КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Справа № 810/2893/17 Головуючий у 1 інстанції:Кушнова А.О
Суддя-доповідач: Вівдиченко Т.Р.
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
29 травня 2018 року м. Київ
Київський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:
Судді-доповідача Суддів За участю секретаря
Вівдиченко Т.Р. Беспалова О.О. Губської Л.В. Присяжної Д.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за апеляційною скаргою Відділу державної реєстрації виконавчого комітету Ірпінської міської ради на рішення Київського окружного адміністративного суду від 31 січня 2018 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_5 до Ірпінського відділення Вишгородської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Київській області, Відділу державної реєстрації виконавчого комітету Ірпінської міської ради про визнання неправомірними дій, визнання незаконним та скасування реєстраційного запису, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач - ОСОБА_5 звернулась до суду з позовом до Ірпінського відділення Вишгородської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Київській області, Відділу державної реєстрації виконавчого комітету Ірпінської міської ради, в якому, з урахуванням заяви про уточнення позовних вимог, просила суд:
- визнати неправомірними дії Ірпінської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Київській області щодо подання державному реєстратору Реєстраційної служби Ірпінського міського управління юстиції Київської області Скоріній О.М. заяви про проведення державної реєстрації припинення юридичної особи в результаті її ліквідації від 16.01.2016 року та інші документи для державної реєстрації «припинення юридичної особи на підставі судового рішення, що не пов'язане з банкрутством юридичної особи»;
- визнати недійсним та скасувати в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань реєстраційний запис від 16.01.2016 за №13571390016000110 «припинення юридичної особи на підставі судового рішення, що не пов'язане з банкрутством юридичної особи», вчинений державним реєстратором реєстраційної служби Ірпінського міського управління юстиції Київської області Скоріною О.М.
Позовні вимоги, серед іншого, мотивує тим, що 12.01.2016 року державним реєстратором Реєстраційної служби Ірпінського МУЮ Київської області, на підставі постанови Київського окружного адміністративного суду від 29.09.2015 року у справі №810/5771/15 було внесено до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань реєстраційний запис №13571130015000110 про внесення судового рішення щодо припинення юридичної особи - Товариства з обмеженою відповідальністю «Зелене Шатро», що не пов'язано з її банкрутством, однак Ірпінська ОДПІ ГУ ДФС у Київській області не мала повноважень на створення ліквідаційної комісії та на подачу ліквідаційного балансу; нею не було проведено належним чином ліквідаційну процедуру, і тим самим порушено проведення ліквідаційної процедури, яка встановлена Законом України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань».
Рішенням Київського окружного адміністративного суду від 31 січня 2018 року року адміністративний позов задоволено.
Визнано протиправними дії Ірпінської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Київській області щодо подання державному реєстратору Реєстраційної служби Ірпінського міського управління юстиції Київської області Скоріній О.М. заяви про проведення державної реєстрації припинення юридичної особи в результаті її ліквідації від 16.01.2016 та інші документи для державної реєстрації припинення Товариства з обмеженою відповідальністю «Зелене Шатро» (ідентифікаційний код 30942376).
Визнано протиправним та скасовано в Єдиному державному реєстрі юридичних осі, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань реєстраційний запис від 16.01.2016 №13571390016000110, вчинений державним реєстратором реєстраційної служби Ірпінського міського управління юстиції Київської області Скоріною О.М.
Не погодившись з рішенням суду першої інстанції, відповідач - Відділ державної реєстрації виконавчого комітету Ірпінської міської ради звернувся з апеляційною скаргою, в якій просить скасувати рішення суду першої інстанції та прийняти нове рішення, яким відмовити у задоволенні позовних вимог.
В апеляційній скарзі апелянт зауважує на тому, що судом першої інстанції при постановленні оскаржуваного рішення було неповно з'ясовано обставини, що мають значення для справи, порушено норми матеріального та процесуального права.
Крім того, апелянт посилається на обставини, які на його думку, вказують на пропуск позивачем шестимісячного строку звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів.
Доводи апеляційної скарги мотивує тим, що державним реєстратором Реєстраційної служби Ірпінського МУЮ Київської області Скоріною О.М. під час проведення державної реєстрації припинення юридичної особи - Товариства з обмеженою відповідальністю «Зелене Шатро» були дотримані вимоги чинного законодавства, оскільки для проведення державної реєстрації Ірпінським відділенням Вишгородської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Київській області було надано перелік необхідних документів, визначених частиною 12 статті 17 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань», а сам державний реєстратор не наділений повноваженнями по наданню правової оцінки документам, наданим для державної реєстрації, оскільки лише засвідчує факт подання таких документів.
18 травня 2018 року до Київського апеляційного адміністративного суду від ОСОБА_5 надійшли письмові пояснення, які долучені до матеріалів справи.
Заслухавши в судовому засіданні суддю-доповідача, пояснення учасників процесу, які з'явилися до суду апеляційної інстанції, перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Відповідно до частини 1 статті 2 КАС України, завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.
Як встановлено судом першої інстанції та вбачається з матеріалів даної справи, 15.09.2004 р. до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців було внесено реєстраційний запис №13571200000000110 про включення відомостей про юридичну особу - Товариство з обмеженою відповідальністю «Зелене Шатро» (ідентифікаційний код 30942376), що підтверджується витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань від 20.06.2017 р. №1002195966.
Відповідно до Статуту Товариства з обмеженою відповідальністю «Зелене Шатро» (нова редакція), затвердженого загальними зборами учасників Товариства, згідно з протоколом №01/12-14 від 01.12.2014, учасником юридичної особи Товариства з обмеженою відповідальністю «Зелене шатро» (ідентифікаційний код 30942376) з розміром частки у статутному капіталі - 100 % та розміром внеску до статутного фонду товариства - 5000000,00 грн. є ОСОБА_5.
Постановою Київського окружного адміністративного суду від 30.12.2015 р. в адміністративній справі №810/5771/15 за позовом Ірпінської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Київській області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Зелене Шатро» про припинення юридичної особи, адміністративний позов задоволено.
Припинено юридичну особу Товариство з обмеженою відповідальністю «Зелене шатро» (код ЄДПРОУ - 30942376) та призначено комісію з припинення.
В постанові Київського окружного адміністративного суду від 30.12.2015 р. в адміністративній справі №810/5771/15 зазначено, що вона підлягає негайному виконанню, оскільки справа була розглянута в порядку скороченого провадження.
Ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 29.09.2016 р. апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю «Зелене Шатро» залишено без задоволення, а постанову Київського окружного адміністративного суду від 30 грудня 2015 року - без змін.
Ухвалою Вищого адміністративного суду України від 20.10.2016 р. у відкритті касаційного провадження за касаційною скаргою Товариства з обмеженою відповідальністю «Зелене Шатро» відмовлено.
Як вбачається з витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань від 20.06.2017 р. №1002195966, на підставі постанови Київського окружного адміністративного суду від 30.12.2015 р. в адміністративній справі №810/5771/15, 12.01.2016 р. державним реєстратором Реєстраційної служби Ірпінського міського управління юстиції Київської області Скоріною О.М. було внесено до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань запис №13571130015000110 про внесення судового рішення щодо припинення юридичної особи, що не пов'язано з її банкрутством.
Також, з вказаного витягу вбачається, що 16.01.2016 р. державним реєстратором Реєстраційної служби Ірпінського міського управління юстиції Київської області було здійснено державну реєстрацію припинення юридичної особи ТОВ «Зелене Шатро», про що до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань внесено запис №13571390016000110 про державну реєстрацію припинення юридичної особи на підставі судового рішення, що не пов'язано з банкрутством юридичної особи.
Не погоджуючись з вищевказаними діями відповідачів, позивач звернулась до суду з даним адміністративним позовом.
Надаючи правову оцінку обставинам вказаної справи, колегія суддів зважає на наступне.
Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відносини, що виникають у сфері державної реєстрації юридичних осіб, їхньої символіки (у випадках, передбачених законом), громадських формувань, що не мають статусу юридичної особи, та фізичних осіб підприємців, регулюються Законом України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань» від 15.05.2003 № 755-IV (далі - Закон №755 в редакції, чинній на час виникнення спірних правовідносин).
Відповідно до п. 1 ч.1 ст. 25 Закону №755, державна реєстрація та інші реєстраційні дії проводяться на підставі документів, що подаються заявником для державної реєстрації.
Згідно із ч. 2 ст. 25 Закону №755, порядок проведення державної реєстрації та інших реєстраційних дій на підставі документів, що подаються заявником для державної реєстрації, включає:
1) заповнення форми заяви про державну реєстрацію - у разі подання документів особисто заявником (за бажанням заявника);
2) прийом документів за описом - у разі подання документів у паперовій формі;
3) виготовлення копій документів в електронній формі - у разі подання документів у паперовій формі;
4) внесення копій документів в електронній формі до Єдиного державного реєстру;
5) перевірку документів на наявність підстав для зупинення розгляду документів;
6) перевірку документів на наявність підстав для відмови в державній реєстрації;
7) прийняття рішення про проведення реєстраційної дії - для громадських формувань, символіки та засвідчення факту наявності всеукраїнського статусу громадського об'єднання;
8) проведення реєстраційної дії (у тому числі з урахуванням принципу мовчазної згоди) за відсутності підстав для зупинення розгляду документів та відмови в державній реєстрації шляхом внесення запису до Єдиного державного реєстру;
9) формування та оприлюднення на порталі електронних сервісів виписки, результатів надання адміністративних послуг у сфері державної реєстрації та установчих документів юридичної особи.
10) видача за бажанням заявника виписки з Єдиного державного реєстру у паперовій формі за результатами проведеної реєстраційної дії (у разі подання заяви про державну реєстрацію у паперовій формі).
Виписка з Єдиного державного реєстру у паперовій формі надається з проставленням підпису та печатки державного реєстратора.
Згідно з ч.12 ст.17 Закону №755, для державної реєстрації припинення юридичної особи в результаті її ліквідації на підставі рішення про припинення юридичної особи, прийнятого учасниками юридичної особи або відповідного органу юридичної особи, а у випадках, передбачених законом, - рішення відповідних державних органів, або судового рішення про припинення юридичної особи, не пов'язаного з її банкрутством, після закінчення процедури припинення, але не раніше закінчення строку заявлення вимог кредиторами, подаються такі документи: 1) заява про державну реєстрацію припинення юридичної особи в результаті її ліквідації; 2) довідка архівної установи про прийняття документів, що відповідно до закону підлягають довгостроковому зберіганню.
Відповідно до ч.4 ст.25 Закону №755, спрощена процедура державної реєстрації припинення юридичної особи шляхом її ліквідації проводиться на підставі, зокрема, судового рішення про припинення юридичної особи, не пов'язаного з банкрутством юридичної особи, якщо таке рішення прийнято судом після 1 липня 2004 року, і в разі якщо голова ліквідаційної комісії з припинення юридичної особи або ліквідатор юридичної особи протягом трьох років з дати оприлюднення повідомлення про постановлення судового рішення про припинення юридичної особи, не пов'язаного з банкрутством юридичної особи, не надав суб'єкту державної реєстрації документи, необхідні для державної реєстрації припинення юридичної особи в результаті її ліквідації.
Відповідно до ч.1 ст.110 Цивільного кодексу України, юридична особа ліквідується, зокрема, за рішенням суду про ліквідацію юридичної особи в інших випадках, встановлених законом, - за позовом відповідного органу державної влади.
В свою чергу, порядок ліквідації юридичної особи встановлений статями 104, 105 та 111 Цивільного кодексу України.
Як вбачається з матеріалів справи, 16.01.2016 р. Ірпінською ОДПІ ГУ ДФС у Київській області були подані державному реєстратору Реєстраційної служби Ірпінського міського управління юстиції Київської області наступні документи:
- заяву про проведення державної реєстрації припинення юридичної особи в результаті її ліквідації щодо ТОВ «Зелене шатро» від 16.01.2016 р., за підписом голови ліквідаційної комісії (т.2, а.с.223-224);
- довідку про відсутність заборгованості зі сплати страхових коштів до Пенсійного фонду України і фондів соціального страхування від 15.01.2016 р. №340/02, видану Управлінням Пенсійного фонду у місті Ірпені Київської області (т.2, а.с.226);
- довідку про відсутність заборгованості зі сплати єдиного внеску від 13.01.2016 р. №1610318100494, видану Ірпінською ОДПІ ГУ ДФС у Київській області (т.1, а.с.227);
- довідку про відсутність заборгованості з податків, зборів від 13.01.2016 р. №1610312200760, видану Ірпінською ОДПІ ГУ ДФС у Київській області (т.1, а.с.228);
- лист трудового архіву виконавчого комітету Ірпінської міської ради Київської області від 15.01.2016 №01-15/03, в якому повідомлено про ненадходження на адресу трудового архіву виконавчого комітету Ірпінської міської ради Київської області на зберігання документів ТОВ «Зелене Шатро» (т.2, а.с.229);
- лист відділу Державної виконавчої служби Ірпінського міського управління юстиції від 15.01.2016 р. вих.№ 62 про відсутність виконавчих документів, за якими боржником є ТОВ «Зелене Шатро» (т.2, а.с.230);
- лист Ірпінського міського центу зайнятості від 14.01.2016 р. №1/05-35, в якому зазначено про відсутність за ТОВ «Зелене Шатро» заборгованості по сплаті страхових внесків до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України (т.2, а.с.231);
- довідку про наявність або відсутність заборгованості зі сплати страхових коштів, видану відділенням виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у м.Ірпінь Київської області від 14.01.2016 р., в якій зазначено про відсутність у ТОВ «Зелене Шатро» заборгованості зі сплати страхових коштів (т.2, а.с.232);
- довідку про відсутність заборгованості за страхувальником від 15.01.2016 р. №08/01-14, видану Ірпінською МВД Київського ОВ ФСС з ТВП (т.2, а.с.233).
На підставі вищезазначених документів, державним реєстратором Реєстраційної служби Ірпінського міського управління юстиції Київської області Скоріною О.М. 16.01.2016 р. було здійснено державну реєстрацію припинення юридичної особи, ТОВ «Зелене Шатро», про що до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань внесено запис №13571390016000110 про державну реєстрацію припинення юридичної особи на підставі судового рішення, що не пов'язано з банкрутством юридичної особи.
Однак, як було вірно встановлено судом першої інстанції, в матеріалах реєстраційної справи відсутні докази встановлення ліквідаційною комісією ТОВ «Зелене Шатро» порядку та строків заявлення вимог кредиторів до юридичної особи - ТОВ «Зелене Шатро», яке, в силу вимог чинного законодавства, є обов'язковим етапом в рамках ліквідації процедури юридичної особи.
При цьому, як свідчать матеріали даної справи, Ірпінське відділення Вишгородської ОДПІ ГУ ДФС у Київській області звернулося до державного реєстратора Реєстраційної служби Ірпінського міського управління юстиції Київської області саме 16.01.2016 р., тобто після спливу чотирьох днів після внесення державним реєстратором до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань реєстраційного запису від 12.01.2016 р. №13571130015000110 про внесення судового рішення щодо припинення юридичної особи - Товариства з обмеженою відповідальністю «Зелене Шатро», що не пов'язано з її банкрутством, а тому Ірпінською ОДПІ ГУ ДФС у Київській області було порушено (пропущено) строк проведення ліквідаційної процедури юридичної особи.
Колегія суддів також погоджується з доводами суду першої інстанції про те, що Ірпінське відділення Вишгородської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Київській області передчасно звернулося із заявою про проведення державної реєстрації припинення юридичної особи в результаті її ліквідації від 16.01.2016 р. та документами для проведення державної реєстрації припинення юридичної особи, оскільки не була проведена передбачена законом ліквідаційна процедура.
Відповідно до ч.2 ст.6 Закону №755, державний реєстратор: 1) приймає документи; 2) перевіряє документи на наявність підстав для зупинення розгляду документів; 3) перевіряє документи на наявність підстав для відмови у державній реєстрації; 4) проводить реєстраційну дію (у тому числі з урахуванням принципу мовчазної згоди) за відсутності підстав для зупинення розгляду документів та відмови у державній реєстрації шляхом внесення запису до Єдиного державного реєстру; 5) веде Єдиний державний реєстр; 6) веде реєстраційні справи; 7) здійснює інші повноваження, передбачені цим Законом.
Разом з тим, частиною 1 ст.27 Закону №755 встановлено, що підставами для зупинення розгляду документів, поданих для державної реєстрації, є:1) подання документів або відомостей, визначених цим Законом, не в повному обсязі;2) невідповідність документів вимогам, установленим статтею 15 цього Закону;3) невідповідність відомостей, зазначених у заяві про державну реєстрацію, відомостям, зазначеним у документах, поданих для державної реєстрації, або відомостям, що містяться в Єдиному державному реєстрі;4) невідповідність відомостей, зазначених у документах, поданих для державної реєстрації, відомостям, що містяться в Єдиному державному реєстрі; 5) невідповідність реєстраційного номера облікової картки платника податків або серії та номера паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків, повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку в паспорті про право здійснювати платежі за серією та номером паспорта) відомостям, наданим відповідно до статті 13 цього Закону; 6) несплата адміністративного збору або сплата не в повному обсязі;7) подання документів з порушенням встановленого законодавством строку для їх подання.
Тобто, Законом №755 встановлено саме обов'язок державного реєстратора проводити реєстраційну дію за відсутності підстав для зупинення реєстрації дії, які передбачені ст.27 Закону №755.
Враховуючи вищенаведене, колегія суддів приходить до висновку, що відповідачем - Ірпінським відділенням Вишгородської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Київській області було порушено ліквідаційну процедуру ТОВ «Зелене Шатро».
У зв'язку з цим, вбачаються підстави для скасування спірного реєстраційного запису, вчиненого державним реєстратором реєстраційної служби Ірпінського міського управління юстиції Київської області Скоріною О.М., оскільки така позовна вимога є похідною від вимоги про визнання протиправними дій податкового органу, який порушив ліквідаційну процедуру припинення юридичної особи.
Що стосується доводів апелянта про недотримання позивачем строку звернення до адміністративного суду, колегія суддів зважає на наступне.
Відповідно до ч. 3 ст. 3 КАС України (у редакції Закону України від 03.10.2017 № 2147-VIII), провадження в адміністративних справах здійснюється відповідно до закону, чинного на час вчинення окремої процесуальної дії, розгляду і вирішення справи.
Так, у відповідності до ч. 1 ст. 99 КАС України (тут і далі в редакції Кодексу, що діяла до 15.12.2017р.), адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Правовий припис «в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого законом» означає, що позов має подаватися лише в тих межах часу, які встановлені законом. Крім того, можливість захисту прав та інтересів залежить від дотримання строків, встановлених на цей випадок законом.
Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк , який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів (ч. 2 ст. 99 КАС України).
Інститут строків в адміністративному процесі сприяє досягненню юридичної визначеності у публічно-правових відносинах, а також стимулює суд і учасників адміністративного процесу добросовісно ставитися до виконання своїх обов'язків.
Зокрема, строки звернення до адміністративного суду з адміністративним позовом обмежують час, протягом якого такі правовідносини вважаються спірними, після їх завершення, якщо ніхто не звернувся до суду за вирішенням спору, відносини стають стабільними.
Практика Європейського суду з прав людини, яка, відповідно до ст.17 Закону України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини», є джерелом права, свідчить про те, що право на звернення до суду не є абсолютним і може бути обмеженим, у тому числі і встановленням строків для звернення до суду за захистом порушених прав (наприклад, справа «Стаббігс та інші проти Великобританії» (рішення від 22.10.1996 року), «Девеер проти Бельгії» (рішення від 27.02.1980 року)).
Як вбачається з матеріалів справи, про порушення своїх прав, свобод та інтересів позивач дізналась після ознайомлення з Витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань» від 17.02.2017р., з якого, зокрема, довідалась про вчинення державним реєстратором Реєстраційної служби Ірпінського міського управління юстиції Київської області спірної реєстраційної дії від 16.01.2016р.
Не погоджуючись з рішенням державного реєстратора, позивач 02 березня та 04 липня 2016 року, в порядку статті 34 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань», зверталась до Міністерства юстиції України з відповідними скаргами на дії державного реєстратора та прийняті ним рішення. В свою чергу, Міністерством юстиції України було відмовлено у розгляді скарг позивача, з підстав п.8 ст. 34 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань».
Отже, саме з моменту відмови у розгляді вищезазначених скарг за процедурою адміністративного оскарження рішень державного реєстратора позивачу стало відомо про порушення своїх прав, свобод та інтересів, що в подальшому стало підставою для її звернення до суду з даним адміністративним позовом.
Оскільки предметом спору у даній справі є оскарження, зокрема, неправомірних дій Ірпінського відділення Вишгородської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Київській області, в частині надання неправдивих відомостей Відділу державної реєстрації виконавчого комітету Ірпінської міської ради для внесення запису про припинення ТОВ «Зелене Шатро» та протиправна бездіяльність по вчиненню дій щодо ліквідації ТОВ «Зелене Шатро», наслідком чого стало порушення прав та інтересів позивача, колегія суддів приходить до висновку, що 17.02.2017р. не може вважатися початком перебігу шестимісячного строку звернення до суду з даним адміністративним позовом, з огляду на наявність вищенаведених обставин.
У зв'язку з наведеним, колегія суддів приходить до висновку про обґрунтованість вимог даного позову та наявність правових підстав для його задоволення.
Відповідно до ч. 1 ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача (ч. 2 ст. 77 КАС України).
Відповідно до ч. 3 ст. 242 КАС України обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з'ясованих обставин в адміністративній справі, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні, з наданням оцінки всім аргументам учасників справи.
Доводи апеляційної скарги висновків суду першої інстанції не спростовують, а тому підстав для скасування рішення суду першої інстанції не вбачається.
З огляду на викладене, колегія суддів вважає, що суд першої інстанції прийняв законне і обґрунтоване рішення, з дотриманням норм матеріального і процесуального права.
Згідно зі ст. 316 КАС України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, рішення або ухвалу-без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
Керуючись ст. ст. 243, 250, 315, 316, 321, 322, 325, 329 КАС України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Апеляційну скаргу Відділу державної реєстрації виконавчого комітету Ірпінської міської ради залишити без задоволення.
Рішення Київського окружного адміністративного суду від 31 січня 2018 року залишити без змін.
Постанова набирає законної сили з дати її прийняття та може бути оскаржена шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Верховного Суду в порядку і строки, визначені статтями 328-329 КАС України.
Суддя-доповідач Судді
Вівдиченко Т.Р. Беспалов О.О. Губська Л.В.
Повний текст постанови виготовлено 04.06.2018 року