ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ДОДАТКОВЕ РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"12" березня 2018 р. справа № 809/34/18
м. Івано-Франківськ
Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі:
судді Чуприни О.В.
при секретарі судового засідання Драгомирецькому І.М.,
за участю:
позивача не зявилася,
представника відповідача ОСОБА_1,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду питання щодо ухвалення додаткового судового рішення в адміністративній справі №809/34/18 за позовом фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 до Головного управління Державної фіскальної служби в Івано-Франківській області про визнання протиправними та скасування рішення №0001634001 від 22.12.2017 про застосування фінансових санкцій та розпорядження №115-р від 22.12.2017 про анулювання ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями, -
ВСТАНОВИВ:
Фізична особа-підприємець ОСОБА_2 (надалі, також позивач, ОСОБА_2С.) 05.01.2018 звернулася в суд з адміністративним позовом до Начальника Головного управління Державної фіскальної служби в Івано-Франківській області ОСОБА_3 про визнання протиправними та скасування рішення №0001634001 від 22.12.2017 про застосування фінансових санкцій та розпорядження №115-р від 22.12.2017 про анулювання ліцензії на право торгівлі тютюновими виробами.
Одночасно, в позовній заяві, ОСОБА_2 просила суд відтермінувати сплату судового збору, посилаючись на ту обставину, що позивач вдова і має на утриманні двох неповнолітніх дітей, а також вказала на тяжкий стан її здоров'я, у зв'язку з чим зобов'язана купувати дороговартісні ліки, наслідком чого є погіршення матеріального становища сім'ї. На підтвердження вказаних обставин, останньою долучено до матеріалів адміністративного позову акт обстеження матеріально-побутових умов сім'ї від 15.01.2018, довідку виконкому Розтоківської сільської ради Косівського району Івано-Франківської області №60 від 15.01.2018, довідку Кутської міської лікарні №9 від 15.01.2018 про стан здоров'я та довідку про причину смерті чоловіка від 20.12.2016.
За наслідками виконання ухвали Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 09.01.2018 про залишення позовної заяви без руху, позивачем визначено належного відповідача у справі ОСОБА_2 управління Державної фіскальної служби в Івано-Франківській області (надалі, також відповідач) та заявлено позовні вимоги про визнання протиправними і скасування рішення №0001634001 від 22.12.2017 про застосування фінансових санкцій, розпорядження №115-р від 22.12.2017 про анулювання ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями (а.с. 15-19, 22-26).
Ухвалою суду від 23.01.2018 відкрито провадження в даній адміністративній справі та відстрочено фізичній особі-підприємцю ОСОБА_2 сплату судового збору за подання до суду адміністративного позову у розмірі 2 466,80 гривень до ухвалення судового рішення в даній адміністративній справі на підставі підпункту ''в'' пункту 2 частини 1 статті 8 Закону України "Про судовий збір" (а.с. 1-3).
22.02.2018 Івано-Франківським окружним адміністративним судом ухвалено рішення в адміністративній справі, яким фізичній особі-підприємцю ОСОБА_2 відмовлено в задоволенні адміністративного позову до Головного управління Державної фіскальної служби в Івано-Франківській області про визнання протиправними та скасування рішення №0001634001 від 22.12.2017 про застосування фінансових санкцій та розпорядження №115-р від 22.12.2017 про анулювання ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями (а.с. 68-74).
Згідно частини 3 статті 252 Кодексу адміністративного судочинства України суд, що ухвалив рішення, ухвалює додаткове судове рішення в тому самому складі протягом десяти днів з дня надходження відповідної заяви. Додаткове судове рішення ухвалюється в тому самому порядку, що й судове рішення. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час та місце судового засідання, не перешкоджає розгляду заяви.
Позивач в судове засідання щодо розгляду питання про ухвалення додаткового судового рішення не зявилася. Про дату, час і місце проведення судового засідання повідомлена належним чином, що підтверджується наявними в матеріалах справи телефонограмою від 01.03.2018 та повідомленням про вручення поштового відправлення (а.с. 78, 82).
В судовому засіданні представник відповідача не заперечив щодо стягнення із позивача судового збору за подання адміністративного позову в розмірі 2 466,80 гривень.
Враховуючи те, що позивач повідомлена належним чином про дату, час та місце судового засідання, суд, у відповідності до частини 3 статті 252 Кодексу, продовжив розгляд питання щодо ухвалення додаткового судового рішення за такої явки сторін.
Дослідивши матеріали адміністративного позову, заслухавши пояснення представника відповідача щодо ухвалення додаткового рішення в даній адміністративній справі, суд зазначає наступне.
Відповідно до частин 1, 2 статті 132 Кодексу адміністративного судочинства України, судові витрати складаються із судового збору та витрат, пов'язаних з розглядом справи. Розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначає Закон України "Про судовий збір".
За приписами частини 1 статті 2 Закону України "Про судовий збір" платники судового збору, серед іншого, є громадяни України, які звертаються до суду чи стосовно яких ухвалене судове рішення, передбачене цим Законом.
Частиною 1 статті 4 Закону України "Про судовий збір" встановлено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Відповідно до абзацу 1 частини 3 статті 6 Закону України "Про судовий збір", за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими до позовних заяв майнового та немайнового характеру.
Згідно із пунктом 3 частини 2 статті 4 Закону України "Про судовий збір" ставка судового збору за подання фізичною особою-підприємцем до суду адміністративного позову немайнового характеру становить 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб, а майнового характеру - 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Статтею 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2018 рік", який вступив в дію з 01.01.2018, встановлено, що прожитковий мінімум для працездатних осіб в розрахунку на місяць з 1 січня 2018 року складає 1 762,00 гривень.
Із змісту позовних вимог слідує, що позивач просить суд визнати протиправними та скасувати рішення Головного управління Державної фіскальної служби в Івано-Франківській області про застосування фінансових санкцій №0001634001 від 22.12.2017 на суму 6 800,00 гривень та розпорядження про анулювання ліцензії №115-р від 22.12.2017.
Вимоги позивача мають два різні предмети позову і предмети доказування, у звязку з чим суд вважає, що остання як субєкт підприємницької діяльності фізична особа-підприємець заявила дві позовні вимоги, а саме: майнового та немайнового характеру .
Згідно приписів пункту 3 частини 2 статті 4 Закону України "Про судовий збір" позивач повинна сплатити судовий збір за подання даного адміністративного позову в розмірі 2 466,80 гривень.
Відповідно до підпункту ''в'' пункту 2 частини 1 статті 8 вказаного Закону, враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою за її клопотанням відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі, якщо позивачами є одинокі матері (батьки), які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину-інваліда.
Згідно вимог статті 133 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою, серед іншого, відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк. Якщо у строк, встановлений судом, судові витрати не будуть оплачені, позовна заява залишається без розгляду або витрати розподіляються між сторонами відповідно до судового рішення у справі, якщо сплату судових витрат розстрочено або відстрочено до ухвалення судового рішення у справі.
Суд зазначає, що ухвалою від 23.01.2018 фізичній особі-підприємцю ОСОБА_2 відстрочено сплату судового збору за подання до суду адміністративного позову у розмірі 2 466,80 гривень до ухвалення судового рішення в даній адміністративній справі на підставі підпункту ''в'' пункту 2 частини 1 статті 8 Закону України "Про судовий збір".
Судові витрати щодо судового збору у визначеному розмірі фізична особа-підприємець ОСОБА_2 не сплатила.
Суд, ухвалюючи 22.02.2018 рішення по даній справі у відповідності до пункту 2 частини 5 статті 246 Кодексу адміністративного судочинства України в резолютивній частині рішення не вирішив питання про розподіл судових витрат.
За змістом пункту 3 частини 1 статті 252 Кодексу адміністративного судочинства України суд, що ухвалив судове рішення, може за заявою учасника справи чи з власної ініціативи ухвалити додаткове рішення, якщо судом не вирішено питання про судові витрати.
Враховуючи те, що позивачем під час розгляду даної адміністративної справи, в тому числі до ухвалення рішення у справі, судовий збір не був сплачений, і ухвалюючи судове рішення судом не було вирішено питання щодо судових витрат, суд вважає за необхідне ухвалити додаткове судове рішення, яким стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 не сплачений судовий збір в розмірі 2 466,80 гривень.
На підставі статті 129-1 Конституції України, керуючись статтями 139, 241-246, 250, 252 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ВИРІШИВ:
Ухвалити додаткове судове рішення в адміністративній справі №809/34/18 за позовом фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 до Головного управління Державної фіскальної служби в Івано-Франківській області про визнання протиправними та скасування рішення №0001634001 від 22.12.2017 про застосування фінансових санкцій та розпорядження №115-р від 22.12.2017 про анулювання ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями.
Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 (ідентифікаційний код НОМЕР_1, село Розтоки, Косівський район, Івано-Франківська область, 78656) в дохід державного бюджету (УДКСУ в м. Івано-Франківську, код ЄДРПОУ 37952250, рахунок отримувача 31218206784002, код класифікації доходів бюджету 22030101) судовий збір в розмірі 2 466 (дві тисячі чотириста шістдесят шість) гривень 80 копійок.
Додаткове рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку.
Відповідно до статей 255, 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга на рішення суду подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції або через Івано-Франківський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня складення рішення в повному обсязі.
Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручене у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження рішення суду, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Строк на апеляційне оскарження також може бути поновлений в разі його пропуску з інших поважних причин, крім випадків, визначених частиною другою статті 299 цього Кодексу.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
Фізична особа-підприємець ОСОБА_2 (ідентифікаційний код НОМЕР_1), село Розтоки, Косівський район, Івано-Франківська область, 78656;
ОСОБА_2 управління Державної фіскальної служби в Івано-Франківській області (код ЄДРПОУ 39394463), вул. Незалежності, 20, м. Івано-Франківськ, 76018;
Управління Державної казначейської служби України в м. Івано-Франківську (код ЄДРПОУ 37952250), вул. Грушевського, 32, м. Івано-Франківськ, 76018.
Суддя /підпис/ ОСОБА_4
Додаткове рішення складено в повному обсязі 16.03.2018.