ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
|
29 січня 2018 р. |
справа № 804/6909/17 |
Суддя Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду Божко Л.А.,
перевіривши відповідність вимогам КАС України апеляційну скаргу Головного управління ДФС у Херсонській області на постанову Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 14 грудня 2017 року по справі за позовом Приватного акціонерного товариства “Північний гірничо-збагачувальний комбінат” до відповідача 1 Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби, відповідача 2 Головного управління ДФС у Дніпропетровській області, відповідача 3 Головного управління ДФС у Кіровоградській області, відповідача 4 Головного управління ДФС у Львівській області, відповідача 5 Головного управління ДФС у Херсонській області про визнання протиправними дії щодо складання податкових повідомлень - рішень та скасування податкових повідомлень-рішень, -
в с т а н о в и в:
Постановою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 14 грудня 2017 року прийнято додаткову постанову .
Головне управління ДФС у Херсонській області , не погодившись з вищезазначеною постановою суду, подало апеляційну скаргу в якій просило звільнити від сплати судового збору за подання апеляційної скарги на постанову Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 14 грудня 2017 року .
Вирішуючи клопотання, суддя зазначає, що правові засади справляння судового збору встановлені Законом України “Про судовий збір”.
Відповідно до статті 8 Закону України “Про судовий збір” враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою за її клопотанням відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі за таких умов: 1) розмір судового збору перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивача - фізичної особи за попередній календарний рік; або 2) позивачами є: а) військовослужбовці; б) батьки, які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину-інваліда, якщо інший з батьків ухиляється від сплати аліментів; в) одинокі матері (батьки), які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину-інваліда; г) члени малозабезпеченої чи багатодітної сім’ї; ґ) особа, яка діє в інтересах малолітніх чи неповнолітніх осіб та осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена; або 3) предметом позову є захист соціальних, трудових, сімейних, житлових прав, відшкодування шкоди здоров’ю. Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.
Таким чином, законом визначено певні умови за наявності яких суд може відстрочити сплату стороною судового збору. Майновий стан сторони у справі не можна розглядати як тотожне відсутності коштів на відповідні витрати в кошторисі суб’єкта владних повноважень, адже держава, приймаючи певні правові норми, взяла на себе зобов’язання щодо сплати судового збору при зверненні до суду такими суб’єктами.
Відповідно до частини 6 статті 187 Кодексу адміністративного судочинства України у редакції, чинній на момент подання апеляційної скарги, до апеляційної скарги додається документ про сплату судового збору, а також копії доданих до неї письмових матеріалів відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
Крім того, відповідно до ч.2 п.6 ст.296 КАС Украйни в апеляційній скарзі зазначаються обґрунтування вимог особи, яка подала апеляційну скаргу, із зазначенням того, у чому полягає неправильність чи неповнота дослідження доказів і встановлення обставин у справі та (або) застосування норм права.
Як вбачається з апеляційної скарги, Головне управління ДФС у Херсонській області просить суд скасувати постанову Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 14 грудня 2017 року, однак по суті заявлених вимог фактично оскаржує постанову Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 08 грудня 2017 року.
Статтею 169 КАС України встановлено, що суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п’яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Зазначені обставини вказують на невідповідність апеляційної скарги вимогам процесуального законодавства, а тому вона підлягає залишенню без руху.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 169, 298 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, -
у х в а л и в:
Апеляційну скаргу Головного управління ДФС у Херсонській області на постанову Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 14 грудня 2017 року залишити без руху.
Надати апелянту строк для усунення недоліків апеляційної скарги протягом десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху шляхом надання до суду документу про сплату судового збору за реквізитами: отримувач коштів УК у Шевченківському районі м. Дніпра, КБКД 22030101, ЄДРПОУ 37989274, р/р 31217206781004, МФО 805012, банк отримувача ГУДКСУ у Дніпропетровській області м. Дніпропетровська.
- надати суду апеляційну скаргу де зазначити яку суме постанову оскаржує відповідач.
Якщо недоліки апеляційної скарги не будуть усунені в зазначений строк, апеляційна скарга буде повернута.
Ухвала суду набирає законної сили з 29 січня 2018 року та оскарженню не підлягає
Суддя Божко Л.А.