У Х В А Л А
Справа №377/868/23
Провадження №2/377/368/23
07 листопада 2023 року суддя Славутицького міського суду Київської області Бабич Н.С., розглядаючи позовну заяву Комунального підприємства «Управління житлово-комунального господарства» до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 про стягнення заборгованості за послуги з постачання теплової енергії, постачання гарячої води та штрафних санкцій,
У С Т А Н О В И Л А:
24 жовтня 2023 року Комунальне підприємство «Управління житлово-комунального господарства» звернулося до суду з позовом до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 про стягнення заборгованості за послуги з постачання теплової енергії, постачання гарячої води та штрафних санкцій.
24 жовтня 2023 року суд відповідно до частини шостої статті 187ЦПКУкраїни звернувся до Управління адміністративних послуг виконавчого комітету Славутицької міської ради Вишгородського району Київської області щодо надання інформації про зареєстроване місце проживання відповідачів.
Як убачається з інформації Управління адміністративних послуг виконавчого комітету Славутицької міської ради Вишгородського району Київської області, яка надійшла до суду 07 листопада 2023 року, відповідач ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , була зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 , з 04.05.1989 по 08.07.2008 (вибула до с.Чернишове Роздольненського району, АР Крим).
Відповідно до частини другої статті 1 Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» від 15квітня 2014року №1207-VII Автономна РеспублікаКрим єтимчасово окупованоюРосійською Федерацієюз 20лютого 2014року.
Частиною першою статті 1 Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» від 20жовтня 2014року №1706-VII(далі-Закон №1706-VII) визначено, що внутрішньо переміщеною особою є громадянин України, іноземець або особа без громадянства, яка перебуває на території України на законних підставах та має право на постійне проживання в Україні, яку змусили залишити або покинути своє місце проживання у результаті або з метою уникнення негативних наслідків збройного конфлікту, тимчасової окупації, повсюдних проявів насильства, порушень прав людини та надзвичайних ситуацій природного чи техногенного характеру.
З наведеного вбачається, що відповідач ОСОБА_2 може бути внутрішньо переміщеною особою.
Статтею 4-1 Закону №1706-VII передбачено,що Єдинаінформаційна базаданих провнутрішньо переміщенихосіб створюєтьсяз метоюобліку такихосіб. Порядок створення, ведення та доступу до відомостей Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осібвизначається КабінетомМіністрівУкраїни. Центральний орган виконавчої влади з формування та забезпечення реалізації державної політики у сферах соціального захисту, соціального обслуговування населення, волонтерської діяльності, з питань сім`ї та дітей, оздоровлення та відпочинку дітей, а також захисту прав депортованих за національною ознакою осіб, які повернулися в Україну, є відповідальним за забезпечення формування та ведення Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб.
Постановою Кабінету Міністрів України від 01 жовтня 2014 року №509 «Про облік внутрішньо переміщених осіб» затверджений порядок оформлення і видачі довідки про взяття на облік внутрішньо переміщених осіб (далі Порядок), у пункті 5 якого визначено, що з метою обліку внутрішньо переміщених осіб уповноважений орган веде Єдину інформаційну базу даних про внутрішньо переміщених осіб, держателем якої є Мінсоцполітики.
Відповідно до пункту 11 вказаного Порядку органи державної влади та органи місцевого самоврядування мають право безоплатно отримувати інформацію з Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб, зокрема, в електронній формі у порядку електронної інформаційної взаємодії або за допомогою технічних засобів з використанням унікального електронного ідентифікатора (QR-коду, штрих-коду, цифрового коду).
За даними Єдиного державного демографічного реєстру інформація щодо зареєстрованого місця проживання/місця перебування відповідача ОСОБА_2 відсутня.
Разом з тим, суд не має можливості самостійно отримати відомості щодо зареєстрованого місця проживання/місця перебування відповідача ОСОБА_2 з Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб.
Відповідно до частини сьомої статті 81 ЦПК України суд не може збирати докази, що стосуються предмета спору, з власної ініціативи, крім витребування доказів судом у випадку, коли він має сумніви у добросовісному здійсненні учасниками справи їхніх процесуальних прав або виконанні обов`язків щодо доказів, а також інших випадків, передбачених цим Кодексом.
Враховуючи викладене, з метою встановлення відомостей про зареєстроване місце проживання та фактичне місце проживання/перебування як внутрішньо переміщеної особи відповідача ОСОБА_2 необхідно витребувати з Міністерства соціальної політики України інформацію з Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб відносно відповідача ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , як внутрішньо переміщеної особи.
Керуючись статтями 81, 187 ЦПК України,
У Х В А Л И Л А:
Зобов`язати Міністерство соціальноїполітикиУкраїни (місцезнаходження:вулицяЕспланадна,8/10,містоКиїв,01601)надатисуду інформаціюз Єдиноїінформаційноїбазиданих провнутрішньопереміщенихосіб відносно відповідача ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП відсутній, як внутрішньо переміщеної особи, а саме:
- загальні відомості про особу (прізвище, ім`я, по батькові, дата народження);
- дані про документ, що посвідчує особу;
- відомості про останнє зареєстроване місце проживання внутрішньо переміщеної особи на території, де виникли обставини, зазначені у статті 1 Закону №1706-VII, та її фактичне місце проживання/перебування;
- адреса, за якою із внутрішньо переміщеною особою може вестися офіційне листування або вручення офіційної кореспонденції, та номер телефону.
Копію ухвали надіслати Міністерству соціальної політики України до виконання.
Ухвала апеляційному оскарженню не підлягає і набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала підписана 07 листопада 2023 року.
Суддя Н. С. Бабич