На головну Тест 1 день

Моніторинг

Оновлення в Господарських договорах
Судові рішення
1
Дублювати
Редагувати
Видалити
Оновлення в Господарських договорах
Судові рішення
1
Дублювати
Редагувати
Видалити
Додати справу Перейти в розділ
Оновлення в Господарських договорах
Судові рішення
1
Дублювати
Редагувати
Видалити
Оновлення в Господарських договорах
Судові рішення
1
Дублювати
Редагувати
Видалити
Оновлення в Господарських договорах
Судові рішення
1
Дублювати
Редагувати
Видалити
Оновлення в Господарських договорах
Судові рішення
1
Дублювати
Редагувати
Видалити
Оновлення в Господарських договорах
Судові рішення
1
Дублювати
Редагувати
Видалити
Перейти в розділ

Ви не авторизовані

Увійдіть в систему, або зареєструйтеся для отримання тестового доступу, щоб скористуватися усіма можливостями системи

Тест 1 день
Розділи системи

133 162 665

Судові рішення

28 856

Прецеденти ВС

4 830

Прецеденти ЄСПЛ

544 504

Нормативні акти

31 374 993

Судові засідання

54 138 290

Стан справ

beta
Тарифи системи
Унікальні можливості

Моніторинг

Відслідковуйте нові рішення та засідання по справі

Календар засідань

Слідкуйте за перебігом подій та синхронізуйте зі своїм календарем

Обране

Створюйте папки, зберігайте документи чи окремі цитати

Добірки прецедентів

Правові позиції, на які варто звернути увагу

Зв'яжіться з нами
Про нас
Комерційний відділ
067-739-51-14 [email protected]
Підтримка користувачів
067-545-26-26 [email protected]
Загальні контакти
044-300-20-36 [email protected]
Соціальні мережі
Facebook Telegram Instagram
Постанова № 988 від 08.10.2012 Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для підтримки будівництва вугле- та торфодобувних підприємств, технічного переоснащення зазначених підприємств
  • 21/09/2013
    Чинна
  • 27/02/2013
    Попередня
  • 08/10/2012
    Попередня
Нормативні акти Постанова Постанова № 988 від 08.10.2012 Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для підтримки будівництва вугле- та торфодобувних підприємств, технічного переоснащення зазначених підприємств

Постанова № 988 від 08.10.2012 Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для підтримки будівництва вугле- та торфодобувних підприємств, технічного переоснащення зазначених підприємств

Джерело: Офіційний портал ВРУ
Тип: Постанова
Номер: 988
Дата: 08.10.2012
Видавник: Кабінет Міністрів України
Редакція: 08.10.2012
Попередня
Пов'язані рішення
logo

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА

від 8 жовтня 2012 р. № 988
Київ

Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для підтримки будівництва вугле- та торфодобувних підприємств, їх технічного переоснащення та виконання програми реновації гірничошахтного обладнання

Відповідно до частини сьомої статті 20 Бюджетного кодексу України Кабінет Міністрів України постановляє:

1. Затвердити Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для підтримки будівництва вугле- та торфодобувних підприємств, їх технічного переоснащення та виконання програми реновації гірничошахтного обладнання, що додається.

2. Визнати такою, що втратила чинність, постанову Кабінету Міністрів України від 2 квітня 2012 р. № 286 “Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для підтримки будівництва вугле- та торфодобувних підприємств і здешевлення кредитів для їх технічного переоснащення” (Офіційний вісник України, 2012 р., № 26, ст. 994).

Прем'єр-міністр України

М.АЗАРОВ

Інд. 70





ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 8 жовтня 2012 р. № 988

ПОРЯДОК
використання коштів, передбачених у державному бюджеті для підтримки будівництва вугле- та торфодобувних підприємств, їх технічного переоснащення та виконання програми реновації гірничошахтного обладнання

1. Цей Порядок визначає механізм використання коштів, передбачених у державному бюджеті за програмою “Державна підтримка будівництва вугле- та торфодобувних підприємств, технічне переоснащення зазначених підприємств, у тому числі через механізм здешевлення та погашення кредитів, а також виконання програми реновації гірничошахтного обладнання”, у тому числі для технічного переоснащення підприємств Державного концерну “Укрторф” (далі - бюджетні кошти).

2. Головним розпорядником бюджетних коштів і відповідальним виконавцем бюджетної програми є Міненерговугілля.

Одержувачами бюджетних коштів є державні вугле- та торфодобувні підприємства, господарські товариства, 100 відсотків акцій яких належать державі, а також державне підприємство “Дирекція по будівництву об’єктів”, що згідно з його статутом здійснює функції оперативно-розпорядчого замовника з нового будівництва шахт, підприємств у добувній та інших галузях промисловості, об’єктів виробничого і соціального призначення, їх реконструкції, розширення та технічного переоснащення (далі - підприємства).

Бюджетні кошти спрямовуються на безповоротній основі підприємствам, крім тих, що визнані банкрутами, щодо яких порушено справу про банкрутство, проводиться санація або які перебувають у стані припинення шляхом ліквідації.

3. Бюджетні кошти використовуються для підвищення ефективності роботи підприємств з метою задоволення потреби галузей економіки у необхідному обсязі вугілля і торфу шляхом будівництва, реконструкції, технічного переоснащення підприємств, що забезпечить підтримання, приріст їх виробничих потужностей з видобутку, переробки вугілля і торфу, поліпшення умов та підвищення рівня безпеки праці, і спрямовуються на:

1) реалізацію проектів капітального будівництва;

2) технічне переоснащення вугледобувних підприємств (очисних та прохідницьких вибоїв, стаціонарних технологічних комплексів);

3) технічне переоснащення підприємств Державного концерну “Укрторф”;

4) виконання програми реновації гірничошахтного обладнання;

5) компенсацію відсотків за користування кредитами, що залучалися для технічного переоснащення (далі - компенсація);

6) погашення кредитів, що залучалися для технічного переоснащення (далі - погашення кредитів);

7) виконання бюджетних зобов’язань минулого року, взятих на облік в органах Казначейства.

4. Реалізація проектів капітального будівництва за рахунок бюджетних коштів здійснюється згідно з галузевою програмою розвитку підприємств на відповідний рік.

Такі бюджетні кошти спрямовуються на будівництво об’єктів, передбачених проектом будівництва, в тому числі впровадження інноваційних технологій і нової техніки, поетапне введення яких в експлуатацію у відповідному році забезпечить збільшення обсягу видобутку вугілля і торфу або підтримання виробничої потужності, поліпшення умов та підвищення рівня безпеки праці, модернізацію підземного транспорту, водовідливних комплексів, вдосконалення системи вентиляції, енерго- і теплозабезпечення.

5. Перелік проектів капітального будівництва підприємств, які передбачається реалізувати за рахунок бюджетних коштів, та розподіл (перерозподіл) обсягу бюджетних асигнувань затверджуються Міненерговугіллям за погодженням з Мінфіном та Мінекономрозвитку.

До такого переліку включаються не завершені будівництвом об’єкти, які визначені Програмою “Українське вугілля”, затвердженою постановою Кабінету Міністрів України від 19 вересня 2001 р. № 1205 (Офіційний вісник України, 2001 р., № 38, ст. 1731), та планом заходів на 2006-2010 роки щодо реалізації Енергетичної стратегії України на період до 2030 року, затвердженим розпорядженням Кабінету Міністрів України від 27 липня 2006 р. № 436, об’єкти, які потребують реконструкції або технічного переоснащення з метою запобігання виникненню надзвичайної ситуації або ліквідації її наслідків на підставі затверджених у встановленому порядку титулів будов (об’єктів), а також об’єкти, які визначені Програмою розвитку Державного концерну “Укрторф” на відповідний рік, затвердженою Міненерговугіллям, із зазначенням найменування об’єкта та його місцезнаходження, строку будівництва, проектної потужності, загальної кошторисної вартості, її залишку, рівня освоєння та обсягу бюджетних асигнувань на відповідний рік.

Міненерговугілля на підставі звітів підприємств не рідше ніж один раз на квартал проводить оцінку ефективності використання бюджетних коштів і в разі потреби вносить до переліку проектів капітального будівництва підприємств зміни у частині обсягу бюджетних асигнувань.

6. Видатки на капітальне будівництво здійснюються відповідно до постанов Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2001 р. № 1764 “Про затвердження Порядку державного фінансування капітального будівництва” (Офіційний вісник України, 2001 р., № 52, ст. 2374) і від 8 вересня 1997 р. № 995 “Про Порядок затвердження титулів будов (об’єктів), будівництво яких здійснюється із залученням бюджетних коштів або коштів підприємств державної власності” (Офіційний вісник України, 1997 р., число 37, с. 17).

7. Перелік вугле- та торфодобувних підприємств, технічне переоснащення яких передбачається здійснити за рахунок бюджетних коштів, затверджується Міненерговугіллям відповідно до галузевої програми розвитку підприємств на відповідний рік за результатами конкурсу поданих підприємствами бізнес-планів технічного переоснащення (далі - бізнес-плани), порядок проведення якого встановлюється Міністерством. До зазначеного переліку включаються підприємства в порядку зменшення кількості нарахованих балів за результатами оцінки поданих ними бізнес-планів, яка проводиться за такими критеріями:

1) для відбору очисних вибоїв:

1 - навантаження на очисний вибій з урахуванням геологічної потужності пласта;

2 - віднесений до геологічної потужності пласта приріст навантаження на нову лаву порівняно з лавою, яка вибуває;

3 - дефіцитність марки вугілля, його призначення та зольність;

4 - економічний ефект (прибуток) з урахуванням результатів роботи нового обладнання до його капітального ремонту;

5 - обсяг запасів вугілля, що виймається з підготовленої до відпрацювання ділянки;

2) для відбору прохідницьких вибоїв:

1 - темпи проведення розкривних і підготовчих виробок;

2 - приріст темпів посування вибою порівняно із застосуванням базового обладнання в такому вибої;

3 - перетинання виробки та коефіцієнт присічки порід, що вміщують вугільний пласт;

4 - дефіцитність марки вугілля пластів, що готуються до відпрацювання, його призначення та зольність;

5 - обсяг запасів вугілля, які готуються до виймання;

3) для відбору торфодобувних підприємств:

1 - збільшення обсягу випуску фрезерного або сільськогосподарського торфу;

2 - збільшення обсягу випуску торфобрикетів або кускового торфу;

3 - строк окупності проекту;

4 - внутрішня норма рентабельності;

5 - середньорічний прибуток за період реалізації проекту.

8. У разі нарахування двом або більше бізнес-планам однакової загальної кількості балів перевага надається бізнес-плану, якому нараховано більшу кількість балів за критерієм 1, у разі однакової загальної кількості за критерієм 1 - за критерієм 2, у разі однакової загальної кількості за критеріями 1 і 2 - за критерієм 3, у разі однакової загальної кількості за критеріями 1-3 - за критерієм 4, у разі однакової загальної кількості за критеріями 1-4 - за критерієм 5.

Пропозиції щодо технічного переоснащення підприємств за рахунок бюджетних коштів у повному обсязі вносяться стосовно підприємств, бізнес-планам яких нараховано найбільшу кількість балів.

Кількість таких бізнес-планів визначається виходячи з обсягу бюджетних коштів, передбачених для технічного переоснащення підприємств.

9. Бізнес-плани розробляються вугле- та торфодобувними підприємствами з урахуванням методичних рекомендацій, підготовлених Міненерговугіллям.

10. З метою проведення конкурсу бізнес-планів утворюється конкурсна комісія, склад і порядок роботи якої затверджуються Міненерговугіллям.

Рішення зазначеної комісії оформляються протоколом, який підписується членами комісії та затверджується її головою.

Комісія за результатами конкурсу вносить пропозиції щодо включення підприємств до зазначеного в пункті 7 цього Порядку переліку з наведенням обсягів бюджетних асигнувань.

11. Технічне переоснащення стаціонарного обладнання здійснюється за розробленою Міненерговугіллям галузевою програмою, до якої включається стаціонарне обладнання, що потребує заміни або модернізації через незадовільний технічний стан, який загрожує зупинкою шахти або не забезпечує необхідний рівень безпеки його експлуатації, а також обладнання, що потребує заміни на більш продуктивне та енергозберігаюче.

12. Програма реновації гірничошахтного обладнання розробляється Міненерговугіллям на підставі програм капітального ремонту основного гірничошахтного обладнання, необхідного для підготовки та оснащення очисних вибоїв, забезпечення роботи підземного транспорту та водовідливних комплексів вугледобувних підприємств, з урахуванням результатів розгляду програм розвитку гірничих робіт на таких підприємствах та обсягу бюджетних асигнувань, передбаченого для виконання програми.

У програмі реновації гірничошахтного обладнання визначаються види, типи і кількість обладнання, обсяги фінансування, строки введення обладнання в експлуатацію, а також об’єкти (лава, виробка, горизонт тощо), на яких передбачається його експлуатувати.

Роботи з реновації гірничошахтного обладнання виконуються підприємствами, що проводять капітальний ремонт такого обладнання і відповідають кваліфікаційним вимогам, установленим Міненерговугіллям.

Вартість таких робіт визначається підприємством відповідно до калькуляції, затвердженої керівником підприємства, за погодженням з вугледобувним підприємством, на балансі якого перебуває обладнання.

13. Компенсація надається підприємствам на конкурсних засадах за середньостроковими (до трьох років) та довгостроковими (до п’яти років) кредитами, залученими у національній валюті, у розмірі облікової ставки Національного банку, що діє на дату нарахування відсотків за користування кредитами, у разі постачання гірничошахтного обладнання безпосередньо його виробником.

Порядок проведення відповідного конкурсу та склад комісії, що утворюється для його організації, затверджуються Міненерговугіллям.

14. Для отримання компенсації підприємства подають Міненерговугіллю відповідну заяву, до якої додають:

1) нотаріально засвідчену копію кредитного договору;

2) довідку фінансової установи про надання кредиту;

3) довідку-розрахунок фінансової установи про:

розмір відсоткової ставки та строк сплати відсотків за користування кредитом;

суму сплачених відсотків за користування кредитом протягом відповідного періоду;

4) розрахунок суми компенсації.

15. Комісія, зазначена в пункті 13 цього Порядку, формує на підставі поданих документів реєстр підприємств, які мають право на компенсацію в межах бюджетних асигнувань, передбачених для її надання.

16. Підприємства, що отримали компенсацію, подають щомісяця до 7 числа, а за грудень - до 25 числа Міненерговугіллю документи, які підтверджують стан погашення кредиту та сплати відсотків за користування ним з урахуванням отриманої компенсації.

17. Для перерахування компенсації Міненерговугілля подає органам Казначейства платіжні доручення та реєстр, зазначений у пункті 15 цього Порядку.

Компенсація перераховується на поточний рахунок підприємства, відкритий у банку.

18. Компенсація не може спрямовуватися на оплату штрафних санкцій та пені за порушення умов кредитного договору.

19. Погашення кредитів (без відсотків за користування ними) здійснюється на конкурсних засадах за середньостроковими (до трьох років) та довгостроковими (до п’яти років) кредитами, залученими у національній валюті, у разі постачання гірничошахтного обладнання безпосередньо його виробником.

Порядок прийняття рішень про погашення кредитів за рахунок бюджетних коштів та склад комісії, що утворюється для зазначених цілей, затверджуються Міненерговугіллям.

20. Для погашення кредиту підприємства подають Міненерговугіллю відповідну заяву, до якої додають:

1) нотаріально засвідчену копію кредитного договору;

2) довідку фінансової установи про надання кредиту;

3) довідку-розрахунок фінансової установи про розмір та строк погашення кредиту.

21. Комісія, зазначена у пункті 19 цього Порядку, формує на підставі поданих документів реєстр підприємств, які мають право на отримання коштів державної підтримки для погашення кредиту, в межах бюджетних асигнувань, передбачених на зазначені цілі.

22. Підприємства, що отримали кошти державної підтримки для погашення кредитів, подають щомісяця до 7 числа, а за грудень - до 25 числа Міненерговугіллю документи, які підтверджують стан погашення кредиту.

23. З метою перерахування коштів для погашення кредитів Міненерговугілля подає органам Казначейства платіжні доручення та реєстр, зазначений у пункті 21 цього Порядку.

Такі кошти перераховуються на поточний рахунок підприємства, відкритий у банку.

24. Кошти, отримані підприємством для погашення кредиту, не можуть спрямовуватися на оплату штрафних санкцій та пені за порушення умов кредитного договору.

25. Закупівля товарів, робіт і послуг за рахунок бюджетних коштів здійснюється в установленому законом порядку.

26. Міненерговугілля:

1) подає щомісяця до 25 числа Мінфіну звіт про використання бюджетних коштів за формою, встановленою Мінфіном, на підставі поданих підприємствами звітів;

2) складає та подає щокварталу до 25 числа наступного місяця Мінфіну звіт про використання бюджетних коштів у розрізі напрямів їх використання і підприємств.

27. Відкриття рахунків, реєстрація, облік бюджетних зобов’язань в органах Казначейства та операції, пов’язані з використанням бюджетних коштів, проводяться в установленому законодавством порядку.

28. Складення та подання фінансової і бюджетної звітності про використання бюджетних коштів здійснюється в установленому законодавством порядку.

Джерело:Офіційний портал ВРУ
Комерційний відділ
067-739-51-14 [email protected]
Підтримка користувачів
067-545-26-26 [email protected]
Загальні контакти
044-300-20-36 [email protected]
Соціальні мережі
Facebook Telegram Instagram
Нормативні акти
Закони Кодекси Конституція Листи Накази Положення Порядки Постанови Рішення Розпорядження Роз’яснення Укази
Судова практика
Адміністративний процес Аліменти Архітектура Банкрутство Будівництво Визнання батьківства Визнання правочину недійсним Визначення місця проживання дитини Витрати Відчуження земельної ділянки Власність Головна сторінка Господарський процес Довіреність Договір Дозволи на будівництво Докази-доказування Забезпечення Законодавство Запобіжні заходи Заробітна плата Затримання особи Захист ЗЕД Землекористування Злочини Зобов'язання Інтелектуальна власність Кримінальна відповідальність Кримінальний процес Ліцензування Майно Матеріальна відповідальність Моніторинг Набуття та визнання Обвинувачення Опіка та піклування Оренда землі Оскарження Пенсія. Соціальні виплати Повідомлення про підозру Позов Покарання Поновлення на роботі Права Правочин Представництво Презумпція невинуватості Прецеденти ВС Провадження Продаж земель Процесуальні строки Рішення Самочинне будівництво Санкції Сервітут Склад суду Слідчі розшукові дії Соціальні права. Пільги Спадкування Спеціальна конфіскація Спори Стандартизація Суд Судова практика Судові засідання Судочинство Угода Усиновлення Усунення перешкод Ухвала Цивільна дієздатність Цивільний процес Цінні папери Шкода та збитки
MasterCard Visa
Публічна оферта ФОП Мирида В. А. Публічна оферта ФОП Берназюк О.О. Публічна оферта ТОВ ІПС Конфіденційність Статті
Ⓒ ZAKONONLINE, 2026
Ця функція стане доступною в повній версії продукту

Безкоштовний доступ на 1 день

Тестувати

Повний доступ до системи

Придбати

В мене вже є акаунт

Контакти технічної підтримки: 067-545-26-26

[email protected]

Ця функція стане доступною в повній версії продукту

Безкоштовний доступ на 1 день

Тестувати

Повний доступ до системи

Придбати

В мене вже є акаунт

Контакти технічної підтримки: 067-545-26-26

[email protected]

{CONTENT}

Спробуйте перезавантажити сторінку або перейдіть на головну.


Перезавантажити Перейти на головну