На головну Тест 1 день

Моніторинг

Оновлення в Господарських договорах
Судові рішення
1
Дублювати
Редагувати
Видалити
Оновлення в Господарських договорах
Судові рішення
1
Дублювати
Редагувати
Видалити
Додати справу Перейти в розділ
Оновлення в Господарських договорах
Судові рішення
1
Дублювати
Редагувати
Видалити
Оновлення в Господарських договорах
Судові рішення
1
Дублювати
Редагувати
Видалити
Оновлення в Господарських договорах
Судові рішення
1
Дублювати
Редагувати
Видалити
Оновлення в Господарських договорах
Судові рішення
1
Дублювати
Редагувати
Видалити
Оновлення в Господарських договорах
Судові рішення
1
Дублювати
Редагувати
Видалити
Перейти в розділ

Ви не авторизовані

Увійдіть в систему, або зареєструйтеся для отримання тестового доступу, щоб скористуватися усіма можливостями системи

Тест 1 день
Розділи системи

131 742 594

Судові рішення

28 458

Прецеденти ВС

4 628

Прецеденти ЄСПЛ

543 569

Нормативні акти

30 554 887

Судові засідання

52 409 095

Стан справ

beta
Тарифи системи
Унікальні можливості

Моніторинг

Відслідковуйте нові рішення та засідання по справі

Календар засідань

Слідкуйте за перебігом подій та синхронізуйте зі своїм календарем

Обране

Створюйте папки, зберігайте документи чи окремі цитати

Добірки прецедентів

Правові позиції, на які варто звернути увагу

Зв'яжіться з нами
Про нас
Комерційний відділ
067-739-51-14 sales@zakononline.ua
Підтримка користувачів
067-545-26-26 support@zakononline.ua
Загальні контакти
044-300-20-36 info@zakononline.ua
Соціальні мережі
Facebook Telegram Instagram
Закон № 1975-XII від 12.12.1991 Про альтернативну (невійськову) службу
Стаття 1. Альтернативна служба є службою, яка запроваджуєтьсязамість проходження строкової військової служби і має на метівиконання обов'язку перед суспільством. Стаття 2. Право на альтернативну службу мають громадяниУкраїни, якщо виконання військового обов'язку суперечить їхнімрелігійним переконанням і ці громадяни належать до діючих згідно ззаконодавством України релігійних організацій, віровчення яких недопускає користування зброєю. Стаття 3. Громадянин України, який проходить альтернативнуслужбу, користується всіма соціально-економічними, політичними таособистими правами і свободами, за винятками, визначеними цим таіншими законами України, відповідно до Конституції України, івиконує всі обов'язки громадянина України. Стаття 4. На альтернативну службу направляються громадяни,які підлягають призову на строкову військову службу і особистозаявили про неможливість її проходження як такої, що суперечитьїхнім релігійним переконанням, документально або іншим чиномпідтвердили істинність переконань та стосовно яких прийнятовідповідні рішення. Стаття 5. Альтернативну службу громадяни проходять напідприємствах, в установах, організаціях, що перебувають удержавній або комунальній власності, діяльність яких пов'язана ізсоціальним захистом населення, охороною здоров'я, захистомдовкілля, будівництвом, житлово-комунальним та сільськимгосподарством, а також в патронажній службі в організаціяхТовариства Червоного Хреста України. ( Частина перша статті 5 іззмінами, внесеними згідно із Законом N 1630-III ( 1630-14 ) від06.04.2000 ) Стаття 6. Строк альтернативної служби становить двадцять сіммісяців, а для осіб, які мають повну вищу освіту зосвітньо-кваліфікаційним рівнем спеціаліста, магістра, -вісімнадцять місяців. Стаття 7. Для вирішення питань проходження альтернативноїслужби утворюються комісії у справах альтернативної служби (далі -комісії) України, Автономної Республіки Крим, обласні, Київська таСевастопольська міські, а в разі необхідності - районні і міськікомісії. Стаття 8. Громадянин, направлений на альтернативну службу, немає права: Стаття 9. Для вирішення питання про направлення наальтернативну службу громадяни, зазначені у статті 2 цього Закону,після взяття на військовий облік, але не пізніше ніж за двакалендарні місяці до початку встановленого законодавством періодупроведення призову на строкову військову службу, особисто подаютьдо комісії за місцем проживання мотивовану письмову заяву. Стаття 10. Комісія зобов'язана прийняти заяву про направленняна альтернативну службу або про звільнення від призову навійськові збори та у письмовій формі повідомити громадянина продату його явки на засідання комісії. Стаття 11. Заява про направлення на альтернативну службурозглядається комісією протягом календарного місяця після їїнадходження до комісії в присутності громадянина, а заява прозвільнення від призову на військові збори - протягом чотирнадцятикалендарних днів. Стаття 12. Рішення про направлення громадянина наальтернативну службу або звільнення від призову на військові збориприймається комісією у разі встановлення істинності релігійнихпереконань і видається заявникові. Стаття 13. Громадяни проходять альтернативну службувідповідно до цього Закону, Положення про порядок проходженняальтернативної служби, яке затверджується Кабінетом МіністрівУкраїни, та інших нормативно-правових актів України. Стаття 14. Власник підприємства, установи, організації абоуповноважений ним орган зобов'язаний забезпечити громадяниназазначеною у направленні для проходження альтернативної службироботою і протягом п'яти календарних днів повідомити про цевідповідну комісію. Стаття 15. Трудові відносини між громадянином, який проходитьальтернативну службу, та підприємством, установою, організацієюздійснюються на підставі письмового строкового трудового договоруі регулюються законодавством про працю, за винятками,передбаченими цим Законом. Стаття 16. Строк альтернативної служби починається з дняпочатку роботи на підприємстві, в установі, організації,зазначеного у направленні. Стаття 17. Професійна підготовка та перепідготовка громадянздійснюються в індивідуальному порядку безпосередньо напідприємстві, в установі, організації, де вони проходятьальтернативну службу. Стаття 18. Під час проходження альтернативної службигромадянин має право звернутися до комісії з мотивованою заявоющодо зміни місця проходження служби, а також достроковогозвільнення з неї на підставах, передбачених цим Законом. Стаття 19. У разі ліквідації, реорганізації абоперепрофілювання підприємства, установи, організації, дегромадянин проходить альтернативну службу, скорочення чисельностіабо штату працівників власник підприємства, установи, організаціїабо уповноважений ним орган зобов'язаний повідомити комісію непізніше ніж за два календарні місяці про дострокове розірваннятрудового договору, а в разі виникнення потреби в наданнівідпустки з ініціативи адміністрації або скороченні тривалостіробочого часу - протягом п'яти календарних днів. Стаття 20. Альтернативна служба припиняється у разізакінчення строку її проходження або достроково за рішеннямкомісії. Стаття 21. Альтернативна служба достроково припиняється уразі: Стаття 22. У разі призову громадянина на строкову військовуслужбу у зв'язку з ухиленням від проходження альтернативної службистрок альтернативної служби до строку військової служби незараховується. Стаття 23. Громадянин після звільнення з альтернативноїслужби протягом п'яти календарних днів зобов'язаний стати на обліку військовому комісаріаті та комісії за місцем проживання. У такийже строк громадянин стає на облік і у разі зміни місця проживання. Стаття 24. Громадяни, які пройшли альтернативну службу, навійськові збори не призиваються. У разі необхідності зазначенігромадяни та громадяни, які за релігійними переконаннями звільненікомісією від призову на військові збори, можуть бути направленідля ліквідації наслідків аварії, катастрофи чи стихійного лиха небільше ніж три рази (щоразу на строк до шести календарних місяців)у межах віку, встановленого для проходження військової служби взапасі. Питання трудових відносин за основним місцем роботи утаких випадках регулюються законодавством про військовий обов'язокі військову службу. Стаття 25. Рішення комісії можуть бути оскаржені до комісіївищого рівня або суду.
  • 23/04/2021
    Чинна
  • 09/12/2012
    Попередня
  • 01/01/2008
    Попередня
  • 20/06/2007
    Попередня
  • 13/12/2005
    Попередня
  • 11/06/2004
    Попередня
  • 06/05/2000
    Попередня
  • 27/03/1999
    Попередня
  • 12/12/1991
    Попередня
Нормативні акти Закон Закон № 1975-XII від 12.12.1991 Про альтернативну (невійськову) службу

Закон № 1975-XII від 12.12.1991 Про альтернативну (невійськову) службу

Джерело: Офіційний портал ВРУ
Тип: Закон
Номер: 1975-XII
Дата: 12.12.1991
Видавник: Верховна Рада України
Редакція: 06.05.2000
Попередня
Пов'язані рішення
logo
                             
                             
br> З А К О Н У К Р А Ї Н И
Про альтернативну (невійськову) службу
( Відомості Верховної Ради України (ВВР), 1992, N 15, ст.188 )
( Вводиться в дію Постановою ВР
N 1976-XII ( 1976-12 ) від 12.12.91, ВВР, 1992, N 15, ст.189 )
( В редакції Закону
N 437-XIV ( 437-14 ) від 18.02.99, ВВР, 1999, N 15, ст. 86 )
( Із змінами, внесеними згідно із Законом
N 1630-III ( 1630-14 ) від 06.04.2000, ВВР, 2000, N 25, ст.200 )

Цей Закон визначає організаційно-правові засади
альтернативної (невійськової) служби (далі - альтернативна
служба), якою відповідно до Конституції України ( 254к/96-ВР ) має
бути замінене виконання військового обов'язку, якщо його виконання
суперечить релігійним переконанням громадянина.
Розділ I
ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
Стаття 1. Альтернативна служба є службою, яка запроваджується
замість проходження строкової військової служби і має на меті
виконання обов'язку перед суспільством.
В умовах воєнного або надзвичайного стану можуть
встановлюватися окремі обмеження права громадян на проходження
альтернативної служби із зазначенням строку дії цих обмежень.
Стаття 2. Право на альтернативну службу мають громадяни
України, якщо виконання військового обов'язку суперечить їхнім
релігійним переконанням і ці громадяни належать до діючих згідно з
законодавством України релігійних організацій, віровчення яких не
допускає користування зброєю.
Стаття 3. Громадянин України, який проходить альтернативну
службу, користується всіма соціально-економічними, політичними та
особистими правами і свободами, за винятками, визначеними цим та
іншими законами України, відповідно до Конституції України, і
виконує всі обов'язки громадянина України.
За громадянином, який проходить альтернативну службу,
зберігаються право на житлову площу, яку він займав до направлення
на службу, черговість на одержання житла за місцем проживання і
роботи, а також попередня робота (посада), яку він виконував
(займав) до направлення на службу, а в разі її відсутності - інша
рівноцінна робота (посада) на тому самому або, за згодою
працівника, на іншому підприємстві, в установі, організації. Він
користується переважним правом на залишення на роботі у разі
скорочення чисельності або штату працівників протягом двох років з
дня звільнення з альтернативної служби.
Стаття 4. На альтернативну службу направляються громадяни,
які підлягають призову на строкову військову службу і особисто
заявили про неможливість її проходження як такої, що суперечить
їхнім релігійним переконанням, документально або іншим чином
підтвердили істинність переконань та стосовно яких прийнято
відповідні рішення.
Не підлягають направленню на альтернативну службу громадяни:
звільнені відповідно до законодавства від призову на строкову
військову службу;
яким відповідно до законодавства надано відстрочку від
призову на строкову військову службу (на строк дії відстрочки).
Стаття 5. Альтернативну службу громадяни проходять на
підприємствах, в установах, організаціях, що перебувають у
державній або комунальній власності, діяльність яких пов'язана із
соціальним захистом населення, охороною здоров'я, захистом
довкілля, будівництвом, житлово-комунальним та сільським
господарством, а також в патронажній службі в організаціях
Товариства Червоного Хреста України. ( Частина перша статті 5 із
змінами, внесеними згідно із Законом N 1630-III ( 1630-14 ) від
06.04.2000 )
Перелік підприємств, установ, організацій, на яких громадяни
можуть проходити альтернативну службу, розробляється і
затверджується Кабінетом Міністрів України.
Стаття 6. Строк альтернативної служби становить двадцять сім
місяців, а для осіб, які мають повну вищу освіту з
освітньо-кваліфікаційним рівнем спеціаліста, магістра, -
вісімнадцять місяців.
Час перебування громадянина на альтернативній службі
зараховується до його загального трудового стажу. Цей час також
зараховується до безперервного трудового стажу і стажу роботи за
спеціальністю за умови, якщо громадянин не пізніше ніж протягом
трьох календарних місяців після звільнення з альтернативної служби
приступить до роботи.
Стаття 7. Для вирішення питань проходження альтернативної
служби утворюються комісії у справах альтернативної служби (далі -
комісії) України, Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та
Севастопольська міські, а в разі необхідності - районні і міські
комісії.
Положення про комісії у справах альтернативної служби
затверджується Кабінетом Міністрів України.
Забезпечення діяльності комісій покладається на центральний
орган виконавчої влади з питань праці та соціальної політики і
його територіальні органи.
Стаття 8. Громадянин, направлений на альтернативну службу, не
має права:
ухилятися від проходження альтернативної служби;
брати участь у страйках;
займатися підприємницькою діяльністю;
навчатися в закладах освіти, крім середніх або вищих закладів
освіти з вечірньою або заочною формами навчання.
Ухиленням від проходження альтернативної служби вважається:
неприбуття без поважних причин на місце проходження
альтернативної служби, зазначене у направленні, або прибуття із
запізненням більше ніж на три календарні дні;
самовільне припинення виконання службових обов'язків;
несвоєчасне (пізніше ніж за п'ять календарних днів)
повідомлення комісії про роботу в умовах неповного робочого дня
або неповного робочого тижня, надання відпустки з ініціативи
власника або уповноваженого ним органу, а також про попередження
власником або уповноваженим ним органом щодо звільнення у зв'язку
з ліквідацією, реорганізацією або перепрофілюванням підприємства,
установи, організації.
У разі ухилення громадянина від проходження альтернативної
служби або вчинення інших дій, передбачених частиною першою цієї
статті, комісія може скасувати своє рішення про направлення його
на альтернативну службу, про що протягом п'яти календарних днів у
письмовій формі повідомляє громадянина і військовий комісаріат,
після чого громадянин підлягає призову на строкову військову
службу на загальних підставах.

Розділ II
ПОРЯДОК НАПРАВЛЕННЯ НА АЛЬТЕРНАТИВНУ СЛУЖБУ
Стаття 9. Для вирішення питання про направлення на
альтернативну службу громадяни, зазначені у статті 2 цього Закону,
після взяття на військовий облік, але не пізніше ніж за два
календарні місяці до початку встановленого законодавством періоду
проведення призову на строкову військову службу, особисто подають
до комісії за місцем проживання мотивовану письмову заяву.
У разі призову на військові збори громадян, які після
проходження строкової військової служби набули релігійних
переконань і належать до діючих згідно із законодавством України
релігійних організацій, віровчення яких не допускає користування
зброєю, вони не пізніше семи календарних днів від дня одержання
повістки військового комісаріату про призов на військові збори
подають особисто до комісії заяву про звільнення від призову на ці
збори.
Стаття 10. Комісія зобов'язана прийняти заяву про направлення
на альтернативну службу або про звільнення від призову на
військові збори та у письмовій формі повідомити громадянина про
дату його явки на засідання комісії.
Стаття 11. Заява про направлення на альтернативну службу
розглядається комісією протягом календарного місяця після її
надходження до комісії в присутності громадянина, а заява про
звільнення від призову на військові збори - протягом чотирнадцяти
календарних днів.
Для явки на засідання комісії громадянин звільняється від
навчання, а також від роботи із збереженням середньомісячного
заробітку.
Рішенням комісії громадянину може бути відмовлено у
направленні на альтернативну службу або звільненні від призову на
військові збори у разі:
несвоєчасного подання заяви про направлення на альтернативну
службу або звільнення від призову на військові збори;
відсутності підтверджень щодо істинності релігійних
переконань;
неявки громадянина без поважних причин на засідання комісії.
Відмова у направленні на альтернативну службу або звільненні
від призову на військові збори з інших підстав, ніж передбачені у
частині третій цієї статті, забороняється.
Про відмову у направленні на альтернативну службу або
звільненні від призову на військові збори комісія сповіщає
громадянина у письмовій формі.
Стаття 12. Рішення про направлення громадянина на
альтернативну службу або звільнення від призову на військові збори
приймається комісією у разі встановлення істинності релігійних
переконань і видається заявникові.
Направлення для проходження альтернативної служби видається
громадянину після проходження призовної комісії.

Розділ III
ПРОХОДЖЕННЯ АЛЬТЕРНАТИВНОЇ СЛУЖБИ
Стаття 13. Громадяни проходять альтернативну службу
відповідно до цього Закону, Положення про порядок проходження
альтернативної служби, яке затверджується Кабінетом Міністрів
України, та інших нормативно-правових актів України.
Громадяни проходять альтернативну службу переважно в межах
населеного пункту за місцем проживання або у місцевості, звідки
вони мають можливість щоденно повертатися до місця проживання.
У разі проходження громадянином альтернативної служби не за
місцем проживання, а в місцевості, звідки він не має можливості
щоденно повертатися до місця проживання, власник підприємства,
установи, організації або уповноважений ним орган зобов'язаний
надати громадянину з дня початку служби місце в гуртожитку або
інше впорядковане тимчасове житло.
Конкретне місце проходження альтернативної служби
визначається комісією.
Комісія може змінити місце проходження альтернативної служби
громадянина з урахуванням суспільних потреб.
Стаття 14. Власник підприємства, установи, організації або
уповноважений ним орган зобов'язаний забезпечити громадянина
зазначеною у направленні для проходження альтернативної служби
роботою і протягом п'яти календарних днів повідомити про це
відповідну комісію.
Стаття 15. Трудові відносини між громадянином, який проходить
альтернативну службу, та підприємством, установою, організацією
здійснюються на підставі письмового строкового трудового договору
і регулюються законодавством про працю, за винятками,
передбаченими цим Законом.
Громадянин, який проходить альтернативну службу, не може
призначатися на посади, що передбачають виконання функцій
представників органів виконавчої влади або органів місцевого
самоврядування, організаційно-розпорядчих або
адміністративно-господарських обов'язків.
Стаття 16. Строк альтернативної служби починається з дня
початку роботи на підприємстві, в установі, організації,
зазначеного у направленні.
У разі направлення громадянина для проходження альтернативної
служби не за місцем проживання, а в місцевість, звідки він не може
щоденно повертатися до місця проживання, строк альтернативної
служби визначається з урахуванням часу, необхідного для переїзду
до місця служби та у зворотному напрямку.
До строку альтернативної служби не зараховуються: відпустка
(відпустки) з ініціативи власника або уповноваженого ним органу,
відпустка у зв'язку з навчанням у вечірніх або заочних закладах
освіти, час перебування під адміністративним арештом, прогулів та
скорочення тривалості робочого часу. При цьому строк
альтернативної служби продовжується на невідпрацьований час.
У трудовому договорі при визначенні режиму праці та
відпочинку враховуються, якщо це можливо, особливості
віросповідання стосовно роботи у вихідні дні без зменшення
кількості встановлених робочих днів.
Під час проходження альтернативної служби громадянину
надається щорічна оплачувана відпустка тривалістю п'ятнадцять
календарних днів. За перший рік альтернативної служби відпустка
надається після відпрацьованих одинадцяти календарних місяців. За
бажанням громадянина відпустка без збереження заробітної плати із
зарахуванням до строку проходження альтернативної служби може бути
надана йому у разі смерті дружини, батька, матері (вітчима,
мачухи), дитини (пасинка, падчірки), рідних брата, сестри
тривалістю до семи календарних днів без урахування часу,
необхідного для проїзду до місця поховання та назад, а у разі
хвороби перелічених осіб, які за висновком медичного закладу
потребують постійного стороннього догляду, - тривалістю,
визначеною у медичному висновку, але не більше тридцяти
календарних днів.
Стаття 17. Професійна підготовка та перепідготовка громадян
здійснюються в індивідуальному порядку безпосередньо на
підприємстві, в установі, організації, де вони проходять
альтернативну службу.
Стаття 18. Під час проходження альтернативної служби
громадянин має право звернутися до комісії з мотивованою заявою
щодо зміни місця проходження служби, а також дострокового
звільнення з неї на підставах, передбачених цим Законом.
У разі самовільного припинення або систематичного невиконання
без поважних причин покладених на громадянина службових обов'язків
власник підприємства, установи, організації або уповноважений ним
орган має право звернутися до комісії з клопотанням про дострокове
розірвання трудового договору.
Стаття 19. У разі ліквідації, реорганізації або
перепрофілювання підприємства, установи, організації, де
громадянин проходить альтернативну службу, скорочення чисельності
або штату працівників власник підприємства, установи, організації
або уповноважений ним орган зобов'язаний повідомити комісію не
пізніше ніж за два календарні місяці про дострокове розірвання
трудового договору, а в разі виникнення потреби в наданні
відпустки з ініціативи адміністрації або скороченні тривалості
робочого часу - протягом п'яти календарних днів.
Розділ IV
ПРИПИНЕННЯ АЛЬТЕРНАТИВНОЇ СЛУЖБИ
Стаття 20. Альтернативна служба припиняється у разі
закінчення строку її проходження або достроково за рішенням
комісії.
Рішення комісії щодо дострокового припинення альтернативної
служби є обов'язковим як для власника підприємства, установи,
організації або уповноваженого ним органу, так і для громадянина.
Стаття 21. Альтернативна служба достроково припиняється у
разі:
призову громадянина на строкову військову службу за власним
бажанням;
визнання громадянина непридатним за станом здоров'я для
подальшого проходження військової служби на підставі висновку
(постанови) військово-лікарської комісії;
виникнення у громадянина права на відстрочку внаслідок зміни
сімейних обставин, передбаченого законодавством про військовий
обов'язок і військову службу;
засудження громадянина до позбавлення волі;
порушення вимог статті 8 цього Закону.
Стаття 22. У разі призову громадянина на строкову військову
службу у зв'язку з ухиленням від проходження альтернативної служби
строк альтернативної служби до строку військової служби не
зараховується.
У разі, коли громадянина призвано на строкову військову
службу за його власним бажанням, строк альтернативної служби
зараховується до строку військової служби із розрахунку півтора
місяці альтернативної служби за один місяць строкової військової
служби.
Стаття 23. Громадянин після звільнення з альтернативної
служби протягом п'яти календарних днів зобов'язаний стати на облік
у військовому комісаріаті та комісії за місцем проживання. У такий
же строк громадянин стає на облік і у разі зміни місця проживання.
Стаття 24. Громадяни, які пройшли альтернативну службу, на
військові збори не призиваються. У разі необхідності зазначені
громадяни та громадяни, які за релігійними переконаннями звільнені
комісією від призову на військові збори, можуть бути направлені
для ліквідації наслідків аварії, катастрофи чи стихійного лиха не
більше ніж три рази (щоразу на строк до шести календарних місяців)
у межах віку, встановленого для проходження військової служби в
запасі. Питання трудових відносин за основним місцем роботи у
таких випадках регулюються законодавством про військовий обов'язок
і військову службу.
Стаття 25. Рішення комісії можуть бути оскаржені до комісії
вищого рівня або суду.

Президент України Л.КРАВЧУК
м. Київ, 12 грудня 1991 року

N 1975-XII

Джерело:Офіційний портал ВРУ
Комерційний відділ
067-739-51-14 sales@zakononline.ua
Підтримка користувачів
067-545-26-26 support@zakononline.ua
Загальні контакти
044-300-20-36 info@zakononline.ua
Соціальні мережі
Facebook Telegram Instagram
Нормативні акти
Закони Кодекси Конституція Листи Накази Положення Порядки Постанови Рішення Розпорядження Роз’яснення Укази
Судова практика
Адміністративний процес Аліменти Архітектура Банкрутство Будівництво Визнання батьківства Визнання правочину недійсним Визначення місця проживання дитини Витрати Відчуження земельної ділянки Власність Головна сторінка Господарський процес Довіреність Договір Дозволи на будівництво Докази-доказування Забезпечення Законодавство Запобіжні заходи Заробітна плата Затримання особи Захист ЗЕД Землекористування Злочини Зобов'язання Інтелектуальна власність Кримінальна відповідальність Кримінальний процес Ліцензування Майно Матеріальна відповідальність Моніторинг Набуття та визнання Обвинувачення Опіка та піклування Оренда землі Оскарження Пенсія. Соціальні виплати Повідомлення про підозру Позов Покарання Поновлення на роботі Права Правочин Представництво Презумпція невинуватості Прецеденти ВС Провадження Продаж земель Процесуальні строки Рішення Самочинне будівництво Санкції Сервітут Склад суду Слідчі розшукові дії Соціальні права. Пільги Спадкування Спеціальна конфіскація Спори Стандартизація Суд Судова практика Судові засідання Судочинство Угода Усиновлення Усунення перешкод Ухвала Цивільна дієздатність Цивільний процес Цінні папери Шкода та збитки
MasterCard Visa
Публічна оферта ФОП Мирида В. А. Публічна оферта ФОП Берназюк О.О. Публічна оферта ТОВ ІПС Конфіденційність Статті
Ⓒ ZAKONONLINE, 2026
Ця функція стане доступною в повній версії продукту

Безкоштовний доступ на 1 день

Тестувати

Повний доступ до системи

Придбати

В мене вже є акаунт

Контакти технічної підтримки: 067-545-26-26

support@zakononline.ua

Ця функція стане доступною в повній версії продукту

Безкоштовний доступ на 1 день

Тестувати

Повний доступ до системи

Придбати

В мене вже є акаунт

Контакти технічної підтримки: 067-545-26-26

support@zakononline.ua

{CONTENT}

Спробуйте перезавантажити сторінку або перейдіть на головну.


Перезавантажити Перейти на головну