На головну Тест 1 день

Моніторинг

Оновлення в Господарських договорах
Судові рішення
1
Дублювати
Редагувати
Видалити
Оновлення в Господарських договорах
Судові рішення
1
Дублювати
Редагувати
Видалити
Додати справу Перейти в розділ
Оновлення в Господарських договорах
Судові рішення
1
Дублювати
Редагувати
Видалити
Оновлення в Господарських договорах
Судові рішення
1
Дублювати
Редагувати
Видалити
Оновлення в Господарських договорах
Судові рішення
1
Дублювати
Редагувати
Видалити
Оновлення в Господарських договорах
Судові рішення
1
Дублювати
Редагувати
Видалити
Оновлення в Господарських договорах
Судові рішення
1
Дублювати
Редагувати
Видалити
Перейти в розділ

Ви не авторизовані

Увійдіть в систему, або зареєструйтеся для отримання тестового доступу, щоб скористуватися усіма можливостями системи

Тест 1 день
Розділи системи

132 279 834

Судові рішення

28 876

Прецеденти ВС

4 832

Прецеденти ЄСПЛ

544 513

Нормативні акти

31 418 450

Судові засідання

13 552 453

Стан справ

beta
Тарифи системи
Унікальні можливості

Моніторинг

Відслідковуйте нові рішення та засідання по справі

Календар засідань

Слідкуйте за перебігом подій та синхронізуйте зі своїм календарем

Обране

Створюйте папки, зберігайте документи чи окремі цитати

Добірки прецедентів

Правові позиції, на які варто звернути увагу

Зв'яжіться з нами
Про нас
Комерційний відділ
067-739-51-14 [email protected]
Підтримка користувачів
067-545-26-26 [email protected]
Загальні контакти
044-300-20-36 [email protected]
Соціальні мережі
Facebook Telegram Instagram
Постанова № 739 від 24.06.2022 Деякі питання надання грантів для виробництв переробної промисловості
  • 22/05/2026
    Чинна
  • 27/02/2026
    Попередня
  • 11/07/2025
    Попередня
  • 06/06/2025
    Попередня
  • 18/10/2024
    Попередня
  • 07/05/2024
    Попередня
  • 15/12/2023
    Попередня
  • 07/12/2023
    Попередня
  • 15/11/2023
    Попередня
  • 14/08/2023
    Попередня
  • 31/01/2023
    Попередня
  • 31/01/2023
    Попередня
  • 03/12/2022
    Попередня
  • 10/08/2022
    Попередня
  • 24/06/2022
    Попередня
Нормативні акти Постанова Постанова № 739 від 24.06.2022 Деякі питання надання грантів для виробництв переробної промисловості

Постанова № 739 від 24.06.2022 Деякі питання надання грантів для виробництв переробної промисловості

Джерело: Офіційний портал ВРУ
Тип: Постанова
Номер: 739
Дата: 24.06.2022
Видавник: Кабінет Міністрів України
Редакція: 06.06.2025
Попередня
Пов'язані рішення
logo

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА

від 24 червня 2022 р. № 739
Київ

Деякі питання надання грантів для виробництв переробної промисловості

{Назва Постанови в редакції Постанови КМ № 502 від 03.05.2024}

{Із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ
№ 877 від 05.08.2022
№ 1337 від 18.11.2022
№ 72 від 27.01.2023
№ 780 від 28.07.2023
№ 1190 від 10.11.2023
№ 502 від 03.05.2024
№ 1166 від 15.10.2024
№ 641 від 04.06.2025}

Відповідно до частини сьомої статті 20 Бюджетного кодексу України, статей 12 і 16 Закону України “Про розвиток та державну підтримку малого і середнього підприємництва в Україні” Кабінет Міністрів України постановляє:

{Вступна частина в редакції Постанови КМ № 1166 від 15.10.2024}

1. Затвердити Порядок надання грантів на створення або розвиток виробництв переробної промисловості, що додається.

{Пункт 1 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 502 від 03.05.2024}

2. Внести до Порядку надання фінансової державної підтримки суб’єктам підприємництва, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24 січня 2020 р. № 28 “Про надання фінансової державної підтримки” (Офіційний вісник України, 2020 р., № 12, ст. 489, № 34, ст. 1138, № 37, ст. 1217, № 55, ст. 1703, № 86, ст. 2768, № 97, ст. 3127; 2021 р., № 4, ст. 227, № 11, ст. 468, № 16, ст. 621, № 23, ст. 1064, № 31, ст. 1783, № 46, ст. 2850, № 58, ст. 3604, № 86, ст. 5480; 2022 р., № 34, ст. 1859, № 39, ст. 2098) - із змінами, внесеними постановою Кабінету Міністрів України від 5 квітня 2022 р. № 410, зміни, що додаються.

3. Міністерству цифрової трансформації забезпечити:

реалізацію технічної можливості формування та подання заяв засобами Єдиного державного вебпорталу електронних послуг відповідно до Порядку, затвердженого цією постановою;

передачу заяв до уповноважених банків з метою забезпечення виконання умов, встановлених Порядком, затвердженим цією постановою;

{Абзац третій пункту 3 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 502 від 03.05.2024}

обробку та передачу персональних даних відповідно до законодавства про захист персональних даних.

4. Ця постанова набирає чинності з 1 липня 2022 року.

Прем'єр-міністр України

Д. ШМИГАЛЬ

Інд. 67



ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 24 червня 2022 р. № 739

ПОРЯДОК
надання грантів на створення або розвиток виробництв переробної промисловості

{Назва Порядку в редакції Постанови КМ № 502 від 03.05.2024}

{У тексті Порядку слово “Мінреінтеграції” замінено словом “Мінрозвитку” згідно з Постановою КМ № 641 від 04.06.2025 - застосовується з 20 березня 2025 року}

1. Цей Порядок визначає:

умови, критерії, механізм надання безповоротної державної допомоги суб’єктам господарювання (далі - отримувачі), які провадять господарську діяльність згідно з видами економічної діяльності Секції С “Переробна промисловість” національного класифікатора України ДК 009:2010 “Класифікація видів економічної діяльності”, затвердженого наказом Держспоживстандарту від 11 жовтня 2010 р. № 457, у формі грантів на створення або розвиток виробництв переробної промисловості;

{Абзац другий пункту 1 в редакції Постанови КМ № 502 від 03.05.2024}

механізм використання коштів, передбачених Мінекономіки за бюджетною програмою “Надання грантів для створення або розвитку бізнесу”, та коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття для надання безповоротної державної допомоги отримувачам у формі грантів.

Метою надання грантів є сприяння зайнятості населення, створення нових робочих місць, створення нових або розвиток існуючих виробництв переробної промисловості, збільшення надходжень від сплати податків, зборів, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

{Абзац четвертий пункту 1 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 502 від 03.05.2024}

Джерелами фінансування надання грантів отримувачам є кошти:

державного бюджету, в тому числі ті, що надходять на рахунок “Фонд відновлення та трансформації економіки” Мінекономіки, відкритий у Національному банку, на який зараховуються добровільні внески (благодійні пожертви) від фізичних та юридичних осіб приватного права та/або публічного права для забезпечення заходів з відновлення, підтримки і розвитку України у національній та іноземній валюті (далі - бюджетні кошти);

Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття (далі - Фонд).

{Пункт 1 в редакції Постанов КМ № 72 від 27.01.2023, № 1190 від 10.11.2023}

2. Головним розпорядником бюджетних коштів та відповідальним виконавцем бюджетної програми є Мінекономіки.

Розпорядником коштів Фонду є Державний центр зайнятості.

{Пункт 2 в редакції Постанови КМ № 1190 від 10.11.2023}

3. Для цілей цього Порядку суб’єктом господарювання вважається суб’єкт мікропідприємництва, малого чи середнього підприємництва (фізична особа - підприємець або юридична особа) у значенні, наведеному в Господарському кодексі України, крім суб’єктів господарювання державного та комунального секторів економіки.

4. Розмір гранту, який надається одному отримувачу, не перевищує 8 млн. гривень.

Гранти надаються за умови співфінансування з отримувачем у співвідношенні:

до 80 відсотків вартості проекту - за рахунок грантів, не менше 20 відсотків - за рахунок коштів отримувача (власних або кредитних) для грантів, отримувачами яких є суб’єкти господарювання:

{Абзац третій пункту 4 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 877 від 05.08.2022; в редакції Постанов КМ № 1337 від 18.11.2022, № 780 від 28.07.2023, № 1190 від 10.11.2023, № 502 від 03.05.2024}

- які зареєстровані та провадять/планують провадити господарську діяльність на територіях можливих бойових дій або територіях активних бойових дій, на яких функціонують державні електронні інформаційні ресурси, для яких не визначена дата припинення можливості бойових дій або завершення бойових дій; які зареєстровані та провадять/планують провадити господарську діяльність на територіях активних бойових дій або територіях активних бойових дій, на яких функціонують державні електронні інформаційні ресурси, або тимчасово окупованих Російською Федерацією територіях, включених до переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією, затвердженого наказом Мінрозвитку, для яких визначена дата завершення бойових дій або тимчасової окупації;

{Абзац четвертий пункту 4 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 877 від 05.08.2022; в редакції Постанови КМ № 1337 від 18.11.2022; із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 780 від 28.07.2023; в редакції Постанов КМ № 502 від 03.05.2024, № 1166 від 15.10.2024}

- які провадять господарську діяльність з виробництва повітряних і космічних літальних апаратів, супутнього устатковання та здійснюють виробництво безпілотних літальних апаратів або їх частин;

{Абзац пункту 4 в редакції Постанови КМ № 502 від 03.05.2024}

- які провадять господарську діяльність з тиражування записаної інформації та поліграфічної діяльності;

{Пункт 4 доповнено новим абзацом згідно з Постановою КМ № 1166 від 15.10.2024}

до 50 відсотків вартості проекту - за рахунок грантів, не менше 50 відсотків - за рахунок коштів отримувача (власних або кредитних) - для всіх інших грантів, рішення про надання яких прийнято.

{Абзац пункту 4 в редакції Постанови КМ № 502 від 03.05.2024}

Умови абзаців третього та четвертого цього пункту не застосовуються до суб’єктів господарювання, які зареєстровані та провадять/планують провадити підприємницьку діяльність на територіях:

{Абзац пункту 4 в редакції Постанови КМ № 502 від 03.05.2024}

м. Києва;

{Абзац пункту 4 в редакції Постанови КМ № 502 від 03.05.2024}

Київської області.

{Абзац пункту 4 в редакції Постанови КМ № 502 від 03.05.2024 - набирає чинності з 1 січня 2025 року}

Внесок за рахунок власних коштів отримувача (не кредитних) має становити не менше 20 відсотків вартості проекту.

Отримувач може отримувати один грант або для створення одного нового переробного підприємства, або для збільшення потужностей існуючого виробництва переробного підприємства.

{Абзац пункту 4 в редакції Постанови КМ № 877 від 05.08.2022}

Грант надається лише одному отримувачу з урахуванням пов’язаних із ним осіб.

У випадку руйнації переробного підприємства внаслідок збройної агресії Російської Федерації держава компенсує отримувачу його власний внесок у повному обсязі, сплата якого підтверджується документально, за рахунок джерел, визначених абзацами шостим і сьомим пункту 1 цього Порядку.

{Абзац пункту 4 із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ № 72 від 27.01.2023, № 1190 від 10.11.2023}

У разі віднесення території, де фактично розташовані виробничі потужності отримувача, після отримання гранту до територій активних бойових дій або тимчасово окупованих Російською Федерацією територій, включених до переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією, затвердженого наказом Мінрозвитку, для яких не визначена дата завершення бойових дій або тимчасової окупації, виробничі потужності отримувача можуть бути переміщені на інші території без зміни умов надання гранту.

{Пункт 4 доповнено новим абзацом згідно з Постановою КМ № 1166 від 15.10.2024}

Визначення шкоди та збитків, завданих внаслідок збройної агресії Російської Федерації, здійснюється відповідно до Порядку визначення шкоди та збитків, завданих Україні внаслідок збройної агресії Російської Федерації, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20 березня 2022 р. № 326 (Офіційний вісник України, 2022 р., № 26, ст. 1413).

5. Гранти надаються для створення нових виробництв переробної промисловості або збільшення потужностей наявних виробництв переробної промисловості для покриття таких напрямів витрат, як:

{Абзац перший пункту 5 в редакції Постанови КМ № 502 від 03.05.2024}

придбання основних засобів виробництва (машини та обладнання, ручні механічні знаряддя, що працюють на електроенергії), яке не підлягає відчуженню до виконання умов договору про надання гранту (крім випадків відчуження внаслідок звернення стягнення на нього уповноваженим банком відповідно до договору застави);

{Абзац другий пункту 5 із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ № 877 від 05.08.2022, № 1337 від 18.11.2022, № 1166 від 15.10.2024}

доставка та введення в експлуатацію основних засобів виробництва (верстатів, технологічного обладнання), включаючи програмне забезпечення.

Кошти отримувачів, які провадять господарську діяльність з виробництва повітряних і космічних літальних апаратів, супутнього устатковання та здійснюють виробництво безпілотних літальних апаратів або їх частин, а також з тиражування записаної інформації та поліграфічної діяльності, у межах розміру, визначеного пунктом 4 цього Порядку, можуть використовуватися на поповнення оборотного капіталу.

{Пункт 5 доповнено абзацом згідно з Постановою КМ № 502 від 03.05.2024; із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 1166 від 15.10.2024}

6. Надання грантів отримувачам здійснюється Мінекономіки та Державним центром зайнятості через банки, більше 50 відсотків акцій яких належить державі (далі - уповноважені банки). Обмін інформацією та даними здійснюється відповідно до договору про взаємодію між Мінекономіки, Мінцифри, технічним адміністратором Порталу Дія, Державним центром зайнятості та уповноваженим банком (далі - договір про взаємодію).

{Пункт 6 в редакції Постанов КМ № 780 від 28.07.2023, № 1190 від 10.11.2023}

7. Для виплати отримувачам грантів за рахунок коштів бюджетної програми “Надання грантів для створення або розвитку бізнесу” Мінекономіки відкриває в Казначействі реєстраційні рахунки загального та спеціального фондів державного бюджету (далі - рахунки).

Виплата отримувачам грантів за рахунок коштів Фонду здійснюється з окремого рахунка 3554 “Рахунки державних цільових фондів”, відкритого в Казначействі для обслуговування коштів Фонду (далі - рахунок Фонду), в межах обсягу коштів, передбачених в бюджеті Фонду на поточний бюджетний період за відповідним напрямом.

{Пункт 7 доповнено абзацом згідно з Постановою КМ № 1190 від 10.11.2023}

{Пункт 7 в редакції Постанови КМ № 72 від 27.01.2023}

8. Заяву на отримання гранту (далі - заява) подають отримувачі:

громадяни України, у тому числі фізичні особи - підприємці;

{Абзац другий пункту 8 в редакції Постанови КМ № 877 від 05.08.2022}

юридичні особи, кінцевими бенефіціарними власниками яких є громадяни України;

{Абзац третій пункту 8 в редакції Постанови КМ № 877 від 05.08.2022}

які станом на дату подання заяви фактично не перебувають та не провадять свою господарську діяльність на територіях активних бойових дій та/або тимчасово окупованих Російською Федерацією територіях, включених до переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією, затвердженого наказом Мінрозвитку, для яких не визначена дата завершення бойових дій або тимчасової окупації;

{Абзац четвертий пункту 8 в редакції Постанов КМ № 1337 від 18.11.2022, № 780 від 28.07.2023, № 1166 від 15.10.2024}

які не провадять господарську діяльність на території Російської Федерації та Республіки Білорусь;

які не здійснюють виробництво та/або реалізацію зброї, алкогольних напоїв (крім виробництва (без додавання спирту) та/або реалізації вин виноградних, вин плодово-ягідних, напоїв медових), тютюнових виробів, обмін валют;

{Пункт 8 доповнено новим абзацом згідно з Постановою КМ № 1337 від 18.11.2022; в редакції Постанови КМ № 502 від 03.05.2024}

які не є кредитними організаціями, страховими організаціями, інвестиційними фондами, недержавними пенсійними фондами, професійними учасниками ринку цінних паперів, ломбардами згідно з класифікатором видів економічної діяльності;

{Пункт 8 доповнено новим абзацом згідно з Постановою КМ № 1337 від 18.11.2022}

у яких станом на дату подання заяви керівник та/або засновник, та/або кінцевий бенефіціарний власник не є особою, яка є керівником та/або засновником, та/або кінцевим бенефіціарним власником більш як у п’яти (включно) платників податків;

{Пункт 8 доповнено новим абзацом згідно з Постановою КМ № 780 від 28.07.2023}

які не віднесені до юридичних або фізичних осіб, до яких застосовуються спеціальні економічні та інші обмежувальні заходи (санкції) відповідними рішеннями Ради національної безпеки і оборони України, введеними в дію указами Президента України щодо застосування персональних (спеціальних) економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій) відповідно до Закону України “Про санкції”;

щодо яких не порушено справи про банкрутство та/або яких не визнано банкрутами, та/або які не перебувають на стадії ліквідації;

які не мають заборгованості перед бюджетом;

щодо яких відсутнє рішення суду, яке набрало законної сили, про притягнення до кримінальної відповідальності за корупційне правопорушення.

Отримувачем може бути фізична особа, яка має намір розпочати підприємницьку діяльність і бере на себе зобов’язання зареєструватися фізичною особою - підприємцем або створити юридичну особу у випадку отримання позитивного рішення про надання гранту.

9. Заява формується отримувачем особисто засобами Єдиного державного вебпорталу електронних послуг (далі - Портал Дія) після проходження ним ідентифікації та автентифікації з використанням інтегрованої системи електронної ідентифікації, електронного підпису, що базується на кваліфікованому сертифікаті електронного підпису, та/або інших засобів ідентифікації, які дають змогу однозначно встановлювати особу заявника.

{Абзац перший пункту 9 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 877 від 05.08.2022}

Отримувач може формувати заяву власними технічними засобами у відділенні уповноваженого банку.

{Пункт 9 доповнено новим абзацом згідно з Постановою КМ № 877 від 05.08.2022}

Заява формується засобами Порталу Дія у довільній формі, придатній для сприйняття її змісту, відповідно до відомостей, визначених пунктами 10 і 11 цього Порядку. Формування заяви закінчується накладенням електронного підпису, що базується на кваліфікованому сертифікаті електронного підпису або електронної системи BankID.

Заява має містити відомості, зазначені у пунктах 10 і 11 цього Порядку.

Невід’ємним додатком до заяви є бізнес-план, форма якого визначається Мінекономіки.

Заяви, подані без бізнес-плану, не розглядаються.

Кінцевий строк подання заяв визначається Мінекономіки з урахуванням наявного фінансування, про що Мінекономіки інформує уповноважений банк. Мінекономіки може встановити кілька кінцевих строків подання заяв у межах календарного року та визначити граничну суму грантів, що видаються на всі заяви, подані до одного кінцевого строку.

Уповноважений банк формує перелік поданих заяв, а також забезпечує їх зберігання в електронній базі даних протягом трьох років з дня завершення прийому заяв.

Повторне подання заяви можливе після прийняття рішення про відмову або анулювання рішення про надання гранту за попередньою заявою.

{Абзац дев’ятий пункту 9 в редакції Постанови КМ № 877 від 05.08.2022; із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 1337 від 18.11.2022}

10. У заяві для фізичних осіб, фізичних осіб - підприємців зазначаються такі відомості:

1) прізвище, власне ім’я, по батькові (за наявності);

2) реєстраційний номер облікової картки платника податків (крім фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідному податковому органу та мають відмітку в паспорті про право здійснювати платежі за серією та номером паспорта);

3) серія та/або номер паспорта;

4) дата народження;

5) контактні дані отримувача (номер телефону, адреса електронної пошти);

6) дата реєстрації у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань;

7) адреса місця реєстрації;

8) основний вид економічної діяльності;

9) задеклароване (зареєстроване) місце проживання (за наявності);

10) місцезнаходження (за наявності);

11) відомості про освіту;

12) сімейний стан;

13) відомості про дітей;

14) кількість непрацюючих членів сім’ї (середньомісячні витрати);

15) стаж роботи за останнім місцем роботи;

16) відмітка про належність отримувача та/або членів його сім’ї до політично значущих осіб;

17) відомості про юридичну особу у разі, коли отримувач та/або члени його сім’ї є засновниками юридичної особи:

найменування юридичної особи, зокрема скорочене (за наявності);

ідентифікаційний код юридичної особи згідно з Єдиним державним реєстром підприємств і організацій України;

18) відомості про корпорацію у разі, коли отримувач та/або члени його сім’ї є засновниками юридичної особи:

найменування юридичної особи, зокрема скорочене (за наявності);

ідентифікаційний код юридичної особи згідно з Єдиним державним реєстром підприємств і організацій України;

19) місце ведення діяльності;

20) відомості про фінансові показники:

розмір загального офіційного доходу (без урахування податку на додану вартість) за річною звітністю (гривень) (за наявності) (для фізичної особи - підприємця);

вид доходу;

банківські послуги;

кредити в банках;

місячний платіж за всіма поточними кредитами (у гривнях);

21) відомості про активи у власності;

22) сума запиту (у гривнях);

23) щомісячна планова виручка;

24) запланована кількість новостворених робочих місць;

25) очікувана рентабельність бізнесу (у відсотках);

26) відсоток власних коштів у проекті (у гривнях);

27) загальна вартість проекту з урахуванням коштів гранту (у гривнях);

28) період окупності проекту (у роках);

29) потенційне число споживачів;

30) збитки, яких зазнали у зв’язку із веденням бойових дій;

31) цільове призначення;

32) запланований основний вид економічної діяльності (для фізичних осіб);

33) відомості щодо раніше отриманої допомоги (за програмами підтримки релокації під час воєнного стану, державних допомог або грантів), зокрема в рамках проектів міжнародної технічної допомоги під час воєнного стану (для фізичних осіб - підприємців);

34) відомості про відсутність податкового боргу.

{Пункт 10 доповнено підпунктом 34 згідно з Постановою КМ № 1337 від 18.11.2022}

11. У заяві для отримувачів, які мають статус юридичних осіб, зазначаються такі відомості:

1) прізвище, власне ім’я, по батькові (за наявності) керівника;

2) контактні дані керівника (номер телефону, адреса електронної пошти);

3) найменування юридичної особи, зокрема скорочене (за наявності);

4) дата реєстрації;

5) ідентифікаційний код юридичної особи згідно з Єдиним державним реєстром підприємств і організацій України;

6) організаційно-правова форма;

7) місцезнаходження юридичної особи;

8) основний вид економічної діяльності;

9) відомості про засновників, а для акціонерних товариств - про засновників, які володіють не менш як 25 відсотками акцій такого товариства;

{Підпункт 9 пункту 11 в редакції Постанови КМ № 780 від 28.07.2023}

10) відомості про кінцевих бенефіціарних власників;

11) відмітка про належність керівника юридичної особи, засновників, кінцевих бенефіціарних власників до політично значущих осіб;

12) відомості про юридичну особу у разі, коли керівник, засновники, кінцеві бенефіціарні власники є засновниками інших юридичних осіб:

найменування юридичної особи, зокрема скорочене (за наявності);

ідентифікаційний код юридичної особи згідно з Єдиним державним реєстром підприємств і організацій України;

13) відомості про корпорацію у разі, коли керівник, засновники, кінцеві бенефіціарні власники є засновниками корпорацій:

найменування юридичної особи, зокрема скорочене (за наявності);

ідентифікаційний код юридичної особи згідно з Єдиним державним реєстром підприємств і організацій України;

14) місце провадження господарської діяльності;

15) відомості про фінансові показники:

розмір загального офіційного доходу (без урахування податку на додану вартість) за річною звітністю (гривень) (за наявності);

вид доходу;

банківські послуги;

кредити в банках;

місячний платіж за всіма поточними кредитами (у гривнях);

сума простроченої дебіторської заборгованості (у гривнях);

сума простроченої кредиторської заборгованості (у гривнях);

16) відомості про активи:

наявність активів у власності засновників/кінцевих бенефіціарних власників;

наявність активів під час провадження господарської діяльності;

кількість найманих працівників;

сума запиту (у гривнях);

17) щомісячна планова виручка;

18) запланована кількість найманих працівників;

19) очікувана рентабельність бізнесу (у відсотках);

20) відсоток власних коштів у проекті (у гривнях);

21) загальна вартість проекту з урахуванням коштів гранту (у гривнях);

22) період окупності залучених коштів, років;

23) збитки, яких зазнали у зв’язку із веденням бойових дій;

24) цільове призначення;

25) відомості щодо раніше отриманої допомоги (за програмами підтримки релокації під час воєнного стану, державних допомог або грантів), зокрема в рамках проектів міжнародної технічної допомоги під час воєнного стану;

26) відомості про відсутність податкового боргу.

{Пункт 11 доповнено підпунктом 26 згідно з Постановою КМ № 1337 від 18.11.2022}

12. Мінекономіки на підставі переліку висновків уповноваженого банку, які включають оцінку бізнес-плану, співбесіди та результати перевірки заявника згідно з абзацами шостим - тринадцятим пункту 19 цього Порядку (далі - перелік висновків), приймає рішення про:

затвердження переліку фізичних осіб, фізичних осіб - підприємців та суб’єктів господарювання, які набрали необхідну кількість балів для отримання грантів;

відмову в наданні грантів.

Співбесіду із заявниками, які пройшли перевірку згідно з абзацами шостим - тринадцятим пункту 19 цього Порядку, уповноважений банк проводить із застосуванням засобів відеофіксації (за згодою заявника).

{Пункт 12 доповнено абзацом згідно з Постановою КМ № 1166 від 15.10.2024}

У разі отримання Мінекономіки та Державним центром зайнятості з відкритих джерел та реєстрів додаткових фактів/інформації щодо невідповідності заявника критеріям перевірки згідно з абзацами шостим - тринадцятим пункту 19 цього Порядку уповноважений банк на письмовий запит Мінекономіки та Державного центру зайнятості надає копії відеофіксації співбесіди із заявником.

{Пункт 12 доповнено абзацом згідно з Постановою КМ № 1166 від 15.10.2024}

У разі отримання Мінекономіки та Державним центром зайнятості з відкритих джерел та реєстрів додаткових фактів/інформації щодо невідповідності критеріям перевірки заявника згідно з абзацами шостим - тринадцятим пункту 19 цього Порядку, зокрема фактів приховування інформації, після прийняття Мінекономіки рішення згідно з абзацом другим цього пункту Мінекономіки приймає рішення про виключення заявника з переліку фізичних осіб, фізичних осіб - підприємців та суб’єктів господарювання, які набрали необхідну кількість балів для отримання грантів згідно з абзацом другим цього пункту, та включення такого заявника до наказу про відмову в наданні грантів згідно з абзацом третім цього пункту.

{Пункт 12 доповнено абзацом згідно з Постановою КМ № 1166 від 15.10.2024}

{Пункт 12 в редакції Постанов КМ № 1337 від 18.11.2022, № 1190 від 10.11.2023}

121. Мінекономіки на підставі переліку висновків та рішення, прийнятого згідно з абзацом другим пункту 12 цього Порядку, приймає рішення:

про надання грантів;

про розгляд заяв у наступному періоді.

Рішення про надання грантів приймається в межах помісячних бюджетних асигнувань, передбачених планом асигнувань (за винятком надання кредитів з бюджету) загального фонду бюджету та/або планом спеціального фонду бюджету (за винятком власних надходжень бюджетних установ та відповідних видатків) на відповідний бюджетний період.

Рішення про розгляд заяв у наступному періоді приймається з урахуванням наданої відповідно до договору про взаємодію інформації Державного центру зайнятості про наявність коштів Фонду для надання грантів за рахунок коштів Фонду.

У разі перевищення граничної суми фінансування грантів понад помісячні бюджетні асигнування, передбачені планом асигнувань (за винятком надання кредитів з бюджету) загального фонду бюджету та/або планом спеціального фонду бюджету (за винятком власних надходжень бюджетних установ та відповідних видатків) на відповідний бюджетний період, та у межах наявної граничної суми грантів, затвердженої наказом Мінекономіки від 15 липня 2022 р. № 2109, Мінекономіки надсилає до Державного центру зайнятості перелік фізичних осіб, фізичних осіб - підприємців та суб’єктів господарювання, які набрали необхідну кількість балів для отримання грантів, щодо яких відсутній обсяг фінансування за рахунок бюджетних коштів. Рішення про надання грантів за рахунок коштів Фонду приймається Державним центром зайнятості.

Уповноважений банк на підставі отриманої від Мінекономіки та Державного центру зайнятості інформації про прийняті рішення організовує укладення договорів про надання гранту (далі - договір гранту) та відкриття рахунків отримувачам для забезпечення супроводу видаткових операцій отримувачів і передає до Мінекономіки та Державного центру зайнятості інформацію щодо укладених договорів та відкритих рахунків у вигляді переліку відповідно до договору про взаємодію.

На підставі інформації, отриманої від уповноваженого банку щодо укладених договорів гранту та відкритих рахунків отримувачам:

Мінекономіки формує подання на перерахування коштів для надання грантів (далі - подання) та подає його Казначейству разом з платіжною інструкцією на перерахування коштів у сумі, зазначеній у поданні, на спеціальний рахунок, відкритий уповноваженим банком, відповідно до договору про взаємодію, для подальшого перерахування коштів уповноваженим банком на рахунок отримувача, відкритий в такому банку для забезпечення супроводження видаткових операцій отримувача (далі - рахунок отримувача);

Державний центр зайнятості для надання грантів за рахунок коштів Фонду подає в Казначейство платіжну інструкцію на перерахування коштів з рахунка Фонду на спеціальний рахунок, відкритий в уповноваженому банку для Державного центру зайнятості відповідно до договору про взаємодію, для подальшого перерахування коштів уповноваженим банком на рахунки отримувачів.

Уповноважений банк перераховує кошти на рахунки отримувачів у порядку та строки, встановлені договором про взаємодію.

Гранти надаються у безготівковій формі.

Кошти перераховуються у національній валюті (гривні).

У разі надання уповноваженим банком на підставі договору про взаємодію додаткової/оновленої інформації щодо переліку висновків у зв’язку з виявленням технічних помилок під час формування файла Мінекономіки та/або Державний центр зайнятості приймають рішення про анулювання або відновлення рішення про надання грантів.

{Порядок доповнено пунктом 121 згідно з Постановою КМ № 1190 від 10.11.2023, з урахуванням змін, внесених Постановою КМ № 1269 від 05.12.2023}

13. Відомості, що є необхідними для заяви, можуть бути отримані шляхом електронної інформаційної взаємодії з інформаційно-комунікаційними системами та публічними електронними реєстрами органів державної влади відповідно до умов договорів про взаємодію.

14. Під час формування заяви засобами Порталу Дія отримуються/підтверджуються відомості з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, у разі їх наявності.

{Пункт 14 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 780 від 28.07.2023}

15. Відповідальність за недостовірність відомостей, що містяться в заяві, несе отримувач.

16. Після формування заяви засобами Порталу Дія заява блокується для редагування та передається:

уповноваженому банку у формі переліку відомостей згідно з договором про взаємодію;

{Абзац другий пункту 16 в редакції Постанови КМ № 1190 від 10.11.2023}

Мінекономіки шляхом надання доступу (підключення робочих місць) співробітників до Порталу Дія.

Обмін інформацією здійснюється в електронній формі з дотриманням вимог Законів України “Про електронні довірчі послуги”, “Про захист персональних даних”, “Про захист інформації в інформаційно-комунікаційних системах”.

{Пункт 16 в редакції Постанови КМ № 877 від 05.08.2022}

17. Протягом десяти робочих днів з дня кінцевого строку подання заяв уповноважений банк подає Мінекономіки перелік висновків.

У разі перевищення граничної суми фінансування грантів понад помісячні бюджетні асигнування, передбачені планом асигнувань (за винятком надання кредитів з бюджету) загального фонду бюджету та/або планом спеціального фонду бюджету (за винятком власних надходжень бюджетних установ та відповідних видатків) на відповідний бюджетний період, та у межах наявної граничної суми грантів, затвердженої наказом Мінекономіки від 15 липня 2022 р. № 2109, Мінекономіки протягом двох робочих днів з дня отримання переліку висновків надсилає до Державного центру зайнятості перелік фізичних осіб, фізичних осіб - підприємців та суб’єктів господарювання, які набрали необхідну кількість балів для отримання грантів, щодо яких відсутній обсяг фінансування за рахунок бюджетних коштів.

{Абзац другий пункту 17 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 1166 від 15.10.2024}

Рішення про надання грантів приймається Мінекономіки та Державним центром зайнятості протягом 20 робочих днів з дня кінцевого строку подання заяв.

{Абзац третій пункту 17 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 1166 від 15.10.2024}

{Пункт 17 із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ № 877 від 05.08.2022, № 1337 від 18.11.2022; в редакції Постанови КМ № 1190 від 10.11.2023}

18. Фінансування грантів здійснюється з урахуванням бальної системи, визначеної Порядком проведення оцінювання заяв, критеріями оцінювання та необхідною кількістю балів (оцінки) для прийняття рішень щодо надання грантів на створення або розвиток переробних підприємств, затвердженим наказом Мінекономіки від 15 липня 2022 р. № 2109.

Сукупна кількість балів (оцінки), необхідна для надання грантів, становить більше 25 балів.

Якщо необхідну кількість балів (оцінку) набрала більша кількість отримувачів, які подали заяви, ніж визначена гранична сума грантів відповідно до пункту 9 цього Порядку, гранти надаються з урахуванням кількості отриманих балів і черговості подання заяв отримувачам, які:

зареєстровані та провадять/планують провадити господарську діяльність на територіях можливих бойових дій або територіях активних бойових дій, на яких функціонують державні електронні інформаційні ресурси, для яких не визначена дата припинення можливості бойових дій або завершення бойових дій; зареєстровані та провадять/планують провадити господарську діяльність на територіях активних бойових дій або територіях активних бойових дій, на яких функціонують державні електронні інформаційні ресурси, або тимчасово окупованих Російською Федерацією територіях, включених до переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією, затвердженого наказом Мінрозвитку, для яких визначена дата завершення бойових дій або тимчасової окупації;

провадять господарську діяльність з виробництва повітряних і космічних літальних апаратів, супутнього устатковання та здійснюють виробництво безпілотних літальних апаратів або їх частин;

провадять господарську діяльність з тиражування записаної інформації та поліграфічної діяльності з урахуванням кількості отриманих балів і черговості подання заяв;

отримали найбільшу кількістю балів.

Виплата грантів за заявами, щодо яких прийнято рішення згідно з абзацом шостим пункту 121 цього Порядку, здійснюється відповідно до абзацу другого пункту 7 цього Порядку та в межах наявного залишку коштів Фонду.

Заяви, щодо яких прийнято рішення згідно з абзацом третім пункту 121 цього Порядку, розглядаються автоматично у наступному періоді в межах встановленого кінцевого строку. Повторне оцінювання таких отримувачів, які подали заяви, не проводиться, для прийняття рішення про надання гранту використовується перша оцінка отримувачів, які подали заяви.

{Пункт 18 в редакції Постанов КМ № 877 від 05.08.2022, № 780 від 28.07.2023, № 1190 від 10.11.2023, № 502 від 03.05.2024, № 1166 від 15.10.2024}

19. Відбір отримувачів грантів проводиться відповідно до переліку висновків, сформованого уповноваженим банком на підставі заяв на отримання грантів.

Після формування переліку висновків уповноважений банк передає його Мінекономіки в електронній формі.

Уповноважений банк забезпечує інформування отримувачів про прийняті рішення відповідно до договору про взаємодію шляхом надсилання листа на адресу електронної пошти, зазначеної в заяві, або смс-повідомлення на номер телефону, зазначений в заяві, чи іншими засобами зв’язку.

Уповноважений банк засобами програмного забезпечення з використанням інформаційних джерел, що ним використовуються у своїй діяльності, проводить перевірку заявника згідно з абзацами шостим - тринадцятим цього пункту та оцінювання бізнес-плану отримувача і передає результати Мінекономіки у вигляді переліку висновків.

Перевірка заявника проводиться за критеріями, зазначеними у договорі про взаємодію, зокрема:

корупційні дії;

наявність судових справ, зокрема кримінальних, у яких отримувач виступає обвинуваченим або підозрюваним;

відкриті виконавчі провадження, у яких отримувач виступає боржником;

наявність справи про банкрутство;

наявність податкового боргу;

арешт майна;

шахрайство;

санкційні списки.

Оцінювання бізнес-плану отримувача здійснюється за критеріями, зазначеними у договорі про взаємодію, зокрема:

кредитна історія;

власний внесок;

наявність власних активів;

досвід ведення бізнесу;

життєздатність бізнес-ідеї;

реалістичність бізнес-плану.

У разі отримання уповноваженим банком інформації про:

{Абзац двадцять перший пункту 19 в редакції Постанови КМ № 1166 від 15.10.2024}

наявність податкового боргу заявника заявник до дати проведення співбесіди має право надати банку первинні документи щодо його погашення;

{Абзац пункту 19 в редакції Постанови КМ № 1166 від 15.10.2024}

наявність кримінального провадження, в якому заявник, керівник та/або засновник, та/або кінцевий бенефіціарний власник юридичної особи - заявника є обвинуваченим або підозрюваним, заявник до дати проведення співбесіди має право надати банку повний витяг з інформаційно-аналітичної системи “Облік відомостей про притягнення особи до кримінальної відповідальності та наявності судимості” про непритягнення таких осіб до кримінальної відповідальності, відсутність у них не знятої чи не погашеної в установленому порядку судимості.

{Абзац пункту 19 в редакції Постанови КМ № 1166 від 15.10.2024}

Мінекономіки має право відмовити отримувачу в наданні гранту з таких підстав:

набрання менше мінімально встановленої кількості балів;

непрозорі або сумнівні очікувані результати реалізації (виконання) бізнес-плану;

невідповідність критеріям перевірки заявника згідно з абзацом сьомим цього пункту;

отримання з відкритих джерел та реєстрів додаткових фактів/інформації щодо невідповідності критеріям перевірки заявника згідно з абзацами п’ятим - тринадцятим цього пункту, зокрема фактів приховування інформації;

відмова від співбесіди;

відмова від відеофіксації співбесіди;

{Пункт 19 доповнено новим абзацом згідно з Постановою КМ № 1166 від 15.10.2024}

подання двома і більше заявниками, що відносяться до однієї групи пов’язаних осіб, заяв в межах одного кінцевого строку до більше ніж одного уповноваженого банку, виявлених уповноваженим банком шляхом перевірки переліку заяв на отримання гранту, поданих засобами Порталу Дія;

{Пункт 19 доповнено новим абзацом згідно з Постановою КМ № 1166 від 15.10.2024}

невідповідність наданих документів нормам законодавства;

невідповідність вимогам пункту 8 цього Порядку та/або не менш як одному критерію перевірки заявника згідно з абзацами п’ятим - тринадцятим цього пункту.

Мінекономіки засобами Порталу Дія оновлює статус розгляду заяв відповідно до прийнятих Мінекономіки та Державним центром зайнятості рішень.

{Пункт 19 в редакції Постанови КМ № 1190 від 10.11.2023}

20. Для отримання гранту отримувач укладає договір гранту у вигляді договору про приєднання за формами, встановленими Мінекономіки та Державним центром зайнятості відповідно.

У договорі гранту обов’язково зазначаються цілі використання гранту з переліку, визначеного пунктом 5 цього Порядку, умови, невиконання або неналежне виконання яких може призвести до повернення отримувачем отриманих коштів.

Обов’язковими умовами договору гранту є:

сплата протягом трьох років з дня отримання гранту податків, зборів (обов’язкових платежів) до державного та місцевих бюджетів та єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у розмірі отриманого гранту;

створення робочих місць та працевлаштування на них працівників в еквіваленті повної зайнятості у кількості, необхідній для виробничого процесу, але не менше п’яти робочих місць, з урахуванням вимоги сплатити протягом трьох років з дати отримання гранту єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на суму нарахованої заробітної плати застрахованим особам, які працевлаштовані на робочі місця, створені в межах проекту, у розмірі не менше 20 відсотків суми отриманого гранту. Створення робочих місць та працевлаштування на робочі місця в межах проекту повинно бути здійснено не пізніше ніж через шість місяців з дати отримання гранту, що підтверджується отримувачем щокварталу протягом 36 місяців з дати отримання гранту.

Заробітна плата працівників встановлюється у розмірі не менше встановленого законодавством мінімального розміру заробітної плати на 1 січня року, в якому було отримано грант.

Для підтвердження виконання отримувачем обов’язкової умови договору, визначеної абзацом п’ятим цього пункту, отримувач подає уповноваженому банку:

копію поданого до органів ДПС податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску;

витяг із штатного розпису суб’єкта господарювання, затвердженого після дати отримання гранту;

копії наказів про прийняття на роботу осіб, які працевлаштовані на робочі місця, створені в межах проекту.

До розрахунку кількості нових робочих місць включаються робочі місця, створені після прийняття рішення про надання гранту, що підтверджується штатним розписом суб’єкта господарювання, затвердженим після дати отримання гранту, та копіями наказів про прийняття на роботу осіб, які працевлаштовані на робочі місця, створені в межах проекту.

Для виконання отримувачем обов’язкової умови договору щодо працевлаштування міський, районний, міськрайонний центр зайнятості, філія регіонального центру зайнятості (далі - центр зайнятості) за місцем укладення договору гранту інформують отримувача про можливість укомплектування робочих місць особами з числа зареєстрованих безробітних. Центр зайнятості та суб’єкт господарювання вживають спільних заходів для добору працівників із числа зареєстрованих безробітних.

За відсутності у центрі зайнятості зареєстрованих безробітних, які можуть бути працевлаштовані на робочі місця, створені суб’єктом господарювання, комплектування таких робочих місць здійснюється суб’єктом господарювання самостійно.

У разі звільнення працівників, працевлаштованих відповідно до абзацу п’ятого цього пункту, до закінчення 36-місячного строку з дня працевлаштування на їх робочі місця у межах зазначеного строку працевлаштовуються інші особи. Суб’єкт господарювання протягом п’яти календарних днів після звільнення працівника, працевлаштованого на умовах цього Порядку, повідомляє відповідному центру зайнятості про наявність або відсутність наміру комплектування ним робочого місця особами з числа зареєстрованих безробітних. За наявності такого наміру у роботодавця та у разі відсутності протягом п’яти днів з дня отримання такого повідомлення у центрі зайнятості зареєстрованих безробітних, які можуть бути працевлаштовані на умовах цього Порядку, комплектування таких робочих місць здійснюється суб’єктом господарювання самостійно.

У разі порушення отримувачем обов’язкової умови договору гранту щодо сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на суму нарахованої заробітної плати застрахованим особам, які працевлаштовані на робочі місця, створені в межах проекту, у розмірі не менше 20 відсотків суми отриманого гранту, отримувач зобов’язаний не пізніше останнього робочого дня місяця, в якому закінчується трирічний строк реалізації проекту, повернути уповноваженому банку на рахунок, з якого здійснюється перерахування гранту, різницю між 20 відсотками суми отриманого гранту та фактично сплаченим єдиним внеском на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на суму нарахованої заробітної плати застрахованим особам, які працевлаштовані на робочі місця, створені в межах проекту.

У разі невиконання отримувачем обов’язкової умови договору гранту щодо сплати протягом трьох років з дня отримання гранту податків, зборів (обов’язкових платежів) до державного та місцевих бюджетів та єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у розмірі отриманого гранту отримувач зобов’язаний повернути різницю між сумою отриманого гранту та фактично сплаченими податками, зборами (обов’язковими платежами), єдиним внеском на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Отримувач здійснює повернення зазначеної різниці уповноваженому банку не пізніше останнього робочого дня місяця, в якому спливає трирічний строк реалізації проекту, на рахунок, з якого здійснювалося перерахування грантів.

У разі невиконання обов’язкової умови договору гранту, зокрема нестворення отримувачем робочих місць протягом шести місяців з дня зарахування коштів на його рахунок та непрацевлаштування на них осіб згідно з умовами цього Порядку, сума гранту протягом одного місяця після закінчення такого шестимісячного періоду повертається отримувачем у повному обсязі уповноваженому банку на рахунок, з якого здійснювалося перерахування гранту.

Уповноважений банк протягом трьох робочих днів повертає зазначені в абзацах шістнадцятому та вісімнадцятому цього пункту кошти на:

реєстраційний рахунок загального фонду Мінекономіки, відкритий у Казначействі, для подальшого їх перерахування до державного бюджету в установленому порядку або для покриття витрат у поточному бюджетному періоді за бюджетною програмою “Надання грантів для створення або розвитку бізнесу” з урахуванням їх цільового призначення (за наданими у поточному бюджетному періоді коштами) - для коштів, наданих із загального фонду державного бюджету;

спеціальний реєстраційний рахунок Мінекономіки, відкритий в Казначействі, для подальшого їх перерахування до державного бюджету або для покриття витрат у поточному бюджетному періоді за бюджетною програмою “Надання грантів для створення або розвитку бізнесу” з урахуванням їх цільового призначення - для коштів, наданих із спеціального фонду державного бюджету;

рахунок Фонду - для коштів, наданих за рахунок коштів Фонду.

Не повернуті отримувачем кошти стягуються з нього відповідно до вимог законодавства.

У разі реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення) суб’єкта господарювання, який отримав грант, усі права та обов’язки, що виникають у зв’язку з виконанням цього Порядку та договору гранту, переходять до його правонаступника.

У разі ліквідації суб’єкта господарювання, який отримав грант, повернення коштів гранту здійснюється відповідно до законодавства.

Суб’єкт господарювання зобов’язаний попередити центр зайнятості за місцем укладення договору гранту про намір здійснити реорганізацію, ліквідацію.

Отримувач зобов’язаний поінформувати уповноважений банк, Мінекономіки та Державний центр зайнятості у разі переміщення виробничих потужностей отримувача відповідно до абзацу п’ятнадцятого пункту 4 цього Порядку.

{Пункт 20 в редакції Постанови КМ № 1190 від 10.11.2023; із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 502 від 03.05.2024; в редакції Постанови КМ № 1166 від 15.10.2024}

201. У разі прийняття отримувачем рішення про відмову від отримання гранту отримувач подає до уповноваженого банку письмову заяву про повернення суми гранту та розірвання договору гранту (далі - заява про відмову від отримання гранту) у формі, визначеній уповноваженим банком.

Уповноважений банк на підставі заяви про відмову від отримання гранту протягом п’яти робочих днів інформує Мінекономіки та/або Державний центр зайнятості про відмову отримувача від отримання гранту.

Уповноважений банк протягом п’яти робочих днів повертає кошти на:

рахунок заявника - для коштів, внесених отримувачем відповідно до абзацу першого пункту 21 цього Порядку;

реєстраційний рахунок загального фонду Мінекономіки, відкритий у Казначействі, для подальшого їх перерахування до державного бюджету в установленому законодавством порядку (за наданими у минулих бюджетних періодах коштами) або для покриття відповідних витрат у поточному бюджетному періоді за бюджетною програмою “Надання грантів для створення або розвитку бізнесу” з урахуванням їх цільового призначення (за наданими у поточному бюджетному періоді коштами) - для коштів, наданих із загального фонду державного бюджету;

{Абзац п'ятий пункту 201 в редакції Постанови КМ № 1166 від 15.10.2024}

спеціальний реєстраційний рахунок Мінекономіки, відкритий в Казначействі, для подальшого їх перерахування до державного бюджету або для покриття відповідних витрат у поточному бюджетному періоді за бюджетною програмою “Надання грантів для створення або розвитку бізнесу” з урахуванням їх цільового призначення - для коштів, наданих із спеціального фонду державного бюджету;

рахунок Фонду - для коштів, наданих за рахунок коштів Фонду.

Не може бути розірвано договір гранту у випадку, якщо на рахунку отримувача сума коштів менша за суму отриманого гранту.

За заявами про розірвання договору гранту, поданими отримувачами до уповноваженого банку, Мінекономіки та/або Державний центр зайнятості приймають рішення про анулювання рішення про надання гранту.

{Порядок доповнено пунктом 201 згідно з Постановою КМ № 780 від 28.07.2023; в редакції Постанови КМ № 1190 від 10.11.2023}

21. Після прийняття рішення про надання гранту отримувач відкриває у відділенні уповноваженого банку рахунок без права його використання на інші цілі, крім оплати рахунків для реалізації цілей, визначених у договорі гранту, та перераховує на рахунок кошти у сумі, яка розраховується у співвідношенні, визначеному абзацом третім або шостим пункту 4 цього Порядку, застосованому до суми гранту, визначеної у рішенні Мінекономіки або Державного центру зайнятості про надання гранту, протягом 10 робочих днів з дня прийняття рішення про надання гранту.

Органами місцевого самоврядування (територіальними громадами) або іншою заінтересованою стороною може здійснюватися часткова компенсація внеску власних коштів отримувача, визначених абзацом першим цього пункту (далі - часткова компенсація).

Часткова компенсація становить:

не більше 75 відсотків суми власного внеску отримувачів, які:

- зареєстровані та провадять/планують провадити господарську діяльність на територіях можливих бойових дій або територіях активних бойових дій, на яких функціонують державні електронні інформаційні ресурси, для яких не визначена дата припинення можливості бойових дій або завершення бойових дій; зареєстровані та провадять/планують провадити господарську діяльність на територіях активних бойових дій або територіях активних бойових дій, на яких функціонують державні електронні інформаційні ресурси, або тимчасово окупованих Російською Федерацією територіях, включених до переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією, затвердженого наказом Мінрозвитку, для яких визначена дата завершення бойових дій або тимчасової окупації;

{Абзац п'ятий пункту 21 в редакції Постанови КМ № 1166 від 15.10.2024}

- провадять господарську діяльність з виробництва повітряних і космічних літальних апаратів, супутнього устатковання та здійснюють виробництво безпілотних літальних апаратів або їх частин;

не більше 50 відсотків суми власного внеску - для всіх інших отримувачів.

Умови абзаців четвертого та п’ятого цього пункту не застосовуються до суб’єктів господарювання, які зареєстровані та провадять/планують провадити підприємницьку діяльність на територіях:

м. Києва;

Київської області.

{Абзац десятий пункту 21 в редакції Постанови КМ № 502 від 03.05.2024 набирає чинності з 1 січня 2025 року}

Оплата часткової компенсації здійснюється органами місцевого самоврядування (територіальними громадами) або іншою заінтересованою стороною в межах затверджених на відповідний рік бюджетних призначень за рахунок інших джерел, не заборонених законодавством, у порядку, визначеному органами місцевого самоврядування (територіальними громадами) або заінтересованою стороною.

Оплата часткової компенсації може здійснюватися відповідно до законодавства на підставі регіональних та місцевих кредитних програм за рахунок місцевих ресурсів (місцевих бюджетів).

У разі невиконання обов’язкової умови, визначеної абзацом першим цього пункту, уповноважений банк інформує Мінекономіки або Державний центр зайнятості відповідно до умов договорів про взаємодію. Мінекономіки або Державний центр зайнятості на підставі інформації уповноваженого банку про невиконання умов отримання гранту приймає рішення про анулювання рішення про надання гранту отримувачу, про що уповноважений банк повідомляє отримувачу шляхом надсилання листа на адресу електронної пошти, зазначену в заяві, або смс-повідомлення на номер телефону, зазначений в заяві, чи іншими засобами зв’язку.

Повторне подання заяви можливе після прийняття рішення про анулювання рішення про надання гранту за попередньою заявою та оновлення статусу розгляду заяви на Порталі Дія.

У разі порушення строку, визначеного абзацом першим цього пункту, заява анулюється, про що уповноважений банк повідомляє отримувачу у триденний строк шляхом надсилання листа на адресу електронної пошти, зазначену в заяві, або смс-повідомлення на номер телефону, зазначений в заяві, чи іншими засобами зв’язку.

{Абзац шістнадцятий пункту 21 виключено на підставі Постанови КМ № 1166 від 15.10.2024}

{Абзац сімнадцятий пункту 21 виключено на підставі Постанови КМ № 1166 від 15.10.2024}

{Абзац вісімнадцятий пункту 21 виключено на підставі Постанови КМ № 1166 від 15.10.2024}

{Абзац дев'ятнадцятий пункту 21 виключено на підставі Постанови КМ № 1166 від 15.10.2024}

{Абзац двадцятий пункту 21 виключено на підставі Постанови КМ № 1166 від 15.10.2024}

{Абзац двадцять перший пункту 21 виключено на підставі Постанови КМ № 1166 від 15.10.2024}

{Пункт 21 із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ № 1337 від 18.11.2022, № 72 від 27.01.2023, № 780 від 28.07.2023, № 1190 від 10.11.2023; в редакції Постанови КМ № 502 від 03.05.2024}

22. Уповноважений банк здійснює щоквартальний моніторинг виконання умов договору гранту відповідно до умов, визначених у договорі про взаємодію та цьому Порядку, шляхом періодичних виїзних оглядів місця провадження господарської діяльності отримувача протягом трьох років з дня зарахування коштів гранту на рахунок отримувача або до повного виконання обов’язкових умов договору, визначених абзацами четвертим і п’ятим пункту 20 цього Порядку.

У разі отримання інформації під час проведення щоквартального моніторингу щодо невиконання умов договору гранту понад два квартали поспіль, але не раніше шести місяців з дати отримання гранту, отримувачем, якому надано грант, уповноважений банк утворює моніторингову комісію.

До складу моніторингової комісії включаються представники уповноваженого банку, Мінекономіки та Державного центру зайнятості.

Порядок роботи моніторингової комісії та її склад визначаються уповноваженим банком.

Метою роботи моніторингової комісії є:

підтвердження виконання умов договору гранту;

встановлення факту невиконання умов договору гранту.

Організаційне, інформаційне та матеріально-технічне забезпечення діяльності моніторингової комісії здійснює уповноважений банк.

У разі встановлення факту невиконання умов договору гранту під час щоквартального моніторингу, який проводиться уповноваженим банком, витрачені кошти протягом одного місяця повертаються отримувачем уповноваженому банку на рахунок, з якого здійснювалося перерахування гранту.

Уповноважений банк протягом п’яти робочих днів повертає зазначені кошти на:

реєстраційний рахунок загального фонду Мінекономіки, відкритий у Казначействі, для подальшого їх перерахування до державного бюджету в установленому законодавством порядку (за наданими у минулих бюджетних періодах коштами) або для покриття відповідних витрат у поточному бюджетному періоді за бюджетною програмою “Надання грантів для створення або розвитку бізнесу” з урахуванням їх цільового призначення (за наданими у поточному бюджетному періоді коштами) - для коштів, наданих із загального фонду державного бюджету;

спеціальний реєстраційний рахунок Мінекономіки, відкритий в Казначействі, для подальшого їх перерахування до державного бюджету або для покриття відповідних витрат у поточному бюджетному періоді за бюджетною програмою “Надання грантів для створення або розвитку бізнесу” з урахуванням їх цільового призначення - для коштів, наданих із спеціального фонду державного бюджету;

рахунок Фонду - для коштів, наданих за рахунок коштів Фонду.

Не повернуті отримувачем кошти стягуються з нього відповідно до законодавства.

Уповноважений банк щокварталу протягом 40 календарних днів після закінчення звітного кварталу подає Мінекономіки звіт щодо виконання отримувачами умов договору, який містить інформацію про кількість отримувачів, суми, надані відповідно до цього Порядку грантів, кількість найманих працівників, а також суми сплачених податків, зборів (обов’язкових платежів), єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування отримувачами, яким надано гранти.

Для реалізації умов цього Порядку інформація щодо сум сплачених податків, зборів (обов’язкових платежів), єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування отримувачами надається ДПС за запитом уповноваженого банку. Форма надання такої інформації встановлюється уповноваженим банком разом з ДПС.

Операції з перерахування та використання коштів, що надходять на рахунок Мінекономіки “Фонд відновлення та трансформації економіки”, відкритий у Національному банку, відображення таких операцій у бухгалтерському обліку про виконання державного бюджету та складення звітності про надходження і використання коштів здійснюються відповідно до Положення про особливості казначейського обслуговування коштів, отриманих головними розпорядниками коштів державного бюджету на рахунки, відкриті в Національному банку України, затвердженого Мінфіном.

{Пункт 22 в редакції Постанов КМ № 1190 від 10.11.2023, № 1166 від 15.10.2024}

23. У разі невикористання гранту отримувачем протягом одного року з дати його отримання або використання гранту не в повному обсязі протягом зазначеного періоду невикористані кошти у співвідношенні фінансування, визначеному абзацом третім або шостим пункту 4 цього Порядку, протягом трьох операційних днів після завершення зазначеного строку повертаються уповноваженим банком на:

{Абзац перший пункту 23 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 502 від 03.05.2024}

реєстраційний рахунок загального фонду Мінекономіки, відкритий у Казначействі, для подальшого їх перерахування до державного бюджету в установленому порядку - для коштів, наданих із загального фонду державного бюджету;

спеціальний реєстраційний рахунок Мінекономіки, відкритий в Казначействі, - для коштів, наданих із спеціального фонду державного бюджету;

рахунок Фонду - для коштів, наданих за рахунок коштів Фонду.

{Пункт 23 доповнено новим абзацом згідно з Постановою КМ № 502 від 03.05.2024}

Не повернуті отримувачем кошти стягуються з нього відповідно до законодавства.

Невикористаний залишок коштів на рахунку уповноваженого банку повертається на рахунок Мінекономіки відповідно до абзаців першого - третього цього пункту.

Залишок коштів на спеціальному реєстраційному рахунку Мінекономіки на кінець бюджетного періоду зберігається Казначейством на рахунку спеціального фонду державного бюджету для покриття відповідних витрат у наступному бюджетному періоді з урахуванням їх цільового призначення.

{Пункт 23 в редакції Постанови КМ № 72 від 27.01.2023}

24. Для оплати витрат на цілі, визначені пунктом 5 цього Порядку, отримувачем до уповноваженого банку подаються рахунок-фактура (рахунок, квитанція, накладна тощо) та договір, укладений між отримувачем і постачальником (продавцем) обладнання, сировини та матеріалів тощо.

Оплата витрат на закупівлю обладнання та матеріалів проводиться уповноваженим банком на цілі, встановлені в договорі гранту, у тому числі на придбання іноземної валюти за контрактами, розрахунки за якими здійснюються в іноземній валюті в розмірі, що не перевищує суми, яка розраховується як сума власного внеску отримувача та 50 відсотків суми гранту, на підставі документів, зазначених в абзаці першому цього пункту.

{Абзац другий пункту 24 із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ № 877 від 05.08.2022, № 1337 від 18.11.2022}

{Абзац третій пункту 24 виключено на підставі Постанови КМ № 877 від 05.08.2022}

У разі коли предмет договору, укладеного між отримувачем та постачальником (продавцем) обладнання, потребує уточнення, але не збільшує розмір наданого гранту і не змінює технологічної складової бізнес-плану, оплата витрат на цілі, визначені пунктом 5 цього Порядку, проводиться уповноваженим банком за наявності додаткового обґрунтування отримувача, складеного у довільній формі.

{Пункт 24 доповнено новим абзацом згідно з Постановою КМ № 780 від 28.07.2023}

Оплата витрат може бути проведена декільком постачальникам (продавцям) у межах розміру наданого гранту.

У разі проведення часткової оплати витрат в іноземній валюті згідно з абзацом другим цього пункту наявність укладеного договору на решту суми гранту в національній валюті є обов’язковою.

{Пункт 24 доповнено абзацом згідно з Постановою КМ № 1337 від 18.11.2022}

Джерелом покриття курсових різниць, які можуть виникати на фактичну дату оплати, є власний внесок отримувача.

{Пункт 24 доповнено абзацом згідно з Постановою КМ № 1337 від 18.11.2022}

Залишок коштів гранту, що залишився після сплати всіх платежів, передбачених бізнес-планом, може бути використаний отримувачем на придбання додаткового обладнання в разі надання банку аргументації щодо ефективності його застосування у процесі виробництва.

{Пункт 24 доповнено абзацом згідно з Постановою КМ № 1337 від 18.11.2022}

Придбання додаткового обладнання за рахунок залишку коштів гранту після сплати всіх платежів, передбачених бізнес-планом, проводиться уповноваженим банком за наявності додаткового обґрунтування отримувача, складеного в довільній формі.

{Пункт 24 доповнено абзацом згідно з Постановою КМ № 780 від 28.07.2023}

Про купівлю додаткового обладнання уповноважений банк інформує Мінекономіки.

{Пункт 24 доповнено абзацом згідно з Постановою КМ № 780 від 28.07.2023}

25. Надання отримувачу гранту, передбаченого цим Порядком, може здійснюватися у поєднанні з наданням державної підтримки, передбаченої Порядком надання фінансової державної підтримки суб’єктам господарювання, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 24 січня 2020 р. № 28 “Про надання фінансової державної підтримки” (Офіційний вісник України, 2020 р., № 12, ст. 489).

26. Відображення у первинному та бухгалтерському обліку інформації про отримані (створені) оборотні і необоротні активи, а також відкриття рахунків, реєстрація і облік бюджетних зобов’язань в органах Казначейства та операції, пов’язані з використанням бюджетних коштів, здійснюються у порядку, встановленому законодавством.

27. Погашення бюджетної кредиторської заборгованості, зареєстрованої в органах Казначейства, та проведення операцій, пов’язаних з використанням бюджетних коштів, здійснюється в установленому порядку.

28. Мінекономіки після закінчення бюджетного періоду подає Мінфіну інформацію про стан виконання результативних показників з результатами аналізу, поясненнями, висновками щодо їх виконання у визначені законодавством строки.

29. Складення та подання фінансової і бюджетної звітності про використання бюджетних коштів, а також контроль за їх цільовим та ефективним витрачанням здійснюються в установленому законодавством порядку.


{Додаток до Порядку виключено на підставі Постанови КМ № 1166 від 15.10.2024}



ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 24 червня 2022 р. № 739

ЗМІНИ,
що вносяться до Порядку надання фінансової державної підтримки суб’єктам підприємництва

1. Пункт 81 доповнити абзацом такого змісту:

“Суб’єкт підприємництва, який отримав безповоротну державну допомогу на створення або розвиток переробних підприємств відповідно до Порядку надання грантів на створення або розвиток переробних підприємств, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24 червня 2022 р. № 739 “Деякі питання надання грантів для переробних підприємств”, який відповідає критеріям, визначеним пунктом 8 цього Порядку, може отримати згідно з цим Порядком кредит в уповноваженому банку в національній валюті у сумі, встановленій підпунктом 5 пункту 12 цього Порядку, а також додатковий кредит, який може забезпечуватись заставою майна, придбаного за рахунок гранту, та поручительством. Кредит такому суб’єкту підприємства надається на інвестиційні цілі, визначені абзацами другим - шостим підпункту 1 пункту 12 цього Порядку.”.

2. Підпункт 5 пункту 12 доповнити абзацом такого змісту:

“додаткового кредиту на створення або розвиток переробних підприємств, що надається суб’єкту підприємництва, визначеному абзацом третім пункту 81 цього Порядку, який не перевищує 16 млн. гривень;”.

3. Пункт 13 після абзацу восьмого доповнити новим абзацом такого змісту:

“до рівня 0 відсотків річних - для реалізації мети надання державної підтримки, визначеної підпунктом 1 пункту 4 цього Порядку, для додаткових кредитів, виданих суб’єктам підприємництва, визначеним абзацом третім пункту 81 цього Порядку, - протягом п’яти років.”.

У зв’язку з цим абзаци дев’ятий - двадцять другий вважати відповідно абзацами десятим - двадцять третім.

Джерело:Офіційний портал ВРУ
Комерційний відділ
067-739-51-14 [email protected]
Підтримка користувачів
067-545-26-26 [email protected]
Загальні контакти
044-300-20-36 [email protected]
Соціальні мережі
Facebook Telegram Instagram
Нормативні акти
Закони Кодекси Конституція Листи Накази Положення Порядки Постанови Рішення Розпорядження Роз’яснення Укази
Судова практика
Адміністративний процес Аліменти Архітектура Банкрутство Будівництво Визнання батьківства Визнання правочину недійсним Визначення місця проживання дитини Витрати Відчуження земельної ділянки Власність Головна сторінка Господарський процес Довіреність Договір Дозволи на будівництво Докази-доказування Забезпечення Законодавство Запобіжні заходи Заробітна плата Затримання особи Захист ЗЕД Землекористування Злочини Зобов'язання Інтелектуальна власність Кримінальна відповідальність Кримінальний процес Ліцензування Майно Матеріальна відповідальність Моніторинг Набуття та визнання Обвинувачення Опіка та піклування Оренда землі Оскарження Пенсія. Соціальні виплати Повідомлення про підозру Позов Покарання Поновлення на роботі Права Правочин Представництво Презумпція невинуватості Прецеденти ВС Провадження Продаж земель Процесуальні строки Рішення Самочинне будівництво Санкції Сервітут Склад суду Слідчі розшукові дії Соціальні права. Пільги Спадкування Спеціальна конфіскація Спори Стандартизація Суд Судова практика Судові засідання Судочинство Угода Усиновлення Усунення перешкод Ухвала Цивільна дієздатність Цивільний процес Цінні папери Шкода та збитки
MasterCard Visa
Публічна оферта ФОП Мирида В. А. Публічна оферта ФОП Берназюк О.О. Публічна оферта ТОВ ІПС Конфіденційність Статті
Ⓒ ZAKONONLINE, 2026
Ця функція стане доступною в повній версії продукту

Безкоштовний доступ на 1 день

Тестувати

Повний доступ до системи

Придбати

В мене вже є акаунт

Контакти технічної підтримки: 067-545-26-26

[email protected]

Ця функція стане доступною в повній версії продукту

Безкоштовний доступ на 1 день

Тестувати

Повний доступ до системи

Придбати

В мене вже є акаунт

Контакти технічної підтримки: 067-545-26-26

[email protected]

{CONTENT}

Спробуйте перезавантажити сторінку або перейдіть на головну.


Перезавантажити Перейти на головну