На головну Тест 1 день

Моніторинг

Оновлення в Господарських договорах
Судові рішення
1
Дублювати
Редагувати
Видалити
Оновлення в Господарських договорах
Судові рішення
1
Дублювати
Редагувати
Видалити
Додати справу Перейти в розділ
Оновлення в Господарських договорах
Судові рішення
1
Дублювати
Редагувати
Видалити
Оновлення в Господарських договорах
Судові рішення
1
Дублювати
Редагувати
Видалити
Оновлення в Господарських договорах
Судові рішення
1
Дублювати
Редагувати
Видалити
Оновлення в Господарських договорах
Судові рішення
1
Дублювати
Редагувати
Видалити
Оновлення в Господарських договорах
Судові рішення
1
Дублювати
Редагувати
Видалити
Перейти в розділ

Ви не авторизовані

Увійдіть в систему, або зареєструйтеся для отримання тестового доступу, щоб скористуватися усіма можливостями системи

Тест 1 день
Розділи системи

133 314 323

Судові рішення

28 887

Прецеденти ВС

4 845

Прецеденти ЄСПЛ

544 624

Нормативні акти

31 467 259

Судові засідання

54 325 838

Стан справ

beta
Тарифи системи
Унікальні можливості

Моніторинг

Відслідковуйте нові рішення та засідання по справі

Календар засідань

Слідкуйте за перебігом подій та синхронізуйте зі своїм календарем

Обране

Створюйте папки, зберігайте документи чи окремі цитати

Добірки прецедентів

Правові позиції, на які варто звернути увагу

Зв'яжіться з нами
Про нас
Комерційний відділ
067-739-51-14 [email protected]
Підтримка користувачів
067-545-26-26 [email protected]
Загальні контакти
044-300-20-36 [email protected]
Соціальні мережі
Facebook Telegram Instagram
Постанова № 322 від 21.03.2025 Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 3 листопада 2010 р. № 996 і від 30 січня 2013 р. № 61
  • 21/03/2025
    Чинна
Нормативні акти Постанова Постанова № 322 від 21.03.2025 Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 3 листопада 2010 р. № 996 і від 30 січня 2013 р. № 61

Постанова № 322 від 21.03.2025 Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 3 листопада 2010 р. № 996 і від 30 січня 2013 р. № 61

Джерело: Офіційний портал ВРУ
Тип: Постанова
Номер: 322
Дата: 21.03.2025
Видавник: Кабінет Міністрів України
Редакція: 21.03.2025
Чинна
Пов'язані рішення
logo

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА

від 21 березня 2025 р. № 322
Київ

Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 3 листопада 2010 р. № 996 і від 30 січня 2013 р. № 61

Кабінет Міністрів України постановляє:

Внести до постанов Кабінету Міністрів України від 3 листопада 2010 р. № 996 “Про забезпечення участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики” (Офіційний вісник України, 2010 р., № 84, ст. 2945; 2019 р., № 36, ст. 1273) і від 30 січня 2013 р. № 61 “Питання проведення антидискримінаційної експертизи та громадської антидискримінаційної експертизи проектів нормативно-правових актів” (Офіційний вісник України, 2013 р., № 9, ст. 343; 2020 р., № 2, ст. 63) зміни, що додаються.

Прем'єр-міністр України

Д. ШМИГАЛЬ

Інд. 17



ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 21 березня 2025 р. № 322

ЗМІНИ,
що вносяться до постанов Кабінету Міністрів України від 3 листопада 2010 р. № 996 і від 30 січня 2013 р. № 61

1. Підпункт 6 пункту 5 Типового положення про громадську раду при міністерстві, іншому центральному органі виконавчої влади, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласній, Київській та Севастопольській міській, районній, районній у мм. Києві та Севастополі державній адміністрації, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 3 листопада 2010 р. № 996, після слів “розроблених органом виконавчої влади” доповнити словами “, громадську антидискримінаційну експертизу проектів нормативно-правових актів, розроблених органом виконавчої влади”.

2. У постанові Кабінету Міністрів України від 30 січня 2013 р. № 61:

1) у постанові:

пункт 1 викласти в такій редакції:

“1. Затвердити Порядок проведення антидискримінаційної експертизи та громадської антидискримінаційної експертизи проектів нормативно-правових актів, що додається.”;

пункт 2 виключити;

2) у Порядку проведення органами виконавчої влади антидискримінаційної експертизи проектів нормативно-правових актів, затвердженому зазначеною постановою:

назву Порядку викласти в такій редакції:

“ПОРЯДОК
проведення антидискримінаційної експертизи та громадської антидискримінаційної експертизи проектів нормативно-правових актів”;

пункт 1 після слів “антидискримінаційної експертизи” доповнити словами “та громадської антидискримінаційної експертизи”;

пункт 3 викласти в такій редакції:

“3. Антидискримінаційна експертиза проводиться:

органом виконавчої влади під час підготовки проектів актів;

Мін’юстом під час проведення правової експертизи проектів актів, які вносяться на розгляд Кабінету Міністрів України органами виконавчої влади.

Результати проведення антидискримінаційної експертизи проектів актів, головним розробником яких є Мін’юст, відображаються у пояснювальній записці.”;

доповнити Порядок пунктом 31 такого змісту:

“31. Громадська антидискримінаційна експертиза проектів актів проводиться громадськими об’єднаннями, фізичними та юридичними особами, громадськими радами, утвореними відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 3 листопада 2010 р. № 996 “Про забезпечення участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики” (Офіційний вісник України, 2010 р., № 84, ст. 2945) (далі - ініціатор проведення громадської антидискримінаційної експертизи), у період проведення органами виконавчої влади консультацій з громадськістю щодо проектів актів згідно з Порядком проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 3 листопада 2010 р. № 996.”;

пункт 4 викласти в такій редакції:

“4. Антидискримінаційна експертиза та громадська антидискримінаційна експертиза проектів актів проводиться з метою виявлення у них положень, які містять ознаки дискримінації та/або можуть призвести до дискримінації в разі їх прийняття, та подання пропозицій щодо їх усунення.”;

доповнити Порядок пунктами 41 і 42 такого змісту:

“41. За результатами проведення антидискримінаційної експертизи та громадської антидискримінаційної експертизи проекту акта передбачається встановити, чи забезпечено під час його підготовки:

відсутність положень, які створюють ситуацію, за якої особа та/або група осіб за ознаками раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, віку, інвалідності, етнічного та соціального походження, громадянства, сімейного та майнового стану, місця проживання, мовними та іншими ознаками, які були, є та можуть бути дійсними або припущеними, зазнає обмеження у визнанні, реалізації або користуванні правами і свободами в будь-якій формі, встановленій Законом України “Про засади запобігання та протидії дискримінації в Україні”, крім випадків, коли таке обмеження має правомірну, об’єктивно обґрунтовану мету, способи досягнення якої є належними та необхідними;

відсутність положень щодо дискримінації з боку державних органів, органів влади Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування, їх посадових осіб, юридичних осіб публічного та приватного права, а також фізичних осіб;

дотримання принципу недискримінації у сфері громадсько-політичної діяльності, державної служби та служби в органах місцевого самоврядування, правосуддя, трудових відносин, у тому числі шляхом застосування роботодавцем принципу розумного пристосування, охорони здоров’я, освіти, соціального захисту, житлових відносин, доступу до товарів і послуг, та в інших сферах суспільних відносин, а саме забезпечено: рівність прав і свобод осіб та/або груп осіб; рівність перед законом осіб та/або груп осіб; повагу до гідності кожної людини; рівні можливості осіб та/або груп осіб.

42. Антидискримінаційна експертиза та громадська антидискримінаційна експертиза проектів актів проводиться шляхом експертного дослідження положень проекту акта щодо відповідності вимогам Законів України “Про засади запобігання та протидії дискримінації в Україні”, “Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків” та наслідків, до яких може призвести його прийняття.

Під час експертизи проекту акта повинні бути враховані положення національного законодавства, зокрема Конституції України, норми міжнародного права, правові акти Європейського Союзу, практика Європейського суду з прав людини.”;

доповнити Порядок пунктами 12-16 такого змісту:

“12. У разі надходження від ініціатора проведення громадської антидискримінаційної експертизи запиту щодо проведення такої експертизи орган виконавчої влади сприяє її проведенню шляхом подання протягом трьох робочих днів запитуваного проекту акта та матеріалів до нього, інформування про запланований строк подання проекту акта на розгляд з метою прийняття та не втручається у діяльність, пов’язану з проведенням громадської антидискримінаційної експертизи проекту акта.

13. Результати громадської антидискримінаційної експертизи проекту акта оформлюються у вигляді висновку за формою згідно з додатком.

14. Результати громадської антидискримінаційної експертизи проекту акта підлягають обов’язковому розгляду органом виконавчої влади - розробником проекту акта та оприлюдненню на його офіційному веб-сайті.

15. Орган виконавчої влади інформує ініціатора проведення громадської антидискримінаційної експертизи про розгляд результатів такої експертизи не пізніше ніж протягом десяти робочих днів після їх отримання. Інформація про прийняте рішення повинна містити відомості про врахування результатів громадської антидискримінаційної експертизи проекту акта або причини їх відхилення.

16. Інформація про результати громадської антидискримінаційної експертизи проекту акта та про їх розгляд відображається у пояснювальній записці до проекту акта.”;

додаток до Порядку викласти в такій редакції:


“Додаток
до Порядку
(в редакції постанови Кабінету Міністрів України
від 21 березня 2025 р. № 322)

ВИСНОВОК
щодо проведення антидискримінаційної/ громадської антидискримінаційної експертизи”.

Джерело:Офіційний портал ВРУ
Комерційний відділ
067-739-51-14 [email protected]
Підтримка користувачів
067-545-26-26 [email protected]
Загальні контакти
044-300-20-36 [email protected]
Соціальні мережі
Facebook Telegram Instagram
Нормативні акти
Закони Кодекси Конституція Листи Накази Положення Порядки Постанови Рішення Розпорядження Роз’яснення Укази
Судова практика
Адміністративний процес Аліменти Архітектура Банкрутство Будівництво Визнання батьківства Визнання правочину недійсним Визначення місця проживання дитини Витрати Відчуження земельної ділянки Власність Головна сторінка Господарський процес Довіреність Договір Дозволи на будівництво Докази-доказування Забезпечення Законодавство Запобіжні заходи Заробітна плата Затримання особи Захист ЗЕД Землекористування Злочини Зобов'язання Інтелектуальна власність Кримінальна відповідальність Кримінальний процес Ліцензування Майно Матеріальна відповідальність Моніторинг Набуття та визнання Обвинувачення Опіка та піклування Оренда землі Оскарження Пенсія. Соціальні виплати Повідомлення про підозру Позов Покарання Поновлення на роботі Права Правочин Представництво Презумпція невинуватості Прецеденти ВС Провадження Продаж земель Процесуальні строки Рішення Самочинне будівництво Санкції Сервітут Склад суду Слідчі розшукові дії Соціальні права. Пільги Спадкування Спеціальна конфіскація Спори Стандартизація Суд Судова практика Судові засідання Судочинство Угода Усиновлення Усунення перешкод Ухвала Цивільна дієздатність Цивільний процес Цінні папери Шкода та збитки
MasterCard Visa
Публічна оферта ФОП Мирида В. А. Публічна оферта ФОП Берназюк О.О. Публічна оферта ТОВ ІПС Конфіденційність Статті
Ⓒ ZAKONONLINE, 2026
Ця функція стане доступною в повній версії продукту

Безкоштовний доступ на 1 день

Тестувати

Повний доступ до системи

Придбати

В мене вже є акаунт

Контакти технічної підтримки: 067-545-26-26

[email protected]

Ця функція стане доступною в повній версії продукту

Безкоштовний доступ на 1 день

Тестувати

Повний доступ до системи

Придбати

В мене вже є акаунт

Контакти технічної підтримки: 067-545-26-26

[email protected]

{CONTENT}

Спробуйте перезавантажити сторінку або перейдіть на головну.


Перезавантажити Перейти на головну