Справа № 640/6414/17
н/п 2-а/640/10/18
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"10" січня 2018 р.
Київський районний суд м. Харкова:
головуючий - суддя Золотарьова Л.І.
за участю:
секретаря Бломберус С.А.
позивача ОСОБА_1
представника Департаменту
соціального захисту населення
ОСОБА_2 обласної державної адміністрації -
ОСОБА_3
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду у м. Харкові адміністративну справу №640/6414/17 за позовом ОСОБА_1 до Міністерства соціальної політики України, Департаменту соціального захисту населення ОСОБА_2 обласної державної адміністрації про стягнення компенсаційних виплат та допомоги, -
ВСТАНОВИВ:
27.04.2017 року ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом, у якому просить стягнути з відповідача на його користь компенсаційні виплати вартості продуктів харчування у розмірі 89285 грн. 64 коп., що передбачено ст. 20 ЗУ «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».
Ухвалою суду від 26.05.2017 року відкрито провадження у справі.
Ухвалою суду від 20.06.2017 року до участі у справі у якості співвідповідача залучено Департамент соціального захисту населення ОСОБА_2 обласної державної адміністрації.
В судовому засіданні суд докладає про дію Кодексу адміністративного судочинства України з 15.12.2017 року в новій редакції та направлення зв’язку з цим справи до ОСОБА_2 окружного адміністративного суду.
Позивач проти направлення справи до іншого суду заперечував, просив розглядати справу у цьому суді згідно з Кодексом, який був чинний до 15.12.2017 року.
Представник Департаменту соціального захисту населення ОСОБА_2 обласної державної адміністрації зазначила про необхідність направлення справи до окружного суду у зв’язку з зміненою предметною підсудністю справи за Кодексом в новій редакції.
Представник Міністерства соціальної політики України не з’явився, надав заяву про розгляд справи у його відсутність.
Перевіривши матеріали справи, вислухавши думку сторін, суд встановив наступне.
15.12.2017 року набув чинності Закон України «Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів» №2147-VIII від 03.10.2017 року, котрим КАС України викладено в новій редакції.
Згідно з п. 10 ПЕРЕХІДНИХ ПОЛОЖЕНЬ КАС України справи у судах першої та апеляційної інстанцій, провадження у яких відкрито до набрання чинності цією редакцією Кодексу, розглядаються за правилами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу.
Враховуючи, що провадження у справі відкрито до набрання чинності цим Кодексом, то справа має розглядатися за нормами, що встановлені новим КАС України.
Відповідно до ч. 1 ст. 20 КАС України (в редакції чинній з 15.12.2017), місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні:
1) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб’єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності;
2) адміністративні справи, пов’язані з виборчим процесом чи процесом референдуму;
3) адміністративні справи, пов’язані з перебуванням іноземців та осіб без громадянства на території України;
4) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень судів у справах, визначених пунктами 1-3 частини першої цієї статті.
Окружним адміністративним судам підсудні всі адміністративні справи, крім визначених частиною першою цієї статті (ч. 2 ст. 20 КАС України).
Таким чином, з 15.12.2017 року Київський районний суд м. Харкова не є належним судом для розгляду даної справи, яка за предметною юрисдикцією підсудна ОСОБА_2 окружному адміністративному суду.
Відповідно до ч. 1 ст. 318 КАС України рішення суду підлягає скасуванню з направленням справи на розгляд за встановленою законом підсудністю, якщо рішення прийнято судом з порушенням правил юрисдикції (підсудності), визначених статтями 20, 22, 25-28 цього Кодексу.
Таким чином, у разі продовження розгляду справи по суті судове рішення буде скасовано з направленням справи на розгляд за встановленою законом підсудністю, тобто до ОСОБА_2 окружного адміністративного суду.
Згідно п. 3 ч.1 ст. 29 КАС України суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо після відкриття провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Таким чином, ця справа підлягає направленню за підсудністю до ОСОБА_2 окружного адміністративного суду.
Керуючись ст. 20, 29, 318 КАС України, п. 10 Перехідних положень КАС України, суд, -
УХВАЛИВ:
Адміністративну справу №640/6414/17 за позовом ОСОБА_1 до Міністерства соціальної політики України, Департаменту соціального захисту населення ОСОБА_2 обласної державної адміністрації про стягнення компенсаційних виплат та допомоги - передати на розгляд ОСОБА_2 окружного адміністративного суду.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку через суд першої інстанції до ОСОБА_2 апеляційного адміністративного суду протягом п’ятнадцяти днів з дня її проголошення. Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
Головуючий -