Провадження № 3/760/5627/21
в справі № 760/12528/21
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
22 червня 2021 року суддя Солом`янського районного суду м. Києва Бурлака О.В., розглянувши матеріали адміністративної справи, що надійшли з Національного антикорупційного бюро України, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , в.о. Голови Державної служби морського та річкового транспорту України - перший заступник Голови, за фактом вчинення правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 185-13 КУпАП,-
В С Т А Н О В И В:
В.о. Голови Державної служби морського та річкового транспорту України ОСОБА_1 12.05.2021 року, перебуваючи у приміщенні Державної служби морського та річкового транспорту України, що за адресою: вулиця Преображенська, 25, м. Київ, підписав листи-відповіді від 12.05.2021, шляхом накладення ЕЦП, якими всупереч вимогам п. 3 ч. 1 ст. 17 Закону України «Про Національне антикорупційне бюро України» не надав (відмовився надати) Національному антикорупційному бюро України запитувану інформацію та копію документів на запити заступника керівника Головного підрозділу детективів - Керівника Другого підрозділу детективів Головного підрозділу детективів Національного антикорупційного бюро України Скомарова О.В., тобто вчинив адміністративні правопорушення, передбачені ч. 1 ст. 185-13 Кодексу України про адміністративні правопорушення, за таких обставин.
Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 22 липня 2020 р. № 910-р ОСОБА_1 призначено першим заступником Голови Державної служби морського та річкового транспорту України.
Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 09 жовтня 2020 р. № 1225-р тимчасово покладено виконання обов`язків Голови Державної служби морського та річкового транспорту України на ОСОБА_1 .
Відповідно до п. 10 та п.п. 1 п. 11 Положення про Державну службу морського та річкового транспорту України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 6 вересня 2017 р. № 1095, «10. Морську адміністрацію очолює Голова, який призначається на посаду та звільняється з посади Кабінетом Міністрів України за пропозицією Комісії з питань вищого корпусу державної служби відповідно до законодавства про державну службу.
11. Голова Морської адміністрації:
1) очолює Морську адміністрацію, здійснює керівництво її діяльністю, представляє в установленому порядку Морську адміністрацію у відносинах з іншими органами, підприємствами, установами та організаціями в Україні та за її межами».
Таким чином, ОСОБА_1 , як в.о. Голови Державної служби морського та річкового транспорту уповноважений діяти від імені Державної служби морського та річкового транспорту України, у тому числі з питань взаємодії з Національним антикорупційним бюро України.
Відповідно до ст. 1 Закону України «Про Національне антикорупційне бюро України» (далі - Закон) Національне антикорупційне бюро України (далі - Національне бюро) є державним правоохоронним органом, на який покладається попередження, виявлення, припинення, розслідування та розкриття корупційних правопорушень, віднесених до його підслідності, а також запобігання вчиненню нових.
Відповідно до ст. 16 Закону до обов`язків Національному бюро належить здійснення інформаційно-аналітичної роботи з метою виявлення та усунення причин і умов, що сприяють вчиненню кримінальних правопорушень, віднесених до підслідності Національного бюро.
Згідно із абзацами 1 та 2 пункту 3 частини 1 статті 17 Закону Національному бюро та його працівникам для виконання покладених на них обов`язків надається право витребовувати за рішенням керівника структурного підрозділу Національного бюро та одержувати в установленому законом порядку у вказаному в запиті вигляді та формі від інших правоохоронних та державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій інформацію, необхідну для виконання обов`язків Національного бюро, у тому числі відомості про майно, доходи, видатки, фінансові зобов`язання осіб, які ними декларуються у встановленому законом порядку, відомості про використання коштів Державного бюджету України, розпорядження державним або комунальним майном.
Суб`єкти, яким адресовано зазначений запит, зобов`язані невідкладно, але не більше ніж протягом трьох робочих днів, надати відповідну інформацію. У разі неможливості надання інформації суб`єкт повинен так само невідкладно у письмовій формі повідомити про це Національне бюро з обґрунтуванням причин. Національне бюро за зверненням відповідного суб`єкта може продовжити строк надання інформації на строк не більше двох календарних днів. Ненадання Національному бюро на його запит інформації, надання завідомо недостовірної інформації чи не в повному обсязі, порушення встановлених законом строків її надання, повідомлення третіх осіб стосовно того, що про них збирається така інформація, забороняються і тягнуть за собою відповідальність, передбачену законом.
Скомаров Олександр Вікторович займає посаду заступника керівника Головного підрозділу детективів - Керівника Другого підрозділу детективів Головного підрозділу детективів Національного антикорупційного бюро України, тому у відповідності до п. 3 ч.1 ст.17 Закону для виконання покладених на Національне бюро обов`язків має право витребовувати за своїм рішенням в установленому законом порядку інформацію від інших державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій інформацію, необхідну для виконання обов`язків Національного бюро.
З метою виконання визначених Законом завдань з попередження, виявлення, розкриття, припинення, запобігання вчинення корупційних правопорушень, віднесених до підслідності Національного бюро, та обов`язків, під час здійснення інформаційно-аналітичної роботи щодо можливого вчинення корупційних правопорушень у сфері морського транспорту до Державної служби морського та річкового транспорту України направлено запит за підписом заступника керівника Головного підрозділу детективів - Керівника Другого підрозділу детективів Головного підрозділу детективів Національного антикорупційного бюро України Скомарова О.В. від 28.04.2021 № 04-066/13529 (в порядку ст. 17 Закону України «Про Національне антикорупційне бюро України») про надання в триденний термін з моменту отримання запиту копій всіх документів щодо видачі одноразових дозволів на захід суден до портових засобів приватного підприємства «А.Н.К.» (код ЄДРПОУ: 37631758) та повідомити інформацію про підстави видачі таких дозволів.
При цьому у запиті зазначено правові підстави звернення з ним (ст. 17 Закону), обов`язки суб`єкта, якому такий запит адресований, строки, спосіб та порядок надання інформації та документів, а також попереджено про адміністративну відповідальність, передбачену ст. 185-13 КУпАП, за ненадання інформації Національному антикорупційному бюро України на запит його посадових осіб, надання завідомо недостовірної інформації чи не в повному обсязі, порушення встановлених законом строків її надання, повідомлення третіх осіб стосовно того, що про них збирається така інформація, або невиконання інших законних вимог посадових осіб Національного антикорупційного бюро України.
Вказаний запит направлено поштою. Згідно з інформацією, повідомленою Морською адміністрацією, запит надійшов на розгляд 07.05.2021 року.
У свою чергу в.о. Голови Державної служби морського та річкового транспорту України ОСОБА_1 12.05.2021 року, о 14 год. 30 хв., перебуваючи у приміщенні Державної служби морського та річкового транспорту України, що за адресою: вулиця Преображенська, 25, м. Київ, підписав лист-відповідь від 12.05.2021 вих. № 3398/03/15-21, шляхом накладення ЕЦП (Підписувач: ОСОБА_1 . П.І.Б.: ОСОБА_1 . РНОКПП: НОМЕР_1 . Організація (установа): ДЕРЖАВНА СЛУЖБА МОРСЬКОГО ТА РІЧКОВОГО ТРАНСПОРТУ УКРАЇНИ. Код ЄДРПОУ: 41886120. Час підпису (підтверджено кваліфікованою позначкою часу для даних від Надавача): 14:30:51 12.05.2021. Сертифікат виданий: КНЕДП - ІДД ДПС. Серійний номер: 58E2D9E7F900307B040000004F342F00B2528400 . Тип носія особистого ключа: Незахищений. Алгоритм підпису: ДСТУ-4145. Тип підпису: Удосконалений. Сертифікат: Кваліфікований), яким всупереч вимогам п. 3 ч. 1 ст. 17 Закону України «Про Національне антикорупційне бюро України» не надав (відмовився надати) Національному антикорупційному бюро України запитувану інформацію та документи на запит заступника керівника Головного підрозділу детективів - Керівника Другого підрозділу детективів Головного підрозділу детективів Національного антикорупційного бюро України Скомарова О.В. від 28.04.2021 № 04-066/13529.
Крім того, в.о. Голови Державної служби морського та річкового транспорту України ОСОБА_1 , 12.05.2021 року, о 13 год. 25 хв., перебуваючи у приміщенні Державної служби морського та річкового транспорту України, що за адресою: вулиця Преображенська, 25, м. Київ, підписав лист-відповідь від 12.05.2021 вих. № 3393/03/15-21 шляхом накладення ЕЦП (Підписувач: ОСОБА_1 . П.І.Б.: ОСОБА_1 . РНОКПП: НОМЕР_1 . Організація (установа): ДЕРЖАВНА СЛУЖБА МОРСЬКОГО ТА РІЧКОВОГО ТРАНСПОРТУ УКРАЇНИ. Код ЄДРПОУ: 41886120. Час підпису (підтверджено кваліфікованою позначкою часу для даних від Надавача): 13:25:26 12.05.2021. Сертифікат виданий: КНЕДП - ІДД ДПС. Серійний номер: 58E2D9E7F900307B040000004F342F00B2528400 . Тип носія особистого ключа: Незахищений. Алгоритм підпису: ДСТУ-4145. Тип підпису: Удосконалений. Сертифікат: Кваліфікований), яким всупереч вимогам п. 3 ч. 1 ст. 17 Закону України «Про Національне антикорупційне бюро України» не надав (відмовився надати) Національному антикорупційному бюро України запитувану інформацію та документи на запит заступника керівника Головного підрозділу детективів - Керівника Другого підрозділу детективів Головного підрозділу детективів Національного антикорупційного бюро України Скомарова О.В. від 28.04.2021 № 04-066/13496, про надання, в триденний термін з моменту отримання запиту, інформації та належним чином засвідчені копії документів, а саме:
окремого доручення в.о. Голови Морської адміністрації ОСОБА_1 від 07.04.2021 № 65/02/13-21 «Про надання інформації про вантаж»;
документів, що слугували підставами видання окремого доручення від 07.04.2021 № 65/02/13-21;
Наказів, розпоряджень щодо впровадження програмного забезпечення «Автоматизована система подачі, перевірки та оформлення суднозаходу», а також рішень за результатами закінчення семиденного тестового режиму роботи вказаної системи;
договорів, меморандумів, листів, інших документів, що слугують підставами взаємовідносин Морської адміністрації з ТОВ «ФТЛ КОМПАНІ ЛТД», а також з розробниками, правовласниками програмного забезпечення «Автоматизована система подачі, перевірки та оформлення суднозаходу»;
відомості про фізичне місцезнаходження програмного забезпечення (інформаційного ресурсу) «Автоматизована система подачі, перевірки та оформлення суднозаходу», щодо усіх осіб, які мають до неї доступ, а також щодо систем захисту зазначеного інформаційного ресурсу (чи застосовано комплексну систему захисту інформації, чи проведено відповідну державну експертизу, чи видано атестат відповідності).
Крім того, в.о. Голови Державної служби морського та річкового транспорту України ОСОБА_1 , 12.05.2021 року, о 13 год. 18 хв., перебуваючи у приміщенні Державної служби морського та річкового транспорту України за адресою: вулиця Преображенська, 25, м. Київ, підписав лист-відповідь від 12.05.2021 вих. № 3392/03/15-21 шляхом накладення ЕЦП (Підписувач: ОСОБА_1 . П.І.Б.: ОСОБА_1 . РНОКПП: НОМЕР_1 . Організація (установа): ДЕРЖАВНА СЛУЖБА МОРСЬКОГО ТА РІЧКОВОГО ТРАНСПОРТУ УКРАЇНИ. Код ЄДРПОУ: 41886120. Час підпису (підтверджено кваліфікованою позначкою часу для даних від Надавача): 13:18:10 12.05.2021. Сертифікат виданий: КНЕДП - ІДД ДПС. Серійний номер: 58E2D9E7F900307B040000004F342F00B2528400 . Тип носія особистого ключа: Незахищений. Алгоритм підпису: ДСТУ-4145. Тип підпису: Удосконалений. Сертифікат: Кваліфікований), яким всупереч вимогам п. 3 ч. 1 ст. 17 Закону України «Про Національне антикорупційне бюро України» не надав (відмовився надати) Національному антикорупційному бюро України запитувану інформацію та документи на запит заступника керівника Головного підрозділу детективів - Керівника Другого підрозділу детективів Головного підрозділу детективів Національного антикорупційного бюро України Скомарова О.В. від 28.04.2021 № 04-066/13520, про надання в триденний термін з моменту отримання запиту інформації та належним чином засвідчених копій документів, на підставі яких функціонують «Веб-сайт перевірки документів моряків України», «Автоматизована система реєстрації та перевірки документів моряків України», «Електронний кабінет моряка», «Автоматизована система тестування моряків», Державний реєстр документів моряків та програмне забезпечення, яке забезпечує їх функціонування (далі - ПЗ), а саме:
наказів, інструкцій, положень, на підставі яких функціонують зазначені вище інформаційні ресурси, бази даних та ПЗ;
документів щодо розробки, отримання (платного, безоплатного, власної розробки), використання та введення в експлуатацію зазначених вище інформаційних ресурсів, баз даних та ПЗ, а саме: технічного завдання на розробку; договорів про закупівлю, безоплатне отримання; актів приймання-передачі, актів введення в експлуатацію; рахунків та платіжних доручень щодо понесення витрат у зв`язку із розробкою, придбанням та обслуговуванням; інструкцій, регламентів тощо щодо користування; схем обміну інформації між користувачами, адміністраторами та обладнанням;
відомостей про фізичне місцезнаходження зазначених вище інформаційних ресурсів, баз даних та ПЗ, усіх осіб, які мають до нього доступ;
відомостей про осіб, які забезпечують працездатність та функціонування зазначених вище інформаційних ресурсів, баз даних та ПЗ;
у разі якщо зазначені вище інформаційні ресурси, бази даних та ПЗ знаходяться не на обладнанні Морської адміністрації - відомостей про особу, яка надає послуги із розміщення відповідних даних, а також про кінцеве обладнання та поштову адресу, де розміщено відповідні інформаційні ресурси, бази даних та ПЗ, відповідних договорів щодо закупівлі таких послуг;
відомостей щодо систем захисту зазначених вище інформаційних ресурсів, баз даних та ПЗ (застосування комплексної систему захисту інформації, проведення відповідної державної експертизи, видання атестату відповідності).
У судовому засіданні детектив НАБУ Катеринюк В.В. підтримав складені протоколи про адміністративне правопорушення та вважав, що в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст. 185-13 КУпАП.
У судовому засіданні захисник особи, яка притягається до відповідальності ОСОБА_1 - адвокат Муравська О.О. вважала, що в діях ОСОБА_1 відсутній склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 85-13 КУпАП.
Вказувала, що Державною службою морського та річкового транспорту України було надано відповіді на запити заступника керівника структурного підрозділу НАБУ в межах чинного законодавства України, а також з обґрунтуванням причин неможливості надання копії запитуваних документів, а саме ненадання до запиту ухвали слідчого судді про тимчасовий доступ до речей та документів, що виключає наявність об`єктивної сторони складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 185-13 КУпАП, у формі ненадання інформації НАБУ на запит його посадових осіб.
Посилалася на те, що запити НАБУ не містять вимоги про надання інформації, а містять вимоги про надання документів, що виключає порушення вимог п.3 ч.1 ст. 17 Закону України «Про національне антикорупційне бюро України» у разі не виконання такого запиту, і як наслідок виключає протиправність діяння у розумінні ч.1 ст. 185-13 КУпАП.
При цьому, вказувала, що ч.1 ст. 185-13 КУпАП не передбачає санкції за ненадання документів НАБУ на запит його посадових осіб, що свідчить про відсутність будь-якого правового підґрунтя для притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за вказаною нормою.
Також, зазначала, що порядок доступу до документів під час досудового розслідування врегульовано положеннями ст. 159 КПК України, відповідно до якої тимчасовий доступ до речей та документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.
Вивчивши матеріали справ про адміністративне правопорушення, вислухавши пояснення детектива, захисника, суд приходить до такого висновку.
Відповідно до вимог ч. 1 КУпАП, завданням Кодексу України про адміністративні правопорушення є охорона прав і свобод громадян, власності, конституційного ладу України, прав і законних інтересів підприємств, установ і організацій, встановленого правопорядку, зміцнення законності, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі точного і неухильного додержання Конституції і законів України, поваги до прав, честі і гідності інших громадян, до правил співжиття, сумлінного виконання своїх обов`язків, відповідальності перед суспільством.
Згідно з вимогами ч. 1, ч. 2 ст. 7 КУпАП, ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв`язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
У силу вимог ст. 9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Положеннями ч.1 ст. 185-13 КУпАП передбачена адміністративна відповідальність за ненадання інформації Національному антикорупційному бюро України на запит його посадових осіб, надання завідомо недостовірної інформації чи не в повному обсязі, порушення встановлених законом строків її надання, повідомлення третіх осіб стосовно того, що про них збирається така інформація, або невиконання інших законних вимог посадових осіб Національного антикорупційного бюро України.
Згідно з вимогами ст. 251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі або в режимі фотозйомки (відеозапису), які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху та паркування транспортних засобів, актом огляду та тимчасового затримання транспортного засобу, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Обов`язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
Положеннями ст. 252 КУпАП встановлено, що орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст.185-13 КУпАП підтверджується фактичними даними, що містяться в протоколах про адміністративне правопорушення від 13 травня 2021 року та від 14 травня 2021 року, запитах заступника керівника Головного підрозділу детективів - Керівника Другого підрозділу детективів Головного підрозділу детективів Національного антикорупційного бюро України Скомарова О.В. від 28.04.2021 за №04-066/13529, від 28.04.2021 за №04-066/13496 та від 28.04-066/13520, та листах-відповідях від 12.05.2021 вих.№3392/03/15-21, від 12.05.2021 вих.№3393/03/15-21, від 12.05.2021 вих.№3398/03/15-21 за підписом в.о. Голови Державної служби морського та річкового транспорту України ОСОБА_1 , направлених на адресу Національного бюро.
Крім того, вина ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 185-13 КУпАП підтверджується наступним.
До Державної служби морського та річкового транспорту України за підписом заступника керівника Головного підрозділу детективів - Керівника Другого підрозділу детективів Головного підрозділу детективів Національного антикорупційного бюро України Скомарова О.В. від 28.04.2021 № 04-066/13529 (в порядку ст. 17 Закону України «Про Національне антикорупційне бюро України») про надання в триденний термін з моменту отримання запиту копій всіх документів щодо видачі одноразових дозволів на захід суден до портових засобів приватного підприємства «А.Н.К.» (код ЄДРПОУ: 37631758) та повідомити інформацію про підстави видачі таких дозволів.
Також, за підписом заступника керівника Головного підрозділу детективів - Керівника Другого підрозділу детективів Головного підрозділу детективів Національного антикорупційного бюро України Скомарова О.В. від 28.04.2021 № 04-066/13496, було направлено запит до Державної служби морського та річкового транспорту про надання, в триденний термін з моменту отримання запиту, інформації та належним чином засвідчені копії документів, а саме: окремого доручення в.о. Голови Морської адміністрації ОСОБА_1 від 07.04.2021 № 65/02/13-21 «Про надання інформації про вантаж»; документів, що слугували підставами видання окремого доручення від 07.04.2021 № 65/02/13-21; Наказів, розпоряджень щодо впровадження програмного забезпечення «Автоматизована система подачі, перевірки та оформлення суднозаходу», а також рішень за результатами закінчення семиденного тестового режиму роботи вказаної системи; договорів, меморандумів, листів, інших документів, що слугують підставами взаємовідносин Морської адміністрації з ТОВ «ФТЛ КОМПАНІ ЛТД», а також з розробниками, правовласниками програмного забезпечення «Автоматизована система подачі, перевірки та оформлення суднозаходу»;відомості про фізичне місцезнаходження програмного забезпечення (інформаційного ресурсу) «Автоматизована система подачі, перевірки та оформлення суднозаходу», щодо усіх осіб, які мають до неї доступ, а також щодо систем захисту зазначеного інформаційного ресурсу (чи застосовано комплексну систему захисту інформації, чи проведено відповідну державну експертизу, чи видано атестат відповідності).
Крім того, за підписом заступника керівника Головного підрозділу детективів - Керівника Другого підрозділу детективів Головного підрозділу детективів Національного антикорупційного бюро України Скомарова О.В. від 28.04.2021 № 04-066/13520, було направлено запит до Державної служби морського та річкового транспорту України про надання в триденний термін з моменту отримання запиту інформації та належним чином засвідчених копій документів, на підставі яких функціонують «Веб-сайт перевірки документів моряків України», «Автоматизована система реєстрації та перевірки документів моряків України», «Електронний кабінет моряка», «Автоматизована система тестування моряків», Державний реєстр документів моряків та програмне забезпечення, яке забезпечує їх функціонування (далі - ПЗ), а саме:
наказів, інструкцій, положень, на підставі яких функціонують зазначені вище інформаційні ресурси, бази даних та ПЗ; документів щодо розробки, отримання (платного, безоплатного, власної розробки), використання та введення в експлуатацію зазначених вище інформаційних ресурсів, баз даних та ПЗ, а саме: технічного завдання на розробку; договорів про закупівлю, безоплатне отримання; актів приймання-передачі, актів введення в експлуатацію; рахунків та платіжних доручень щодо понесення витрат у зв`язку із розробкою, придбанням та обслуговуванням; інструкцій, регламентів тощо щодо користування; схем обміну інформації між користувачами, адміністраторами та обладнанням; відомостей про фізичне місцезнаходження зазначених вище інформаційних ресурсів, баз даних та ПЗ, усіх осіб, які мають до нього доступ; відомостей про осіб, які забезпечують працездатність та функціонування зазначених вище інформаційних ресурсів, баз даних та ПЗ; у разі якщо зазначені вище інформаційні ресурси, бази даних та ПЗ знаходяться не на обладнанні Морської адміністрації - відомостей про особу, яка надає послуги із розміщення відповідних даних, а також про кінцеве обладнання та поштову адресу, де розміщено відповідні інформаційні ресурси, бази даних та ПЗ, відповідних договорів щодо закупівлі таких послуг; відомостей щодо систем захисту зазначених вище інформаційних ресурсів, баз даних та ПЗ (застосування комплексної систему захисту інформації, проведення відповідної державної експертизи, видання атестату відповідності).
Листами-відповідями від 12.05.2021 вих.№3392/03/15-21, від 12.05.2021 вих.№3393/03/15-21, від 12.05.2021 вих.№3398/03/15-21 за підписом в.о. Голови Державної служби морського та річкового транспорту України ОСОБА_1 , Національному антикорупційному бюро України було відмовлено в наданні запитуваної інформації із зауваженням, що запитувана інформація жодним чином не підпадає під чітко та однозначно визначений п.3 ч.1 ст. 17 Закону України «Про Національне антикорупційне бюро України» обсяг інформації, який може бути наданий за запитом. Крім того, отримати копії документів із зазначених в запитах підстав, відповідно до чинного законодавства, можливо лише за наявності відкритого кримінального провадження та на підставі ухвали слідчого судді або суд про тимчасовий доступ до речей та документів.
Відповідно до положень п. 3 ч. 1 ст. 17 Закону України «Про Національне антикорупційне бюро України», Національному бюро та його працівникам для виконання покладених на них обов`язків надається право витребовувати за рішенням керівника структурного підрозділу Національного бюро та одержувати в установленому законом порядку у вказаному в запиті вигляді та формі від інших правоохоронних та державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій інформацію, необхідну для виконання обов`язків Національного бюро, у тому числі відомості про майно, доходи, видатки, фінансові зобов`язання осіб, які ними декларуються у встановленому законом порядку, відомості про використання коштів Державного бюджету України, розпорядження державним або комунальним майном.
При цьому, положення вказаної норми слід розглядати в сукупності з приписам ст. 1 та ст. 16 цього Закону, якими визначені завдання діяльності та обов`язки Національного антикорупційного бюро України, що не обмежені лише проведенням ОРД та досудовим розслідуванням.
Отже, аналізуючи всі наявні докази, які містяться в матеріалах справ про адміністративні правопорушення, суд дійшов висновку, що ОСОБА_1 не надав інформацію на запити посадової особи НАБУ, які містили запит не тільки про надання копій документів, а і надання запитуваної інформації, чим вчинив адміністративні правопорушення, передбачені ч. 1 ст. 185-13 КУпАП.
При цьому, суд критично оцінює пояснення захисника, які вона надала суду, оскільки в КПК України не має чіткого визначення, що витребування документів від центральних органів виконавчої влади, установ та організацій здійснюється, органами досудового слідства здійснюється лише на підставі ухвали слідчого судді.
Також, не доведено в судовому засіданні, що запитувані інформація та копії документів мають статус з обмеженим доступом у відповідності до вимог Закону України «Про інформацію».
Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку, що вина ОСОБА_1 , у вчиненні правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 185-13 КУпАП, а саме: ненадання запитуваної інформації та копій документів НАБУ, на запит його посадових осіб, доведена повністю і підтверджується всією сукупністю доказів по справі.
Відповідно до ч. 2 ст. 36 КУпАП якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.
Враховуючи характер вчиненого правопорушення, дані про особу ОСОБА_1 , ступінь його вини та наслідки вчинених ним правопорушень, суд вважає за необхідне застосувати відносно ОСОБА_1 адміністративне стягнення за ч. 1 ст. 185-13 КУпАП, у виді штрафу.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП та ст.4 Закону України «Про судовий збір» з ОСОБА_1 підлягає стягненню на користь держави судовий збір в розмірі 454,00 гривні.
На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 7, 9, 158-13 ч.1, 245, 251, 252, 254, 279, 280, 283, 284, 294 КУпАП, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 , враховуючи вимоги ст. 36 КУпАП, визнати винним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст.185-13 КУпАП, та накласти на нього стягнення у виді штрафу в розмірі 4 250 (чотири тисячі двісті п`ятдесят) грн. 00 коп., який необхідно сплатити за реквізитами: Отримувач коштів: УК у Солом`янському районі; Код отримувача (код ЄДРПОУ): 37993783; Номер рахунку (IBAN): UA278999980313090106000026010; Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); Код класифікації доходів бюджету: 21081100; Призначення платежу: адміністративний штраф.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в дохід держави в розмірі 454 (чотириста п`ятдесят чотири) грн. 00 коп., який необхідно сплатити за реквізитами: Отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106; Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783; Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); Рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001; Код класифікації доходів бюджету: 22030106; Призначення платежу: *;101; ідентифікаційний номер, Судовий збір стягнутий з П.І.Б., на користь держави, за рішенням 760/12528/21 (номер справи).
Штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через 15-ть днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніше як через 15-ть днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
Штраф, накладений за вчинення адміністративного правопорушення, вноситься порушником в установу банку України.
У разі несплати правопорушником штрафу у вищевказаний строк, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в поряду, встановленому законом.
У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу зазначений у постанові про стягнення штрафу.
Постанова може бути оскаржена протягом 10 днів з моменту винесення до Київського апеляційного суду через районний суд.
Постанова пред`являється до виконання протягом трьох місяців.
Суддя О.В.Бурлака