Україна
Донецький окружний адміністративний суд
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
12 грудня 2022 року Справа№200/4732/22
Донецький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Чучка В.М., розглянувши у спрощеному позовному провадженні без повідомлення учасників справи адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області, Головного управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області, про визнання дій протиправними, скасування рішення та зобов`язання вчинити певні дії, -
В С Т А Н О В И В:
У жовтні 2022 року ОСОБА_1 (далі за текстом позивач) звернувся до Донецького окружного адміністративного суду з позовною заявою до Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області (надалі відповідач-1), Головного управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області (надалі відповідач-2), про:
- визнання протиправними дій Головного управління Пeнсійнoгo фoнду Укрaїни в Донецькій області щодо припинення виплати пенсії;
- зобов`язання Головне упрaвління Пeнсійнoгo фoнду Укрaїни в Донецькій області відновити нарахування та виплату пенсії та сплатити заборгованість з пенсії, починаючи з 01.06.2022 року;
- визнання протиправним та скасування рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області про відмову в переведенні з одного виду пенсії на інший (перерахунок пенсії по інвалідності з Закону № 1788 на пенсію по інвалідності за Законом № 1058) від 09.08.2022 року № 914430172075;
- зобов`язання Головне управління Пенсійного фонду України в Донецькій області повторно розглянути заяву від 03.08.2022 року про переведення з одного виду пенсії на інший (перерахунок пенсії по інвалідності з Закону № 1788 на пенсію по інвалідності за Законом № 1058) з урахуванням положень Постанови Кабінету Міністрів України від 30.03.2022 року № 390 «Про внесення до деяких постанов Кабінету Міністрів України змін щодо строку повторного огляду осіб з інвалідністю та продовження строку дії деяких медичних документів в умовах воєнного стану».
Позовні вимоги мотивовані тим, що позивач є інвалідом ІІІ групи (інвалід з дитинства) та отримує пенсію по інвалідності за Законом №1788. Однак, з 01.06.2022 року виплату пенсії припинено у зв`язку з закінченням строку, на який було встановлено інвалідність. Разом з цим, 03.08.2022 року позивач звернувся до Пенсійного фонду України з заявою про переведення з одного виду пенсії на інший (перерахунок пенсії по інвалідності з Закону №1788 на пенсію по інвалідності за Законом № 1058) у зв`язку з набуттям необхідного страхового стажу та досягненням 29 років. Рішенням Головного управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області від 09.08.2022 року № 914430172075 позивачу відмовлено в перерахунку пенсії у зв`язку з закінченням терміну групи інвалідності. Проте, при прийнятті спірного рішення відповідачем не враховано норми Постанови Кабінету Міністрів України від 30.03.2022 року № 390 «Про внесення до деяких постанов Кабінету Міністрів України змін щодо строку повторного огляду осіб з інвалідністю та продовження строку дії деяких медичних документів в умовах воєнного стану», за якими строк дії встановленої інвалідності продовжується до останнього числа шостого місяця після припинення або скасування періоду дії воєнного стану. У зв`язку з чим, й дії Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області, які полягають у припиненні виплати призначеної пенсії з 01.06.2022 року, є неправомірними. Позивач вважає, що такими протиправними діями відповідачі порушили його право на пенсійне забезпечення, передбачене статтею 46 Конституції України.
Ухвалою Донецького окружного адміністративного суду від 02.11.2022 року відкрито спрощене позовне провадження у даній справі без проведення судового засідання та повідомлення сторін. В ухвалі було запропоновано відповідачам у п`ятнадцятиденний строк з моменту отримання ухвали про відкриття провадження у справі надати суду відзив на позовну заяву зі всіма доказами на його підтвердження, які наявні у відповідача.
16 листопада 2022 року на адресу суду від представника відповідача-1 надійшов відзив на позов, в якому зазначено, що з 27.10.1994 позивач отримує соціальну пенсію по 3 групі інвалідності з дитинства відповідно до Закону України від 05.11.1991 №1788-XII «Про пенсійне забезпечення». За даними пенсійної справи, позивачу згідно виписки з акту огляду медико-соціальною експертною комісією серії 12 ААБ № 418279 (дата огляду 15.05.2019) на період по 31.05.2022 встановлена ІІІ група інвалідності. З 01.06.2022 виплату соціальної пенсії припинено у зв`язку з закінченням терміну групи інвалідності. Для забезпечення подальшої виплати пенсії позивачу рекомендовано пройти повторний огляд медико-соціальної експертизи та отримати довідку МСЕК, якою буде визнано особою з інвалідністю. У зв`язку з чим, представник відповідача просив відмовити у задоволенні позову у повному обсязі.
21 листопада 2022 року на адресу суду від представника відповідача-2 надійшов відзив на позов, в якому зазначено, що 03 серпня 2022 року позивач звернувся до Пенсійного фонду із заявою про переведення з пенсії по інвалідності відповідно до Закону №1788 на пенсію по інвалідності відповідно до Закону №1058. За результатами розгляду заяви відповідачем-2 прийнято рішення від 09.08.2022 року №914430172075 про відмову в проведенні перерахунку пенсії, оскільки на момент звернення позивач не отримував пенсію по інвалідності відповідно до Закону №1788. Так, відповідно до Довідки до акта огляду медико-соціальної експертної комісії №418279 позивачу встановлена інвалідність строком до 01.06.2022 року. З 01.06.2022 року виплату соціальної пенсії припинено у зв`язку з закінченням терміну групи інвалідності. Довідка медико-соціальної експертної комісії про продовження строку інвалідності не надавалася. Отже, у ГУ ПФУ в Тернопільській області відсутні підстави для переведення позивача з пенсії по інвалідності відповідно до Закону №1788 на пенсію по інвалідності відповідно до Закону №1058. У зв`язку з чим, представник відповідача-2 просив відмовити у задоволенні позову у повному обсязі.
За приписами частини 5 статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.
Враховуючи відсутність клопотань сторін щодо розгляду справи у судовому засіданні, справа розглядається за правилами спрощеного позовного провадження без проведення судового засідання та повідомлення сторін.
Дослідивши докази і письмові пояснення, викладені у заявах по суті справи, суд встановив наступне.
Позивач, ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Донецькій області, з 27.10.1994 отримує соціальну пенсію по 3 групі інвалідності з дитинства відповідно до Закону України від 05.11.1991 №1788-XII «Про пенсійне забезпечення».
Згідно виписки з акту огляду медико-соціальною експертною комісією серії 12 ААБ № 418279 (дата огляду 15.05.2019) на період по 31.05.2022 встановлена ІІІ група інвалідності.
З 01.06.2022 виплату соціальної пенсії позивачу припинено у зв`язку з закінченням терміну групи інвалідності.
03.08.2022 ОСОБА_1 звернувся із заявою №12321 про переведення з пенсії по інвалідності відповідно до Закону України №1788 на пенсію по інвалідності відповідно до Закону №1058.
За принципом екстериторіальності заяву позивача було розглянуто Головним управлінням Пенсійного фонду України у Тернопільській області.
Рішенням Головного управлінням Пенсійного фонду України у Тернопільській області від 09.08.2022 № 914430172075 позивачу відмовлено в перерахунку пенсії відмовлено, оскільки заявник отримував соціальну пенсію по інвалідності згідно Закону України «Про пенсійне забезпечення» по 31.05.2022 року, станом на час звернення з заявою позивач не є особою з інвалідністю, право на даний перерахунок відсутнє.
17.08.2022 року через вебпортал ПФУ позивач звернувся до Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області зі скаргою на дії посадових осіб органів Фонду та вимогою про продовження виплати пенсії по інвалідності, строк дії якої продовжений автоматично. У скарзі наявне посилання на нормативно-правові акти, якими регулюється продовження строку дії довідки МСЕК на період дії воєнного стану.
Згідно відповіді Головного управління від 12.09.2022 року, 03.10.2022 року, позивача повідомлено, що з 27.10.1994 року він отримує соціальну пенсію по 3 групі інвалідності з дитинства відповідно до Закону № 1788. З 01.06.2022 року виплату соціальної пенсії припинено у зв`язку з закінченням терміну групи інвалідності. Виплату пенсії буде продовжено після надходження довідки медико-соціальної експертної комісії. Для забезпечення подальшої виплати пенсії позивачу рекомендовано пройти повторний огляд медико-соціальної експертизи та отримати довідку МСЕК, якою буде визнано особою з інвалідністю.
Разом з цим, як вбачається зі скріншоту з Вебпорталу Пенсійного фонду, страховий стаж позивача складає 7 років 3 місяці 3 дні.
Встановлені обставини підтверджені матеріалами справи і не є спірними.
Надаючи оцінку спірним правовідносинам, суд виходить з наступного.
Відповідно до статті 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом. Це право гарантується загальнообов`язковим державним соціальним страхуванням за рахунок страхових внесків громадян, підприємств, установ і організацій, а також бюджетних та інших джерел соціального забезпечення; створенням мережі державних, комунальних, приватних закладів для догляду за непрацездатними.
Положенням статті 1 Закону України «Про пенсійне забезпечення» від 05.11.1991 № 1788-XII (далі - Закон № 1788-XII) встановлено, що громадяни України мають право на державне пенсійне забезпечення за віком, по інвалідності, у зв`язку з втратою годувальника та в інших випадках, передбачених цим Законом.
Статтею 2 Закону № 1788-XII визначені види пенсій: а) трудові пенсії: за віком; по інвалідності; в разі втрати годувальника; за вислугу років.
За статтею 34 Закону 1788-ХІІ соціальні пенсії призначаються та виплачуються за весь час інвалідності, встановленої органами медико соціальної експертизи.
Принципи, засади і механізми функціонування системи загальнообов`язкового державного пенсійного страхування, призначення, перерахунку і виплати пенсій, надання соціальних послуг з коштів Пенсійного фонду, що формуються за рахунок страхових внесків роботодавців, бюджетних та інших джерел визначає Закон України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 № 1058-ІV (далі - Закон № 1058-ІV), який набрав законної сили з 01.01.2004.
Статтею 8 Закону № 1058-IV передбачено право громадян України на отримання пенсійних виплат та соціальних послуг.
Згідно із частиною першою статті 9 Закону № 1058-IV відповідно до цього Закону в солідарній системі призначаються такі пенсійні виплати: 1) пенсія за віком; 2) пенсія по інвалідності; 3) пенсія у зв`язку з втратою годувальника.
Відповідно до частини 1 статті 30 Закону № 1058-ІV, пенсія по інвалідності призначається в разі настання інвалідності, що спричинила повну або часткову втрату працездатності внаслідок загального захворювання (в тому числі каліцтва, не пов`язаного з роботою, інвалідності з дитинства) за наявності страхового стажу, передбаченого статтею 32 цього Закону.
Приписами частини 1 статті 32 Закону № 1058 визначено, що особи, яким установлено інвалідність, мають право на пенсію по інвалідності, залежно від групи інвалідності, за наявності такого страхового стажу на час настання інвалідності або на день звернення за пенсією:
для осіб з інвалідністю II та III груп:
від 29 років до досягнення особою 31 року включно - 4 роки.
Згідно статті 34 цього Закону, пенсія по інвалідності призначається на весь строк встановлення інвалідності. Інвалідам, які досягли пенсійного віку, встановленого статтею 26 цього Закону, пенсії по інвалідності призначаються довічно. Повторний огляд цих інвалідів провадиться тільки за їх заявою.
Відповідно до частини 2 статті 35 Закону № 1058-ІV, у разі якщо особа не з`явилася в органи медико-соціальної експертизи на повторний огляд у визначений для цього строк, виплата пенсії по інвалідності зупиняється з першого числа місяця, наступного за місяцем, у якому вона мала з`явитися на повторний огляд.
Судом встановлено та підтверджено матеріалами справи, що з 27.10.1994 позивач отримує соціальну пенсію по 3 групі інвалідності з дитинства відповідно до Закону України від 05.11.1991 №1788-XII «Про пенсійне забезпечення».
Згідно виписки з акту огляду медико-соціальною експертною комісією серії 12 ААБ № 418279 (дата огляду 15.05.2019) на період по 31.05.2022 встановлена ІІІ група інвалідності.
З 01.06.2022 виплату соціальної пенсії позивачу припинено у зв`язку з закінченням терміну групи інвалідності.
Разом з цим, Законом України «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні» від 21 березня 1991 року № 875-XII (далі Закон № 875-XII), визначаються основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні і гарантує їм рівні з усіма іншими громадянами можливості для участі в економічній, політичній і соціальній сферах життя суспільства, створення необхідних умов, які дають можливість особам з інвалідністю ефективно реалізувати права та свободи людини і громадянина та вести повноцінний спосіб життя згідно з індивідуальними можливостями, здібностями і інтересами.
Як слідує з приписів статті 3 Закону № 875-XII, інвалідність як міра втрати здоров`я визначається шляхом експертного обстеження в органах медико-соціальної експертизи центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров`я. Положення про медико-соціальну експертизу затверджується Кабінетом Міністрів України з урахуванням думок громадських об`єднань осіб з інвалідністю.
Частиною першою статті 4 Закону № 875-XII визначено, що діяльність держави щодо осіб з інвалідністю виявляється у створенні правових, економічних, політичних, соціальних, психологічних та інших умов для забезпечення їхніх прав і можливостей нарівні з іншими громадянами для участі в суспільному житті та полягає у: виявленні, усуненні перепон і бар`єрів, що перешкоджають забезпеченню прав і задоволенню потреб, у тому числі стосовно доступу до об`єктів громадського та цивільного призначення, благоустрою, транспортної інфраструктури, дорожнього сервісу (далі - об`єкти фізичного оточення), транспорту, інформації та зв`язку, а також з урахуванням індивідуальних можливостей, здібностей та інтересів - до освіти, праці, культури, фізичної культури і спорту; охороні здоров`я; соціальному захисті; забезпеченні виконання індивідуальної програми реабілітації осіб з інвалідністю; наданні пристосованого житла; сприянні громадській діяльності.
Так, згідно частини другої та третьої 4 Закону № 875-XII, соціальний захист осіб з інвалідністю є складовою діяльності держави щодо забезпечення прав і можливостей осіб з інвалідністю нарівні з іншими громадянами та полягає у наданні пенсії, державної допомоги, компенсаційних та інших виплат, пільг, соціальних послуг, здійсненні реабілітаційних заходів, встановленні опіки (піклування) або забезпеченні стороннього догляду. Пільги особам з інвалідністю надаються на підставі посвідчення, яке підтверджує відповідний статус, пенсійного посвідчення чи посвідчення, що підтверджує призначення соціальної допомоги відповідно до законів України "Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю", "Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю", в яких зазначено групу та причину інвалідності (для повнолітніх осіб), категорію "дитина з інвалідністю" (для дітей), а також у відповідних випадках вказано їх основні нозологічні форми захворювань (по зору, слуху та з ураженням опорно-рухового апарату). Порядок оформлення та видачі відповідних посвідчень іноземцям, які відповідно до закону мають право на пільги, встановлюється центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері соціального захисту населення.
Підсумовуючи вищезазначене, суд робить висновок, що діяльність держави щодо осіб з інвалідністю виявляється у створенні правових, економічних, політичних, соціальних, психологічних та інших умов для забезпечення їхніх прав і можливостей нарівні з іншими громадянами для участі в суспільному житті та полягає у: виявленні, усуненні перепон і бар`єрів, що перешкоджають забезпеченню прав і задоволенню потреб.
Указом Президента України від 24.02.2022 №64/2022 у зв`язку з військовою агресією Російської Федерації проти України, на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України, відповідно до пункту 20 частини першої статті 106 Конституції України, Закону України "Про правовий режим воєнного стану" введено в Україні воєнний стан із 05 години 30 хвилин 24 лютого 2022 року строком на 30 діб.
Указом Президента України Про продовження строку дії воєнного стану в Україні від 14.03.2022 № 133/2022 передбачено продовження строку дії воєнного стану з 05 години 30 хвилин 26 березня строком на 30 діб.
Указом Президента України від 18 квітня 2022 року № 259/2022 "Про продовження строку дії воєнного стану в Україні", який затверджено Верховною Радою України, передбачено продовжити строк дії воєнного стану в Україні з 05 години 30 хвилин 25 квітня 2022 року строком на 30 діб, тобто до 25 травня 2022 року.
Указом Президента України від 17 травня 2022 року №341/2022 "Про продовження строку дії воєнного стану в Україні", який затверджено Верховною Радою України, передбачено продовжити строк дії воєнного стану в Україні з 05 години 30 хвилин 25 травня 2022 року строком на 90 діб, тобто до 23 серпня 2022 року.
Указом Президента України від 12 серпня 2022 року № 573/2022 "Про продовження строку дії воєнного стану в Україні", який затверджено Верховною Радою України, передбачено продовжити строк дії воєнного стану в Україні з 05 години 30 хвилин 23 серпня 2022 року строком на 90 діб, який діє і по теперішній час.
Отже, у позивача термін закінчення довідки акту огляду медико-соціальної експертної комісії серії 12 ААБ № 418279 припав на 01.06.2022 року, коли в Україні діяв та діє воєнний стан.
Згідно Постанови Кабінету Міністрів України від 30.03.2022 року № 390 «Про внесення до деяких постанов Кабінету Міністрів України змін щодо строку повторного огляду осіб з інвалідністю та продовження строку дії деяких медичних документів в умовах воєнного стану» внесено зміни до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо строку повторного огляду осіб з інвалідністю та продовження строку дії деяких медичних документів в умовах воєнного стану.
Зокрема, пунктом 3 постанови Кабінету Міністрів України від 8 березня 2022 р. № 225 «Деякі питання порядку проведення медико-соціальної експертизи на період дії воєнного стану на території України» (далі Постанова № 225), визначено, що повторний огляд, строк якого припав на період дії воєнного стану на території України, переноситься на строк після припинення або скасування воєнного стану, але не пізніше шести місяців після його припинення або скасування за умови неможливості направлення:
осіб з інвалідністю та осіб, яким встановлено ступінь втрати професійної працездатності (у відсотках), лікарсько-консультативною комісією на медико-соціальну експертизу відповідно до Положення про медико-соціальну експертизу, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 3 грудня 2009 р. № 1317;
дітей з інвалідністю лікарем до лікарсько-консультативної комісії відповідно до Порядку встановлення лікарсько-консультативними комісіями інвалідності дітям, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 листопада 2013 р. № 917 (Офіційний вісник України, 2013 р., № 100, ст. 3666).
При цьому інвалідність та ступінь втрати професійної працездатності (у відсотках) продовжується до останнього числа шостого місяця після припинення або скасування періоду дії воєнного стану, якщо раніше не буде проведено повторний огляд.
Отже, державою створені правові засади щодо проведення медико-соціальної експертизи на період дії воєнного стану на території України, при цьому інвалідність та ступінь втрати професійної працездатності (у відсотках) продовжено до останнього числа шостого місяця після припинення або скасування періоду дії воєнного стану, якщо раніше не було проведено повторний огляд.
При цьому, відповідач-1, припиняючи позивачу виплату пенсії по інвалідності з 01.06.2022 року, вимоги Постанови № 225 залишив поза увагою, а отже позивач має підставу для продовження інвалідності до останнього числа шостого місяця після припинення або скасування періоду дії воєнного стану, якщо раніше не буде проведено повторний огляд, а відповідно має право на виплати гарантовані законодавством, які пов`язані з інвалідністю 3 групи.
Разом з цим, відповідачами не заперечується право позивача на перехід з пенсії по інвалідності відповідно до Закону України №1788 на пенсію по інвалідності відповідно до Закону №1058, оскільки на момент звернення позивача із заявою від 03.08.2022 року він досяг 29 річного віку та має необхідний страховий стаж навіть більше 4 років, відповідно до вимог частини 1 статті 32 Закону № 1058.
Однак, відповідач-2, приймаючи рішення про відмову позивачу в переведенні з пенсії по інвалідності відповідно до Закону України №1788 на пенсію по інвалідності відповідно до Закону №1058 за його заявою від 03.08.2022 року на підставі того, що на час звернення з заявою позивач не є особою з інвалідністю, також вимоги Постанови № 225 залишив поза увагою, та не врахував у прийнятому рішенні.
З урахуванням наведеного, на думку суду у спірних правовідносинах відповідачі діяли з порушенням меж повноважень, визначених Законами України, необґрунтовано та не пропорційно, чим порушили вимоги ст. 18 Конституції України та ч. 2 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України, за якими органи державної влади та органи місцевого самоврядування, в тому числі, зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України, а також обґрунтовано і пропорційно.
А отже, спірне рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області від 09.08.2022 року № 914430172075 не відповідає обставинам справи та нормам матеріального права, а тому є незаконним, необґрунтованим і підлягає скасуванню.
Відповідно до ст. 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Доказів, які б доводили необґрунтованість заявленого позову відповідачі суду не надали, а отже позовні вимоги підлягають задоволенню.
Зважаючи на те, що позивачем при поданні позову сплачено судовий збір у сумі 992,40 грн., наведена сума відповідно до положень ч. 1 ст. 139 Кодексу адміністративного судочинства України підлягає стягненню з відповідачів, за рахунок їх бюджетних асигнувань.
Щодо строків розгляду справи.
Враховуючи дистанційний режим роботи суддів та працівників апарату Донецького окружного адміністративного суду з часу введення на території України правового режиму воєнного стану, з метою збереження життя та здоров`я, а також забезпечення безпеки суддів та працівників апарату суду, дане рішення прийнято суддею за умови наявної можливості доступу судді до матеріалів адміністративної справи.
З огляду на викладене, рішення ухвалено 12 грудня 2022 року.
На підставі наведеного, керуючись ст. ст. 32, 139, 243 246 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
В И Р І Ш И В:
1. Позов ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області, Головного управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області, про визнання дій протиправними, скасування рішення та зобов`язання вчинити певні дії задовольнити повністю.
2. Визнати протиправними дії Головного управління Пeнсійнoгo фoнду Укрaїни в Донецькій області щодо припинення виплати пенсії ОСОБА_1 з 01.06.2022 року.
3. Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Донецькій області (місцезнаходження: 84122, Донецька область, м. Слов`янськ, пл. Соборна, 3, код ЄДРПОУ 13486010) поновити нарахування і виплату пенсії ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 ), та сплатити заборгованість з пенсії, починаючи з 01.06.2022 року.
4. Визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області від 09.08.2022 року № 914430172075 про відмову ОСОБА_1 в переведенні з пенсії по інвалідності за Законом № 1788 на пенсію по інвалідності за Законом № 1058.
5. Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Донецькій області (місцезнаходження: 84122, Донецька область, м. Слов`янськ, пл. Соборна, 3, код ЄДРПОУ 13486010) повторно розглянути заяву ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 ) від 03.08.2022 року про переведення з одного виду пенсії на інший (перерахунок пенсії по інвалідності з Закону № 1788 на пенсію по інвалідності за Законом № 1058), з урахуванням положень Постанови Кабінету Міністрів України від 30.03.2022 року № 390 «Про внесення до деяких постанов Кабінету Міністрів України змін щодо строку повторного огляду осіб з інвалідністю та продовження строку дії деяких медичних документів в умовах воєнного стану».
6. Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області (місцезнаходження: 84122, Донецька область, м. Слов`янськ, пл. Соборна, 3, код ЄДРПОУ 13486010) на користь ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 ) понесені судові витрати з судового збору у розмірі 496 (чотириста дев`яносто шість) гривень 20 копійок.
7. Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області (місцезнаходження: 46001, м. Тернопіль, Майдан Волі, 3, код ЄДРПОУ 14035769) на користь ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 ) понесені судові витрати з судового збору у розмірі 496 (чотириста дев`яносто шість) гривень 20 копійок.
Судове рішення складено та підписано 12 грудня 2022 року.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду першої інстанції подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або справа розглянута в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручене у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Суддя В.М. Чучко