Справа № 490/10385/16-ц
н\п 2/490/3719/2016
Центральний районний суд м. Миколаєва
УХВАЛА
31 жовтня 2016 року м. Миколаїв
Суддя Центрального районного суду м. Миколаєва Черенкова Н.П. розглянувши матеріали позовної заяви
ОСОБА_1 до Головного управління державної Служби з надзвичайних ситуацій у Миколаївській області про стягнення заборгованості із заробітної плати за відпрацьований надурочний час та середнього заробітку за час розрахунку при звільненні,-
ВСТАНОВИЛА:
Позивач звернувся до суду з позовом до відповідача, в якому просив стягнути з відповідача на його користь оплату за надурочний час у розмірі 6820,00 грн. та середню заробітну плату за час затримки виплати заробітної плати з часу звільнення по час фактичного розрахунку, виходячи із середньоденної заробітної плати 162,39 грн.
Відповідно до ст. 15 ЦПК України суди розглядають у порядку цивільного судочинства справи щодо захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, що виникають із цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудових відносин, крім тих випадків, коли розгляд таких справ проводиться за правилами іншого судочинства.
Відповідно до п.1 ч.1 ст. 3 КАС України справа адміністративної юрисдикції (далі - адміністративна справа) - переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Згідно з ч. 2 ст. 4 Кодексу адміністративного судочинства України юрисдикція адміністративних судів поширюється на всі публічно-правові спори, крім спорів, для яких законом встановлений інший порядок судового вирішення.
При визначенні юрисдикції справи необхідно виходити з характеру спірних правовідносин, прав та інтересів, за захистом яких звернувся позивач, суб'єктного складу сторін, предмету спірних правовідносин.
Відповідно до п.2 ч.2 ст. 17 Кодексу адміністративного судочинства України юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори, зокрема: спори з приводу прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби.
Пунктом 15 частини 1 статті 3 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що публічна служба - це діяльність на державних політичних посадах, професійна діяльність суддів, прокурорів, військова служба, альтернативна (невійськова) служба, дипломатична служба, інша державна служба, служба в органах влади Автономної Республіки Крим, органах місцевого самоврядування
Відповідно до ст. 1 Постанови Кабінету Міністрів України №1052 від 16.12.2015 року «Про затвердження Положення про Державну службу України з надзвичайних ситуацій», державна служба України з надзвичайних ситуацій (ДСНС) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра внутрішніх справ і який реалізує державну політику у сфері цивільного захисту,захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій та запобігання їх виникненню, ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, рятувальної справи, гасіння пожеж, пожежної та техногенної безпеки, діяльності аварійно-рятувальних служб, а також гідрометеорологічної діяльності.
Статтями 7, 15 Постанови передбачено, що ДСНС здійснює свої повноваження безпосередньо і через утворені в установленому порядку територіальні органи. ДСНС є юридичною особою публічного права, має печатку із зображенням Державного Герба України та своїм найменуванням, власні бланки, рахунки в органах Казначейства.
Таким чином, робота у територіальних органах ДСНС, пов'язана із безпосереднім виконанням функцій держави, є публічною службою, та регулюється положеннями трудового законодавства із особливостями, встановленими Законом України «Про державну службу».
Згідно ч.2 ст.19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах та у спосіб визначений Конституцією та законами України.
Як вбачається з матеріалів справи, спірні правовідносини, пов'язані із забезпеченням трудових прав працівників, регулюються трудовим законодавством України, зокрема Кодексом законів про працю України, а також законодавством, яке регулює порядок проходження державними службовцями публічної служби.
Відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 122 ЦПК України суддя відмовляє у відкритті провадження у справі, якщо: заява не підлягає розгляду в судах у порядку цивільного судочинства.
За таких обставин, слід відмовити позивачу у відкритті провадження у справі, оскільки заява не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства, а повинна розглядатися за правилами Кодексу адміністративного судочинства України.
На підставі наведеного, п. 1 ч. 2 ст. 122 ЦПК України, суддя,
У Х В А Л И ЛА :
Відмовити у відкритті провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до Головного управління державної Служби з надзвичайних ситуацій у Миколаївській області про стягнення заборгованості із заробітної плати за відпрацьований надурочний час та середнього заробітку за час розрахунку при звільненні.
Роз'яснити позивача, що даний спір підлягає розгляду за правилами Кодексу адміністративного судочинства України.
Ухвала може бути оскаржена через суд першої інстанції до апеляційного суду Миколаївської області шляхом подачі апеляційної скарги протягом п’яти днів з дня проголошення ухвали.
Суддя Центрального районного суду
м. Миколаєва ОСОБА_2