У Х В А Л А
28 березня 2019 р.
м.Одеса
Справа № 766/20776/17
П 'ятий апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:
доповідача, судді - Димерлія О.О.
суддів - Єщенка О.В.,Кравченка К.В.
за участі секретаря: Гошуренко Н.С.
розглянув у відкритому судовому засіданні в м. Одесі заяву адвоката ОСОБА_1 - Гонтаренка Артема Костянтиновича про залишення без руху апеляційної скарги Херсонської міської ради на рішення Херсонського міського суду Херсонської області від 24 липня 2018,
ВСТАНОВИВ:
В судовому засіданні суду першої інстанції адвокатом Гонтаренком А.К. було заявлено клопотання про залишення без руху апеляційної скарги Херсонської міської ради на рішення Херсонського міського суду Херсонської області від 24 липня 2018 з тих підстав, що в матеріалах справи відсутнє платіжне доручення або інший банківський документ на підтвердження здійснення оплати судового збору за подання апеляційної скарги апелянтом. Натомість міститься платіжне доручення за №251 від 30 липня 2018 де в графі «платник» та в графі «Призначення платежу» значиться не апелянт по цій справі, а Департамент містобудування та землекористування Херсонської міської ради, який, на погляд заявника, є самостійною юридичною особою та має самостійну адміністративно-процесуальну правосуб'єктність, не є учасником та стороною по цій справі.
ОСОБА_1 в судовому засіданні підтримав клопотання свого представника.
Представник третіх осіб: ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6 - адвокат Гонтаренко А.К. просив суд відхилити заявлене клопотання з тих підстав, що вказане вище платіжне доручення сплачено Департаментом містобудування та землекористування за дорученням Херсонської міської ради.
Заслухавши сторони та їх представників суд апеляційної інстанції дійшов висновку про відмову заявникам у задоволенні клопотання про залишення апеляційної скарги без руху.
Частиною 1 ст. 10 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» передбачено: «Сільські, селищні, міські ради є органами місцевого самоврядування, що представляють відповідні територіальні громади та здійснюють від їх імені та в їх інтересах функції і повноваження місцевого самоврядування, визначені Конституцією України, цим та іншими законами».
У свою чергу частиною 1 ст. 11, цього ж закону, передбачено: «Виконавчими органами сільських, селищних, міських, районних у містах (у разі їх створення) рад є їх виконавчі комітети, відділи, управління та інші створювані радами виконавчі органи».
Отже у випадку, що розглядається, Херсонська міська рада, реалізуючи свої повноваження визначені Законом, діяла через створений нею виконавчий орган - Департамент містобудування та землекористування Херсонської міської ради.
Крім того, приймаючи справу до свого провадження апеляційний суд перевірив письмові докази сплати судового збору, і не знайшов підстав для відмови у відкритті апеляційного провадження.
Зважаючи на це, відсутні підстави для задоволення клопотання про залишення без руху апеляційної скарги Херсонської міської ради на рішення Херсонського міського суду Херсонської області від 24 липня 2018.
Керуючись: ст. ст. 132, 171, 298, 299, 300 КАС України, апеляційний суд,
УХВАЛИВ:
У задоволенні клопотання про залишення апеляційної скарги Херсонської міської ради на рішення Херсонського міського суду Херсонської області від 24 липня 2018 - відмовити.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя -доповідач:
Судді: