:03:001:0031, площею 234,2834 га, сформована під час проведення інвентаризації земель та земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності на території Чаплинського району Херсонської області, на підставі розпорядження голови Чаплинської районної державної адміністрації від 31.07.2013 № 259, наказу Головного управління Держгеокадастру у Херсонській області від 05.08.2013 № 14 "Про проведення інвентаризації земель", договору від 24.09.2013 N° 344/129 та технічного завдання на виконання робіт. Відповідна технічна документація містить акт про встановлення та погодження меж земельної ділянки з кадастровим номером 6525483800:03:001:0031 де на обрисі земельної ділянки чітко вказано місце розташування земель історико-культурного призначення (курганів). Одночасно з цим, технічна документація містить висновок обласної інспекції по охороні пам`яток історії та культури про погодження технічної документації із землеустрою щодо проведення інвентаризації земельних ділянок сільськогосподарського призначення від 14.10.2013 № 795Т, яким встановлено, що на території Скадовської сільської ради - площа 446,3036 га, виявлено 13 курганів висотою 0,9-2,0 м. Кургани вимежували з землекористування, тобто в загальну площу земельної ділянки не входить. Технічна документація затверджена розпорядженням голови Чаплинської районної державної адміністрації від 17.10.2013 № 385. Більш того, Головне управління наголошує, що відповідно до інформаційної довідки з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно чітко вказано розмір земельної ділянки, що передається СФГ "Вєтров" в користування, а також вказано кадастровий номер земельної ділянки. Таким чином, СФГ "Вєтров" передано в оренду земельну ділянку в конкретно визначених розмірах. В свою чергу, земельна ділянка державної власності (курган) не входить в склад земельної ділянки, що передано СФГ "Вєтров" в оренду. Головне управління також вказує, що наведена земельна ділянка (курган) є державною власністю, позивачу у власність або користування не передавалась та відповідно позивач не набув будь-яких прав на ці земельні ділянки. Також, будь-якого окремого рішення про передачу у користування СФГ "Вєтров" земельної ділянки державної власності (курган) не приймалось. За таких обставин, у СФГ "Вєтров" не було будь-яких підстав використовувати земельну ділянку власності (курган) площею 0,03 га. Крім того, чинним законодавством не передбачена проектна документація для земель історико-культурного призначення. Позивачем же вчинено самовільне зайняття земельної ділянки державної власності історико-культурного призначення, що встановлено та задокументовано посадовою особою спеціально уповноваженого органу державного контролю в агропромисловому комплексі.
Відповідно до ч. 5 ст. 262 КАС України, суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше.
Дослідивши матеріали справи та оцінивши надані сторонами докази, суд встановив наступне.
Наказом ГУ Держгеокадастру у Херсонській області від 01.09.2020 № 835-ДК призначено перевірку дотримання вимог земельного законодавства під час використання земель з регіональною особливістю на території Скадовської сільської ради Чаплинської селищної об`єднаної територіальної громади Чаплинського району Херсонської області, а саме - земельної ділянки з кадастровим номером 6525483800:03:001:0031.
При здійсненні відповідних заходів державного контролю встановлено, що на земельній ділянці сільськогосподарського призначення комунальної форми власності з кадастровим номером 6525483800:03:001:0031 площею 231,5289 га, у тому числі: 231,5289 га - рілля, 2,7545 га - пасовища, знаходяться землі державної форми власності історико-культурного призначення (кургани) площею 12,5278 га, які самовільно зайняті та залучені до товарного сільськогосподарського виробництва шляхом агротехнічного обробітку ґрунту та вирощування сільськогосподарських культур СФГ "Вєтров".
За результатами проведеного заходу державного контролю державним інспектором Хохулею М.. складено акт обстеження земельної ділянки від 15.09.2020 № 835-ДК-0301П/07/01/-20 та акт перевірки дотримання вимог земельного законодавства щодо об`єкту - земельної ділянки. З актами голова СФГ не ознайомлений.
30.09.2020 старшим державним інспектором ГУ Держгеокадастру складено протокол про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за правопорушення передбачене ст. 53-1 КпАП та п."б" ч.1 ст.211 ЗК України.
30.09.2020 року прийнято постанову про закриття справи про адміністративне правопорушення за відсутністю події і складу адміністративного правопорушення, оскільки в порушенні є ознаки кримінального злочину, передбаченого ст. 197-1 КК України.
30.09.2020 ГУ Держгеокадастру у Херсонській області винесено припис №835-ДК-0305Пр/03/01/-20, відповідно до якого зобов`язано СФГ "Вєтров" в 30 термін усунути порушення вимог законодавства, а саме привести використання земельних ділянок у попередній стан відповідно до вимог ст. 212 ЗК України.
Вищезгаданий припис і є предметом оскарження у даній справі, оскільки припис це обов`язкова до виконання у встановлені ним строки вимога посадової особи на адресу суб`єкта господарювання щодо усунення порушень норм законодавства.
Дослідивши письмові докази по справі та приписи діючого законодавства, суд приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню, виходячи з наступного.
Відповідно до статті 187 ЗК України, контроль за використанням та охороною земель полягає в забезпеченні додержання органами державної влади, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами, організаціями і громадянами земельного законодавства України.
Згідно зі статтею 188 ЗК України, державний контроль за використанням та охороною земель здійснюється центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері здійснення державного нагляду (контролю) в агропромисловому комплексі, а за додержанням вимог законодавства про охорону земель - центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику із здійснення державного нагляду (контролю) у сфері охорони навколишнього природного середовища, раціонального використання, відтворення і охорони природних ресурсів. Порядок здійснення державного контролю за використанням та охороною земель встановлюється законом.
Згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 22.07.2016 №482 "Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України", організація та здійснення державного нагляду (контролю) за дотриманням земельного законодавства, використанням та охороною земель усіх категорій та форм власності є завданнями Держгеокадастру.
Відповідно до підпункту 25-1 пункту 4 Положення про Державну службу України з питань геодезії, картографії та кадастру, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14.01.2015 №15, Держгеокадастр відповідно до покладених на нього завдань, зокрема, організовує та здійснює державний нагляд (контроль) за дотриманням земельного законодавства, використанням та охороною земель усіх категорій і форм власності.
Правові, економічні та соціальні основи організації здійснення державного контролю за використанням та охороною земель визначає Закон України від 19.06.2003 №963-IV "Про державний контроль за використанням та охороною земель" (далі - Закон №963-IV), який спрямований на забезпечення раціонального використання і відтворення природних ресурсів та охорону довкілля. Відповідно до статті 4 Закону №963-IV, об`єктом державного контролю за використанням та охороною земель є всі землі в межах території України.
При цьому державний контроль за використанням та охороною земель, дотриманням вимог законодавства України про охорону земель згідно із статтею 9 Закону здійснюються, у тому числі, шляхом проведення перевірок.
При перевірці ділянки, яку орендує позивач, посадова особа Головного управління Держгеокадастру у Херсонській області не дотрималась вимог Закону України від 5 квітня 2007 року (далі - Закон №877-V) "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності": перевірка відбулась без інформування голови СФГ, ознайомлення з наказом про призначення перевірки, видачі та пред`явлення посвідчень (направлень) на перевірку, за відсутності орендаря земельної ділянки, щодо якої проводиться така перевірка тощо, посилаючись на те, що об`єктом перевірки є земельна ділянка, а не суб`єкт господарювання, відповідно до ст.ст. 6 і 10 Закону №963-IV.
З аналізу Закону № 963-IV, Положення про Державну службу України з питань геодезії, картографії та кадастру, слідує, що державний контроль за охороною та використанням земель може здійснюватися державним інспектором ГУ Держгеокадастру, у тому числі, шляхом проведення перевірок. Для реалізації завдань у сфері здійснення контролю за використанням та охороною земель державний інспектор має право, зокрема, видавати приписи, складати акти перевірки або протоколи про адміністративні правопорушення з метою притягнення винних осіб до відповідальності. При цьому, порядок проведення перевірки, види та порядок складання документів за наслідками перевірок у даній сфері, як слідує зі змісту статей 9-10 Закону № 963-IV, визначається іншими нормативно-правовими актами.
Так, порядок та підстави проведення перевірок врегульовані Законом N 877-V, який визначає правові та організаційні засади, основні принципи і порядок здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності, повноваження органів державного нагляду (контролю), їх посадових осіб і права, обов`язки та відповідальність суб`єктів господарювання під час здійснення державного нагляду (контролю). Згідно норм даного закону орган державного нагляду (контролю) здійснює контролюючі функції шляхом проведення планових та позапланових заходів. Плановий чи позаплановий захід щодо суб`єкта господарювання - юридичної особи має здійснюватися у присутності керівника або особи, уповноваженої керівником (частина 11 статті 4 Закону № 877-V).
Отже, Закон №963-IV є правовою основою і, як зазначено в Преамбулі Закону, визначає "основи організації здійснення державного контролю за використанням і охороною земель", тоді як порядок здійснення визначено Законом України № 877-V. Зазначені закони не є взаємовиключними, а мають застосовуватися в сукупності, регулюючи різні аспекти.
Згідно норм Закон № 877-V орган державного нагляду (контролю) здійснює контролюючі функції шляхом проведення планових та позапланових заходів. Плановий чи позаплановий захід щодо суб`єкта господарювання - юридичної особи має здійснюватися у присутності керівника або особи, уповноваженої керівником (частина 11 статті 4 Закону № 877-V). Виключний перелік підстав для здійснення позапланових заходів визначений у статті 6 Закону № 877-V. При цьому в частині другій цієї статті вказано, що проведення позапланових заходів з інших підстав, крім передбачених цією статтею, забороняється, крім позапланових заходів, передбачених частиною четвертою статті 2 цього Закону.
Перед початком здійснення заходу посадові особи органу державного нагляду (контролю) зобов`язані пред`явити керівнику суб`єкта господарювання - юридичної особи, її відокремленого підрозділу або уповноваженій ним особі (фізичній особі - підприємцю або уповноваженій ним особі) посвідчення (направлення) та службове посвідчення, що засвідчує посадову особу органу державного нагляду (контролю), і надати суб`єкту господарювання копію посвідчення (направлення). Посадова особа органу державного нагляду (контролю) без посвідчення (направлення) на здійснення заходу та службового посвідчення не має права здійснювати державний нагляд (контроль) суб`єкта господарювання. Суб`єкт господарювання має право не допускати посадових осіб органу державного нагляду (контролю) до здійснення заходу, якщо вони не пред`явили документів, передбачених цією статтею.
За результатами здійснення планового або позапланового заходу посадова особа органу державного нагляду (контролю) складає акт, який повинен містити такі відомості: дату складення акта; тип заходу (плановий або позаплановий); форма заходу (перевірка, ревізія, обстеження, огляд тощо); предмет державного нагляду (контролю); найменування органу державного нагляду (контролю), а також посаду, прізвище, ім`я та по батькові посадової особи, яка здійснила захід; найменування юридичної особи або прізвище, ім`я та по батькові фізичної особи - підприємця, щодо діяльності яких здійснювався захід.
Посадова особа органу державного нагляду (контролю) зазначає в акті стан виконання вимог законодавства суб`єктом господарювання, а в разі невиконання - детальний опис виявленого порушення з посиланням на відповідну вимогу законодавства.
В останній день перевірки два примірники акта підписуються посадовими особами органу державного нагляду (контролю), які здійснювали захід, та суб`єктом господарювання або уповноваженою ним особою, якщо інше не передбачено законом. Якщо суб`єкт господарювання не погоджується з актом, він підписує акт із зауваженнями. Зауваження суб`єкта господарювання щодо здійснення державного нагляду (контролю) є невід`ємною частиною акта органу державного нагляду (контролю). У разі відмови суб`єкта господарювання підписати акт посадова особа органу державного нагляду (контролю) вносить до такого акта відповідний запис. Один примірник акта вручається керівнику чи уповноваженій особі суб`єкта господарювання - юридичної особи, її відокремленого підрозділу, фізичній особі - підприємцю або уповноваженій ним особі в останній день заходу державного нагляду (контролю), а другий зберігається в органі державного нагляду (контролю).
Суд вважає, що складені представником відповідача акт обстеження земельної ділянки від 15.09.2020 № 835-ДК-0301П/07/01/-20 та акт перевірки дотримання вимог земельного законодавства щодо об`єкту - земельної ділянки, є односторонніми, оскільки підписані тільки інспектором Держгеокадастру. Представник СФГ не повідомлявся та не залучався до проведення перевірки, письмові або усні пояснення від керівника СФГ або інших посадових осіб позивача з питань, пов`язаних з порушенням земельного законодавства не відбиралися. хоч зі змісту актів вбачається, що інспектору було відомо про те, що земельна ділянка орендувалась саме позивачем.
Все вищезазначене дозволяє дійти висновку, що при проведенні державним інспектором заходів державного контролю в сфері використання та охорони земель суб`єктам господарювання контролюючим органом не було дотримано умови та порядок прийняття ним відповідних розпорядчих документів, зокрема, виконання вимог щодо ознайомлення із розпорядчими документами (наказом, посвідченням (направленням), присутності керівника або особи, уповноваженої керівником, та інше. Відповідачем не обгрунтовано, що було підставою для здійснення контролюючого заходу, дії по проведенню якого, та розпорядчі документи в рамках, якого, оспорюються в цій справі, оскільки законодавство містить певні обмеження здійснення перевірок та окреслює вичерпний перелік підстав для їх проведення.
Як встановлено судом на підставі наданих письмових доказів, а саме технічної документації, - земельна ділянка сільськогосподарського призначення комунальної форми власності з кадастровим номером 6525483800:03:001:0031 площею 234,2834 га сформована під час проведення інвентаризації земель та земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності на території Чаплинського району Херсонської області на підставі розпорядження голови Чаплинської районної державної адміністрації від 31.07.2013 № 259, наказу Головного управління Держгеокадастру у Херсонській області від 05.08.2013 № 14 "Про проведення інвентаризації земель", договору та технічного завдання на виконання робіт, затверджена розпорядженням голови Чаплинської районної державної адміністрації від 17.10.2013 № 385.
Вказана земельна ділянка надана в користування СФГ "Вєтров" на умовах оренди для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, що підтверджується договором оренди землі від 12.09.2016 , укладеного між ГУ Держгеокадастру у Херсонській області (орендодавець) та СФГ "Вєтров" (орендар) на підставі протоколу земельних торгів. Договір зареєстровано в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно. Відповідно до договору, в оренду СФГ "Вєтров" передана земельна ділянка сільськогосподарського призначення комунальної форми власності з кадастровим номером 6525483800:03:001:0031 площею 212,0202 га, у тому числі: 231,5289 га - рілля, 2,7545 га - пасовища.
В договорі оренди земельної ділянки з кадастровим номером 6525483800:03:001:0031, відсутня будь яка інформація про те, що на орендованій ділянці знаходяться землі історико-культурного призначення (кургани) площею 12,5278 га.
Отже, ГУ Держгеокадастру у Херсонській області, передаючи в оренду земельну ділянку, маючи у своєму розпорядженні інформацію про знаходження на ній курганів (за відсутності технічної документації на них) не довело до відома орендаря СФГ "Вєтров" цю інформацію, не вжило заходів до їх виокремлення на місцевості та попередження відповідача про заборону її використання.
Твердження відповідача, що площа курганів не входить у площу земельної ділянки переданої в оренду відповідачу і він не мав права використовувати ці площі суд не приймає до уваги, як не підтверджене належними доказами.
Посилання відповідача про зазначення на обрисі земельної ділянки у технічній документації чіткого місця розташування курганів, суд відхиляє, оскільки в експлікації земель відсутні які-небудь описи та згадування про землі історико-культурного призначення (кургани) та їх площу.
Таким чином, ГУ Держгеокадастру у Херсонській області будучи органом, уповноваженим на укладення договору оренди землі державної власності, а також органом уповноваженим на здійснення заходів державного контролю за використанням та охороною земель, передаючи земельну ділянку в оренду СФГ "Вєтров", не вжило всіх необхідних заходів для виокремлення земель історико-культурного призначення (кургани) на земельній ділянці з кадастровим номером 6525483800:03:001:0031, не попередило орендаря про їх охорону та заборону використання, тобто, проявлено протиправну бездіяльність суб`єкта владних повноважень, що в даному випадку виключає відповідальність позивача за таке використання.
Суд погоджується з доводами ГУ Держгеокадастру про заборону на подальше використання земель історико-культурної спадщини, разом з тим, площа курганів не визначена в натурі на місцевості, позивач не може самостійно визначити у який спосіб виконати припис про приведення земельних ділянок під курганами у попередній стан, отже припис є незрозумілим, оскільки він не визначає способу його виконання та усунення порушень.
Згідно із статтею 1 Закону України "Про державний контроль за використанням та охороною земель" самовільне зайняття земельної ділянки це будь-які дії, які свідчать про фактичне використання земельної ділянки за відсутності відповідного рішення органу виконавчої влади чи органу місцевого самоврядування про її передачу у власність або надання у користування (оренду) або за відсутності вчиненого правочину щодо такої земельної ділянки, за винятком дій, які відповідно до закону є правомірними.
З аналізу даної правової норми вбачається, що використання земельної ділянки за відсутності правовстановлюючих документів є ознакою самовільного зайняття вказаної земельної ділянки історико-культурного призначення.
За наявності договору оренди без зазначення в ньому про наявність курганів, відсутності технічної документації на виокремлення курганів, суд не вбачає самовільного зайняття земельних ділянок під курганами.
Таким чином, припис ГУ Держгеокадастру у Херсонській області не відповідає вимогам ч.2 ст. 2 КАС України.
Відповідно до ч.2 ст. 77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Відповідач у цій справі не довів правомірність прийнятого припису.
Позовні вимоги даного адміністративного позову є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Позивачу відшкодовуються витрати по сплаті судового збору. Заявлена вимога про відшкодування витрат на правничу допомогу не підлягає задоволенню, у зв`язку з відсутністю доказів понесених витрат.
Керуючись ст.ст. 139, 242-248, 250, 255, 295 КАС України, суд, -
вирішив:
Позовні вимоги задовольнити.
Визнати протиправним та скасувати припис, наданий посадовою особою Головного управління Держгеокадастру у Херсонській області 30 вересня 2020 року №835-ДК-0305Пр/03/01/-20.
Стягнути з Головного управління Держгеокадастру у Херсонській області (код ЄДРПОУ 39766281) за рахунок бюджетних асигнувань на користь Селянського фермерського господарства "Вєтров" (код ЄДРПОУ 31694189) судові витрати у вигляді судового збору в сумі 2270 (дві тисячі двісті сімдесят) гривень.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до П`ятого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги в 30-денний строк з дня складання повного судового рішення, через суд першої інстанції, який ухвалив відповідне рішення.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя В.В. Хом`якова
кат. 109020100