КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
09 вересня 2019 року 320/5804/18
Київський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Балаклицького А.І., при секретарі судового засідання - Мостовому О.В., за участю представників сторін та експерта, розглянувши в підготовчому засіданні клопотання Київського науково-дослідного інституту судових експертиз про погодження строку проведення експертизи та про надання додаткових документів, необхідних для проведення судово-економічної експертизи в адміністративній справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Фоззі-Фуд" до Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень,
в с т а н о в и в:
Товариство з обмеженою відповідальністю "Фоззі-Фуд" звернулось до Київського окружного адміністративного суду з позовом до Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби, в якому з урахуванням заяв про збільшення позовних вимог від 29.11.2018 та від 18.12.2018, просить суд:
- визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби від 07.08.2018 №0008801402;
- визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби від 01.11.2018 №0011581402;
- визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби від 25.10.2017 №0007561402;
- визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби від 06.07.2018 №0007741402;
- визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби від 06.07.2018 №0007751402.
Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 30.11.2018 відкрито провадження у справі, постановлено здійснювати розгляд справи за правилами загального позовного провадження, розпочато підготовку справи до судового розгляду та призначено підготовче засідання.
Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 19.12.2018 призначено в адміністративній справі №320/5804/18 судово-економічну експертизу, проведення якої доручити Київському науково-дослідному інституту судових експертиз, та зупинено провадження у справі до одержання результатів судово-економічної експертизи.
02.08.2019 на адресу суду надійшло клопотання Київського науково-дослідного інституту судових експертиз від 29.07.2019 №9723/9724/19-72 про погодження строку проведення експертизи та про надання додаткових документів, необхідних для проведення судово-економічної експертизи.
Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 12.08.2019 поновлено провадження в адміністративній справі та призначено клопотання Київського науково-дослідного інституту судових експертиз від 29.07.2019 №9723/9724/19-72 до розгляду в підготовчому судовому засіданні на 19.08.2019.
Підготовче засідання, призначене на 19.08.2019, було відкладено у зв`язку з неприбуттям у судове засідання заявника. Наступне підготовче засідання призначено на 09.09.2019.
У підготовче засідання, призначене на 09.09.2019, з`явились представники сторін та експерт Київського науково-дослідного інституту судових експертиз.
Розглянувши клопотання Київського науково-дослідного інституту судових експерти про погодження строку проведення експертизи та про надання додаткових документів, необхідних для проведення судово-економічної експертизи, суд вважає, що в його задоволенні слід відмовити у зв`язку з наступним.
Відповідно до п. 1.6 Інструкції про призначення та проведення судових експертиз та експертних досліджень, затвердженої Наказом Міністерства юстиції України від 08.10.1998 №53/5, експертизи та дослідження проводяться експертними установами за зонами регіонального обслуговування згідно з Переліком регіональних зон обслуговування науково-дослідними установами судових експертиз Міністерства юстиції України, наведеним у додатку 1 до цієї Інструкції.
Відповідно до п. 1.13 Інструкції строк проведення експертизи встановлюється залежно від складності дослідження з урахуванням експертного навантаження фахівців керівником експертної установи (або заступником керівника чи керівником структурного підрозділу) у межах:
10 календарних днів - щодо матеріалів з невеликою кількістю об`єктів та вирішуваних питань і простих за характером досліджень;
30 календарних днів - щодо матеріалів із середньою кількістю об`єктів та вирішуваних питань або середньої складності за характером досліджень;
60 календарних днів - щодо матеріалів з великою кількістю об`єктів та вирішуваних питань або складних за характером досліджень;
понад 60 календарних днів - щодо матеріалів із великою кількістю об`єктів та вирішуваних питань (більше десяти), виходячи з фактично необхідного для експерта часу або особливо складних за характером досліджень (проведення досліджень з використанням криміналістичного обладнання (лазерного, оптичного, електронного), експериментальних досліджень, застосування декількох методів);
понад 90 календарних днів - щодо матеріалів з особливо великою кількістю об`єктів та необхідністю вирішення питань, які потребують декількох досліджень, або якщо експертиза є комплексною чи потребує залучення фахівців з інших установ (у тому числі судово-медичних), підприємств, організацій.
Більший розумний строк установлюється за письмовою домовленістю з органом (особою), який (яка) призначив (ла) експертизу (залучив (ла) експерта), після попереднього вивчення експертом наданих матеріалів.
У разі значного завантаження експерта та наявності у нього на виконанні одночасно понад десять експертиз, у тому числі комісійних та комплексних, зазначені терміни можуть бути збільшені з урахуванням необхідного часу на їх виконання.
В свою чергу абз. 7 п. 1.13 Інструкції передбачено, що у разі відмови органу (особи), який (яка) призначив (ла) експертизу (залучив (ла) експерта), у погодженні запропонованого розумного строку проведення експертизи матеріали справи повертаються з пропозицією призначити експертизу іншим суб`єктам судово-експертної діяльності, визначеним у статті 7 Закону України "Про судову експертизу".
Таким чином, враховуючи те, що судово-економічна експертиза в даній адміністративній справі не була розпочата на протязі більше двох місяців з моменту надходження ухвали до інституту, не є особливо складною чи багатооб`єктною, не потребує вирішення більше десяти питань або вирішення питань, які потребують декількох досліджень, а клопотання Київського науково-дослідного інституту судових експертиз мотивоване лише значною поточною завантаженістю експертів з економічних досліджень, суд вважає за необхідне відмовити у погодженні строку проведення експертизи.
На підставі викладеного, керуючись Інструкцією про призначення та проведення судових експертиз, статтями 68, 102-105, 243, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
у х в а л и в:
1. Відмовити в задоволенні клопотання Київського науково-дослідного інституту судових експертиз про погодження строку проведення експертизи та про надання додаткових документів, необхідних для проведення судово-економічної експертизи в адміністративній справі №320/5804/18.
2. Зобов`язати Київський науково-дослідний інститут судових експертиз повернути матеріали адміністративної справи №320/5804/18 на адресу Київського окружного адміністративного суду у термін до 25.09.2019.
3. Копію ухвали надіслати учасникам справи та Київському науково-дослідному інституту судових експертиз.
Ухвала набирає законної сили з моменту її постановлення і окремому оскарженню не підлягає.
Суддя Балаклицький А. І.