УХВАЛА
02 вересня 2020 року
Київ
справа №240/722/20
адміністративне провадження №К/9901/14402/20
Верховний Суд у складі судді Касаційного адміністративного суду Мартинюк Н.М., перевіривши клопотання Державної судової адміністрації України про зупинення виконання рішення Житомирського окружного адміністративного суду від 2 березня 2020 року і постанови Восьмого апеляційного адміністративного суду від 12 травня 2020 року у справі №240/722/20 за позовом ОСОБА_1 до Господарського суду Житомирської області, третя особа: Державна судова адміністрація України, про визнання протиправною відмову, зобов`язання вчинити дії,
ВСТАНОВИВ:
Ухвалою Верховного Суду від 30 червня 2020 року відкрито касаційне провадження за касаційною скаргою Державної судової адміністрації України на рішення Житомирського окружного адміністративного суду від 2 березня 2020 року і постанову Восьмого апеляційного адміністративного суду від 12 травня 2020 року у справі за вказаним позовом.
25 серпня 2020 року до Верховного Суду надійшло клопотання Державної судової адміністрації України про зупинення виконання рішення Житомирського окружного адміністративного суду від 2 березня 2020 року і постанови Восьмого апеляційного адміністративного суду від 12 травня 2020 року у цій справі.
Частиною третьою статті 334 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі також - "КАС України") передбачено, зокрема, що якщо разом з касаційною скаргою подано заяви чи клопотання, суд в ухвалі про відкриття касаційного провадження встановлює строк, протягом якого учасники справи мають подати свої заперечення щодо поданих заяв чи клопотань, якщо інше не передбачено цим Кодексом.
За правилами пункту 5 частини першої статті 340 КАС України суддя-доповідач в порядку підготовки справи до касаційного розгляду вирішує інші питання, необхідні для касаційного розгляду справи.
За приписами частини першої статті 375 КАС України суд касаційної інстанції за заявою учасника справи або за своєю ініціативою може зупинити виконання оскаржуваного судового рішення або зупинити його дію (якщо рішення не передбачає примусового виконання) до закінчення його перегляду в касаційному порядку.
Порушуючи питання щодо зупинення виконання оскаржуваних судових рішень, Державна судова адміністрація України зазначає, що виконання вказаних судових рішень до розгляду судом касаційної скарги у цій справі може призвести до неправомірного стягнення коштів з Державного бюджету України, які в подальшому не можуть бути повернуті. Оскільки статтею 381 КАС України встановлені обмеження щодо повороту виконання рішення суду в окремих категоріях справ, зокрема, у справах про присудження виплати заробітної плати чи іншого грошового утримання у відносинах публічної служби. Зазначене, на думку Державної судової адміністрації України, може призвести до збитків Державного бюджету України, а тому є всі підстави для зупинення виконання оскаржуваних рішень судів.
З огляду на наявність вказаного клопотання про зупинення виконання оскаржуваних судових рішень, враховуючи обставини справи, а також предмет спору, суд вважає за необхідне встановити для учасників справи десятиденний строк з дня отримання ухвали для подання до суду своїх міркувань та заперечень щодо заявленого клопотання.
На підставі наведеного і керуючись статтями 334, 340 КАС України,
УХВАЛИВ:
Встановити учасникам справи десятиденний строк з моменту отримання даної ухвали для подання своїх міркувань та заперечень щодо клопотання Державної судової адміністрації України про зупинення виконання рішення Житомирського окружного адміністративного суду від 2 березня 2020 року і постанови Восьмого апеляційного адміністративного суду від 12 травня 2020 року у справі №240/722/20 за позовом ОСОБА_1 до Господарського суду Житомирської області, третя особа: Державна судова адміністрація України, про визнання протиправною відмову, зобов`язання вчинити дії.
Копію цієї ухвали надіслати учасникам справи.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання і не може бути оскаржена.
...........................
Н.М. Мартинюк,
Суддя Верховного Суду