На головну Тест 1 день

Моніторинг

Оновлення в Господарських договорах
Судові рішення
1
Дублювати
Редагувати
Видалити
Оновлення в Господарських договорах
Судові рішення
1
Дублювати
Редагувати
Видалити
Додати справу Перейти в розділ
Оновлення в Господарських договорах
Судові рішення
1
Дублювати
Редагувати
Видалити
Оновлення в Господарських договорах
Судові рішення
1
Дублювати
Редагувати
Видалити
Оновлення в Господарських договорах
Судові рішення
1
Дублювати
Редагувати
Видалити
Оновлення в Господарських договорах
Судові рішення
1
Дублювати
Редагувати
Видалити
Оновлення в Господарських договорах
Судові рішення
1
Дублювати
Редагувати
Видалити
Перейти в розділ

Ви не авторизовані

Увійдіть в систему, або зареєструйтеся для отримання тестового доступу, щоб скористуватися усіма можливостями системи

Тест 1 день
Розділи системи

133 352 013

Судові рішення

28 903

Прецеденти ВС

4 849

Прецеденти ЄСПЛ

544 670

Нормативні акти

31 486 403

Судові засідання

54 325 838

Стан справ

beta
Тарифи системи
Унікальні можливості

Моніторинг

Відслідковуйте нові рішення та засідання по справі

Календар засідань

Слідкуйте за перебігом подій та синхронізуйте зі своїм календарем

Обране

Створюйте папки, зберігайте документи чи окремі цитати

Добірки прецедентів

Правові позиції, на які варто звернути увагу

Зв'яжіться з нами
Про нас
Комерційний відділ
067-739-51-14 [email protected]
Підтримка користувачів
067-545-26-26 [email protected]
Загальні контакти
044-300-20-36 [email protected]
Соціальні мережі
Facebook Telegram Instagram
Постанова № 61 від 30.01.2013 Питання проведення антидискримінаційної експертизи та громадської антидискримінаційної експертизи проектів нормативно-правових актів
  • ??/??/????
    Майбутня
  • 25/03/2025
    Чинна
  • 21/12/2019
    Попередня
  • 30/01/2013
    Попередня
Нормативні акти Постанова Постанова № 61 від 30.01.2013 Питання проведення антидискримінаційної експертизи та громадської антидискримінаційної експертизи проектів нормативно-правових актів

Постанова № 61 від 30.01.2013 Питання проведення антидискримінаційної експертизи та громадської антидискримінаційної експертизи проектів нормативно-правових актів

Джерело: Офіційний портал ВРУ
Тип: Постанова
Номер: 61
Дата: 30.01.2013
Видавник: Кабінет Міністрів України
Редакція: 25.03.2025
Чинна
Пов'язані рішення
logo

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА

від 30 січня 2013 р. № 61
Київ

Питання проведення антидискримінаційної експертизи та громадської антидискримінаційної експертизи проектів нормативно-правових актів

{Із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ
№ 1066 від 04.12.2019
№ 322 від 21.03.2025}

Відповідно до частини третьої статті 8 та частини другої статті 13 Закону України “Про засади запобігання та протидії дискримінації в Україні” Кабінет Міністрів України постановляє:

1. Затвердити Порядок проведення антидискримінаційної експертизи та громадської антидискримінаційної експертизи проектів нормативно-правових актів, що додається.

{Пункт 1 в редакції Постанови КМ № 322 від 21.03.2025}

{Пункт 2 виключено на підставі Постанови КМ № 322 від 21.03.2025}

3. Внести до постанов Кабінету Міністрів України зміни, що додаються.

Прем'єр-міністр України

М.АЗАРОВ

Інд. 70





ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 30 січня 2013 р. № 61

ПОРЯДОК
проведення антидискримінаційної експертизи та громадської антидискримінаційної експертизи проектів нормативно-правових актів

{Назва Порядку в редакції Постанови КМ № 322 від 21.03.2025}

1. Цей Порядок визначає процедуру проведення антидискримінаційної експертизи та громадської антидискримінаційної експертизи проектів законів України, актів Президента України та Кабінету Міністрів України, інших проектів нормативно-правових актів (далі - проекти актів), що розробляються органами виконавчої влади.

{Пункт 1 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 322 від 21.03.2025}

2. У цьому Порядку терміни вживаються у значенні, наведеному в Законі України “Про засади запобігання та протидії дискримінації в Україні”.

3. Антидискримінаційна експертиза проводиться:

органом виконавчої влади під час підготовки проектів актів;

Мін’юстом під час проведення правової експертизи проектів актів, які вносяться на розгляд Кабінету Міністрів України органами виконавчої влади.

Результати проведення антидискримінаційної експертизи проектів актів, головним розробником яких є Мін’юст, відображаються у пояснювальній записці.

{Пункт 3 в редакції Постанов КМ № 1066 від 04.12.2019, № 322 від 21.03.2025}

31. Громадська антидискримінаційна експертиза проектів актів проводиться громадськими об’єднаннями, фізичними та юридичними особами, громадськими радами, утвореними відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 3 листопада 2010 р. № 996 “Про забезпечення участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики” (Офіційний вісник України, 2010 р., № 84, ст. 2945) (далі - ініціатор проведення громадської антидискримінаційної експертизи), у період проведення органами виконавчої влади консультацій з громадськістю щодо проектів актів згідно з Порядком проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 3 листопада 2010 р. № 996.

{Порядок доповнено пунктом 31 згідно з Постановою КМ № 322 від 21.03.2025}

4. Антидискримінаційна експертиза та громадська антидискримінаційна експертиза проектів актів проводиться з метою виявлення у них положень, які містять ознаки дискримінації та/або можуть призвести до дискримінації в разі їх прийняття, та подання пропозицій щодо їх усунення.

{Пункт 4 в редакції Постанови КМ № 322 від 21.03.2025}

41. За результатами проведення антидискримінаційної експертизи та громадської антидискримінаційної експертизи проекту акта передбачається встановити, чи забезпечено під час його підготовки:

відсутність положень, які створюють ситуацію, за якої особа та/або група осіб за ознаками раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, віку, інвалідності, етнічного та соціального походження, громадянства, сімейного та майнового стану, місця проживання, мовними та іншими ознаками, які були, є та можуть бути дійсними або припущеними, зазнає обмеження у визнанні, реалізації або користуванні правами і свободами в будь-якій формі, встановленій Законом України “Про засади запобігання та протидії дискримінації в Україні”, крім випадків, коли таке обмеження має правомірну, об’єктивно обґрунтовану мету, способи досягнення якої є належними та необхідними;

відсутність положень щодо дискримінації з боку державних органів, органів влади Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування, їх посадових осіб, юридичних осіб публічного та приватного права, а також фізичних осіб;

дотримання принципу недискримінації у сфері громадсько-політичної діяльності, державної служби та служби в органах місцевого самоврядування, правосуддя, трудових відносин, у тому числі шляхом застосування роботодавцем принципу розумного пристосування, охорони здоров’я, освіти, соціального захисту, житлових відносин, доступу до товарів і послуг, та в інших сферах суспільних відносин, а саме забезпечено: рівність прав і свобод осіб та/або груп осіб; рівність перед законом осіб та/або груп осіб; повагу до гідності кожної людини; рівні можливості осіб та/або груп осіб.

{Порядок доповнено пунктом 41 згідно з Постановою КМ № 322 від 21.03.2025}

42. Антидискримінаційна експертиза та громадська антидискримінаційна експертиза проектів актів проводиться шляхом експертного дослідження положень проекту акта щодо відповідності вимогам Законів України “Про засади запобігання та протидії дискримінації в Україні”, “Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків” та наслідків, до яких може призвести його прийняття.

Під час експертизи проекту акта повинні бути враховані положення національного законодавства, зокрема Конституції України, норми міжнародного права, правові акти Європейського Союзу, практика Європейського суду з прав людини.

{Порядок доповнено пунктом 42 згідно з Постановою КМ № 322 від 21.03.2025}

5. Для проведення антидискримінаційної експертизи структурний підрозділ органу виконавчої влади подає юридичній службі:

проект акта, зазначений в абзаці третьому пункту 3 цього Порядку;

{Абзац другий пункту 5 в редакції Постанови КМ № 1066 від 04.12.2019}

пояснювальну записку;

порівняльну таблицю (якщо проектом акта передбачено внесення змін до інших нормативно-правових актів).

6. Проект акта, який подається для проведення антидискримінаційної експертизи, візується керівником структурного підрозділу органу виконавчої влади, що є його розробником.

У разі коли питання, що передбачено врегулювати проектом акта, належать до компетенції кількох структурних підрозділів органу виконавчої влади, такий проект візується керівниками зазначених структурних підрозділів.

7. За результатами антидискримінаційної експертизи юридичною службою готується висновок про проведення антидискримінаційної експертизи (далі — висновок) за формою згідно з додатком.

8. У разі відсутності у проекті акта положень, які містять ознаки дискримінації (крім позитивних дій), проект акта та висновок візуються керівником юридичної служби та повертаються структурному підрозділу органу виконавчої влади.

9. У разі наявності у проекті акта положень, які містять ознаки дискримінації (крім позитивних дій), проект акта разом з висновком повертається структурному підрозділу органу виконавчої влади для доопрацювання.

10. Виявлені у проекті акта положення, які містять ознаки дискримінації (крім позитивних дій), усуваються шляхом:

виключення відповідних положень з проекту акта;

уточнення редакції положень проекту акта;

підготовки нової редакції положень проекту акта.

11. Після доопрацювання проект акта з дотриманням вимог пунктів 5 і 6 цього Порядку разом з висновком подається до юридичної служби для проведення повторної антидискримінаційної експертизи.

12. У разі надходження від ініціатора проведення громадської антидискримінаційної експертизи запиту щодо проведення такої експертизи орган виконавчої влади сприяє її проведенню шляхом подання протягом трьох робочих днів запитуваного проекту акта та матеріалів до нього, інформування про запланований строк подання проекту акта на розгляд з метою прийняття та не втручається у діяльність, пов’язану з проведенням громадської антидискримінаційної експертизи проекту акта.

{Порядок доповнено пунктом 12 згідно з Постановою КМ № 322 від 21.03.2025}

13. Результати громадської антидискримінаційної експертизи проекту акта оформлюються у вигляді висновку за формою згідно з додатком.

{Порядок доповнено пунктом 13 згідно з Постановою КМ № 322 від 21.03.2025}

14. Результати громадської антидискримінаційної експертизи проекту акта підлягають обов’язковому розгляду органом виконавчої влади - розробником проекту акта та оприлюдненню на його офіційному веб-сайті.

{Порядок доповнено пунктом 14 згідно з Постановою КМ № 322 від 21.03.2025}

15. Орган виконавчої влади інформує ініціатора проведення громадської антидискримінаційної експертизи про розгляд результатів такої експертизи не пізніше ніж протягом десяти робочих днів після їх отримання. Інформація про прийняте рішення повинна містити відомості про врахування результатів громадської антидискримінаційної експертизи проекту акта або причини їх відхилення.

{Порядок доповнено пунктом 15 згідно з Постановою КМ № 322 від 21.03.2025}

16. Інформація про результати громадської антидискримінаційної експертизи проекту акта та про їх розгляд відображається у пояснювальній записці до проекту акта.

{Порядок доповнено пунктом 16 згідно з Постановою КМ № 322 від 21.03.2025}



Додаток
до Порядку
(в редакції постанови Кабінету Міністрів України
від 21 березня 2025 р. № 322)

ВИСНОВОК
щодо проведення антидискримінаційної/ громадської антидискримінаційної експертизи

{Додаток в редакції Постанови КМ № 322 від 21.03.2025}



ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 30 січня 2013 р. № 61

ЗМІНИ,
що вносяться до постанов Кабінету Міністрів України

1. Пункт 9 Положення про державну реєстрацію нормативно-правових актів міністерств та інших органів виконавчої влади, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28 грудня 1992 р. № 731 (ЗП України, 1993 р., № 1-2, ст. 28; 1994 р., № 10, ст. 250; Офіційний вісник України, 1998 р., № 42, ст. 1551; 2002 р., № 20, ст. 986; 2004 р., № 15, ст. 1047, № 27, ст. 1774, № 43, ст. 2840; 2005 р., № 42, ст. 2657; 2006 р, № 22, ст. 1655, № 50, ст. 3313; 2007 р., № 28, ст. 1107; 2008 р., № 25, ст. 770, № 28, ст. 896, № 95, ст. 3136; 2009 р., № 40, ст. 1355; 2011 р., № 84, ст. 3078; 2012 р., № 37, ст. 1381, № 92, ст. 3730), доповнити пунктом “е” такого змісту:

“е) висновок про проведення антидискримінаційної експертизи.”.

2. Внести до Регламенту Кабінету Міністрів України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 18 липня 2007 р. № 950 (Офіційний вісник України, 2007 р., № 54, ст. 2180; 2011 р., № 88, ст. 3199), такі зміни:

1) абзац третій пункту 1 § 37 після слів “пояснювальною запискою” доповнити словами “, висновком про проведення антидискримінаційної експертизи”;

2) пункт 1 § 44 після слів “пояснювальною запискою” доповнити словами “, висновком про проведення антидискримінаційної експертизи”;

3) абзац перший підпункту 1 пункту 1 § 50 після слів “вчинення корупційних правопорушень” доповнити словами “, відсутність ознак дискримінації (крім позитивних дій)”;

4) додаток 4 доповнити пунктом 61 такого змісту:

“61. Запобігання дискримінації

Зазначається про наявність або відсутність у проекті акта положень, які містять ознаки дискримінації. Наводиться інформація про проведення громадської антидискримінаційної експертизи.”.

Джерело:Офіційний портал ВРУ
Комерційний відділ
067-739-51-14 [email protected]
Підтримка користувачів
067-545-26-26 [email protected]
Загальні контакти
044-300-20-36 [email protected]
Соціальні мережі
Facebook Telegram Instagram
Нормативні акти
Закони Кодекси Конституція Листи Накази Положення Порядки Постанови Рішення Розпорядження Роз’яснення Укази
Судова практика
Адміністративний процес Аліменти Архітектура Банкрутство Будівництво Визнання батьківства Визнання правочину недійсним Визначення місця проживання дитини Витрати Відчуження земельної ділянки Власність Головна сторінка Господарський процес Довіреність Договір Дозволи на будівництво Докази-доказування Забезпечення Законодавство Запобіжні заходи Заробітна плата Затримання особи Захист ЗЕД Землекористування Злочини Зобов'язання Інтелектуальна власність Кримінальна відповідальність Кримінальний процес Ліцензування Майно Матеріальна відповідальність Моніторинг Набуття та визнання Обвинувачення Опіка та піклування Оренда землі Оскарження Пенсія. Соціальні виплати Повідомлення про підозру Позов Покарання Поновлення на роботі Права Правочин Представництво Презумпція невинуватості Прецеденти ВС Провадження Продаж земель Процесуальні строки Рішення Самочинне будівництво Санкції Сервітут Склад суду Слідчі розшукові дії Соціальні права. Пільги Спадкування Спеціальна конфіскація Спори Стандартизація Суд Судова практика Судові засідання Судочинство Угода Усиновлення Усунення перешкод Ухвала Цивільна дієздатність Цивільний процес Цінні папери Шкода та збитки
MasterCard Visa
Публічна оферта ФОП Мирида В. А. Публічна оферта ФОП Берназюк О.О. Публічна оферта ТОВ ІПС Конфіденційність Статті
Ⓒ ZAKONONLINE, 2026
Ця функція стане доступною в повній версії продукту

Безкоштовний доступ на 1 день

Тестувати

Повний доступ до системи

Придбати

В мене вже є акаунт

Контакти технічної підтримки: 067-545-26-26

[email protected]

Ця функція стане доступною в повній версії продукту

Безкоштовний доступ на 1 день

Тестувати

Повний доступ до системи

Придбати

В мене вже є акаунт

Контакти технічної підтримки: 067-545-26-26

[email protected]

{CONTENT}

Спробуйте перезавантажити сторінку або перейдіть на головну.


Перезавантажити Перейти на головну