На головну Тест 1 день

Моніторинг

Оновлення в Господарських договорах
Судові рішення
1
Дублювати
Редагувати
Видалити
Оновлення в Господарських договорах
Судові рішення
1
Дублювати
Редагувати
Видалити
Додати справу Перейти в розділ
Оновлення в Господарських договорах
Судові рішення
1
Дублювати
Редагувати
Видалити
Оновлення в Господарських договорах
Судові рішення
1
Дублювати
Редагувати
Видалити
Оновлення в Господарських договорах
Судові рішення
1
Дублювати
Редагувати
Видалити
Оновлення в Господарських договорах
Судові рішення
1
Дублювати
Редагувати
Видалити
Оновлення в Господарських договорах
Судові рішення
1
Дублювати
Редагувати
Видалити
Перейти в розділ

Ви не авторизовані

Увійдіть в систему, або зареєструйтеся для отримання тестового доступу, щоб скористуватися усіма можливостями системи

Тест 1 день
Розділи системи

132 367 419

Судові рішення

28 632

Прецеденти ВС

4 720

Прецеденти ЄСПЛ

543 952

Нормативні акти

30 918 179

Судові засідання

53 126 971

Стан справ

beta
Тарифи системи
Унікальні можливості

Моніторинг

Відслідковуйте нові рішення та засідання по справі

Календар засідань

Слідкуйте за перебігом подій та синхронізуйте зі своїм календарем

Обране

Створюйте папки, зберігайте документи чи окремі цитати

Добірки прецедентів

Правові позиції, на які варто звернути увагу

Зв'яжіться з нами
Про нас
Комерційний відділ
067-739-51-14 [email protected]
Підтримка користувачів
067-545-26-26 [email protected]
Загальні контакти
044-300-20-36 [email protected]
Соціальні мережі
Facebook Telegram Instagram

Пов'язані правові позиції

Немає даних

Прецеденти ВС Правова позиція Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду згідно з Постановою від 27 квітня 2026 року у справі № 320/25546/23

Правова позиція Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду згідно з Постановою від 27 квітня 2026 року у справі № 320/25546/23

Актуальна правова позиція
Справа №: Справа № 320/25546/23
Судочинство: Адміністративне судочинство

Тип: Правова позиція

logo

Правова позиція

Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду

згідно з Постановою

від 27 квітня 2026 року

у справі № 320/25546/23

Адміністративна юрисдикція

Щодо обов'язковості проведення громадського обговорення проєкту рішення про реорганізацію комунального закладу вищої освіти

Фабула справи: ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до Київської міської ради, у якому просила визнати протиправним та скасувати рішення Київської міської ради «Про реорганізацію Муніципального закладу вищої освіти «Київська академія мистецтв» та Київського університету імені Бориса Грінченка шляхом злиття та утворення Київського столичного університету імені Бориса Грінченка».

Окружний адміністративний суд рішенням у задоволенні позову відмовив.

Апеляційний адміністративний суд постановою скасував рішення суду першої інстанції та ухвалив нове судове рішення про задоволення позову.

Мотивація касаційної скарги: Київська міська рада доводить, що положеннями ст. 31 Закону України «Про вищу освіту» не встановлено обов'язку проводити громадські обговорення в процесі прийняття рішення про реорганізацію закладів вищої освіти. Громадське обговорення передбачено лише абз. 2 ч. 2 ст. 32 Закону України «Про повну загальну середню освіту» при реорганізації, зміні типу, ліквідації закладу загальної середньої освіти у сільській місцевості.

Правова позиція Верховного Суду: Регламент Київської міської ради (далі - Київрада) встановлює порядок діяльності представницького органу місцевого самоврядування - Київради, її органів, секретаріату Київради та його посадових осіб, депутатів/депутаток Київради, порядок скликання сесій Київради та призначення пленарних засідань Київради, підготовки та розгляду питань на пленарних засіданнях Київради, прийняття Київрадою рішень, порядок формування і організації роботи постійних і тимчасових контрольних комісій Київради, а також участі депутатських фракцій Київради в роботі Київради.

Відповідно до п.п. 1 - 3 ч. 1 ст. 26 Регламенту Київської міської ради суб'єктами подання проєктів рішень Київради відповідно до законів України виступають: Київський міський голова; заступник/заступниця міського голови - секретар Київради; постійні комісії Київради.

Ч. 12 цієї ж статті передбачено, що суб'єкт подання може до подання проєкту рішення Київради нормативно-правового характеру на реєстрацію до секретаріату Київради організувати проведення громадського обговорення.

Відповідно до ч. 1 ст. 12 Положення про постійні комісії з метою обговорення проєктів рішень Київської міської ради з важливих суспільних питань, з'ясування ефективності реалізації прийнятих рішень ради з питань, віднесених до предметів їх відання, отримання всебічної інформації щодо питань, які розглядаються комісією, їх детального вивчення та обговорення, а також залучення громадськості до участі у вирішенні питань місцевого значення постійні комісії Київської міської ради можуть проводити слухання у комісіях.

Відповідно до ч. 1 ст. 4 Положення про постійні комісії постійні комісії Київської міської ради за дорученням Київської міської ради, Київського міського голови, заступника міського голови - секретаря Київської міської ради або за власною ініціативою відповідно до функціональної спрямованості, зокрема: попередньо розглядають та готують висновки, рекомендації до проєктів рішень Київської міської ради, що внесені на розгляд ради; узагальнюють зауваження та пропозиції, що надійшли до проєктів рішень Київської міської ради; проводять збір та аналіз інформації; вивчають громадську думку; розглядають звернення громадян, підприємств, установ та організацій.

Засновник закладу вищої освіти або уповноважений ним орган (особа) приймає рішення про створення, реорганізацію, ліквідацію, зміну типу закладу освіти. При цьому засновник або уповноважений ним орган (особа) не має права втручатися в діяльність закладу освіти, що здійснюється ним у межах його автономних прав, визначених законом та установчими документами.

Висновки: суб'єкт подання (у цьому випадку Київський міський голова та його заступник) має право, а не обов'язок організувати проведення громадського обговорення проєкту рішення Київської міської ради.

На постійні комісії Київської міської ради також не покладено імперативної вимоги обов`язкового обговорення з представниками громадськості проєктів рішень міської ради.

Ключові слова: автономія закладу вищої освіти, засновник закладу освіти, межі повноважень ОМС, умови проведення громадських слухань

Інші прецеденти в категорії "Оскарження рішень, дій та бездіяльності КМУ, центральних органів виконавчої влади, місцевих державних адміністрацій, органів місцевого самоврядування, їх посадових осіб"
logo
Правова позиція Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду згідно з Постановою від 30 квітня 2026 року у справі № 814/426/18
Щодо права колишнього орендаря як зацікавленої особи оскаржити рішення органу місцевого самоврядування про затвердження нормативної грошової оцінки земель
logo
Правова позиція Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду згідно з Постановою від 31 березня 2026 року у справі № 380/841/25[2]
Щодо непоширення механізму автоматичного продовження строків дії документів на паспорт відкритого літнього майданчика під час воєнного стану
logo
Правова позиція Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду згідно з Постановою від 31 березня 2026 року у справі № 380/841/25
Щодо правової природи вимоги виконавчого органу місцевої ради про усунення порушень правил благоустрою (демонтаж) та можливості її оскарження в порядку адміністративного судочинства
logo
Правова позиція Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду згідно з Постановою від 31 березня 2026 року у справі № 380/841/25[1]
Щодо правової природи паспорта відкритого літнього майданчика та його віднесення до документів дозвільного характеру
logo
Правова позиція Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду згідно з Постановою від 17 березня 2026 року у справі № 120/14522/23[1]
Щодо умов використання земель водного фонду фізичними та юридичними особами державної та комунальної власності
logo
Правова позиція Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду згідно з Постановою від 17 березня 2026 року у справі № 120/14522/23
Щодо неможливості використання водних біоресурсів без обов'язкового отримання в користування на умовах оренди рибогосподарських водних об'єктів (їх частин)
logo
Правова позиція Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду згідно з Постановою від 07 квітня 2026 року у справі № 640/13105/21
Щодо органу, уповноваженого на погодження проєктної документації на виконання робіт у межах історичного ареалу
logo
Правова позиція Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду згідно з Постановою від 07 квітня 2026 року у справі № 640/13105/21[2]
Щодо заборони на виконання в межах територій історичних ареалів перетворень та робіт за декларативним принципом та відсутності відповідного дозволу
logo
Правова позиція Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду згідно з Постановою від 07 квітня 2026 року у справі № 640/13105/21[1]
Щодо заборони на виконання в межах територій історичних ареалів перетворень та робіт
logo
Правова позиція Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду згідно з Постановою від 22 грудня 2020 року у справі № 826/838/16
Щодо призначення адміністративного судочинства
Комерційний відділ
067-739-51-14 [email protected]
Підтримка користувачів
067-545-26-26 [email protected]
Загальні контакти
044-300-20-36 [email protected]
Соціальні мережі
Facebook Telegram Instagram
Нормативні акти
Закони Кодекси Конституція Листи Накази Положення Порядки Постанови Рішення Розпорядження Роз’яснення Укази
Судова практика
Адміністративний процес Аліменти Архітектура Банкрутство Будівництво Визнання батьківства Визнання правочину недійсним Визначення місця проживання дитини Витрати Відчуження земельної ділянки Власність Головна сторінка Господарський процес Довіреність Договір Дозволи на будівництво Докази-доказування Забезпечення Законодавство Запобіжні заходи Заробітна плата Затримання особи Захист ЗЕД Землекористування Злочини Зобов'язання Інтелектуальна власність Кримінальна відповідальність Кримінальний процес Ліцензування Майно Матеріальна відповідальність Моніторинг Набуття та визнання Обвинувачення Опіка та піклування Оренда землі Оскарження Пенсія. Соціальні виплати Повідомлення про підозру Позов Покарання Поновлення на роботі Права Правочин Представництво Презумпція невинуватості Прецеденти ВС Провадження Продаж земель Процесуальні строки Рішення Самочинне будівництво Санкції Сервітут Склад суду Слідчі розшукові дії Соціальні права. Пільги Спадкування Спеціальна конфіскація Спори Стандартизація Суд Судова практика Судові засідання Судочинство Угода Усиновлення Усунення перешкод Ухвала Цивільна дієздатність Цивільний процес Цінні папери Шкода та збитки
MasterCard Visa
Публічна оферта ФОП Мирида В. А. Публічна оферта ФОП Берназюк О.О. Публічна оферта ТОВ ІПС Конфіденційність Статті
Ⓒ ZAKONONLINE, 2026
Ця функція стане доступною в повній версії продукту

Безкоштовний доступ на 1 день

Тестувати

Повний доступ до системи

Придбати

В мене вже є акаунт

Контакти технічної підтримки: 067-545-26-26

[email protected]

Ця функція стане доступною в повній версії продукту

Безкоштовний доступ на 1 день

Тестувати

Повний доступ до системи

Придбати

В мене вже є акаунт

Контакти технічної підтримки: 067-545-26-26

[email protected]

Спробуйте перезавантажити сторінку або перейдіть на головну.


Перезавантажити Перейти на головну
Ця функція стане доступною в повній версії продукту

Безкоштовний доступ на 1 день

Тестувати

Повний доступ до системи

Придбати

В мене вже є акаунт

Контакти технічної підтримки: 067-545-26-26

[email protected]

{CONTENT}