ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1 У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
15 квітня 2020 року м. Київ № 640/8468/20
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Патратій О.В., ознайомившись з матеріалами позовної заяви
ОСОБА_1 до Офісу Генерального прокурора про стягнення коштів за час вимушеного прогулу, В С Т А Н О В И В:
Позивач звернувся з позовом в якому просить:
1) визнати протиправною бездіяльність Офісу Генерального прокурора щодо невиплати при звільненні усіх належних йому сум;
2) стягнути з Офісу Генерального прокурора кошти за оплату вихідної допомоги у розмірі 32920,37 грн.;
3) стягнути з Офісу Генерального прокурора кошти за оплату класного чину у сумі 5390 грн.;
4) стягнути з Офісу Генерального прокурора кошти в сумі 111776,14 грн. за час затримки розрахунку при звільненні з роботи з 25.12.2019 по 10.04.2020;
5) стягнути з Офісу Генерального прокурора середній заробіток (з розрахунку 1531,18 грн./день) з 11.04.2020 по день постановления рішення у справі.
Пунктом 3 частини першої статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу.
Частиною третьою статті 161 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Позивачем до позовної заяви документ про сплату судового не додано, заявлено клопотання про звільнення від сплати судового збору на підставі п.1 ч.1 ст. 5 Закону України "Про судовий збір".
Відповідно до п.1 ч.1 ст. 5 Закону України "Про судовий збір" від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються позивачі - у справах про стягнення заробітної плати та поновлення на роботі.
Як зазначає позивач в позовній заяві він був звільнений з військової служби 21.12.2019р. згідно наказу № 2123ц.
Вимоги про скасування наказу про звільнення та поновлення на роботі позивачем не заявляються.
Згідно висновку, зазначеному в Постанові Великої Палати Верховного Суду від 30.01.2019 р. № 910/4518/16, - за змістом приписів статей 94, 116, 117 Кодексу законів про працю України та статей 1, 2 Закону України від 24 березня 1995 року N 108/95-ВР "Про оплату праці" середній заробіток за час затримки розрахунку при звільненні за своєю правовою природою є спеціальним видом відповідальності роботодавця, спрямованим на захист прав звільнених працівників щодо отримання ними в передбачений законом строк винагороди за виконану роботу (усіх виплат, на отримання яких працівники мають право згідно з умовами трудового договору і відповідно до державних гарантій), який нараховується у розмірі середнього заробітку та не входить до структури заробітної плати. Пільга щодо сплати судового збору, передбачена пунктом 1 частини першої статті 5 Закону України "Про судовий збір", згідно з якою від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються позивачі - у справах про стягнення заробітної плати та поновлення на роботі, не поширюється на вимоги позивачів про стягнення середнього заробітку за час затримки розрахунку при звільненні під час розгляду таких справ в усіх судових інстанціях.
Таким чином, клопотання про звільнення від сплати судового збору є обгрунтованим лише в частині позовних вимог по вимогам № 1, 2, 3.
Щодо позовної вимоги № 4 то підстави звільнення від сплати судового збору, визначені п.1 ч.1 ст. 5 Закону України "Про судовий збір" на вказану вимоги не поширюється. Отже клопотання позивача в цій частині є необгрунтованим та задоволеню не підлягає.
Частиною першою статті 4 Закону України "Про судовий збір" у редакції, що діє з 15 грудня 2017 року встановлено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Згідно з пункту 3 частини другої статті 4 Закону України "Про судовий збір" за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру, який подано фізичною особою або фізичною особою - підприємцем ставка судового збору становить 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Таким чином, розмір судового збору за подання до суду даного позову за майновою вимогою № 4 становить 1 117,76 грн.
Що стосується майнової вимоги № 5, то вона сформульована незрозуміло без визначення конкретної суми та за відсутності відповідного розрахунку.
Таким чином, позивачу необхідно подати до позовної заяви розрахунок вказаної майнової вимоги № 5 та сплатити судовий збір у відповідності до вимог Закону України "Про судовий збір".
Крім того, відповідно до п.3 ч. 5 ст. 160 КАС України в позовній заяві зазначаються, зокрема, ціна позову, обґрунтований розрахунок суми, що стягується, - якщо у позовній заяві містяться вимоги про відшкодування шкоди, заподіяної оскаржуваним рішенням, діями, бездіяльністю суб`єкта владних повноважень.
На порушення вказаної вимоги позивачем в позовній заяві не зазначено загальну ціну позову та не наведено розрахунок по кожній вимозі окремо.
Згідно з частиною першою статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Частиною другою статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).
Враховуючи наведене, позивачу необхідно усунути недоліки позовної заяви протягом десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху шляхом:
- подання документу про сплату судового збору у розмірі 1 117,76 грн. за майновою вимогою № 4;
- подання обгрунтованого розрахунку ціни позову за майновими вимогами № 4 та № 5, вказавши суму, яку позивач просить стягнути;
- викладення в позовній заяві обставини, якими позивач обґрунтовує свої вимоги по вимозі № 5;
- зазначення загальної ціни позову та наведення детального розрахунку по кожній вимозі окремо.
Керуючись ст. 169 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя -
У Х В А Л И В:
1.У задоволенні клопотання позивача про звільнення від сплати судового збору відмовити.
2. Залишити позовну заяву ОСОБА_1 без руху.
3. Встановити позивачу десятиденний строк з дня вручення копії цієї ухвали для усунення недоліків позовної заяви.
4. Попередити позивача про наслідки недотримання вимог ухвали про залишення позовної заяви без руху, передбачені ч.4 ст. 169 Кодексу адміністративного судочинства України.
5. Копію ухвали невідкладно надіслати особі, що звернулась із позовною заявою.
Відповідно до положень ст. 169 та ч. 1 ст. 294 КАС України ухвала про залишення позову без руху не оскаржується.
Відповідно до ч. 2 ст. 256 КАС України ухвала, постановлена судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, під час розгляду справи в письмовому провадженні, набирає законної сили з моменту її підписання суддею (суддями).
Суддя О.В. Патратій