УХВАЛА
03 квітня 2019 року
Київ
справа №806/77/18
провадження №К/9901/55410/18
Верховний Суд у складі судді-доповідача Касаційного адміністративного суду Стрелець Т.Г., розглянувши заяву Територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Чуднівської районної державної адміністрації про зупинення виконання постанови Житомирського апеляційного адміністративного суду від 29.05.2018 у справі за позовом Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Житомирській області до Територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Чуднівської районної державної адміністрації про застосування заходів реагування, -
у с т а н о в и в :
Верховний Суд ухвалою від 10.09.2018 відкрив касаційне провадження за скаргою Територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Чуднівської районної державної адміністрації на постанову Житомирського апеляційного адміністративного суду від 29.05.2018 у справі №806/77/18.
29.03.2019 на адресу суду касаційної інстанції надійшла заява Територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Чуднівської районної державної адміністрації про зупинення виконання постанови Житомирського апеляційного адміністративного суду від 29.05.2018.
Відповідно до пункту 4 частини 1 статті 340 КАС України суддя-доповідач в порядку підготовки справи до касаційного розгляду вирішує питання про зупинення виконання судових рішень, які оскаржуються.
Згідно зі статтею 375 КАС України суд касаційної інстанції за заявою учасника справи або за своєю ініціативою може зупинити виконання оскаржуваного судового рішення або зупинити його дію (якщо рішення не передбачає примусового виконання) до закінчення його перегляду в касаційному порядку.
Відповідно до статті 129-1 Конституції України судове рішення є обов'язковим до виконання.
Розгляд питання про зупинення виконання оскаржуваних судових рішень має на меті не допустити порушення прав, свобод та охоронюваних законом інтересів, як особи, що подала касаційну скаргу, так і інших осіб, які беруть участь у справі, якщо такі наслідки можуть настати у зв'язку з виконанням оскаржуваних судових рішень.
В обґрунтування вказаної заяви Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Чуднівської районної державної адміністрації зазначає, що державним виконавцем Чуднівського районного відділу Державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Житомирській області відкрито виконавче провадження з виконання виконавчого листа виданого на підставі оскаржуваної постанови суду апеляційної інстанції, а тому вважає за необхідне зупинити її виконання.
Суд вважає, що даний аргумент не може бути підставою для зупинення виконання оскаржуваного судового рішення.
Для зупинення виконання оскаржуваних судових рішень необхідна наявність поважних причин, які б давали підстави для зупинення виконання судового рішення. Сподівання і припущення скаржника на певні результати касаційного розгляду справи не можуть бути підставою для зупинення виконання судового рішення, яке набрало законної сили.
Отже, у задоволенні заяви про зупинення виконання оскаржуваного судового рішення слід відмовити.
Керуючись статтями 340, 375 Кодексу адміністративного судочинства України,-
у х в а л и в :
Відмовити в задоволенні заяви Територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Чуднівської районної державної адміністрації про зупинення виконання постанови Житомирського апеляційного адміністративного суду від 29.05.2018 у справі за позовом Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Житомирській області до Територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Чуднівської районної державної адміністрації про застосування заходів реагування.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.
Суддя Т. Г. Стрелець