На головну Тест 1 день

Моніторинг

Оновлення в Господарських договорах
Судові рішення
1
Дублювати
Редагувати
Видалити
Оновлення в Господарських договорах
Судові рішення
1
Дублювати
Редагувати
Видалити
Додати справу Перейти в розділ
Оновлення в Господарських договорах
Судові рішення
1
Дублювати
Редагувати
Видалити
Оновлення в Господарських договорах
Судові рішення
1
Дублювати
Редагувати
Видалити
Оновлення в Господарських договорах
Судові рішення
1
Дублювати
Редагувати
Видалити
Оновлення в Господарських договорах
Судові рішення
1
Дублювати
Редагувати
Видалити
Оновлення в Господарських договорах
Судові рішення
1
Дублювати
Редагувати
Видалити
Перейти в розділ

Ви не авторизовані

Увійдіть в систему, або зареєструйтеся для отримання тестового доступу, щоб скористуватися усіма можливостями системи

Тест 1 день
Розділи системи

133 093 931

Судові рішення

28 827

Прецеденти ВС

4 820

Прецеденти ЄСПЛ

544 451

Нормативні акти

31 350 434

Судові засідання

54 055 027

Стан справ

beta
Тарифи системи
Унікальні можливості

Моніторинг

Відслідковуйте нові рішення та засідання по справі

Календар засідань

Слідкуйте за перебігом подій та синхронізуйте зі своїм календарем

Обране

Створюйте папки, зберігайте документи чи окремі цитати

Добірки прецедентів

Правові позиції, на які варто звернути увагу

Зв'яжіться з нами
Про нас
Комерційний відділ
067-739-51-14 [email protected]
Підтримка користувачів
067-545-26-26 [email protected]
Загальні контакти
044-300-20-36 [email protected]
Соціальні мережі
Facebook Telegram Instagram
Рішення № 1 від 28.07.2016 Про реалізацію Національним агентством з питань запобігання корупції повноважень щодо проведення антикорупційної експертизи
  • 28/08/2020
    Нечинна
  • 28/07/2016
    Нечинна
Нормативні акти Рішення Рішення № 1 від 28.07.2016 Про реалізацію Національним агентством з питань запобігання корупції повноважень щодо проведення антикорупційної експертизи

Рішення № 1 від 28.07.2016 Про реалізацію Національним агентством з питань запобігання корупції повноважень щодо проведення антикорупційної експертизи

Джерело: Офіційний портал ВРУ
Тип: Рішення
Номер: 1
Дата: 28.07.2016
Видавник: Національне агентство з питань запобігання корупції
Редакція: 28.08.2020
Нечинна
Пов'язані рішення
logo

НАЦІОНАЛЬНЕ АГЕНТСТВО З ПИТАНЬ ЗАПОБІГАННЯ КОРУПЦІЇ

РІШЕННЯ

28.07.2016  № 1


Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
25 серпня 2016 р.
за № 1184/29314

{Рішення втратило чинність на підставі Наказу Національного агентства з питань запобігання корупції № 325/20 від 29.07.2020}

Про реалізацію Національним агентством з питань запобігання корупції повноважень щодо проведення антикорупційної експертизи

Відповідно до пункту 5 частини першої статті 12, частини п’ятої статті 55 Закону України «Про запобігання корупції» Національне агентство з питань запобігання корупції ВИРІШИЛО:

1. Затвердити Порядок проведення антикорупційної експертизи проектів нормативно-правових актів Національним агентством з питань запобігання корупції (далі - Порядок), що додається.

2. Відділу правового забезпечення подати це рішення на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.

3. Департаменту антикорупційної політики спільно зі структурними підрозділами апарату Національного агентства з питань запобігання корупції  забезпечити:

проведення антикорупційної експертизи у строки, визначені Порядком. До початку діяльності Громадської ради при Національному агентстві з питань запобігання корупції проводити антикорупційну експертизу без її залучення;

щорічний перегляд сфер правового регулювання з потенційно високим ступенем корупційних ризиків та за необхідності підготовку змін до Порядку;

щорічний перегляд законодавства на наявність у ньому корупціогенних норм та надання Міністерству юстиції України пропозицій щодо включення відповідних нормативно-правових актів до щорічного плану проведення антикорупційної експертизи.

4. До затвердження Національним агентством з питань запобігання корупції методології проведення антикорупційної експертизи, передбаченої пунктом 7 Порядку, така експертиза проводиться ним за Методологією проведення антикорупційної експертизи, затвердженою наказом Міністерства юстиції України від 23 червня 2010 року № 1380/5.

5. Це рішення набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

6. Контроль за виконанням цього рішення покласти на члена Національного агентства з питань запобігання корупції Рябошапку Р.Г.

Голова

Н. Корчак


ЗАТВЕРДЖЕНО
Рішення Національного
агентства з питань
запобігання корупції
28.07.2016 № 1


Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
25 серпня 2016 р.
за № 1184/29314

ПОРЯДОК
проведення антикорупційної експертизи проектів нормативно-правових актів Національним агентством з питань запобігання корупції

1. Цей Порядок визначає механізм проведення Національним агентством з питань запобігання корупції (далі - Національне агентство) антикорупційної експертизи проектів нормативно-правових актів, що вносяться на розгляд Верховної Ради України або Кабінету Міністрів України.

2. Антикорупційна експертиза проектів нормативно-правових актів проводиться з метою виявлення у них положень, які самостійно чи у поєднанні з іншими нормами можуть сприяти вчиненню корупційних правопорушень або правопорушень, пов’язаних з корупцією (корупціогенні фактори), та розроблення рекомендацій стосовно їх усунення.

Антикорупційна експертиза проектів нормативно-правових актів проводиться Національним агентством відповідно до Закону України «Про запобігання корупції» та є окремим від здійснюваної Міністерством юстиції України та комітетом Верховної Ради України, до предмета відання якого належить питання боротьби з корупцією, видом антикорупційної експертизи.

3. Національне агентство проводить за власною ініціативою антикорупційну експертизу, у тому числі у зв’язку із зверненням громадян чи громадських об’єднань, внесених на розгляд Верховної Ради України або надісланих Кабінетом Міністрів України до Національного агентства проектів нормативно-правових актів, зокрема в таких сферах:

1) прав та свобод людини і громадянина;

2) повноважень органів державної влади та органів місцевого самоврядування, осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування;

3) надання адміністративних послуг;

4) розподілу та витрачання коштів державного бюджету та місцевих бюджетів;

5) конкурсних (тендерних) процедур.

4. Організацію проведення антикорупційної експертизи проектів нормативно-правових актів, насамперед з потенційно високим ступенем корупційних ризиків, забезпечує Департамент антикорупційної політики Національного агентства.

До проектів нормативно-правових актів з потенційно високим ступенем корупційних ризиків належать проекти, предметом регулювання яких є відносини, пов’язані з:

1) виконанням рішень, у тому числі індивідуального характеру, предметом яких є визначення прав, свобод, обов’язків людини і громадянина та способів їх реалізації;

2) управлінням об’єктами державної або комунальної власності, їх відчуження;

3) питаннями митної справи, податкової та фінансової політики;

4) установленням процедур аукціонів, тендерів стосовно відчуження чи закупівлі товарів, робіт і послуг;

5) використанням бюджетних коштів;

6) питаннями інвестиційної та інноваційної діяльності;

7) наданням пільг і переваг окремим суб’єктам господарювання;

8) установленням повноважень органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, їх посадових осіб, зокрема щодо самостійного визначення порядку (механізму, процедури) вирішення проблемних питань;

9) делегуванням повноважень органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування підприємствам та організаціям незалежно від форми власності;

10) наданням адміністративних послуг органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування, їх посадовими особами;

11) виконанням контрольно-наглядових функцій органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування, їх посадовими особами.

5. Строк проведення антикорупційної експертизи проекту нормативно-правового акта не повинен перевищувати 20 днів з дня його надходження до Національного агентства.

6. У випадку інформування Національним агентством комітету Верховної Ради України, який відповідно до предметів відання комітетів визначений головним з підготовки і попереднього розгляду проекту нормативно-правового акта, або Кабінету Міністрів України про проведення антикорупційної експертизи проекту нормативно-правового акта, що відповідно до абзацу третього частини п’ятої статті 55 Закону України «Про запобігання корупції» є підставою для зупинення процедури розгляду або прийняття проекту нормативно-правового акта, строк проведення антикорупційної експертизи проекту нормативно-правового акта не повинен перевищувати 10 днів з дня такого інформування.

Інформування відповідного комітету Верховної Ради України або Кабінету Міністрів України здійснюється Головою Національного агентства, а у разі відсутності - членом Національного агентства, до функціональних обов’язків якого належить забезпечення формування та реалізації державної антикорупційної політики.

7. Антикорупційна експертиза проводиться за методологією, визначеною Національним агентством.

8. Результати антикорупційної експертизи проекту нормативно-правового акта викладаються у висновку за формою згідно із додатком до цього Порядку.

Підготовка проекту висновку антикорупційної експертизи здійснюється Департаментом антикорупційної політики Національного агентства протягом 15 днів, а у випадку, зазначеному в пункті 6 цього Порядку, - протягом 5 днів.

Проект нормативно-правового акта, щодо якого проводиться антикорупційна експертиза, невідкладно передається для надання пропозицій структурним підрозділам Національного агентства та Громадській раді при Національному агентстві.

Структурні підрозділи Національного агентства надають пропозиції Департаменту антикорупційної політики протягом 10 днів, а у випадку, зазначеному в пункті 6 цього Порядку, - протягом 3 днів з дня отримання проекту нормативно-правового акта.

Громадська рада при Національному агентстві надає пропозиції Департаменту антикорупційної політики не пізніше ніж за 2 дні до розгляду Національним агентством відповідного проекту висновку антикорупційної експертизи.

До проведення антикорупційної експертизи проектів нормативно-правових актів Національним агентством можуть за їх згодою залучатися громадські об’єднання, наукові установи, експерти, у тому числі міжнародних організацій.

9. Проект висновку антикорупційної експертизи подається разом з пропозиціями Громадської ради при Національному агентстві, у випадку їх надання у строк, визначений абзацом п’ятим пункту 8 цього Порядку, на розгляд Національного агентства, за результатами якого приймається одне з таких рішень:

1) про затвердження висновку антикорупційної експертизи;

2) про доопрацювання проекту висновку з урахуванням висловлених на засіданні Національного агентства конкретних зауважень.

У випадку прийняття Національним агентством рішення, передбаченого підпунктом 2 цього пункту, Департамент антикорупційної політики Національного агентства невідкладно, але не пізніше 2 днів, здійснює доопрацювання проекту висновку та повторно вносить його на розгляд Національного агентства.

10. Затверджений Національним агентством висновок антикорупційної експертизи не пізніше наступного робочого дня надсилається до Кабінету Міністрів України або відповідного комітету Верховної Ради України.

У цей самий строк копія висновку антикорупційної експертизи внесеного на розгляд Верховної Ради України проекту нормативно-правового акта надсилається комітету Верховної Ради України, до предмета відання якого належать питання боротьби з корупцією.

11. Висновок антикорупційної експертизи оприлюднюється протягом 7 днів після його затвердження на офіційному веб-сайті Національного агентства.

Керівник Департаменту
антикорупційної політики



Б. Шапка


Додаток
до Порядку проведення антикорупційної
експертизи проектів
нормативно-правових актів Національним
агентством з питань запобігання корупції
(пункт 8)

ВИСНОВОК
антикорупційної експертизи проекту

Джерело:Офіційний портал ВРУ
Комерційний відділ
067-739-51-14 [email protected]
Підтримка користувачів
067-545-26-26 [email protected]
Загальні контакти
044-300-20-36 [email protected]
Соціальні мережі
Facebook Telegram Instagram
Нормативні акти
Закони Кодекси Конституція Листи Накази Положення Порядки Постанови Рішення Розпорядження Роз’яснення Укази
Судова практика
Адміністративний процес Аліменти Архітектура Банкрутство Будівництво Визнання батьківства Визнання правочину недійсним Визначення місця проживання дитини Витрати Відчуження земельної ділянки Власність Головна сторінка Господарський процес Довіреність Договір Дозволи на будівництво Докази-доказування Забезпечення Законодавство Запобіжні заходи Заробітна плата Затримання особи Захист ЗЕД Землекористування Злочини Зобов'язання Інтелектуальна власність Кримінальна відповідальність Кримінальний процес Ліцензування Майно Матеріальна відповідальність Моніторинг Набуття та визнання Обвинувачення Опіка та піклування Оренда землі Оскарження Пенсія. Соціальні виплати Повідомлення про підозру Позов Покарання Поновлення на роботі Права Правочин Представництво Презумпція невинуватості Прецеденти ВС Провадження Продаж земель Процесуальні строки Рішення Самочинне будівництво Санкції Сервітут Склад суду Слідчі розшукові дії Соціальні права. Пільги Спадкування Спеціальна конфіскація Спори Стандартизація Суд Судова практика Судові засідання Судочинство Угода Усиновлення Усунення перешкод Ухвала Цивільна дієздатність Цивільний процес Цінні папери Шкода та збитки
MasterCard Visa
Публічна оферта ФОП Мирида В. А. Публічна оферта ФОП Берназюк О.О. Публічна оферта ТОВ ІПС Конфіденційність Статті
Ⓒ ZAKONONLINE, 2026
Ця функція стане доступною в повній версії продукту

Безкоштовний доступ на 1 день

Тестувати

Повний доступ до системи

Придбати

В мене вже є акаунт

Контакти технічної підтримки: 067-545-26-26

[email protected]

Ця функція стане доступною в повній версії продукту

Безкоштовний доступ на 1 день

Тестувати

Повний доступ до системи

Придбати

В мене вже є акаунт

Контакти технічної підтримки: 067-545-26-26

[email protected]

{CONTENT}

Спробуйте перезавантажити сторінку або перейдіть на головну.


Перезавантажити Перейти на головну