ВОСЬМИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про відкриття апеляційного провадження
09 квітня 2020 року
Львів
Справа № 1.380.2019.005537 пров. № А/857/3892/20
Восьмий апеляційний адміністративний суд в складі колегії суддів:
судді-доповідача -
Старунського Д. М.
суддів -
Большакової О. О.
Качмара В. Я.
перевіривши апеляційну скаргу Галицької митниці Держмитслужби на рішення Львівського окружного адміністративного суду від 17 грудня 2019 року у справі № 1.380.2019.005537 за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Регно Італія УА" до Львівської митниці ДФС про визнання протиправними і скасування карток відмови,
ВСТАНОВИВ:
Апеляційна скарга за формою та змістом відповідає вимогам статті 296 Кодексу адміністративного судочинства України, подана з дотриманням порядку апеляційного оскарження, а також відсутні підстави для повернення апеляційної скарги чи відмови у відкритті апеляційного провадження.
Однак вказана апеляційна скарга подана з пропуском строку на апеляційне оскарження і особа, яка її подала, порушує питання про поновлення цього строку, посилаючись на те, що первинна апеляційна скарга була подана в межах строку на апеляційне оскарження, однак повернута скаржнику через оплату судового збору не в повному обсязі.
Відповідно до ч.8 ст.169 КАС України повернення позовної заяви не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом. Відтак, після усунення обставин, які були підставою для повернення апеляційної скарги, її може бути подано повторно. При цьому, у разі повторного подання апеляційної скарги, до неї застосовуються ті ж вимоги, що й у випадку первинного оскарження, у тому числі й дотримання строків на подання апеляційної скарги.
Вжиття заходів для прискорення процедури розгляду справ є обов`язком не тільки держави, а й осіб, які беруть участь у справі. Так, Європейський суд з прав людини в рішенні від 07 липня 1989 р. у справі "Юніон Аліментаріа Сандерс С.А. проти Іспанії" зазначив, що заявник зобов`язаний демонструвати готовність брати участь на всіх етапах розгляду, що стосуються безпосередньо його, утримуватися від використання прийомів, які пов`язані із зволіканням у розгляді справи, а також максимально використовувати всі засоби внутрішнього законодавства для прискорення процедури слухання.
Зважаючи на те, що скаржник вжив невідкладних заходів для усунення недоліків, які стали причиною повернення первісно поданої апеляційної скарги, суд приходить висновку про обгрунтованість його клопотання.
Відповідно до статті 295 Кодексу адміністративного судочинства України строк на апеляційне оскарження може бути поновлений в разі його пропуску з поважних причин, крім випадків, визначених частиною другою статті 299 цього Кодексу.
Враховуючи викладене, наведені скаржником обставини та подані в їх підтвердження докази дають підстави для висновку про поважність підстав пропуску ним строку на апеляційне оскарження.
Крім того, Галицькою митницею Держмитслужби подано клопотання про заміну сторони у справі - відповідача Львівську митницю ДФС її правонаступником - Галицькою митницею Держмитслужби.
Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши матеріали справи, колегія суддів дійшла висновку про необхідність заміни відповідача Львівської митниці ДФС на його правонаступника, виходячи з наступного.
Відповідно до п. 2 постанови Кабінету Міністрів України від 02.10.2019 № 858 «Про утворення територіальних органів Державної митної служби» Львівську митницю ДФС реорганізовано шляхом її приєднання до Галицької митниці Держмитслужби.
Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 04.12.2019 № 1217-р вирішено погодитися з пропозицією Міністерства фінансів щодо можливості забезпечення здійснення з 08 грудня 2019 р. Державною митною службою покладених на неї постановою Кабінету Міністрів України від 06.012.2019 № 227 «Про затвердження положень про Державну податкову службу України та Державну митну службу України» функцій і повноважень Державної фіскальної служби, що припиняється, з реалізації державної митної політики у сфері боротьби з правопорушеннями під час застосування законодавства з питань державної митної справи.
Згідно витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань 14.11.2019 проведено державну реєстрацію юридичної особи Галицької митниці Держмитслужби.
З урахуванням вищевказаних положень нормативно-правових актів Галицькою митницею Держмитслужби розпочато виконання функцій і повноважень Льіввської митниці ДФС, що припиняється.
Статтею 52 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що у разі вибуття або заміни сторони чи третьої особи у відносинах, щодо яких виник спір, суд допускає на будь-якій стадії судового процесу заміну відповідної сторони чи третьої особи її правонаступником. Усі дії, вчинені в адміністративному процесі до вступу правонаступника, обов`язкові для нього в такій самій мірі, у якій вони були б обов`язкові для особи, яку він замінив.
На підставі викладеного, колегія суддів вважає за необхідне замінити відповідача Львівську митницю ДФС на правонаступника Галицьку митницю Держмитслужби..
З огляду на зазначене, перешкоди для відкриття апеляційного провадження відсутні.
Керуючись статтями 52, 295, 296, 300 Кодексу адміністративного судочинства України,
УХВАЛИВ:
Клопотання Галицької митниці Держмитслужби задовольнити, замінити відповідача у справі Львівську митницю ДФС на його правонаступника - Галицьку митницю Держмитслужби.
Поновити Галицькій митниці Держмитслужби строк на апеляційне оскарження рішення Львівського окружного адміністративного суду від 17 грудня 2019 року у справі № 1.380.2019.005537.
Відкрити апеляційне провадження за апеляційною скаргою Галицької митниці Держмитслужби на рішення Львівського окружного адміністративного суду від 17 грудня 2019 року у справі № 1.380.2019.005537 за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Регно Італія УА" до Львівської митниці ДФС про визнання протиправними і скасування карток відмови.
Зупинити дію рішення Львівського окружного адміністративного суду від 17 грудня 2019 року у справі № 1.380.2019.005537.
Учасники справи мають право подати до суду апеляційної інстанції відзив на апеляційну скаргу в письмовій формі протягом п`ятиденного строку з моменту вручення копії цієї ухвали.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Суддя-доповідач
Д. М. Старунський
судді
О. О. Большакова
В. Я. Качмар