На головну Тест 1 день

Моніторинг

Оновлення в Господарських договорах
Судові рішення
1
Дублювати
Редагувати
Видалити
Оновлення в Господарських договорах
Судові рішення
1
Дублювати
Редагувати
Видалити
Додати справу Перейти в розділ
Оновлення в Господарських договорах
Судові рішення
1
Дублювати
Редагувати
Видалити
Оновлення в Господарських договорах
Судові рішення
1
Дублювати
Редагувати
Видалити
Оновлення в Господарських договорах
Судові рішення
1
Дублювати
Редагувати
Видалити
Оновлення в Господарських договорах
Судові рішення
1
Дублювати
Редагувати
Видалити
Оновлення в Господарських договорах
Судові рішення
1
Дублювати
Редагувати
Видалити
Перейти в розділ

Ви не авторизовані

Увійдіть в систему, або зареєструйтеся для отримання тестового доступу, щоб скористуватися усіма можливостями системи

Тест 1 день
Розділи системи

133 550 016

Судові рішення

28 937

Прецеденти ВС

4 866

Прецеденти ЄСПЛ

544 841

Нормативні акти

31 595 971

Судові засідання

54 536 801

Стан справ

beta
Тарифи системи
Унікальні можливості

Моніторинг

Відслідковуйте нові рішення та засідання по справі

Календар засідань

Слідкуйте за перебігом подій та синхронізуйте зі своїм календарем

Обране

Створюйте папки, зберігайте документи чи окремі цитати

Добірки прецедентів

Правові позиції, на які варто звернути увагу

Зв'яжіться з нами
Про нас
Комерційний відділ
067-739-51-14 [email protected]
Підтримка користувачів
067-545-26-26 [email protected]
Загальні контакти
044-300-20-36 [email protected]
Соціальні мережі
Facebook Telegram Instagram
Постанова № 1324 від 15.12.2021 Про затвердження Порядку та умов надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на реалізацію проектів у рамках Програми з відновлення України
  • ??/??/????
    Майбутня
  • 02/02/2026
    Чинна
  • 11/10/2025
    Попередня
  • 18/03/2025
    Попередня
  • 27/03/2024
    Попередня
  • 06/05/2023
    Попередня
  • 22/07/2022
    Попередня
  • 22/07/2022
    Попередня
  • 15/12/2021
    Попередня
Нормативні акти Постанова Постанова № 1324 від 15.12.2021 Про затвердження Порядку та умов надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на реалізацію проектів у рамках Програми з відновлення України

Постанова № 1324 від 15.12.2021 Про затвердження Порядку та умов надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на реалізацію проектів у рамках Програми з відновлення України

Джерело: Офіційний портал ВРУ
Тип: Постанова
Номер: 1324
Дата: 15.12.2021
Видавник: Кабінет Міністрів України
Редакція: 01.01.3000
Майбутня
Пов'язані рішення
logo

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА

від 15 грудня 2021 р. № 1324
Київ

Про затвердження Порядку та умов надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на реалізацію проектів у рамках Програми з відновлення України

{Із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ
№ 811 від 19.07.2022
№ 411 від 28.04.2023
№ 324 від 22.03.2024
№ 269 від 07.03.2025}

Відповідно до частини другої статті 97 Бюджетного кодексу України Кабінет Міністрів України постановляє:

Затвердити Порядок та умови надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на реалізацію проектів у рамках Програми з відновлення України, що додаються.

Прем'єр-міністр України

Д. ШМИГАЛЬ

Інд. 82



ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 15 грудня 2021 р. № 1324

ПОРЯДОК ТА УМОВИ
надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на реалізацію проектів у рамках Програми з відновлення України

{У тексті Порядку та умов слово “Мінрегіон” у всіх відмінках замінено словом “Мінінфраструктури” згідно з Постановою КМ № 411 від 28.04.2023}

{У тексті Порядку слово “Мінінфраструктури” замінено словом “Мінрозвитку” згідно з Постановою КМ № 269 від 07.03.2025}

1. Ці Порядок та умови визначають механізм надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на реалізацію проектів у рамках Програми з відновлення України (далі - субвенція), що фінансуються відповідно до Фінансової угоди “Програма з відновлення України” між Україною та Європейським інвестиційним банком, ратифікованої Законом України від 14 липня 2021 р. № 1645-IX (далі - Фінансова угода).

Джерелом формування субвенції є кошти позики Європейського інвестиційного банку, залучені Україною відповідно до Фінансової угоди.

2. Головним розпорядником субвенції є Мінрозвитку.

Розпорядники/одержувачі субвенції за місцевими бюджетами (кінцеві бенефіціари) визначаються рішенням відповідної місцевої ради, відповідної військової адміністрації про такий бюджет згідно із законодавством.

{Абзац другий пункту 2 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 324 від 22.03.2024}

3. Субвенція надається для забезпечення здійснення заходів щодо відновлення соціальної та житлової інфраструктури на територіях, де органи державної влади здійснюють свої повноваження в повному обсязі (підконтрольна Україні територія), метою яких є подолання наслідків збройної агресії Російської Федерації.

{Пункт 3 в редакції Постанови КМ № 811 від 19.07.2022}

4. Субвенція спрямовується бюджетам адміністративно-територіальних одиниць, на території яких реалізуються проекти у рамках Програми з відновлення України за напрямами, визначеними у Фінансовій угоді. За рахунок субвенції також допускається виготовлення або коригування проектної документації.

{Пункт 4 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 811 від 19.07.2022}

5. Використання субвенції здійснюється з дотриманням умов Фінансової угоди та договорів, укладених у рамках Програми з відновлення України (далі - Програма), а також відповідно до угод про передачу коштів позики, укладених відповідно до Фінансової угоди.

Субвенція не може бути спрямована для сплати податку на додану вартість, штрафних санкцій та/або пені, що нараховується за порушення умов договорів, на витрати, пов’язані з перерахуванням та конвертацією коштів за рахунком для одержання коштів та проектними рахунками, та на оплату професійних послуг, пов’язаних із виконанням Фінансової угоди.

Не допускається будь-яке подвійне фінансування одних і тих же компонентів проектів, у тому числі за рахунок коштів, наданих Європейським інвестиційним банком, іншими донорами, коштів державного чи місцевих бюджетів.

6. Умовами надання субвенції є:

{Підпункт 1 пункту 6 виключено на підставі Постанови КМ № 811 від 19.07.2022}

{Підпункт 2 пункту 6 виключено на підставі Постанови КМ № 811 від 19.07.2022}

3) комунальна форма власності об’єкта, на фінансування якого залучається субвенція;

4) співфінансування за рахунок місцевих бюджетів та інших джерел, не заборонених законодавством, на покриття витрат на сплату податків і зборів (у тому числі податку на додану вартість), комісії за конвертацію валюти, страхування, авторський нагляд тощо;

5) календарний план реалізації проектів має становити від одного до трьох років;

6) спроможність територіальних громад та утворених нею органів місцевого самоврядування, на фінансування об’єктів яких залучається субвенція, повинна забезпечувати подальше власне фінансування та їх утримання за рахунок коштів місцевих бюджетів та інших джерел, не заборонених законодавством;

{Підпункт 7 пункту 6 виключено на підставі Постанови КМ № 811 від 19.07.2022}

8) об’єкти, зокрема житлового фонду, що фінансуються за рахунок субвенції, залишаються у комунальній власності (спільній власності) відповідних територіальних громад та використовуються за цільовим призначенням протягом не менше 20 років з дати завершення впровадження проекту;

9) за рахунок субвенції заборонено купівлю або приватизацію землі, будівель, приміщень;

10) під час розроблення проектів містобудівної документації на місцевому рівні та на всіх етапах реалізації проектів обов’язково повинно бути враховано громадські інтереси ключових заінтересованих сторін в місцевій громаді (вразливі групи населення; громадські організації; медичні, освітні, соціальні служби).

{Підпункт 11 пункту 6 виключено на підставі Постанови КМ № 811 від 19.07.2022}

7. Оголошення про проведення відбору проектів, що фінансуватимуться за рахунок субвенції, оприлюднюється на офіційному веб-сайті Мінрозвитку, в якому зазначаються:

1) перелік документів, що додаються до заяви про участь у відборі;

2) строк проведення відбору;

3) адреса електронної пошти, час і строк подання заяв про участь у відборі;

4) контактні особи та номер телефону для отримання додаткової інформації;

5) умови фінансування.

Пропозиції щодо проектів, що фінансуватимуться за рахунок субвенції, подаються органами місцевого самоврядування, місцевими органами виконавчої влади/виконавчими органами сільських, селищних, міських рад територіальних громад.

Строк подання пропозицій щодо участі у відборі становить 30-60 календарних днів з дати оприлюднення оголошення про проведення відбору на офіційному веб-сайті Мінрозвитку.

Додаткові відбори (у разі необхідності) здійснюються у тому ж порядку.

8. Для відбору проектів, що фінансуватимуться за рахунок субвенції, Мінрозвитку утворює експертну робочу групу з питань ініціювання, підготовки, супроводження та реалізації спільних з Європейським інвестиційним банком проектів в рамках Програми з відновлення України (далі - експертна робоча група), до складу якої входять представники Мінрозвитку, Мінфіну та інших відповідних заінтересованих сторін.

{Абзац перший пункту 8 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 269 від 07.03.2025}

Положення про експертну робочу групу та її склад затверджуються наказом Мінрозвитку.

Формою роботи експертної робочої групи є засідання.

Засідання експертної робочої групи проводиться не пізніше ніж через 45 календарних днів після закінчення строку подання заяв про участь у відборі.

Засідання експертної робочої групи є правоможним, якщо в її роботі бере участь більш як половина її членів.

Рішення експертної робочої групи вважається прийнятим, якщо за нього проголосувала більшість присутніх на засіданні членів експертної робочої групи. У разі рівного розподілу голосів вирішальним є голос головуючого на засіданні.

Члени експертної робочої групи зобов’язані дотримуватися вимог, передбачених частиною другою статті 351 Закону України “Про запобігання корупції”.

9. За результатами проведення відбору проектів, що фінансуватимуться за рахунок субвенції, Мінрозвитку подає їх на схвалення Європейському інвестиційному банку відповідно до процедур, визначених Фінансовою угодою.

10. За результатами проведення відбору проектів, що фінансуватимуться за рахунок субвенції, Мінрозвитку з урахуванням рекомендацій, наданих експертною робочою групою, подає в установленому порядку Кабінетові Міністрів України для затвердження пропозиції щодо розподілу субвенції між місцевими бюджетами в межах обсягу субвенції згідно з додатком 1.

{Абзац перший пункту 10 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 269 від 07.03.2025}

Переліки проектів, які фінансуються за рахунок субвенції, формуються та затверджуються головним розпорядником субвенції в межах розподілу субвенції між місцевими бюджетами.

11. Кредитні кошти, перераховані з проектного рахунка, вважаються субвенцією, що надана з державного бюджету відповідним місцевим бюджетам у день перерахування коштів у національній валюті або у сумі гривневого еквіваленту перерахованих валютних коштів, розрахованого за офіційним курсом Національного банку на день їх перерахування.

12. Заявки на перерахування коштів з рахунка для одержання коштів підписуються уповноваженими особами Мінфіну, головного розпорядника субвенції. Заявки на перерахування коштів з проектного рахунка підписуються уповноваженими особами Мінфіну, головного розпорядника субвенції, розпорядника субвенції за місцевим бюджетом та одержувачами (замовниками).

13. Кредитні кошти Європейського інвестиційного банку в рамках Програми перераховуються Європейським інвестиційним банком за заявками на їх вибірку, оформленими відповідно до положень Фінансової угоди та договорів, укладених у рамках Програми, на рахунок Мінфіну в АТ “Державний експортно-імпортний банк України”, відкритий для виконання Програми. Для цілей Програми Мінфін відкриває в АТ “Державний експортно-імпортний банк України” для кожного кінцевого бенефіціара проектні рахунки, на які перераховуються кошти для відповідних проектів з рахунка, відкритого для виконання Програми.

Субвенція надається місцевим бюджетам, розпорядникам субвенції за місцевими бюджетами шляхом перерахування коштів із проектного рахунка постачальникам товарів (виконавцям робіт або послуг) за договорами, укладеними розпорядниками субвенції за місцевими бюджетами у рамках проектів, на виконання грошових зобов’язань зазначених розпорядників щодо оплати поставлених товарів/виконаних, робіт та послуг за такими договорами з подальшим відображенням таких операцій у бухгалтерському обліку, фінансовій і бюджетній звітності.

14. Головний розпорядник субвенції з метою відображення в обліку та звітності про виконання бюджетів у частині здійснення видатків державного бюджету, доходів і видатків місцевих бюджетів за рахунок субвенції подає Казначейству зведене розпорядження за формою згідно з додатком 2.

Для відображення головним розпорядником субвенції, розпорядниками субвенції за місцевими бюджетами у бухгалтерському обліку, фінансовій і бюджетній звітності операцій у частині здійснення видатків державного бюджету, доходів і видатків місцевих бюджетів за рахунок субвенції головний розпорядник субвенції подає розпорядникам субвенції за місцевими бюджетами копію зведеного розпорядження за формою згідно з додатком 2.

{Пункт 14 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 269 від 07.03.2025}

15. Видатки, пов’язані з фінансуванням за рахунок бюджетних коштів об’єктів капітального будівництва, здійснюються відповідно до законодавства.

{Пункт 15 в редакції Постанови КМ № 811 від 19.07.2022}

16. Затвердження проектів будівництва і проведення їх експертизи здійснюється відповідно до законодавства.

{Пункт 16 в редакції Постанови КМ № 811 від 19.07.2022}

17. Казначейство:

забезпечує відображення його органами в обліку та звітності про виконання бюджетів операцій у частині здійснення видатків державного бюджету, доходів і видатків місцевих бюджетів за рахунок субвенції за відповідними кодами бюджетної класифікації у розрізі доходів, видатків та кредитування бюджетів у національній валюті або у відповідному гривневому еквіваленті євро;

інформує щомісяця до 15 числа Мінфін та Мінрозвитку про обсяги перерахування субвенції та касові видатки в розрізі місцевих бюджетів, що фінансуються за її рахунок.

18. Мінрозвитку інформує щомісяця до 25 числа наступного періоду Мінфін про використання субвенції.

{Пункт 18 в редакції Постанови КМ № 811 від 19.07.2022}

19. Розпорядники субвенції за місцевими бюджетами подають щомісяця до 20 числа головному розпорядникові субвенції звіт про її використання.

20. У разі недотримання кінцевим бенефіціаром умов Фінансової угоди, угоди про передачу коштів позики і цих Порядку та умов відповідна місцева рада чи військова адміністрація повертає суму коштів, спрямовану на фінансування проекту, відповідно до законодавства та укладених договорів.

{Пункт 20 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 324 від 22.03.2024}

21. Складення та подання фінансової і бюджетної звітності про використання субвенції, а також контроль за її цільовим використанням здійснюються в установленому законодавством порядку.



Додаток 1
до Порядку та умов

РОЗПОДІЛ
у 2025 році субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на реалізацію проектів у рамках Програми з відновлення України

Код місцевого бюджету

Назва місцевого бюджету адміністративно-територіальної одиниці

Обсяг субвенції, тис. гривень


Вінницька область


0254200000

Бюджет Жмеринської міської територіальної громади

1 267,643

0256600000

Бюджет Стрижавської селищної територіальної громади

81 096,893

0256900000

Бюджет Уланівської сільської територіальної громади

815,491

Разом


83 180,027


Дніпропетровська область


0410000000

Обласний бюджет Дніпропетровської області

160 000

0451500000

Бюджет Слобожанської селищної територіальної громади

127 952,685

0454200000

Бюджет Троїцької сільської територіальної громади

999,244

0456800000

Бюджет Підгородненської міської територіальної громади

65 100,484

0457100000

Бюджет Кам’янської міської територіальної громади

317 331,071

0457600000

Бюджет Дніпровської міської територіальної громади

51 077,006

0458400000

Бюджет Павлоградської міської територіальної громади

16 000

Разом


738 460,49


Житомирська область


0610000000

Обласний бюджет Житомирської області

204 335,174

0655200000

Бюджет Житомирської міської територіальної громади

73 541,826

0655800000

Бюджет Бердичівської міської територіальної громади

18 131,922

0656300000

Бюджет Коростенської міської територіальної громади

13 379,365

0656400000

Бюджет Малинської міської територіальної громади

11 451,507

Разом


320 839,794


Київська область


1010000000

Обласний бюджет Київської області

383 077,718

1050500000

Бюджет Дівичківської сільської територіальної громади

28 669,496

1050800000

Бюджет Тетіївської міської територіальної громади

5 000

1050900000

Бюджет Студениківської сільської територіальної громади

20 000

1051300000

Бюджет Миронівської міської територіальної громади

12 311,603

1051500000

Бюджет Бучанської міської територіальної громади

101 777,185

1051700000

Бюджет Обухівської міської територіальної громади

23 324,942

1052600000

Бюджет Білогородської сільської територіальної громади

96 254,269

1052700000

Бюджет Білоцерківської міської територіальної громади

60 000

1052800000

Бюджет Бориспільської міської територіальної громади

29 780,01

1053000000

Бюджет Боярської міської територіальної громади

28 021,316

1053100000

Бюджет Броварської міської територіальної громади

54 608,702

1053200000

Бюджет Васильківської міської територіальної громади

144 986,625

1053400000

Бюджет Вишневої міської територіальної громади

216 222,079

1053700000

Бюджет Гатненської сільської територіальної громади

139 905,052

1054100000

Бюджет Димерської селищної територіальної громади

30 000

1054200000

Бюджет Дмитрівської сільської територіальної громади

30 000

1054600000

Бюджет Ірпінської міської територіальної громади

50 000

1054800000

Бюджет Калинівської селищної територіальної громади

32 805,761

1055200000

Бюджет Макарівської селищної територіальної громади

61 357,504

1055500000

Бюджет Переяславської міської територіальної громади

15 352,738

1055100000

Бюджет Коцюбинської селищної територіальної громади

20 000

1056400000

Бюджет Таращанської міської територіальної громади

40 000

1056600000

Бюджет Фастівської міської територіальної громади

100 029,657

1056900000

Бюджет Яготинської міської територіальної громади

50 000

Разом


1 773 484,657


Кіровоградська область


1150300000

Бюджет Новоукраїнської міської територіальної громади

51 887,825

1150900000

Бюджет Катеринівської сільської територіальної громади

17 240,749

1152810000

Бюджет Кропивницької міської територіальної громади

13 479,338

1154100000

Бюджет Новомиргородської міської територіальної громади

24 737,71

1154300000

Бюджет Олександрійської міської територіальної громади

82 134,991

Разом


189 480,613


Миколаївська область


1455700000

Бюджет Южноукраїнської міської територіальної громади

16 602,483

Разом


16 602,483


Одеська область


1510000000

Обласний бюджет Одеської області

145 000

1551400000

Бюджет Березівської міської територіальної громади

45 000

1552500000

Бюджет Таїровської селищної територіальної громади

6 645,873

1553900000

Бюджет Арцизької міської територіальної громади

110 000

1555000000

Бюджет Доброславської селищної територіальної громади

50 000

1556400000

Бюджет Одеської міської територіальної громади

358 328,957

1557000000

Бюджет Раухівської селищної територіальної громади

38 275,102

1557600000

Бюджет Сергіївської селищної територіальної громади

5 117,726

1559000000

Бюджет Чорноморської селищної територіальної громади

43 824,878

Разом


802 192,536


Полтавська область


1610000000

Обласний бюджет Полтавської області

367 900,118

1652400000

Бюджет Лохвицької міської територіальної громади

63 108,478

1654000000

Бюджет Терешківської сільської територіальної громади

17 633,293

1654100000

Бюджет Коломацької сільської територіальної громади

9 375,526

1655000000

Бюджет Зіньківської міської територіальної громади

28 732,412

1656300000

Бюджет Котелевської селищної територіальної громади

14 372,665

1656400000

Бюджет Кременчуцької міської територіальної громади

38 687,914

1656500000

Бюджет Лубенської міської територіальної громади

37 710,271

1656800000

Бюджет Миргородської міської територіальної громади

57 500

Разом


635 020,677


Сумська область


1853400000

Бюджет Конотопської міської територіальної громади

53 750,575

1854500000

Бюджет Роменської міської територіальної громади

38 127,5

Разом


91 878,075


Харківська область


2051700000

Бюджет Лозівської міської територіальної громади

35 624,605

2052800000

Бюджет Близнюківської селищної територіальної громади

37 112,611

2053800000

Бюджет Зміївської міської територіальної громади

8 315,626

Разом


81 052,842


Черкаська область


2310000000

Обласний бюджет Черкаської області

110 063,12

2352000000

Бюджет Паланської сільської територіальної громади

17 651,777

Разом


127 714,897


Чернігівська область


2551200000

Бюджет Коропської селищної територіальної громади

63 265,427

2552000000

Бюджет Новобасанської сільської територіальної громади

28 633,67

2552100000

Бюджет Бобровицької міської територіальної громади

10 939,569

2554000000

Бюджет Борзнянської міської територіальної громади

20 000

2555000000

Бюджет Талалаївської сільської територіальної громади

7 254,243

2555900000

Бюджет Чернігівської міської територіальної громади

10 000

Разом


140 092,909


Усього

5 000 000

{Порядок та умови доповнено додатком 1 згідно з Постановою КМ № 269 від 07.03.2025}



Додаток 2
до Порядку та умов

ЗВЕДЕНЕ РОЗПОРЯДЖЕННЯ

{Додаток із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ № 411 від 28.04.2023, № 269 від 07.03.2025; в редакції Постанови КМ № 269 від 07.03.2025}

Джерело:Офіційний портал ВРУ
Комерційний відділ
067-739-51-14 [email protected]
Підтримка користувачів
067-545-26-26 [email protected]
Загальні контакти
044-300-20-36 [email protected]
Соціальні мережі
Facebook Telegram Instagram
Нормативні акти
Закони Кодекси Конституція Листи Накази Положення Порядки Постанови Рішення Розпорядження Роз’яснення Укази
Судова практика
Адміністративний процес Аліменти Архітектура Банкрутство Будівництво Визнання батьківства Визнання правочину недійсним Визначення місця проживання дитини Витрати Відчуження земельної ділянки Власність Головна сторінка Господарський процес Довіреність Договір Дозволи на будівництво Докази-доказування Забезпечення Законодавство Запобіжні заходи Заробітна плата Затримання особи Захист ЗЕД Землекористування Злочини Зобов'язання Інтелектуальна власність Кримінальна відповідальність Кримінальний процес Ліцензування Майно Матеріальна відповідальність Моніторинг Набуття та визнання Обвинувачення Опіка та піклування Оренда землі Оскарження Пенсія. Соціальні виплати Повідомлення про підозру Позов Покарання Поновлення на роботі Права Правочин Представництво Презумпція невинуватості Прецеденти ВС Провадження Продаж земель Процесуальні строки Рішення Самочинне будівництво Санкції Сервітут Склад суду Слідчі розшукові дії Соціальні права. Пільги Спадкування Спеціальна конфіскація Спори Стандартизація Суд Судова практика Судові засідання Судочинство Угода Усиновлення Усунення перешкод Ухвала Цивільна дієздатність Цивільний процес Цінні папери Шкода та збитки
MasterCard Visa
Публічна оферта ФОП Мирида В. А. Публічна оферта ФОП Берназюк О.О. Публічна оферта ТОВ ІПС Конфіденційність Статті
Ⓒ ZAKONONLINE, 2026
Ця функція стане доступною в повній версії продукту

Безкоштовний доступ на 1 день

Тестувати

Повний доступ до системи

Придбати

В мене вже є акаунт

Контакти технічної підтримки: 067-545-26-26

[email protected]

Ця функція стане доступною в повній версії продукту

Безкоштовний доступ на 1 день

Тестувати

Повний доступ до системи

Придбати

В мене вже є акаунт

Контакти технічної підтримки: 067-545-26-26

[email protected]

{CONTENT}

Спробуйте перезавантажити сторінку або перейдіть на головну.


Перезавантажити Перейти на головну