Справа № 560/6242/22
РІШЕННЯ
іменем України
06 жовтня 2022 рокум. Хмельницький
Хмельницький окружний адміністративний суд в особі головуючого-судді Майстера П.М. розглянувши в письмовому провадженні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити дії,
ВСТАНОВИВ:
позивач звернулася до суду із позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області, під час розгляду уточнила позовні вимоги та просила:
- визнати дії відповідача протиправними щодо переведення з 01 березня 2022 року позивачки з пенсії за Законом України "Про державну службу" №372З-XIІ на пенсію за Законом №1058 та протиправними щодо не врахування при обрахунку розміру пенсії рішення суду від 10.04.2019 справа №560/3702/18 відновленої індексації пенсії наростаючим підсумком, та відповідно, скасувати рішення ГУ ПФУ із Хмельницькій області №968070123850 від 16.03.2022 та від 19.05.2022 року;
- на підставі спеціального Закону України "Про державну службу" від 16.12.1993 №3723-XII, спеціального базового Закону України "Про індексацію грошових доходів населення" №1282-ХІІ від 03.07.1991 року, пункту 10-1 Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою КМУ від 17.07.2003 №1078, з врахуванням правової позиції Верховного Суду від 20.12.2019 року справа №2011/8002/16-а (п. 16); від 18.02.2020 року справа №686/6476/17, від 02.10.2018 №552/3407/17 на підставі частини першої статті 372 КАС України зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України із Хмельницькій області у спосіб:
1) продовжити нарахування та виплату пенсії з 1 березня 2022 року за нормами Закону України "Про державну службу" №3723-ХІІ без перевизначення базового місяця - місяця виходу на пенсію (лютий 2014 року), без обнуління раніше розрахованої величини приросту індексу споживчих цін відповідно до спеціального базового Закону № 1282-ХІІ та п.п.1-1, п.1 та п.п 10-1 п.10 Порядку КМУ № 1078 з урахуванням відновленої індексації пенсії наростаючим підсумком за рішенням суду від 10.04.2019 справа №560/3702/18 (оскільки, пенсія була неправомірно не донарахована і в подальшому на підставі рішення суду нарахована в належному обсязі, не належать до "підвищення пенсії" в розумінні п.5 Порядку №1078;
2) утримати відповідачем із пенсії позивачки нараховані та виплачені за Законом №1058 у березні 2022 року - 58,22 грн.; у квітні 2022 року -58,22 грн.; у травні 2022 року - 58,22 грн. (в заяві від 17.05.2022 року позивачкою дано згоду на утримання);
3) виплатити позивачці різницю між фактично отриманою та призначеною їй пенсією за нормами Закону №3723-ХІІ в загальній сумі 15 831,18 грн. за період з 01.03.2022 по 31.08.2022 та виплачувати пенсію у перерахованому розмірі з 1 березня 2022 року за нормами Закону України "Про державну службу" №3723-XII;
- у строк - протягом п`яти днів з дня набрання судовим рішенням законної сили (оскільки, пенсія є основним та єдиним джерелом існування і приймання щоденних ліків вкрай необхідне задля позбавлення особи з другою групою інвалідності фізичної болі);
- порядок виконання - на підставі положень пункту 1 частини першої статті 371 КАС України, рішення суду звернути до негайного виконання (оскільки, мав місце факт недоотримання пенсії в повному розмірі, яка має систематичний (щомісячний) характер);
- на підставі приписів частини першої статті 3 Закону України "Про гарантії держави щодо виконання судових рішень" №4901-VI від 05.06.2012 року, стягнути Головним управлінням Державної казначейської служби України у Хмельницькій області з Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області на користь ОСОБА_1 суму донарахованої пенсії за період з 01.03.2022 року по 31.08.2022 року в сумі -25225,01 грн. (п.3 ч.5 cт.160 КАС України, обґрунтований розрахунок суми, що стягується наведено в мотивувальній частині позову), шляхом списання коштів з рахунків боржника, та на підставі положень пункту 1 частини першої статті 371 КАС України, рішення суду звернути до негайного виконання у межах суми стягнення за один місяць. Кінцевою датою списання всієї суми боргу з рахунків боржника встановити десятий день з дня набрання судовим рішенням законної сили;
- на підставі частини першої статті 382 КАС України зобов`язати відповідача подати Хмельницькому окружному адміністративному суду звіт про виконання судового рішення, протягом п`яти днів з дня набрання судовим рішенням законної сили з наданням первинних підтверджуючих документів.
В обґрунтування позовних вимог вказує, що відповідач рішеннями від 16.03.2022 та від 19.05.2022 перевів позивача із пенсії по інвалідності за Законом України №372З-XIІ на пенсію по інвалідності за Законом №1058 та за рахунок цього зменшив пенсія. Вказує, що прийняті відповідачем рішення є свідченням на підтвердження, що оцінка наявності підстав для проведення вірного обрахунку розміру пенсії із врахуванням судових рішень від 03.07.2014 року та від 10.04.2019 року, відповідачем надавалась.
Ухвалою Хмельницького окружного адміністративного суду від 14.06.2022 суд відкрив провадження в адміністративній справі, розгляд справи призначено в порядку спрощеного позовного провадження.
Відповідач подав відзив на позовну заяву, з урахуванням уточнення позовних вимог. згідно якого у задоволенні позову просив відмовити. В обґрунтування своєї позиції зазначив, що з 01.03.2022 проведено перерахунки пенсій, призначених і за спеціальними законами, в тому числі, за Законом України "Про державну службу" в частині розмежування. У разі, якщо розмір пенсії за віком, перерахований за нормами Закону 1058-ІV, є вищим, ніж розмір пенсії за Законом України "Про державну службу", проводилось автоматичне, без звернення особи, переведення на пенсію на загальних умовах за матеріалами пенсійних справ (пункт 4-7 Прикінцевих положень Закону 1058-ІV).
Враховуючи вищевикладене, з урахуванням норм пункту 4-7 Прикінцевих положень Закону 1058-ІV з 01.03.2022 в автоматичному порядку проведено перерахунок пенсії ОСОБА_1 по інвалідності відповідно до Закону № 1058-ІV за матеріалами пенсійної справи.
Розмір пенсії обчислено з урахуванням страхового стажу 43 роки 5 місяців 12 днів, в тому числі напрацьований страховий стаж 30 років 4 місяці 4 дні (враховано по 31.01.2014) та додатковий стаж 13 років 1 місяць 8 днів, коефіцієнт страхового стажу 0,43417.
З 01.03.2022 розмір пенсії позивачки становив 4390,51 грн і розрахунок її наступний: 6186,32 грн (середня заробітна плата у галузях економіки України за 2014-2016 роки, 3764,40 грн, збільшена на коефіцієнт 1,17 з 01.03.2019, збільшена на коефіцієнт 1,11 з 01.05.2020, збільшена на коефіцієнт 1,11 з 01.03.2021, збільшена на коефіцієнт 1,14 з 01.03.2022) х 1,72266 (індивідуальний коефіцієнт заробітку) = 10656,93 грн (заробіток для обчислення пенсії) х 0,43417 (коефіцієнт страхового стажу) = 4626,92 грн (розмір пенсії за віком) + 251,42 грн (доплата за понаднормовий стаж 13 років, 13% від 1934,00 грн (прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність, станом на 01.01.2022)) = 4878,34 грн (загальний розмір пенсії за віком) х 90 % (відсоток обчислення пенсії по інвалідності 2 групи) = 4390,51 грн (розмір пенсії по інвалідності).
Згідно заяви ОСОБА_1 від 17.05.2022 проведено з 01.03.2022 перерахунок з пенсії по інвалідності відповідно до Закону № 1058-ІV на пенсію по інвалідності відповідно до Закону України "Про державну службу" від 16.12.1993 № 3723-ХІІ в розмірі 4332,29 грн.
Вимога виплатити різницю між фактично отриманою та призначеною їй пенсією за нормами Закону № 3723-ХІІ в загальній сумі 25225,01 грн. за період з 01.03.2022 по 30.08.2022, є передчасною.
У відзиві також заявлено клопотання про розгляд справи в судовому засіданні з викликом (повідомленням) сторін.
Враховуючи те, що дана справа є незначної складності, характер спірних правовідносин та предмет доказування не вимагають проведення судового засідання, в задоволенні клопотання необхідно відмовити.
Дослідивши наявні в матеріалах справи докази в їх взаємному зв`язку та сукупності, суд встановив таке.
ОСОБА_1 перебуває на обліку в головному управлінні Пенсійного фонду України в Хмельницькій області, як особа з інвалідністю ІІ групи). З 23.01.2002 по 26.02.2014 позивач отримувала пенсію по інвалідності згідно Закону України від 09.07.2003 №1058-IV "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування".
З 27.02.2014 по 28.02.2022 отримувала пенсію по інвалідності відповідно до Закону України "Про державну службу" від 16.12.1993 №3723-ХІІ в розмірі 80 відсотків суми заробітної плати.
На виконання постанови Ізяславського районного суду від 03.07.2014, яка залишена без змін ухвалою Вінницького апеляційного адміністративного суду від 16.09.2014, для обчислення заробітної плати враховано суми матеріальної допомоги на оздоровлення та матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань за вказаний вище період.
З травня 2014 року пенсія позивачки індексувалась згідно Закону України від 03.07.1991 №1282-ХІІ "Про індексацію грошових доходів населення" та Порядку проведення індексації грошових доходів населення, який затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.2003 №1078.
Постановою Сьомого апеляційного адміністративного суду від 10.04.2019 по справі №560/3702/18 зобов`язано головне управлінням Пенсійного фонду України в Хмельницькій області провести індексацію пенсії шляхом відновлення індексації пенсії наростаючим підсумком у спосіб нарахування та виплати ОСОБА_1 сум недоотриманої пенсії за період з 01.01.2015 по 31.10.2018.
На виконання вказаного судового рішення головним управлінням Пенсійного фонду України в Хмельницькій області проведено індексацію пенсії шляхом відновлення індексації пенсії наростаючим підсумком у спосіб нарахування та виплати ОСОБА_1 сум недоотриманої пенсії за період з 01.01.2015 по 31.10.2018.
Сума доплати за період з 01.10.2015 по 31.10.2018 становила 31558,38 грн та виплачена ОСОБА_1 у квітні 2021.
На виконання ухвали Хмельницького окружного адміністративного суду від 24 грудня 2019 року головним управлінням Пенсійного фонду України проведено індексацію пенсії шляхом відновлення індексації пенсії наростаючим підсумком у спосіб нарахування та виплати ОСОБА_1 сум недоотриманої пенсії за період з 01.01.2015 по 31.10.2018.
Згодом, ухвалу Хмельницького окружного адміністративного суду від 24 грудня 2019 року скасовано в частині визнання протиправними дій головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області, як суб`єкта владних повноважень відповідача по справі.
Прийнято в цій частині постанову, якою у задоволені заяви ОСОБА_1 про визнання протиправними рішення, дій чи бездіяльності, вчинені суб`єктом владних повноважень пов`язаних з невиконанням судового рішення в частині виплати ОСОБА_1 сум недоотриманої пенсії за період з 01.01.2015 по 31.10.2018 в розмірі 31558,38 грн. відмовлено.
В провадженні Хмельницького окружного адміністративного суду перебуває справа №560/3999/20 за позовом ОСОБА_1 в якому вона просить, зокрема, визнати протиправною відмову у проведенні індексації пенсії та відновлення індексації пенсії безперервно наростаючим підсумком у період 01.10.2019 по 30.09.2020 та зобов`язати пенсійний орган провести індексацію пенсії шляхом відновлення індексації пенсії безперервно наростаючим підсумком у спосіб нарахування за період з 01.10.2019 по 30.09.2020. Ухвалою суду від 13.10.2020 Хмельницьким окружним адміністративним судом зупинено провадження у цій справі до вирішення Верховним Судом справи №560/2603/19 (у вказаній справі позивач просила: визнати протиправними дії відповідача щодо відмови ОСОБА_1 у проведенні індексації пенсії та відновленні індексації пенсії наростаючим підсумком за період з 01 листопада 2018 року по 30 вересня 2019 року; зобов`язати головне управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області провести індексацію пенсії шляхом відновлення індексації пенсії наростаючим підсумком у спосіб нарахування та виплати ОСОБА_1 сум недоотриманої пенсії у вигляді індексації пенсії за період з 01 листопада 2018 року по 30 вересня 2019 року включно та проведення в подальшому виплат проіндексованої пенсії наростаючим підсумком та звернути судове рішення до негайного виконання).
Станом на 28.02.2022 розмір пенсії ОСОБА_1 відповідно до Закону України "Про державну службу" становив 4332,29 грн, в тому числі 170,82 грн фіксована індексація.
З 01.03.2022 в автоматичному порядку проведено перерахунок пенсії ОСОБА_1 по інвалідності відповідно до Закону № 1058-ІV за матеріалами пенсійної справи.
З 01.03.2022 розмір пенсії позивачки становив 4390,51 грн.
Рішенням відповідача №968070123850 від 19.05.2022 здійснено перерахунок пенсії відповідно до Закону України "Про державну службу", розмір якої становить 4161,47 грн
Вважаючи дії відповідача протиправними, позивач звернулася до суду за захистом свої прав.
Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд зазначає наступне.
Відповідно до частини 2 статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
За правилами частини 1 статті 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, з яким кореспондується обов`язок держави щодо його забезпечення. Реалізація цього обов`язку здійснюється органами державної влади відповідно до їх повноважень.
З метою реалізації Закону України від 6 лютого 2003 року №491-ІV "Про внесення змін до Закону України "Про індексацію грошових доходів населення" постановою Кабінету Міністрів України від 17 липня 2003 року №1078 затверджено Порядок проведення індексації грошових доходів населення.
Пунктом 5 Порядку в редакції до 01.12.2015 року передбачено, що у разі підвищення розмірів мінімальної заробітної плати, пенсії, виплати, що здійснюються відповідно до законодавства про загальнообов`язкове державне соціальне страхування, стипендій, а також у разі зростання грошових доходів населення без перегляду їх мінімальних розмірів, місяць, в якому відбулося підвищення, вважається базовим при обчисленні індексу споживчих цін для індексації грошових доходів населення. У базовому місяці значення індексу споживчих цін приймається за 1 або 100 відсотків. Індексація грошових доходів, отриманих громадянином за цей місяць, не проводиться.
Постановою Кабінету Міністрів України від 09.12.2015 року №1013 "Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативних - правових актів", що набрала чинності з 15.12.2015 року та застосовувалася з 01.12.2015 року внесені зміни до Порядку, якими поняття "базовий місяць" змінюється на поняття "місяць, в якому значення індексу споживчих цін було прийнято за 1 або 100 відсотків", з 01.01.2016 року набрали чинності зміни (внесені Законом України від 03.10.2017 року №2148-VІІІ "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій", індексація пенсій здійснюється шляхом їх підвищення відповідно до законодавства про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування.
30 квітня 2022 року набув чинності Закон України від 15.02.2022 року №2040-ІХ "Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення пенсійного законодавства", яким внесено зміни, зокрема, до Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування".
З урахуванням змін, внесених до вищезазначеного закону, передбачено з 01.03.2022 року проведення індексації пенсії, призначених відповідно до закону України "Про державну службу", у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, з урахуванням коефіцієнта збільшення, що визначається відповідно до абзаців другого і третього частини другої статті 42 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування".
Аналіз вищевказаних норм свідчить про те, що з 01.03.2022 року у позивача виникло право на індексацію призначеної їй пенсії по інвалідності відповідно до Закону України "Про державну службу".
Із матеріалів справи відомо, що позивача з 01.03.2022 в автоматичному порядку проведено на пенсію по інвалідності відповідно до Закону № 1058-ІV за матеріалами пенсійної справи. Розмір пенсії якої становив 4390,51 грн.
Рішенням відповідача №968070123850 від 19.05.2022 здійснено перерахунок пенсії відповідно до Закону України "Про державну службу", розмір якої становить 4161,47 грн. Однак, після прийняття цього рішення відповідачем не було застосовано індексацію пенсії.
Враховуючи викладене, суд дійшов висновку, що бездіяльність відповідача у непроведенні індексації пенсії по інвалідності згідно Закону України "Про державну службу" з 01.03.2022 року є протиправною.
Щодо позовної вимоги, що стосується нарахування та виплати пенсії з 1 березня 2022 року за нормами Закону України "Про державну службу" №3723-ХІІ без перевизначення базового місяця - місяця виходу на пенсію (лютий 2014 року), без обнуління раніше розрахованої величини приросту індексу споживчих цін відповідно до спеціального базового Закону № 1282-ХІІ та п.п.1-1, п.1 та п.п 10-1 п.10 Порядку КМУ № 1078 з урахуванням відновленої індексації пенсії наростаючим підсумком за рішенням суду від 10.04.2019 справа №560/3702/18 (оскільки, пенсія була неправомірно не донарахована і в подальшому на підставі рішення суду нарахована в належному обсязі, не належать до "підвищення пенсії" в розумінні п.5 Порядку №1078, суд вказує наступне.
Постановою Сьомого апеляційного адміністративного суду від 31.03.2020 у справі №560/3702/18 скасовано ухвалу Хмельницького окружного адміністративного суду від 24.12.2019 у справі №560/3702/18 в частині проведення вищезазначеного перерахунку, сума нарахованої індексації ОСОБА_1 на виконання постанови Сьомого апеляційного адміністративного суду від 10.04.2019 у справі №560/3702/18 за період з 01.01.2015 по 31.10.2018 склала 31558,38 грн, яка профінансована у квітні 2021 року ПАТ КБ Приватбанк для подальшого зарахування на поточний рахунок ОСОБА_1 з врахуванням дати виплати 06 число.
Оскільки зазначеними рішеннями судів визначено проведення індексації пенсії шляхом відновлення індексації пенсії наростаючим підсумком у спосіб нарахування та виплати сум недоотриманої пенсії за період з 01.01.2015 по 31.10.2018, тому підстави щодо продовження нарахування індексації пенсії шляхом відновлення її наростаючим підсумком з 01.11.2018 відсутні.
Відомо, що Верховним Судом 21.04.2020 відкрито провадження за касаційною скаргою ОСОБА_1 на постанову Сьомого апеляційного адміністративного суду від 04.03.2020 у справі №560/2603/19. У цій справі ОСОБА_1 просила: 1) визнати протиправними дії відповідача щодо відмови ОСОБА_1 у проведенні індексації пенсії та відновленні індексації пенсії наростаючим підсумком за період з 01 листопада 2018 року по 30 вересня 2019 року; 2) зобов`язати головне управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області провести індексацію пенсії шляхом відновлення індексації пенсії наростаючим підсумком у спосіб нарахування та виплати ОСОБА_1 сум недоотриманої пенсії у вигляді індексації пенсії за період з 01 листопада 2018 року по 30 вересня 2019 року включно та проведення в подальшому виплат проіндексованої пенсії наростаючим підсумком та звернути судове рішення до негайного виконання. Постановою Сьомого апеляційного адміністративного суду від 04.03.2020 апеляційну скаргу головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області задоволено, і скасовано рішення Хмельницького окружного адміністративного суду від 24.10.2011 скасовано та ухвалено нове, яким відмовлено в задоволенні позовних вимог.
Також, у провадженні Хмельницького окружного адміністративного суду перебуває справа №560/3999/20 за позовом ОСОБА_1 в якому вона просить, зокрема, визнати протиправною відмову у проведенні індексації пенсії та відновлення індексації пенсії безперервно наростаючим підсумком у період 01.10.2019 по 30.09.2020 та зобов`язати пенсійний орган провести індексацію пенсії шляхом відновлення індексації пенсії безперервно наростаючим підсумком у спосіб нарахування за період з 01.10.2019 по 30.09.2020. Відповідно до ухвали від 13.10.2020 Хмельницьким окружним адміністративним судом зупинено провадження у цій справі до вирішення Верховним Судом справи №560/2603/19.
Отже, предметами судових розглядів у справах №560/2603/19 та №560/3999/20 є вимоги ОСОБА_1 визнати протиправною відмову у проведенні індексації пенсії та відновлення індексації пенсії безперервно наростаючим підсумком у період 01.11.2018 по 30.09.2020 та зобов`язання пенсійного органу провести індексацію пенсії шляхом відновлення індексації пенсії безперервно наростаючим підсумком у спосіб нарахування за цей же період. Зазначені судові рішення не набрали законної сили.
Суд не вбачає протиправних дій Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області у вказаних позовних вимог, тому у їх задоволенні слід відмовити.
Щодо позовних вимог в частині виплати різниці між фактично отриманою і призначеною пенсією в загальній сумі 25225,01 грн , суд зазначає наступне.
Спірні правовідносини виникли у зв`язку бездіяльністю Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області у перерахунку пенсії із врахуванням індексації з 01.03.2022. Спору щодо обмеження пенсії на час звернення позивача у цій справі до суду не існує.
Відповідно до ч. 1 ст. 5 КАС України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішеннями, дією чи бездіяльністю суб`єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси.
Отже, судовому захисту підлягає лише дійсне порушене право. Задоволення позовних вимог на майбутнє не допускається.
З урахуванням наведеного, судом не встановлено підстав для зобов`язання відповідача здійснити виплату різниці міжфактично отриманим і призначеним розміром з 01.03.2022, а тому позовні вимоги в цій частині задоволенню не підлягають.
З огляду на відмову у задоволенні вказаних позовних вимог, відсутні підстави для задоволення вимог щодо стягнення із Головного управління Державної казначейської служби України в Хмельницькій області суму донарахованої пенсії 25225,01 грн.
Щодо негайного виконання рішення суду в частині зобов`язання виплати пенсії у межах стягнення за один місяць, суд зазначає наступне.
Відповідно до п.1 ч.1ст.371 КАС України, негайно виконуються рішення суду про присудження виплати пенсій, інших періодичних платежів з Державного бюджету України або позабюджетних державних фондів - у межах суми стягнення за один місяць.
Із зазначеного слідує, що негайно виконуються рішення суду саме про стягнення пенсії, що є вимогою майнового характеру. Однак зобов`язання вчинити дії, в тому числі перерахувати та виплатити пенсію, є вимогою немайнового характеру. Рішення суду у цій справі носить саме зобов`язальний характер. Тому відсутні підстави для допущення до негайного виконання рішення суду в частині вимоги про зобов`язання виплати пенсію у межах стягнення за один місяць.
Вимога позивача встановити судовий контроль за виконанням судового рішення у цій справі не може бути задоволена з огляду на наступне.
Відповідно до ч. 1 ст. 382 КАС України, суд, який ухвалив судове рішення в адміністративній справі, може зобов`язати суб`єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.
Отже, з вказаного положення слідує, що зобов`язання суб`єкта владних повноважень подати звіт про виконання судового рішення є прерогативою суду і висновок про необхідність вчинення даної дії має робити виключно суд в провадженні якого знаходиться відповідна справа та за наслідками її розгляду.
В даному випадку, суд не вважає за необхідне встановлювати судовий контроль за виконанням винесеного рішення, оскільки у матеріалах справи відсутні будь-які докази, які вказували на те, що відповідач ухилятиметься від його виконання.
Згідно з ч. 1 ст. 77 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Таким чином, суд дійшов висновку, що позивач довів позовні вимоги, а суб`єкт владних повноважень, який заперечує проти позову, не довів, що діяв у межах закону, що підтверджено доказами, перевіреними в суді, тому позов задовольняється частково.
Оскільки, позивач на підставі ст. 5 Закону України "Про судовий збір" звільнений від сплати судового збору та не сплачував його, розподіл судових витрат, відповідно до вимог ст. 139 КАС України не здійснюється.
Керуючись статтями 6, 72-77, 139, 244, 246, 250, 255, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ВИРІШИВ:
позов задовольнити частково.
Визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області щодо не проведення індексації пенсії ОСОБА_1 по інвалідності згідно Закону України "Про державну службу" з 01.03.2022.
Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області з 01.03.2022 провести індексацію пенсії ОСОБА_1 , призначену відповідно до закону України "Про державну службу", у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, з урахуванням коефіцієнта збільшення, що визначається відповідно до абзаців другого і третього частини другої статті 42 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" та виплатити її.
В задоволенні решти позовних вимог відмовити
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Сьомого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Повне рішення складене 06 жовтня 2022 року
Позивач:ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , паспорт - НОМЕР_1 ) Відповідач:Головне управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області (вул. Гната Чекірди, 10,Хмельницький,Хмельницька область,29013 , код ЄДРПОУ - 21318350)
Головуючий суддя П.М. Майстер