ВОСЬМИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про повернення заяви без розгляду
27 грудня 2023 рокуЛьвівСправа № 297/3460/23 пров. № А/857/21504/23
Восьмий апеляційний адміністративний суд в складі колегії суддів:
судді-доповідача -Глушка І. В.суддів -Довгої О. І. Запотічного І. І.
розглянувши заяву ОСОБА_1 про роз`яснення ухвали Восьмого апеляційного адміністративного суду від 15 грудня 2023 року про повернення апеляційних скарг, поданих на ухвалу Берегівського районного суду Закарпатської області від 16 жовтня 2023 року про повернення позовної заяви у справі № 297/3460/23 за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Інспектора СРПП БРБП ГУНП в Закарпатській області Данила В.П. про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення, -
В С Т А Н О В И В:
Ухвалою Восьмого апеляційного адміністративного суду від 15 грудня 2023 року апеляційні скарги ОСОБА_1 на ухвалу Берегівського районного суду Закарпатської області від 16 жовтня 2023 року про повернення позовної заяви у справі №297/3460/23 повернуто скаржнику.
25 грудня 2023 року Восьмим апеляційним адміністративним судом зареєстровано заяву ОСОБА_1 про роз`яснення судового рішення.
Перевіривши відповідність заяви загальним вимогам до форми та змісту, визначеним ст. 167 КАС України, суд апеляційної інстанції приходить до висновку, що її слід повернути заявнику без розгляду з наступних підстав.
Будь-яка письмова заява, клопотання, заперечення повинні відповідати загальним вимогам до форми та змісту, встановленими ч.1 ст.167 КАС України.
Згідно з ч.2 ст.167 КАС України якщо заяву (клопотання, заперечення) подано без додержання вимог частини першої цієї статті і ці недоліки не дають можливості її розглянути, або якщо вона є очевидно безпідставною та необґрунтованою, суд повертає таку заяву (клопотання, заперечення) заявнику без розгляду.
Відповідно до вимог частини 10 статті 44 Кодексу адміністративного судочинства України якщо документи подаються учасниками справи до суду або надсилаються іншим учасникам справи в електронній формі, такі документи скріплюються електронним цифровим підписом учасника справи (його представника). Якщо документи подаються учасниками справи до суду або надсилаються іншим учасникам справи в паперовій формі, такі документи скріплюються власноручним підписом учасника справи (його представника).
Згідно з частинами 7, 8, 10, 11 статті 44 КАС України документи (в тому числі процесуальні документи, письмові та електронні докази тощо) можуть подаватися до суду, а процесуальні дії вчинятися учасниками справи в електронній формі з використанням Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, за винятком випадків, визначених цим Кодексом. Процесуальні документи в електронній формі мають подаватися учасниками справи до суду з використанням Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи в порядку, визначеному Положенням про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему та/або положеннями, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів). Якщо документи подаються учасниками справи до суду або надсилаються іншим учасникам справи в електронній формі, такі документи скріплюються електронним підписом учасника справи (його представника). Якщо документи подаються учасниками справи до суду або надсилаються іншим учасникам справи в паперовій формі, такі документи скріплюються власноручним підписом учасника справи (його представника). Якщо позов, апеляційна, касаційна скарга подані до суду в електронній формі, позивач, особа, яка подала скаргу мають подавати до суду заяви по суті справи, клопотання та письмові докази виключно в електронній формі, крім випадків, коли судом буде надано дозвіл на їх подання в паперовій формі.
Таким чином, альтернативою звернення учасників справи до суду із позовними заявами, скаргами та іншими визначеними законом процесуальними документами, оформленими в паперовій формі та підписаними безпосередньо учасником справи або його представником, є звернення з процесуальними документами в електронній формі з обов`язковим їх скріпленням власним електронним підписом учасника справи.
Відповідно до статті 5 Закону України "Про електронні документи та електронний документообіг" від 22.05.2003 № 851-IV електронний документ - документ, інформація в якому зафіксована у вигляді електронних даних, включаючи обов`язкові реквізити документа. Склад та порядок розміщення обов`язкових реквізитів електронних документів визначається законодавством.
Статтею 6 вказаного Закону встановлено, що для ідентифікації автора електронного документа може використовуватися електронний підпис. Накладанням електронного підпису завершується створення електронного документа.
Відповідно до частини 1 статті 7 Закону України "Про електронні документи та електронний документообіг" оригіналом електронного документа вважається електронний примірник документа з обов`язковими реквізитами, у тому числі з електронним підписом автора або підписом, прирівняним до власноручного підпису відповідно до Закону України "Про електронні довірчі послуги".
Так, заява, подана ОСОБА_1 , не скріплена електронним цифровим підписом особи, яка його подала, що унеможливлює її розгляд.
З огляду на наведене, суд апеляційної інстанції приходить до висновку про застосування процесуальних наслідків, передбачених ч.2 ст. 167 КАС України.
Керуючись статтями 167, 195, 321, 325, 328 КАС України, суд, -
УХВАЛИВ:
заяву ОСОБА_1 про роз`яснення ухвали Восьмого апеляційного адміністративного суду від 15 грудня 2023 року про повернення апеляційних скарг, поданих на ухвалу Берегівського районного суду Закарпатської області від 16 жовтня 2023 року про повернення позовної заяви у справі № 297/3460/23, повернути заявнику без розгляду.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Суддя-доповідач І. В. Глушко судді О. І. Довга І. І. Запотічний