Справа № 703/3548/17
2-а/703/30/18
УХВАЛА
про відмову у задоволенні клопотання
02 липня 2018 року Смілянський міськрайонний суд Черкаської області в складі:
головуючого судді Опалинської О.П.
при секретарі Бойко Л.М.
позивача ОСОБА_1
представника позивача ОСОБА_2
представника відповідача ОСОБА_3
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Сміла клопотання у адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Смілянської міської ради Черкаської області, 3-тя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору секретар Смілянської міської ради Черкаської області ОСОБА_4 про визнання протиправними та скасування рішень Смілянської міської ради Черкаської області від 16листопада 2017 року №54-17/VІІ та від 20 листопада 2017 року №55-1/ VІІ та поновлення на посаді, -
встановив:
ОСОБА _1 звернувся до суду з адміністративним позовом до Смілянської міської ради Черкаської області про визнання протиправними та скасування рішень Смілянської міської ради Черкаської області від 16листопада 2017 року №54-17/VІІ та від 20 листопада 2017 року №55-1/ VІІ та поновлення на посаді.
Ухвалою Смілянського міськрайонного суду Черкаської області суду від 21 листопада 2017 року прийнято позовну заяву до розгляду, відкрито провадження у адміністративній справі та призначено справу до попереднього судового засідання на 12 лютого 2018 року.
15 грудня 2017 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів» від 03.10.2017 року №2147-VIII, яким внесені зміни до Кодексу адміністративного судочинства України, виклавши його в новій редакції.
Відповідно до пункту 10 підпункту 1 розділу VII «Перехідні положення» Кодексу адміністративного судочинства України в новій редакції передбачено, що справи у судах першої та апеляційної інстанції, провадження у яких відкрито до набрання чинності цією редакцією Кодексу, розглядається за правилами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу.
В підготовчому судовому засіданні представник відповідача ОСОБА_3 заявив суду клопотання про розгляд справи відповідно до ч. 2 ст. 33 КАС України колегіального у складі трьох суддів.
Позивач та представник позивача заперечували проти заявленого клопотання, зазначивши, що таке є безпідставним, а дії головуючого при розгляді справи не викликають сумніву у її неупередженості та об’єктивності.
3-тя особа ОСОБА_4 в судове засідання не з’явився, подав до суду заяву про розгляд справи за його відсутності.
Як встановлено статтею 32 Кодексу адміністративного судочинства України, усі адміністративні справи в суді першої інстанції, крім випадків, встановлених цим Кодексом, розглядаються і вирішуються суддею одноособово.
Відповідно до статті 33 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративні справи, предметом оскарження в яких є рішення, дії чи бездіяльність Кабінету Міністрів України, Національного банку України, окружної виборчої комісії (окружної комісії з референдуму), розглядаються і вирішуються в адміністративному суді першої інстанції колегією у складі трьох суддів.
Відповідно до частини другої статті 33 Кодексу адміністративного судочинства України будь-яку справу, що відноситься до юрисдикції суду першої інстанції, залежно від категорії і складності справи, може бути розглянуто колегіально у складі трьох суддів, крім справ, які розглядаються в порядку спрощеного позовного провадження. Питання про призначення колегіального розгляду вирішується до закінчення підготовчого засідання у справі (до початку розгляду справи, якщо підготовче засідання не проводиться) суддею, який розглядає справу, за власною ініціативою або за клопотанням учасника справи, про що постановляється відповідна ухвала.
Статтею 35 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що справа, розгляд якої розпочато одним суддею чи колегією суддів, повинна бути розглянута цим самим суддею чи колегією суддів, за винятком випадків, які унеможливлюють участь судді у розгляді справи.
У разі зміни складу суду розгляд справи починається спочатку, за винятком випадків, визначених цим Кодексом.
Судове рішення має відповідати завданню адміністративного судочинства, визначеному цим Кодексом (стаття 242).
Категорії складності справ визначені ст. 12 КАС України.
Згідно ч. 3 ст. 30 КАС України справа, прийнята адміністративним судом до свого провадження з додержанням правил підсудності, повинна бути ним розглянута і в тому випадку, коли в процесі розгляду справи вона стала підсудною іншому адміністративному суду.
Відповідно до ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод від 04 листопада 1950 року, кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом, який вирішить спір щодо його прав та обов'язків цивільного характеру або встановить обґрунтованість будь-якого висунутого проти нього кримінального обвинувачення. Судове рішення проголошується публічно, але преса і публіка можуть бути не допущені в зал засідань протягом усього судового розгляду або його частини в інтересах моралі, громадського порядку чи національної безпеки в демократичному суспільстві, якщо того вимагають інтереси неповнолітніх або захист приватного життя сторін, або - тією мірою, що визнана судом суворо необхідною, - коли за особливих обставин публічність розгляду може зашкодити інтересам правосуддя.
З врахуванням вищевикладеного та приймаючи до уваги, що в Смілянському міськрайонному суді Черкаської області правосуддя здійснює лише 2 суддів, відтак дана обставина унеможливлює розгляд даної справи в колегіальному складі суддів та призводить до неможливості задоволення заявленого клопотання представника відповідача.
На підставі наведеного та керуючись статтями 12, 32, 33, 35, 294 Кодексу адміністративного судочинства України, -
ухвалив:
Відмовити представнику відповідача ОСОБА_3 у задоволенні клопотання про колегіальний розгляд справи.
Адміністративна справа за позовом ОСОБА_1 до Смілянської міської ради Черкаської області, 3-тя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору секретар Смілянської міської ради Черкаської області ОСОБА_4 про визнання протиправними та скасування рішень Смілянської міської ради Черкаської області від 16листопада 2017 року №54-17/VІІ та від 20 листопада 2017 року №55-1/ VІІ та поновлення на посаді - розглядатиметься суддею одноособово.
Ухвала набирає законної сили негайно після її підписання суддею та оскарженню не підлягає.
Головуючий: Опалинська О.П.