КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
17 серпня 2018 року № 810/3214/18
Київський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Щавінського В.Р., при секретарі судового засідання Мілієнко О.М., за участю: представника позивача - ОСОБА_1, розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Києві за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_2 до Коцюбинського селищного голови ОСОБА_3 про визнання протиправним та скасування рішення,
вирішив:
До Київського окружного адміністративного суду звернувся ОСОБА_2. з позовом до Коцюбинського селищного голови ОСОБА_3 та просить суд визнати протиправним та скасувати Розпорядження Коцюбинського селищного голови №30 від 13.06.2018 «Про повторне призначення шостої сесії Коцюбинської селищної ради VІІІ скликання».
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що на думку позивача, ОСОБА_3 не має повноважень Коцюбинського селищного голови, а отже у неї відсутні повноваження видавати розпорядження та підписувати будь-які документи від імені Коцюбинського селищного голови та Коцюбинської селищної ради, у тому числі і оскаржуване Розпорядження Коцюбинської селищної ради №30 від 13.06.2018 «Про повторне призначення шостої сесії Коцюбинської селищної ради VІІІ скликання».
Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 02.07.2018 відкрито провадження по справі за правилами спрощеного позовного провадження.
Ухвалою від 02.07.2018 запропоновано відповідачу протягом п'яти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі подати до суду відзив на позовну заяву, а також роз'яснено, що у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин справа буде вирішена за наявними матеріалами.
Відповідач правом на подання відзиву на позовну заяву не скористався, в судове засідання не прибув.
У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав у повному обсязі. Просив суд позов задовольнити.
Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню частково виходячи з наступного.
Як вбачається з матеріалів справи, на сесії Коцюбинської селищної ради 07.03.2018 у встановленому законом порядку шляхом таємного голосування більшістю у 2/3 загального складу Коцюбинської селищної ради було прийнято рішення №1-2-VIII «Про дострокове припинення повноважень Коцюбинського селищного голови ОСОБА_3», а також рішення №2-2-VІІІ та №3-2-VІІІ про доручення секретарю Коцюбинської селищної ради ОСОБА_4 тимчасово виконувати повноваження Коцюбинського селищного голови, отримати від ОСОБА_3 печатку, ключі від приміщень та документи Коцюбинської селищної ради за актом приймання-передачі (копії рішень №1-2-VIII, №2-2-VІІІ, №3-2-VІІІ додаються).
Рішення Коцюбинської селищної ради №1-2-VІІІ «Про дострокове припинення повноважень Коцюбинського селищного голови ОСОБА_3» від 07.03.2018 до цього часу в судовому порядку не визнано незаконним, не скасовано, дію цього рішення ніякою ухвалою суду не зупинено.
13.06.2018 відповідачем винесено Розпорядження №30 «Про повторне призначення шостої сесії Коцюбинської селищної ради VIII скликання» та оприлюднено на офіційному сайті Коцюбинської селищної ради «ksr.gov.ua».
Позивач, не погодившись з вказаними розпорядженням звернувся до суду з даним позовом, в якому просив суд визнати протиправним та скасувати його.
Надаючи правову оцінку відносинам, що виникли між сторонами, суд виходить з наступного.
Відповідно до п.3 ч.11 ст.79 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», повноваження селищного голови припиняються достроково, а відповідна особа звільняється з посади: 3) з підстав, зазначених в абзаці першому частини другої цієї статті, - з дня прийняття відповідною радою рішення про дострокове припинення повноважень.
Таким чином, з 07.03.2018 року повноваження ОСОБА_3 як Коцюбинського селищного голови припинено і у неї відсутні повноваження видавати розпорядження та підписувати будь-які документи від імені Коцюбинського селищного голови та Коцюбинської селищної ради, у тому числі і оскаржуване Розпорядження Коцюбинської селищної ради №30 від 13.06.2018 року «Про повторне призначення шостої сесії Коцюбинської селищної ради VIII скликання».
Відповідно до ч.4 ст. 46 Закону України «Про місцеві самоврядування в Україні», наступні сесії ради скликаються: сільської, селищної, міської - відповідно сільським, селищним, міським головою.
Оскільки з 07.03.2018 року достроково припинено повноваження ОСОБА_3 як Коцюбинського селищного голови, у ОСОБА_3 відсутні повноваження на скликання сесій Розпорядження Коцюбинської селищної ради.
Відповідно до ч.2 ст.19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до ч.3 ст.24 Закону України «Про місцеве самоврядування», органи місцевого самоврядування та їх посадові особи діють лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, передбачені Конституцією і законами України, та керуються у своїй діяльності Конституцією і законами України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України, а в Автономній Республіці Крим - також нормативно-правовими актами Верховної Ради і Ради міністрів Автономної Республіки Крим, прийнятими у межах їхньої компетенції.
Ухвалами Київського окружного адміністративного суду від 14.03.2018 року у справі № 810/1125/18 та від 23.03.2018 року у справі № 810/1327/18 у задоволені заяв ОСОБА_3 про забезпечення позову шляхом зупинення виконання Рішення Коцюбинської селищної ради №1-2-VIII «Про дострокове припинення повноважень Коцюбинського селищного голови ОСОБА_3» від 07.03.2018 року та поновленні повноважень ОСОБА_3 як Коцюбинського селищного голови двічі відмовлено.
Відповідно до ч.10 ст.59 Закону України «Про місцеві самоврядування в Україні», акти органів та посадових осіб місцевого самоврядування з мотивів їхньої невідповідності Конституції або законам України визнаються незаконними в судовому порядку.
Таким чином, Розпорядження №30 від 13.06.2018року «Про повторне призначення шостої сесії Коцюбинської селищної ради VІІІ скликання» прийнято не на підставі, за межами повноважень та не у спосіб, що передбачений Конституцією та законами України.
За таких обставин суд вважає, оскаржуване розпорядження є протиправним.
Слід зазначити, на момент вирішення даної справи оскаржуване розпорядження вичерпало свою дію. За таких обставин вимога позивача про скасування оскаржуваного розпорядження задоволенню не підлягає.
Керуючись статтями 9, 14, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 90, 143, 242- 246, 250, 255 КАС України, суд
в и р і ш и в:
1.Адміністративний позов задовольнити частково.
2.Визнати протиправним розпорядження Коцюбинського селищного голови ОСОБА_3 № 30 від 13.06.18 "Про повторне призначення шостої сесіх Коцюбинської селищної ради VIII скликання".
3. У решті позовних вимог відмовити.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається до Київського апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення .
У разі оголошення судом лише вступної та резолютивної частини рішення, або розгляду справи в порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту рішення.
Відповідно до підпункту 15.5 пункту 1 Розділу VII "Перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи до або через Київський окружний адміністративний суд.
Суддя Щавінський В.Р.
Дата виготовлення і підписання повного тексту рішення - 22 серпня 2018 р.