УХВАЛА
09 лютого 2022 року
Київ
справа №600/2656/21-а
адміністративне провадження №К/990/3230/22
Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду: судді-доповідача Шарапи В.М., суддів Чиркіна С.М., Бевзенка В.М., перевіривши касаційну Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг на рішення Чернівецького окружного адміністративного суду від 20.09.2021 та постанову Сьомого апеляційного адміністративного суду від 15.12.2021 у справі №600/2656/21-а за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Чернівцігаз Збут" до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг про визнання протиправною та скасування постанови,-
В С Т А Н О В И В:
ТОВ «Чернівцігаз Збут», звернулося в суд з позовом до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, в якому просило:
- визнати протиправною та скасувати постанову Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг від 14.04.2021 №650 «Про накладення штрафу на ТОВ «Чернівцігаз Збут» за порушення вимог законодавства та Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з постачання природного газу та здійснення заходів державного регулювання»;
- стягнути на користь Товариства з обмеженою відповідальністю ТОВ "Чернівцігаз Збут" за рахунок бюджетних асигнувань Національної комісії, що здійснює державне регулювання в сферах енергетики та комунальних послуг сплачені ТОВ "Чернівцігаз Збут" суму штрафу у розмірі 425 000,00 грн.
Справу розглянуто в порядку загального позовного провадження.
Рішенням Чернівецького окружного адміністративного суду від 20.09.2021, залишеним без змін постановою Сьомого апеляційного адміністративного суду від 15.12.2021, позовні вимоги задоволено частково.
Визнано протиправною та скасовано постанову Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг від 14.04.2021 №650 «Про накладення штрафу на ТОВ «Чернівцігаз Збут» за порушення вимог законодавства та Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з постачання природного газу та здійснення заходів державного регулювання».
Стягнуто на користь ТОВ "Чернівцігаз Збут" з Державного бюджету України сплачену суму штрафу у розмірі 425 000,00 грн, відповідно до квитанції від 29.04.2021 р. №1109.
У задоволенні решти позовних вимог відмовлено.
На адресу Верховного Суду 24.01.2022 надійшла касаційна скарга Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, в якій вона просить скасувати рішення Чернівецького окружного адміністративного суду від 20.09.2021 та постанову Сьомого апеляційного адміністративного суду від 15.12.2021, ухваливши нове судове рішення про відмову у задоволенні позовних вимог.
Судом встановлено, що касаційну скаргу подано без додержання вимог процесуального закону.
Згідно з частиною 4 статті 330 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) до касаційної скарги додаються документ про сплату судового збору, а також копії касаційної скарги відповідно до кількості учасників справи.
Згідно з частиною 1 статті 4 Закону України № 3674-VI від 08.07.2011 "Про судовий збір" (далі - Закон №3674-VI) судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Відповідно до підпункту 1 пункту 3 частини 2 статті 4 Закону № 3674-VI, за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру, який подано суб`єктом владних повноважень, юридичною особою, ставка судового збору становить 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 10 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Відповідно до підпункту 3 пункту 3 частини 2 статті 4 Закону №3674-VI ставка судового збору за подання касаційної скарги на рішення суду становить 200 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, але не більше 20 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Скаржником до касаційної скарги додано документ про сплату судового збору в розмірі 6 375,00 грн.
Однак ставка судового збору, що підлягає сплаті за подання цієї касаційної скарги, складає 12 750,00 грн (425 000,00 грн * 1,5% * 200%), а відтак, скаржнику необхідно надати документ про сплату судового збору в розмірі 6 375,00 грн (12 750,00 грн - 6 375,00 грн).
Реквізити для сплати судового збору:
отримувач коштів - ГУК у м. Києві/Печерс. р-н/22030102;
рахунок отримувача: UA288999980313151207000026007;
код ЄДРПОУ: 37993783;
код класифікації доходів бюджету: 22030102;
банк отримувача: Казначейство України (ЕАП);
найменування додатку, збору, платежу: 22030102 "Судовий збір (Верховний Суд, 055)";
призначення платежу: "*;101; _____ (код ЄДРПОУ/реєстраційний номер облікової картки платника податків - фізичної особи або серія та номер паспорта громадянина України в установлених законом випадках); судовий збір, за позовом _____ (ПІБ/назва), Верховний Суд (Касаційний адміністративний суд)", номер справи, у якій сплачується судовий збір.
Крім того, Верховний Суд вважає за необхідне звернути увагу на наступному.
08.02.2020 набрав чинності Закон України від 15.01.2020 № 460-IX "Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України щодо вдосконалення порядку розгляду судових справ", яким внесено зміни до Кодексу адміністративного судочинства України.
Відповідно до частини 4 статті 328 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) підставами касаційного оскарження судових рішень, зазначених у частині першій цієї статті, є неправильне застосування судом норм матеріального права чи порушення норм процесуального права виключно в таких випадках:
1) якщо суд апеляційної інстанції в оскаржуваному судовому рішенні застосував норму права без урахування висновку щодо застосування норми права у подібних правовідносинах, викладеного у постанові Верховного Суду, крім випадку наявності постанови Верховного Суду про відступлення від такого висновку;
2) якщо скаржник вмотивовано обґрунтував необхідність відступлення від висновку щодо застосування норми права у подібних правовідносинах, викладеного у постанові Верховного Суду та застосованого судом апеляційної інстанції в оскаржуваному судовому рішенні;
3) якщо відсутній висновок Верховного Суду щодо питання застосування норми права у подібних правовідносинах;
4) якщо судове рішення оскаржується з підстав, передбачених частинами другою і третьою статті 353 цього Кодексу.
Відповідно до вимог пункту 4 частини 2 статті 330 КАС України у касаційній скарзі зазначається, зокрема, підстава (підстави), на якій (яких) подається касаційна скарга з визначенням передбаченої (передбачених) статтею 328 цього Кодексу підстави (підстав).
Разом з тим, посилаючись на наявність підстав касаційного оскарження судових рішень, передбачених пунктом 3 частини 4 статті 328 КАС України, скаржник не вказав норми права, щодо застосування якої, відсутній правовий висновок Верховного Суду
З огляду на викладене, в контексті посилання на пункт 3 частини 4 статті 328 КАС України, скаржнику необхідно зазначити підстави касаційного оскарження у відповідності до вимог статті 328 КАС України.
Частиною 2 статті 332 КАС України визначено, що до касаційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених статтею 330 цього Кодексу, застосовуються положення статті 169 цього Кодексу.
За наведених обставин, касаційна скарга залишається без руху.
Керуючись статтями 169, 330, 332 КАС України, суд,-
У Х В А Л И В:
Касаційну скаргу Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг на рішення Чернівецького окружного адміністративного суду від 20.09.2021 та постанову Сьомого апеляційного адміністративного суду від 15.12.2021 у справі №600/2656/21-а за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Чернівцігаз Збут" до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг про визнання протиправною та скасування постанови залишити без руху.
Встановити скаржнику десятиденний строк з дня отримання копії цієї ухвали для усунення зазначених вище недоліків касаційної скарги.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не може бути оскаржена.
СуддіВ.М. Шарапа С.М. Чиркін В.М. Бевзенко