На головну Тест 1 день

Моніторинг

Оновлення в Господарських договорах
Судові рішення
1
Дублювати
Редагувати
Видалити
Оновлення в Господарських договорах
Судові рішення
1
Дублювати
Редагувати
Видалити
Додати справу Перейти в розділ
Оновлення в Господарських договорах
Судові рішення
1
Дублювати
Редагувати
Видалити
Оновлення в Господарських договорах
Судові рішення
1
Дублювати
Редагувати
Видалити
Оновлення в Господарських договорах
Судові рішення
1
Дублювати
Редагувати
Видалити
Оновлення в Господарських договорах
Судові рішення
1
Дублювати
Редагувати
Видалити
Оновлення в Господарських договорах
Судові рішення
1
Дублювати
Редагувати
Видалити
Перейти в розділ

Ви не авторизовані

Увійдіть в систему, або зареєструйтеся для отримання тестового доступу, щоб скористуватися усіма можливостями системи

Тест 1 день
Розділи системи

133 314 315

Судові рішення

28 882

Прецеденти ВС

4 841

Прецеденти ЄСПЛ

544 587

Нормативні акти

31 462 668

Судові засідання

54 289 692

Стан справ

beta
Тарифи системи
Унікальні можливості

Моніторинг

Відслідковуйте нові рішення та засідання по справі

Календар засідань

Слідкуйте за перебігом подій та синхронізуйте зі своїм календарем

Обране

Створюйте папки, зберігайте документи чи окремі цитати

Добірки прецедентів

Правові позиції, на які варто звернути увагу

Зв'яжіться з нами
Про нас
Комерційний відділ
067-739-51-14 [email protected]
Підтримка користувачів
067-545-26-26 [email protected]
Загальні контакти
044-300-20-36 [email protected]
Соціальні мережі
Facebook Telegram Instagram
Постанова № 153 від 07.02.2007 Про затвердження Порядку взаємодії з припинення протиправних дій повітряних суден, які можуть використовуватися для вчинення терористичних актів у повітряному просторі України
  • 24/07/2021
    Чинна
  • 01/12/2018
    Попередня
  • 17/09/2016
    Попередня
  • 07/02/2007
    Попередня
Нормативні акти Постанова Постанова № 153 від 07.02.2007 Про затвердження Порядку взаємодії з припинення протиправних дій повітряних суден, які можуть використовуватися для вчинення терористичних актів у повітряному просторі України

Постанова № 153 від 07.02.2007 Про затвердження Порядку взаємодії з припинення протиправних дій повітряних суден, які можуть використовуватися для вчинення терористичних актів у повітряному просторі України

Джерело: Офіційний портал ВРУ
Тип: Постанова
Номер: 153
Дата: 07.02.2007
Видавник: Кабінет Міністрів України
Редакція: 24.07.2021
Чинна
Пов'язані рішення
logo

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА

від 7 лютого 2007 р. № 153
Київ

Про затвердження Порядку взаємодії з припинення протиправних дій повітряних суден, які можуть використовуватися для вчинення терористичних актів у повітряному просторі України

{Назва Постанови із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 619 від 08.09.2016}

{Із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ
№ 619 від 08.09.2016
№ 985 від 21.11.2018
№ 752 від 21.07.2021}

Кабінет Міністрів України постановляє:

1. Затвердити Порядок взаємодії з припинення протиправних дій повітряних суден, які можуть використовуватися для вчинення терористичних актів у повітряному просторі України, що додається.

{Пункт 1 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 619 від 08.09.2016}

{Пункт 2 виключено на підставі Постанови КМ № 985 від 21.11.2018}

3. Міністерству оборони, Службі безпеки, Міністерству внутрішніх справ, Міністерству інфраструктури, Державній службі з надзвичайних ситуацій, Адміністрації Державної прикордонної служби, Управлінню державної охорони розробити комплекс заходів щодо виконання вимог Порядку, затвердженого цією постановою.

{Пункт 3 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 985 від 21.11.2018}

Прем’єр-міністр України

В. ЯНУКОВИЧ

Інд. 29



ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 7 лютого 2007 р. № 153

ПОРЯДОК
взаємодії з припинення протиправних дій повітряних суден, які можуть використовуватися для вчинення терористичних актів у повітряному просторі України

{Назва Порядку із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 619 від 08.09.2016}

Загальна частина

1. Згідно з цим Порядком встановлюються ознаки, за якими повітряне судно класифікується як таке, що може використовуватися для вчинення терористичного акту, визначається механізм взаємодії суб’єктів боротьби з тероризмом, інших центральних органів виконавчої влади, підприємств, установ та організацій під час здійснення заходів, спрямованих на запобігання та припинення протиправних дій.

{Пункт 1 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 619 від 08.09.2016}

Цей Порядок застосовується в мирний час та в особливий період (крім періоду дії воєнного стану).

{Пункт 1 доповнено абзацом згідно з Постановою КМ № 752 від 21.07.2021}

2. У цьому Порядку під терміном повітряне судно-порушник розуміється повітряне судно, що перетнуло державний кордон без відповідного дозволу компетентного органу або порушило порядок використання повітряного простору.

Термін "користувачі повітряного простору України" застосовується у значенні, наведеному в Повітряному кодексі України, терміни "відомчий орган управління повітряним рухом", "орган обслуговування повітряного руху", "районний диспетчерський центр" - у значенні, наведеному в Положенні про використання повітряного простору України, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 6 грудня 2017 р. № 954 (Офіційний вісник України, 2017 р., № 101, ст. 3118), термін "підрозділи об’єднаної цивільно-військової системи організації повітряного руху" - у значенні, наведеному в Положенні про об’єднану цивільно-військову систему організації повітряного руху України, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 19 липня 1999 р. № 1281 "Про створення об’єднаної цивільно-військової системи організації повітряного руху України" (Офіційний вісник України, 1999 р., № 29, ст. 1484).

{Пункт 2 в редакції Постанови КМ № 985 від 21.11.2018}

3. Повітряне судно-порушник, яке несе загрозу безпеці життя чи здоров’я людини, заподіяння значної майнової шкоди чи настання інших тяжких наслідків у зв’язку з його можливим використанням для вчинення терористичного акту (далі - повітряне судно-загроза), класифікується як повітряне судно - підозрювана загроза, повітряне судно - правдоподібна загроза або повітряне судно - підтверджена загроза.

{Пункт 3 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 619 від 08.09.2016}

Ознаки, за якими класифікується повітряне судно-загроза

4. Повітряне судно-загроза класифікується як повітряне судно - підозрювана загроза за наявності хоча б однієї з таких ознак:

перетинання судном державного кордону у повітряному просторі України без відповідного дозволу компетентних органів;

неповідомлення користувачем повітряного простору про виліт повітряного судна органам обслуговування повітряного руху (відомчим органам управління повітряним рухом), підрозділам об’єднаної цивільно-військової системи організації повітряного руху та органам військового управління чергових сил з охорони повітряного простору та протиповітряного прикриття важливих державних та військових об’єктів (далі - органи військового управління);

{Абзац третій пункту 4 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 752 від 21.07.2021}

відсутність будь-якої інформації про судно, що виконує політ;

непогодження зміни судном параметрів та маршруту, зазначених у заявках на виконання польоту та на використання повітряного простору України згідно з дозволами;

невиконання без повідомлення причин вказівок органів обслуговування повітряного руху (відомчих органів управління повітряним рухом) та підрозділів об’єднаної цивільно-військової системи організації повітряного руху або органів військового управління;

втрата радіозв’язку із судном або використання його екіпажем коду А 7600 (втрата зв’язку);

надходження від екіпажу повідомлення про виникнення на борту аварійної ситуації або використання ним коду А 7700 (аварійна ситуація);

надходження з борту судна сигналу "Лихо";

зміна коду державного розпізнавання, індивідуального коду вторинного оглядового радіолокатора судна або тривале застосування сигналу ідентифікатора без згоди органів обслуговування повітряного руху (відомчих органів управління повітряним рухом);

відсутність сигналу вторинного оглядового радіолокатора;

застосування екіпажем лексики, що викликає підозру;

надходження від органів обслуговування повітряного руху, спеціальних служб, правоохоронних органів, зокрема міжнародних, інформації про підозру незаконного втручання в дії екіпажу.

5. Повітряне судно-загроза класифікується як повітряне судно - правдоподібна загроза за наявності хоча б однієї з таких ознак:

використання екіпажем коду А 7500 (незаконне втручання у дії екіпажу);

інформація з борту судна свідчить про його захоплення;

надходження інформації про виявлення вибухового пристрою, зброї або інших небезпечних речовин на борту судна;

загроза входження або входження судна в повітряний простір, використання якого заборонено на постійній чи тимчасовій основі;

невиконання без повідомлення причин вказівок органів обслуговування повітряного руху (відомчих органів управління повітряним рухом), підрозділів об’єднаної цивільно-військової системи організації повітряного руху та нереагування екіпажу на запит інших суден, що виходять з ним на зв’язок;

нереагування екіпажем на вказівки та сигнали, що подаються черговими літаками-перехоплювачами (вертольотами);

надходження з борту судна інформації про намір вчинити терористичний акт;

надходження від органів обслуговування повітряного руху, спеціальних служб, правоохоронних органів, зокрема міжнародних, інформації про ймовірне використання повітряного судна для вчинення терористичного акту.

6. Повітряне судно-загроза класифікується як повітряне судно - підтверджена загроза за наявності ознак, передбачених пунктами 4 і 5 цього Порядку, та надходження інформації, яка підтверджує, що повітряне судно буде використано для вчинення терористичного акту.

7. Класифікація повітряного судна-загрози за відповідними ознаками з урахуванням конкретних обставин і здійснення заходів, спрямованих на запобігання протиправним діям та їх припинення, провадиться у межах своїх повноважень суб’єктами боротьби з тероризмом, іншими центральними органами виконавчої влади, підприємствами, установами та організаціями незалежно від підпорядкованості і форми власності.

Взаємодія з припинення протиправних дій повітряного судна-загрози

8. Суб’єкти боротьби з тероризмом, інші центральні органи виконавчої влади, підприємства, установи та організації в межах своїх повноважень, а також органи обслуговування повітряного руху (відомчі органи управління повітряним рухом), підрозділи об’єднаної цивільно-військової системи організації повітряного руху та органи військового управління у разі виявлення повітряного судна - підозрюваної загрози оцінюють обстановку, вживають заходів до припинення протиправних дій, про результати доповідають в штаб Антитерористичного центру при СБУ і забезпечують обмін інформацією за узгодженою схемою.

9. У разі виявлення повітряного судна - правдоподібної загрози:

1) керівник Антитерористичного центру при СБУ залежно від результатів оцінки обстановки приймає рішення про проведення антитерористичної операції;

2) органи військового управління:

з’ясовують обстановку, зокрема з вильотом чергових літаків-перехоплювачів (вертольотів);

приймають рішення про запровадження заборони на використання повітряного простору на тимчасовій основі із вжиттям можливих заходів до протидії повітряному судну та доводять його для виконання до Украероцентру (районних диспетчерських центрів);

приймають рішення про заборону подальшого польоту і посадку державного повітряного судна на аеродром, визначений за узгодженням з Украероцентром штабом Антитерористичного центру при СБУ (оперативним штабом з управління антитерористичною операцією), а також з Адміністрацією Держприкордонслужби, якщо судно здійснює міжнародний рейс;

3) органи обслуговування повітряного руху (відомчі органи управління повітряним рухом, районні диспетчерські центри):

запроваджують заборону на використання повітряного простору на тимчасовій основі у районі, межі якого визначаються за узгодженням з органами військового управління та штабом Антитерористичного центру при СБУ (оперативним штабом з управління антитерористичною операцією);

приймають рішення про заборону подальшого польоту і посадку цивільного повітряного судна на аеродром, визначений за узгодженням з Украероцентром органами військового управління, штабом Антитерористичного центру при СБУ (оперативним штабом з управління антитерористичною операцією), а також з Адміністрацією Держприкордонслужби, якщо судно здійснює міжнародний рейс;

вживають заходів до забезпечення безпеки повітряного руху та дотримання умов використання повітряного простору відповідно до пріоритетів, установлених статтею 24 Повітряного кодексу України.

{Абзац десятий пункту 9 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 985 від 21.11.2018}

10. У разі виявлення повітряного судна - підтвердженої загрози:

1) суб’єкти боротьби з тероризмом, інші центральні органи виконавчої влади, підприємства, установи та організації в межах своїх повноважень, а також органи обслуговування повітряного руху (відомчі органи управління повітряним рухом), підрозділи об’єднаної цивільно-військової системи організації повітряного руху та органи військового управління виконують заходи, передбачені пунктами 8 і 9 цього Порядку;

2) особи, визначені в Порядку виконання завдань черговими силами з охорони повітряного простору України та протиповітряного прикриття важливих державних та військових об’єктів у мирний час та в особливий період (крім періоду дії воєнного стану), затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 26 травня 2005 р. № 377 (Офіційний вісник України, 2005 р., № 22, ст. 1197), - із змінами, внесеними постановою Кабінету Міністрів України від 21 липня 2021 р. № 752, ухвалюють рішення про припинення протиправних дій повітряного судна, зокрема із застосуванням зброї, та доводять його до відома особи, яка здійснює управління черговими силами з охорони повітряного простору України та протиповітряного прикриття важливих державних та військових об’єктів, штабу Антитерористичного центру при СБУ та суб’єктів боротьби з тероризмом, які задіяні в заходах протидії повітряному судну-загрозі;

{Підпункт 2 пункту 10 в редакції Постанови КМ № 752 від 21.07.2021}

3) чергові сили з охорони повітряного простору України та протиповітряного прикриття важливих державних та військових об’єктів виконують у встановленому порядку заходи щодо припинення протиправних дій судна;

{Підпункт 3 пункту 10 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 752 від 21.07.2021}

4) органи обслуговування повітряного руху (відомчі органи управління повітряним рухом) та підрозділи об’єднаної цивільно-військової системи організації повітряного руху забезпечують безпеку повітряного руху.

11. У разі завчасного надходження від суб’єктів боротьби з тероризмом, спеціальних служб та органів обслуговування повітряного руху (відомчих органів управління повітряним рухом), підрозділів об’єднаної цивільно-військової системи організації повітряного руху, а також відповідних компетентних органів інших держав інформації щодо можливості використання повітряного судна для вчинення терористичного акту керівник Антитерористичного центру при СБУ приймає в установленому порядку рішення про проведення антитерористичної операції.

У разі проведення антитерористичної операції рішення про припинення протиправних дій повітряного судна, зокрема із застосуванням зброї, ухвалює керівник оперативного штабу з управління антитерористичною операцією або особи, визначені в Порядку виконання завдань черговими силами з охорони повітряного простору України та протиповітряного прикриття важливих державних та військових об’єктів у мирний час та в особливий період (крім періоду дії воєнного стану), затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 26 травня 2005 р. № 377 (Офіційний вісник України, 2005 р., № 22, ст. 1197), - із змінами, внесеними постановою Кабінету Міністрів України від 21 липня 2021 р. № 752, за погодженням із керівником оперативного штабу з управління антитерористичною операцією.

{Пункт 11 доповнено абзацом згідно з Постановою КМ № 752 від 21.07.2021}

12. Управління силами і засобами, залученими до антитерористичної операції, здійснює оперативний штаб.

13. Процедура організації взаємодії суб’єктів боротьби з тероризмом, інших центральних органів виконавчої влади, підприємств, установ та організацій у процесі запобігання протиправним діям повітряного судна-загрози та їх припинення визначається у плані охорони повітряного простору України та протиповітряного прикриття важливих державних та військових об’єктів у мирний час та в особливий період (крім періоду дії воєнного стану), який розробляється Міноборони із залученням суб’єктів боротьби з тероризмом, центральних органів виконавчої влади, підприємств, установ та організацій і затверджується Міністром оборони.

{Пункт 13 із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ № 619 від 08.09.2016, № 752 від 21.07.2021}

14. Для підтримання взаємодії та забезпечення обміну інформацією про терористичну діяльність, зокрема з використанням повітряних суден, Антитерористичний центр при СБУ забезпечує:

установлення у своєму штабі засобів відображення повітряної обстановки автоматизованої системи управління авіацією та протиповітряною обороною;

зв’язок штабу з пунктами управління Повітряних Сил Збройних Сил і Украероцентром.

Джерело:Офіційний портал ВРУ
Комерційний відділ
067-739-51-14 [email protected]
Підтримка користувачів
067-545-26-26 [email protected]
Загальні контакти
044-300-20-36 [email protected]
Соціальні мережі
Facebook Telegram Instagram
Нормативні акти
Закони Кодекси Конституція Листи Накази Положення Порядки Постанови Рішення Розпорядження Роз’яснення Укази
Судова практика
Адміністративний процес Аліменти Архітектура Банкрутство Будівництво Визнання батьківства Визнання правочину недійсним Визначення місця проживання дитини Витрати Відчуження земельної ділянки Власність Головна сторінка Господарський процес Довіреність Договір Дозволи на будівництво Докази-доказування Забезпечення Законодавство Запобіжні заходи Заробітна плата Затримання особи Захист ЗЕД Землекористування Злочини Зобов'язання Інтелектуальна власність Кримінальна відповідальність Кримінальний процес Ліцензування Майно Матеріальна відповідальність Моніторинг Набуття та визнання Обвинувачення Опіка та піклування Оренда землі Оскарження Пенсія. Соціальні виплати Повідомлення про підозру Позов Покарання Поновлення на роботі Права Правочин Представництво Презумпція невинуватості Прецеденти ВС Провадження Продаж земель Процесуальні строки Рішення Самочинне будівництво Санкції Сервітут Склад суду Слідчі розшукові дії Соціальні права. Пільги Спадкування Спеціальна конфіскація Спори Стандартизація Суд Судова практика Судові засідання Судочинство Угода Усиновлення Усунення перешкод Ухвала Цивільна дієздатність Цивільний процес Цінні папери Шкода та збитки
MasterCard Visa
Публічна оферта ФОП Мирида В. А. Публічна оферта ФОП Берназюк О.О. Публічна оферта ТОВ ІПС Конфіденційність Статті
Ⓒ ZAKONONLINE, 2026
Ця функція стане доступною в повній версії продукту

Безкоштовний доступ на 1 день

Тестувати

Повний доступ до системи

Придбати

В мене вже є акаунт

Контакти технічної підтримки: 067-545-26-26

[email protected]

Ця функція стане доступною в повній версії продукту

Безкоштовний доступ на 1 день

Тестувати

Повний доступ до системи

Придбати

В мене вже є акаунт

Контакти технічної підтримки: 067-545-26-26

[email protected]

{CONTENT}

Спробуйте перезавантажити сторінку або перейдіть на головну.


Перезавантажити Перейти на головну