На головну Тест 1 день

Моніторинг

Оновлення в Господарських договорах
Судові рішення
1
Дублювати
Редагувати
Видалити
Оновлення в Господарських договорах
Судові рішення
1
Дублювати
Редагувати
Видалити
Додати справу Перейти в розділ
Оновлення в Господарських договорах
Судові рішення
1
Дублювати
Редагувати
Видалити
Оновлення в Господарських договорах
Судові рішення
1
Дублювати
Редагувати
Видалити
Оновлення в Господарських договорах
Судові рішення
1
Дублювати
Редагувати
Видалити
Оновлення в Господарських договорах
Судові рішення
1
Дублювати
Редагувати
Видалити
Оновлення в Господарських договорах
Судові рішення
1
Дублювати
Редагувати
Видалити
Перейти в розділ

Ви не авторизовані

Увійдіть в систему, або зареєструйтеся для отримання тестового доступу, щоб скористуватися усіма можливостями системи

Тест 1 день
Розділи системи

133 699 543

Судові рішення

28 963

Прецеденти ВС

4 878

Прецеденти ЄСПЛ

544 930

Нормативні акти

31 681 898

Судові засідання

54 774 739

Стан справ

beta
Тарифи системи
Унікальні можливості

Моніторинг

Відслідковуйте нові рішення та засідання по справі

Календар засідань

Слідкуйте за перебігом подій та синхронізуйте зі своїм календарем

Обране

Створюйте папки, зберігайте документи чи окремі цитати

Добірки прецедентів

Правові позиції, на які варто звернути увагу

Зв'яжіться з нами
Про нас
Комерційний відділ
067-739-51-14 [email protected]
Підтримка користувачів
067-545-26-26 [email protected]
Загальні контакти
044-300-20-36 [email protected]
Соціальні мережі
Facebook Telegram Instagram

Пов'язані правові позиції

Немає даних

Прецеденти ВС Правова позиція Великої Палати Верховного Суду згідно з Постановою від 21 травня 2026 року у справі № 990/61/26

Правова позиція Великої Палати Верховного Суду згідно з Постановою від 21 травня 2026 року у справі № 990/61/26

Актуальна правова позиція
ВП
Велика Палата Верховного Суду
Справа №: Справа № 990/61/26
Судочинство: Адміністративне судочинство

Тип: Правова позиція

logo

Правова позиція

Великої Палати Верховного Суду

згідно з Постановою

від 21 травня 2026 року

у справі № 990/61/26

Адміністративна юрисдикція

Щодо суб'єкта, який здійснює дисциплінарне провадження стосовно дисциплінарного інспектора Вищої ради правосуддя

ФАБУЛА СПРАВИ

ОСОБА_1 звернувся до Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду як суду першої інстанції з позовом до Вищої ради правосуддя (далі - ВРП, Рада), у якому просив:

  1. визнати рішення ВРП за скаргою ОСОБА_1 про відмову в порушенні дисциплінарного провадження стосовно дисциплінарного інспектора служби дисциплінарних інспекторів ВРП ОСОБА_2 протиправним і скасувати його;
  2. зобов`язати ВРП повторно розглянути заяву ОСОБА_1 стосовно дисциплінарного інспектора ВРП ОСОБА_2;
  3. стягнути з відповідача на користь ОСОБА_1 судові витрати у справі.

Касаційний адміністративний суд ухвалою відмовив у відкритті провадження в цій адміністративній справі на підставі пункту 1 частини першої статті 170 КАС України, оскільки розгляд цього спору перебуває поза межами юрисдикції адміністративних судів та взагалі не підлягає розгляду судами.

ОЦІНКА СУДУ

Згідно із частиною п`ятою статті 27 Закону № 1798-VIII у секретаріаті ВРП діє служба дисциплінарних інспекторів, правовий статус якої визначається статтею 29-1 цього Закону.

Частина друга статті 29-2 Закону № 1798-VIII встановлює, що правовий статус дисциплінарних інспекторів визначається Законом України від 10 грудня 2015 року № 889-VIII «Про державну службу» (далі - Закон № 889-VIII) з урахуванням особливостей, визначених цим Законом. Особливості діяльності дисциплінарних інспекторів визначаються цим Законом та Положенням про службу дисциплінарних інспекторів.

Статтею 64 Закону № 889-VIII передбачено, що за невиконання або неналежне виконання посадових обов`язків, визначених цим Законом та іншими нормативно-правовими актами у сфері державної служби, посадовою інструкцією, а також порушення правил етичної поведінки та інше порушення службової дисципліни державний службовець притягається до дисциплінарної відповідальності у порядку, встановленому цим Законом.

ВРП затвердила Положення про службу дисциплінарних інспекторів ВРП рішенням від 19 грудня 2024 року № 3713/0/15-24 (далі - Положення), яке визначає порядок створення, фінансування, взаємодії служби дисциплінарних інспекторів ВРП (далі - служба дисциплінарних інспекторів, Служба) з іншими органами ВРП та процедури її діяльності.

За пунктами 5.1, 5.2 Положення правовий статус дисциплінарних інспекторів визначається Законом № 889-VIII з урахуванням особливостей, визначених Законом № 1798-VIII. Особливості діяльності дисциплінарних інспекторів визначаються Законом № 1798-VIII та Положенням.

Відповідно до пункту 7.6 Положення питання про притягнення до дисциплінарної відповідальності керівника Служби, заступника керівника Служби, дисциплінарного інспектора, про закриття дисциплінарного провадження вирішує ВРП відповідно до її Регламенту.

Регламент у главі 26 встановлює порядок розгляду Радою питань про призначення, переведення, оцінювання, присвоєння рангу державного службовця, дисциплінарну відповідальність, звільнення стосовно осіб, суб`єктом призначення яких є Рада.

Позивач хоча і наділений правом подати скаргу на дії або бездіяльність дисциплінарного інспектора Ради та ініціювати в такий спосіб дисциплінарне провадження, але не є безпосереднім учасником правовідносин, які виникають у зв`язку з вирішенням питання про притягнення цієї посадової особи до дисциплінарної відповідальності.

Подання дисциплінарної скарги не є і не може бути способом захисту прав скаржника в інших правовідносинах, факт притягнення чи непритягнення дисциплінарного інспектора Ради до дисциплінарної відповідальності не призводить до зміни обсягу прав і обов`язків скаржника в матеріальних чи процесуальних правовідносинах, учасником яких є скаржник. Роль скаржника у поданні дисциплінарної скарги до ВРП зводиться до інформування компетентного органу про можливі факти неналежного виконання службових обов`язків посадовою особою системи правосуддя, призначення якої (особи) віднесено до повноважень ВРП. Водночас саме Рада самостійно вирішує питання як про наявність чи відсутність підстав для порушення дисциплінарного провадження, так і про наявність чи відсутність підстав для притягнення до дисциплінарної відповідальності такої особи.

ВИСНОВКИ: дисциплінарне провадження щодо дисциплінарного інспектора ВРП здійснюється суб`єктом його призначення - Радою відповідно до Закону № 889-VIII з урахуванням особливостей, визначених Законом № 1798-VIII та Порядком здійснення дисциплінарного провадження стосовно дисциплінарних інспекторів, з урахуванням особливостей правового регулювання державної служби в системі правосуддя, визначених законодавством.

КЛЮЧОВІ СЛОВА: повноваження ВРП, спори з ВРП, правовий статус, дисциплінарного інспектора ВРП

Інші прецеденти в категорії "Оскарження актів, дій чи бездіяльності Верховної Ради України, Президента України, Вищої ради Правосуддя, Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів, кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури"
logo
Правова позиція Великої Палати Верховного Суду згідно з Постановою від 11 червня 2026 року у справі № 990/138/25
Щодо можливості особи, яка перебуває у стані тимчасової непрацездатності, здійснювати певні дії/виконувати роботу
logo
Правова позиція Великої Палати Верховного Суду згідно з Постановою від 28 травня 2026 року у справі № 990/269/25
Щодо можливості подання нового клопотання про тимчасове відсторонення судді від здійснення правосуддя після переходу кримінального провадження до стадії судового розгляду
logo
Правова позиція Великої Палати Верховного Суду згідно з Постановою від 28 травня 2026 року у справі № 990/33/26
Щодо непоширення ч. 4 ст. 122 КАС України на звернення до ВРП із заявою про виправлення помилки в оскаржуваному рішенні про звільнення судді з посади
logo
Правова позиція Великої Палати Верховного Суду згідно з Постановою від 14 травня 2026 року у справі № 990/439/25
Щодо обставини, яка не може вважатися вмотивованим рішенням ВККС про встановлення вищого прохідного бала при проведенні кваліфікаційного іспиту на посаду кандидата на посаду судді місцевого загального суду
logo
Правова позиція Великої Палати Верховного Суду згідно з Постановою від 28 квітня 2026 року у справі № 990/224/23[1]
Щодо автономного характеру обмежувальних заходів (санкцій)
logo
Правова позиція Великої Палати Верховного Суду згідно з Постановою від 28 квітня 2026 року у справі № 990/224/23[4]
Щодо перевірки обґрунтованості рішення про застосування санкцій відповідно до Закону України «Про санкції»
logo
Правова позиція Великої Палати Верховного Суду згідно з Постановою від 27 серпня 2024 року у справі № 800/162/16[1]
Щодо обсягу судового перегляду за рішенням Президента України про введення в дію рішення РНБО про застосування санкцій
logo
Правова позиція Великої Палати Верховного Суду згідно з Постановою від 13 січня 2021 року у справі № 9901/405/19[2]
Щодо обсягу судового перегляду за рішенням Президента України про введення в дію рішення РНБО про застосування санкцій
logo
Правова позиція Великої Палати Верховного Суду згідно з Постановою від 28 квітня 2026 року у справі № 990/224/23[3]
Щодо невіднесення застосування санкцій відповідно до Закону України «Про санкції» до заходів у межах контррозвідувальної діяльності
logo
Правова позиція Великої Палати Верховного Суду згідно з Постановою від 28 квітня 2026 року у справі № 990/224/23
Щодо обсягу судового перегляду за рішенням Президента України про введення в дію рішення РНБО про застосування санкцій
Комерційний відділ
067-739-51-14 [email protected]
Підтримка користувачів
067-545-26-26 [email protected]
Загальні контакти
044-300-20-36 [email protected]
Соціальні мережі
Facebook Telegram Instagram
Нормативні акти
Закони Кодекси Конституція Листи Накази Положення Порядки Постанови Рішення Розпорядження Роз’яснення Укази
Судова практика
Адміністративний процес Аліменти Архітектура Банкрутство Будівництво Визнання батьківства Визнання правочину недійсним Визначення місця проживання дитини Витрати Відчуження земельної ділянки Власність Головна сторінка Господарський процес Довіреність Договір Дозволи на будівництво Докази-доказування Забезпечення Законодавство Запобіжні заходи Заробітна плата Затримання особи Захист ЗЕД Землекористування Злочини Зобов'язання Інтелектуальна власність Кримінальна відповідальність Кримінальний процес Ліцензування Майно Матеріальна відповідальність Моніторинг Набуття та визнання Обвинувачення Опіка та піклування Оренда землі Оскарження Пенсія. Соціальні виплати Повідомлення про підозру Позов Покарання Поновлення на роботі Права Правочин Представництво Презумпція невинуватості Прецеденти ВС Провадження Продаж земель Процесуальні строки Рішення Самочинне будівництво Санкції Сервітут Склад суду Слідчі розшукові дії Соціальні права. Пільги Спадкування Спеціальна конфіскація Спори Стандартизація Суд Судова практика Судові засідання Судочинство Угода Усиновлення Усунення перешкод Ухвала Цивільна дієздатність Цивільний процес Цінні папери Шкода та збитки
MasterCard Visa
Публічна оферта ФОП Мирида В. А. Публічна оферта ФОП Берназюк О.О. Публічна оферта ТОВ ІПС Конфіденційність Статті
Ⓒ ZAKONONLINE, 2026
Ця функція стане доступною в повній версії продукту

Безкоштовний доступ на 1 день

Тестувати

Повний доступ до системи

Придбати

В мене вже є акаунт

Контакти технічної підтримки: 067-545-26-26

[email protected]

Ця функція стане доступною в повній версії продукту

Безкоштовний доступ на 1 день

Тестувати

Повний доступ до системи

Придбати

В мене вже є акаунт

Контакти технічної підтримки: 067-545-26-26

[email protected]

Спробуйте перезавантажити сторінку або перейдіть на головну.


Перезавантажити Перейти на головну
Ця функція стане доступною в повній версії продукту

Безкоштовний доступ на 1 день

Тестувати

Повний доступ до системи

Придбати

В мене вже є акаунт

Контакти технічної підтримки: 067-545-26-26

[email protected]

{CONTENT}