Україна
ПЕРШИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
Іменем України
07 грудня 2018 року справа №850/1/18
Приміщення суду за адресою: 84301, м. Краматорськ вул. Марата, 15
Перший апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:
головуючого судді Арабей Т.Г.
суддів Міронової Г. М. , Геращенка І.В.
розглянувши матеріали позовної заяви Товариства з обмеженою відповідальністю «Тар Альянс» до Відділу примусового виконання рішень департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України про скасування постанови від 09 жовтня 2018 року про закінчення виконавчого провадження № 53261169,-
В С Т А Н О В И В :
До Першого апеляційного адміністративного суду надійшли матеріали позовної заяви Товариства з обмеженою відповідальністю «Тар Альянс» до Відділу примусового виконання рішень департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України про скасування постанови від 09 жовтня 2018 року про закінчення виконавчого провадження № 53261169.
Дослідивши матеріали поданої позовної заяви, суд апеляційної інстанції дійшов до висновку про те, що останній належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду, виходячи з наступного.
Відповідно до статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод від 04 листопада 1950 року року кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом.
У рішенні від 20 липня 2006 року у справі «Сокуренко і Стригун проти України» Європейський суд з прав людини зазначив, що фраза «встановленого законом» поширюється не лише на правову основу самого існування «суду», але й дотримання таким судом певних норм, які регулюють його діяльність.
Згідно п. 3 ч. 1 ст. 4 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) адміністративний суд - це суд, до компетенції якого цим Кодексом віднесено розгляд і вирішення адміністративних справ.
Отже, належним та компетентним судом у розумінні процесуального закону є суд, який розглядає та вирішує справу за позовною заявою, поданою із дотриманням правил територіальної, інстанційної та предметної підсудності.
Приписами статті 22 КАС України визначено інстанційна юрисдикція адміністративних справ.
Відповідно до ч.1 ст. 22 КАС України, місцеві адміністративні суди (місцеві загальні суди як адміністративні суди та окружні адміністративні суди), вирішують адміністративні справи як суди першої інстанції, крім випадків, визначених частинами другою-четвертою цієї статті.
Згідно з ч. 3 ст. 22 КАС України, апеляційним адміністративним судам як судам першої інстанції підсудні справи за позовами про примусове відчуження з мотивів суспільної необхідності земельної ділянки, інших об'єктів нерухомого майна, що на ній розміщені.
Згідно з ч.1 ст. 23 КАС України, апеляційні адміністративні суди переглядають судові рішення місцевих адміністративних судів (місцевих загальних судів як адміністративних судів та окружних адміністративних судів), які знаходяться у межах їхньої територіальної юрисдикції, в апеляційному порядку як суди апеляційної інстанції.
З аналізу наведених приписів статтей 22, 23 КАС України слідує, що апеляційні адміністративні суди є судами другої інстанції та до їх повноважень відноситься перегляд судових рішень місцевих адміністративних судів (місцевих загальних судів як адміністративних судів та окружних адміністративних судів), які знаходяться у межах їхньої територіальної юрисдикції.
Відповідно до положень частини 1 статті 292 КАС України, судом апеляційної інстанції в адміністративних справах є апеляційний адміністративний суд у межах територіальної юрисдикції якого знаходиться місцевий адміністративний суд (місцевий загальний суд як адміністративний суд чи окружний адміністративний суд), що ухвалив рішення.
Суд апеляційної інстанції звертає увагу, що Донецький окружний адміністративний суд знаходиться у межах територіальної юрисдикції Першого апеляційного адміністративного суду.
Отже, нормами КАС України не передбачено повноважень апеляційного адміністративного суду вирішувати заявлені позивачем вимоги за правилами суду першої інстанції, а тому розгляд вказаного позову не відноситься до повноважень Першого апеляційного адміністративного суду.
Відповідно до ч. 5 ст. 171 КАС України, якщо за результатами отриманої судом інформації буде встановлено, що справа не підсудна цьому суду, суд надсилає справу за підсудністю в порядку, встановленому статтею 29 цього Кодексу.
У відповідності до п. 2 ч. 1 ст. 29 КАС України, суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Враховуючи те, що позовна заява Товариства з обмеженою відповідальністю «Тар Альянс» не підсудна Першому апеляційному адміністративному суду, то, в даному випадку, подана позовна заява Товариства з обмеженою відповідальністю «Тар Альянс» до Відділу примусового виконання рішень департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України про скасування постанови від 09жовтня 2018 року про закінчення виконавчого провадження № 53261169, відповідно до приписів ст. 29, ч. 1 ст. 292, ч. 5 ст. 171 КАC України, підлягає передачі за підсудністю до Донецького окружного адміністративного суду.
Керуючись ст. ст. 22, 23, 29, 171, 292 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -
У Х В А Л И В:
Матеріали позовної заяви Товариства з обмеженою відповідальністю «Тар Альянс» до Відділу примусового виконання рішень департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України про скасування постанови від 09 жовтня 2018 року про закінчення виконавчого провадження № 53261169 передати за підсудністю до Донецького окружного адміністративного суду.
Ухвала суду набирає законної сили з моменту підписання та не підлягає оскарженню.
Судді Т.Г.Арабей
І.В. Геращенко
Г.М. Міронова