ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
"04" січня 2019 р. справа № 0940/2305/18
м. Івано-Франківськ
Суддя Івано-Франківського окружного адміністративного суду Кафарський В.В., розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання до вчинення дій, -
В С Т А Н О В И В:
04.12.2018 ОСОБА_1 (далі - позивач) звернулася до суду з адміністративним позовом до виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради (далі - відповідач) про визнання бездіяльності щодо невиконання пункту 4.5 Програми охорони культурної спадщини міста Івано-Франківська на 2016-2018 роки, затвердженої рішенням Івано-Франківської міської ради №12-3 від 28.01.2016 протиправною та зобов'язання відповідача виконати функції замовника та укласти з цією метою контракт на реставрацію, ремонт та інші заходи щодо охорони культурної спадщини - будинку АДРЕСА_1, в місячний термін з моменту вступу рішення в законну силу.
Ухвалою Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 07.12.2018 даний позов залишено без руху у зв'язку з невідповідністю вимогам статті 161 Кодексу адміністративного судочинства України, а позивачу надано строк для усунення недоліків.
У зв'язку із усуненням недоліків позовної заяви, ухвалою Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 24.12.2018 відкрито провадження в даній адміністративній справі за правилами спрощеного позовного провадження.
04.01.2019 представник відповідача подав суду клопотання про розгляд даної справи за правилами загального позовного провадження.
Ухвалою Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 04.01.2019 відмовлено у задоволенні клопотання представника відповідача про розгляд за правилами загального позовного провадження справи №0940/2305/18.
Суд зазначає, що 04.01.2019 представник відповідача подав суду також:
- відзив за №2/11.1-03/14в, згідно якого просить відмовити в задоволенні позову;
- клопотання про розгляд справи у судовому засіданні за №5/11.1-03/14в, оскільки дана справа не належить до переліку справ, які передбачені ч. 1 ст. 263 КАС України;
- клопотання про залучення Департаменту містобудування, архітектури та культурної спадщини виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради, мотивуючи його тим, що рішення у цій справі може вплинути на права та обов'язки Департаменту містобудування, архітектури та культурної спадщини виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради, як розпорядником коштів та стороною договорів щодо реставрації будинків.
Суд, розглянувши вказані клопотання, зазначає наступне.
Згідно приписів частини 2 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
За змістом частини 5 статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.
У відповідності до вимог частини 8 статті 262 коментованого Кодексу, при розгляді справи за правилами спрощеного позовного провадження суд досліджує докази і письмові пояснення, викладені у заявах по суті справи, а у випадку розгляду справи з повідомленням (викликом) учасників справи - також заслуховує їхні усні пояснення.
Згідно зі статтею 9 Кодексу адміністративного судочинства України, розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Враховуючи наведене, беручи до уваги те, що відповідач скористався правом на подання клопотання про розгляд справи у судовому засіданні, зважаючи на обставини, визначені в позовній заяві, відзиві, а також у вказаному клопотанні, суд дійшов висновку про необхідність розгляду даної адміністративної справи за правилами спрощеного позовного провадження із проведенням судового засідання.
Також суд відмічає, що згідно частини 2 статті 49 Кодексу адміністративного судочинства України, треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого засідання або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права, свободи, інтереси або обов`язки. Вони можуть бути залучені до участі у справі також за клопотанням учасників справи. Якщо адміністративний суд при вирішенні питання про відкриття провадження у справі або при підготовці справи до судового розгляду встановить, що судове рішення може вплинути на права та обов`язки осіб, які не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі в справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору. Вступ третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, не має наслідком розгляд адміністративної справи спочатку.
Частиною 5 статті 49 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що про залучення третіх осіб до участі у справі суд постановляє ухвалу, в якій зазначає, на які права чи обов'язки такої особи та яким чином може вплинути рішення суду у справі.
Таким чином, необхідною умовою залучення третіх осіб є той факт, що судове рішення у справі може вплинути на права, свободи, інтереси або обов`язки осіб, які не є стороною у справі.
Судом встановлено, що предметом розгляду справи є визнання протиправною бездіяльності відповідача щодо невиконання пункту 4.5 Програми охорони культурної спадщини міста Івано-Франківська на 2016-2018 роки, затвердженої рішенням Івано-Франківської міської ради №12-3 від 28.01.2016 (далі - Програма).
Як слідує із змісту Програми, її розробником та відповідальним за виконанням програмних заходів (головний виконавець) є відділ з питань охорони культурної спадщини виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради (а.с. 13), що є що є структурним підрозділом Департаменту містобудування, архітектури та культурної спадщини.
Згідно Положення про Департамент містобудування, архітектури та культурної спадщини Івано-Франківської міської ради від 16.05.2017 за №124-12, Департамент містобудування, архітектури та культурної спадщини є самостійною юридичною особою та спеціально уповноваженим органом з питань містобудування, архітектури Івано-Франківської міської ради.
Згідно листа Департаменту містобудування, архітектури та культурної спадщини Івано-Франківської міської ради від 02.01.2019 за №11.1-07/1356, фінансування заходів Програми здійснюється Департаментом, який є розпорядником коштів та стороною договорів щодо реставрації будинків.
Таким чином, враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку, що рішення у даній справі може вплинути на права та обов'язки Департаменту містобудування, архітектури та культурної спадщини Івано-Франківської міської ради.
За таких обставин, слід залучити
до участі в справі Департамент містобудування, архітектури та культурної спадщини Івано-Франківської міської ради в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору на стороні відповідача.
Враховуючи наведене, керуючись статтями 49, 241-245, 248, 256, 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя ,-
У Х В А Л И В:
1. Призначити судовий розгляд справи №0940/2305/18 на « 22» січня 2018 р. о 10:30 год., який буде проводитися одноособово суддею Кафарським В.В., в приміщенні Івано-Франківського окружного адміністративного суду за адресою: м. Івано-Франківськ, вул. Незалежності, 46, поверх 2, зал судових засідань №217.
2. Залучити Департамент містобудування, архітектури та культурної спадщини Івано-Франківської міської ради (вул. Незалежності, 9, м. Івано-Франківськ, 76018) до участі в справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору на стороні відповідача.
3. Копію цієї ухвали надіслати всім учасникам справи.
4. Зобов'язати позивача у двохденний строк з дня вручення копії даної ухвали направити Департаменту містобудування, архітектури та культурної спадщини Івано-Франківської міської ради копію позовної заяви з додатками, а докази такого направлення надати суду до початку розгляду справи по суті.
5. Встановити Департаменту містобудування, архітектури та культурної спадщини Івано-Франківської міської ради п'ятиденний строк з дня отримання копії позовної заяви з додатками для подання пояснень щодо позову.
6. Інформацію по даній справі учасники справи можуть отримати за веб-адресою: http://adm.if.court.gov.ua/sud0970/.
Ухвала окремо не оскаржується. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею у порядку ст. 256 КАС України.
Суддя Кафарський В.В.