ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ
___________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
про визнання банкрутом
"25" листопада 2013 р.
Справа № 1-23-32/135-08-4825
За заявою кредитора: Управління Пенсійного фонду України у Малиновському районі м. Одеси;
до боржника: Державного підприємства „Одеський автомобільний ремонтний завод" (65039, м. Одеса. вул. Артилерійська, 4; код ЄДРПОУ 07934823)
про визнання банкрутом
Суддя Найфлейш В. Д.
Представники сторін:
Керуючий санацією: не з'явився.
Від УПФУ в Малиновському районі м. Одеси: Барва І.А. (довіреність).
Відділ з питань банкрутства ГУЮ в Одеській області: Кабакова Х.А.(довіреність).
Від Державної екологічної інспекції в Одеській області: Гудзенко Т.Є.(довіреність).
Від Концерну „Техвоєнсервіс": Гринчишина А.В. (довіреність).
Від ТОВ „ЛК"Контрактова": Люшненко Ю.Г. (довіреність).
Від прокуратури з нагляду за додержанням законів у воєнній сфері Південного регіону України: Риженко М.О. (довіреність).
В судовому засіданні присутні особи: Бучинський В.Г. (паспорт), Лановий В.А. (пенсійне посвідчення), Шапочка В.І. (пенсійне посвідчення), Малиш В.С. (пенсійне посвідчення).
Суть спору: про визнання банкрутом
Управління Пенсійного фонду України у Малиновському районі м. Одеси звернулось до суду із заявою про порушення провадження у справі про банкрутство Державного підприємства „Одеський автомобільний ремонтний завод", посилаючись на неспроможність погасити заборгованість в сумі 226393, 76 грн.
Ухвалою господарського суду Одеської області від 01.12.2008 р. порушено провадження у справі №32/135-08-4825 про визнання банкрутом Державного підприємства „Одеський автомобільний ремонтний завод" за заявою УПФУ в Малиновському районі м. Одеси, введено мораторій на задоволення вимог кредиторів, залучено до участі у справі про банкрутство Міністерство оборони України (згідно ухвали суду про виправлення описки від 22.12.2008 р.). (т. 1 а.с.1)
Ухвалою господарського суду Одеської області про проведення підготовчого засідання від 31.08.2009р. (т. 5 а.с. 175 - 178) визнано Управління Пенсійного фонду України у Малиновському районі м. Одеси кредитором Державного підприємства „Одеський автомобільний ремонтний завод" з грошовими вимогами до боржника на суму 457 098,81 грн., зобов'язано Управління Пенсійного фонду України у Малиновському районі м. Одеси подати в десятиденний строк оголошення про порушення провадження у справі про банкрутство Державного підприємства „Одеський автомобільний ремонтний завод" у офіційний друкований орган (газети "Голос України" чи "Урядовий кур`єр") з метою виявлення всіх кредиторів та можливих санаторів, введено процедуру розпорядження майном Державного підприємства „Одеський автомобільний ремонтний завод", розпорядником майна Державного підприємства „Одеський автомобільний ремонтний завод" призначено арбітражного керуючого Лісєєва К.Ю. (ліцензія серії АБ №271773 від 04.04.2006 р.).
Оголошення про порушення провадження по справі про банкрутство Державного підприємства „Одеський автомобільний ремонтний завод" опубліковано в газеті "Урядовий кур'єр" № 177 від 26.09.2009 р. (Т. 6 а.с. 11)
Ухвалою попереднього засідання господарського суду Одеської області від 26.02.2010р. (Т. 11 а.с. 76-79), яка залишена без змін постановою Одеського апеляційного господарського суду від 03.06.2010 р. (Т.13, а.с. 125 - 129) затверджено реєстр вимог кредиторів, до складу якого увійшли: ІІ черга - заборгованість по оплаті праці працівників - 654 086, 01 грн., УПФУ в Малиновському районі м. Одеси - 555811,36 грн., ІІІ черга - Державний комітет з державного матеріального резерву - 23773,50грн., ІV черга - УПФУ в Малиновському районі м. Одеси - 5 470, 91 грн., ТОВ „Лізингова компанія „Контрактова" - 1 080 000, 00 грн., ВАТ „Одесагаз" - 9 339, 51 грн., Концерн „Техвоєнсервіс" - 165 913, 30 грн., Державна екологічна інспекція в Одеській області - 80 342, 98 грн., VI черга, УПФУ в Малиновському районі м. Одеси - 217 903, 85 грн., Державний комітет з Державного матеріального резерву - 20 339, 84 грн., ВАТ „Одесагаз" - 15069,71 грн.
Ухвалою господарського суду Одеської області від 04.04.2011р. (Т. 16, а.с. 181 - 187) припинено процедуру розпорядження майном боржника та повноваження розпорядника майна -арбітражного керуючого Лісєєва К.Ю., введено процедуру санації боржника, призначено керуючим санацією арбітражного керуючого Лісєєва К. Ю., затверджено розмір оплати послуг арбітражного керуючого Лісєєва К.Ю. в розмірі 3 358,18 грн. за рахунок коштів боржника, зобов'язано керуючого санацією протягом трьох місяців з дня винесення ухвали про санацію боржника у відповідності зі ст. 18 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" розробити та надати комітету кредиторів план санації боржника на затвердження; протягом шести місяців надати суду для розгляду план санації затверджений комітетом кредиторів та погоджений з органом, уповноваженим управляти державним майном -Міністерством оборони України.
Ухвалою господарського суду Одеської області від 07.11.2012 року (т. 24 а.с. 60-69), яка залишена без змін постановою Одеського апеляційного господарського суду від 15.01.2013 р. і постановою Вищого господарського суду України від 25.06.2013 р. усунуто арбітражного керуючого Лісєєва К.Ю. від виконання обов'язків керуючого санацією Державного підприємства „Одеський автомобільний ремонтний завод", призначено керуючим санацією Державного підприємства „Одеський автомобільний ремонтний завод" арбітражного керуючого Фоменко Мілену Сергіївну, зобов'язано арбітражного керуючого Лісєєва К.Ю. у десятиденний строк передати керуючому санацією Державного підприємства „Одеський автомобільний ремонтний завод" арбітражному керуючому Фоменко М.С. всю реєстраційну, бухгалтерську та іншу документацію, майно боржника, печатки, штампи, відмовлено в задоволені заяв арбітражних керуючих Капустіна Володимира Володимировича, Єрьоміної Ольги Юріївни, Сасіної Катерини Олексіївни про участь у справі про банкрутство, продовжено строк процедури санації та строк повноважень керуючого санації арбітражного керуючого Фоменко Мілени Сергіївни до 07.05.2013 року, відмовлено в задоволенні клопотань керуючого санацією про скасування та припинення обмежень дій боржника щодо розпорядження майном від 21.10.2011р. та про скасування обмежень щодо використання майна боржника у процедурі санації від 08.08.2012р.
19.01.2013 р. набрав чинності Закон України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" № 2343-ХІІ в новій редакції від 22.12.2011 р. за № 4212-VI.
Пунктом 1-1 ч. 1 розділу 10 Прикінцевих та перехідних положеннь встановлено, що положення цього Закону застосовуються господарськими судами під час розгляду справ про банкрутство, провадження в яких порушено після набрання чинності цим Законом.
Враховуючи, що провадження у справі про банкрутство порушено 01.12.2008 р., господарський суд при розгляді справи застосовує положення раніше чинної редакції Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", яка діяла до 19.01.2013 р.
08.11.2013 року до господарського суду Одеської області від ТОВ „ЛК „Контрактова" надійшла скарга на дії керуючого санацією арбітражного керуючого Фоменко М.С., згідно якої скаржник просить припинити повноваження керуючого санацією боржника арбітражного керуючого Фоменко М.С., призначити іншого арбітражного керуючого на посаду керуючого санацією боржника та направити повідомлення до правоохоронних органів про порушення законодавства (Т. 30 а.с. 46-98). В обґрунтування вказаних вимог скаржник посилається на те, що керуючим санацією не подано у встановлений термін план санації; при розгляді плану санації на зборах кредиторів 30.09.2013 р. необгрунтовано введено до участі у зборах представників колективу по вимогам поточної заборгованості по заробітній платі; план санації на думку скаржника не містить заходів по відновленню підприємства і передбачає необґрунтовані показники; не надано керуючим санацією аналіз фінансового становища боржника; не скликано збори кредиторів, не схвалено та не подано до суду на затвердження план санації боржника.
Доводи скаржника про необгрунтоване введення на зборах кредиторів 30.09.2013 року для голосування щодо погодження плану санації представників колективу по вимогам поточної заборгованості по заробітній платі господарським судом до уваги не приймаються, оскільки згідно протоколу загальних зборів від 30.09.2013 року кількість голосів представника кредиторів по заробітній платі складає 654, що є пропорційною сумі заборгованості, яка внесена до реєстру вимог кредиторів, затвердженого ухвалою господарського суду Одеської області від 26.02.2010 року, що відповідає вимогам ч. 4 ст. 16 Закону щодо підрахунку кількості голосів.
Посилання скаржника на те, що план санації боржника не містить заходів по відновленню підприємства та щодо необґрунтованих показників не враховуються судом, оскільки вказаний план санації не погоджений органом управління боржника і тому не підлягає розгляду та затвердженню господарським судом.
Під час виконання своїх повноважень керуючим санацією арбітражним керуючим Фоменко М.С. 11.12.2013 року було проведено інвентаризацію майна ДП „Одеський автомобільний ремонтний завод" (Т. 25 а.с. 9 - 183), надано аналіз фінансово - господарського стану ДП „Одеський автомобільний ремонтний завод", та аналіз фінансово - господарського діяльності боржника від 01.10.2013 року (Т.29 а.с. 187-210).
Крім того, в матеріалах справи міститься звіт про проведення незалежної оцінки вартості нежитлових будівель та споруд ДП „Одеський автомобільний ремонтний завод" від 23.05.2013 року (т. 28 а.с. 20-120), а також звіт про незалежну оцінку рухомих речей, що знаходиться на балансі ДП „Одеський автомобільний ремонтний завод" від 11.06.2013 р. (Т.29, а.с. 139 - 184).
Доводи скаржника щодо неподання плану санації спростовуються матеріалами справи, оскільки план санації боржника неодноразово подавався керуючим санацією до суду (Т.26, а.с. 56-78; Т. 30, а.с. 53-97), направлявся кредиторам для ознайомлення (Т. 27, а.с. 193), представлений для розгляду на зборах кредиторів, про що свідчать відповідні протоколи зборів кредиторів. Станом на 25.11.2013 р. на зборах кредиторів не прийнято рішення щодо схвалення або відхилення плану санації, у зв'язку з чим господарський суд дійшов висновку про відсутність схваленого плану санації без вини керуючого санацією.
Враховуючи вищевикладене, господарським судом не встановлено фактів невиконання та неналежного виконання арбітражним керуючим Фоменко М.С. обов'язків керуючого санацією ДП „Одеський автомобільний ремонтний завод" під час проведення процедури санації, у зв'язку з чим скарга на дії керуючого санацією ДП „Одеський автомобільний ремонтний завод" є необґрунтованою і задоволенню не підлягає.
Інші доводи скаржника в обґрунтування своїх вимог не впливають на здійснені господарським судом висновки щодо виконання арбітражним керуючим своїх обов'язків.
Підстави направлення повідомлення органам внутрішніх справ чи прокуратури в порядку ст. 90 ГПК України відсутні, оскільки господарським судом не виявлені у діяльності працівників підприємств та організації порушень законності, що містять ознаки дії, переслідуваної у кримінальному порядку з огляду на наявну в матеріалах справи довідку Головного управління юстиції у Миколаївській області про результати позапланової виїзної перевірки діяльності арбітражного керуючого від 16.05.2013 року, яка була проведена на підставі скарги представника ТОВ „ЛК „Контрактова" від 22.03.2013 року, відповідно до якої Комісія дійшла висновку, що керуючим санацією ДП „Одеський автомобільний ремонтний завод" під час виконання своїх повноважень порушено лише абзац 6 частини 6 статті 17 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" відносно дебіторської заборгованості, інших порушень під час виконання повноважень керуючого санацією боржника арбітражним керуючим Фоменко М.С. не виявлено, а зазначені порушення усунуті на момент складення довідки.
20.05.2013 року до господарського суду Одеської області від керуючого санацією боржника арбітражного керуючого Фоменко М.С. надійшло клопотання про продовження строку процедури санації та повноважень керуючого санацією арбітражного керуючого Фоменко М.С. на шість місяців.
Відповідно до п. 2 ч. 6 ст. 18 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" у разі схвалення зборами кредиторів плану санації, який передбачає триваліший строк санації боржника, ніж початково встановлений, господарський суд продовжує строк санації, якщо є підстави вважати, що продовження строку санації і виконання плану санації забезпечить відновлення платоспроможності боржника.
Враховуючи, що станом на 25.11.2013 року до суду не надійшло плану санації боржника, який схвалений зборами кредиторів та погоджений Міністерством Оборони України, підстави продовження строку процедури санації відсутні, у зв'язку з чим господарським судом відхиляється клопотання від 20.05.2013 року про продовження строку процедури санації та повноважень керуючого санацією арбітражного керуючого Фоменко М.С.
23.08.2013 року до господарського суду Одеської області від керуючого санацією боржника надійшло клопотання про затвердження розміру оплати послуг керуючого санацією (Т. 27 а.с. 179- 185)
Пунктом 14 ст. 3-1 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" встановлено, що оплата послуг арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) за кожен місяць здійснення ним своїх повноважень встановлюється та виплачується в розмірі, встановленому комітетом кредиторів і затвердженому господарським судом, якщо інше не встановлено цим Законом, але не менше двох мінімальних заробітних плат та не більше середньомісячної заробітної плати керівника боржника за останні дванадцять місяців його роботи перед порушенням провадження у справі про банкрутство.
Враховуючи, що ухвалою господарського суду Одеської області від 04.04.2011 року серед інших процесуальних дій затверджено розмір оплати послуг арбітражного керуючого Лісєєва К. Ю. в розмірі 3 358,18 грн. за рахунок коштів боржника, що розповсюджується на всіх арбітражних керуючих, які приймають участь у справі, а повторне затвердження оплати послуг не передбачено Законом України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", господарський суд відхиляє клопотання керуючого санацією боржника арбітражного керуючого Фоменко М.С. про затвердження оплати послуг арбітражного керуючого від 23.08.2013 року.
В матеріалах справи міститься клопотання Концерну „Техвоєнсервіс" від 11.11.2013 року, відповідно до якого зазначений кредитор просить перейти до процедури ліквідації у зв'язку зі значним погіршенням фінансового стану підприємства та зростанням поточної заборгованості.
Відповідно до ч. 5 ст. 18 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" збори кредиторів можуть відхилити план санації і звернутися до господарського суду з клопотанням про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури.
Враховуючи, що Законом України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" не передбачено подання окремим кредитором до суду клопотання про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури, що згідно ч. 8 ст. 16 і ч. 5 ст. 18 Закону є компетенцією комітету кредиторів і зборів кредиторів і відповідне рішення про внесення до суду цієї пропозиції комітетом кредиторів і зборами кредиторів не прийнято, господарський суд відхиляє клопотання Концерну „Техвоєнсервіс" від 11.11.2013 року.
Відповідно до ч.6 ст. 18 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" якщо протягом шести місяців з дня винесення ухвали про санацію до господарського суду не подано плану санації боржника, господарський суд приймає рішення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури відповідно до цього Закону.
Відповідно до ч.1 ст. 22 цього Закону передбачено, що у випадках, передбачених цим Законом, господарський суд приймає постанову про визнання боржника банкрутом і відкриває ліквідаційну процедуру.
Пунктом 43 Інформаційного листа Вищого господарського суду України від 28.03.2013 N 01-06/606/2013 з змінами і доповненнями, внесеними 7 серпня 2013 року N 01-06/1149/2013 встановлено, що законом скасовано мораторій на реалізацію майна державних підприємств та господарських товариств, у статутному капіталі яких частка держави становить не менше 25 відсотків, в процедурі банкрутства, запроваджений Законом України "Про введення мораторію на примусову реалізацію майна". Провадження у справах про банкрутство, яке зупинено у зв'язку з Законом України "Про введення мораторію на примусову реалізацію майна", повинно поновлюватися і реалізація відповідного майна має здійснюватися в порядку, передбаченому Законом.
Відповідно до службової записки № 1569/18-227 від 02.09.2013 року відділу обліку платників податків та обробки податкової звітності надано відомості щодо банківських рахунків ДП „Одеський автомобільний ремонтний завод" відповідно до якої у боржника відкритими є рахунки в АТ „Ощадбанк" у м. Одесі № 26046300034933, № 26002300034933, АТ „Укрексімбанк" № 26009010114213, ПАТ „Діамантбанк" № 2600432304953, ГУ ДСКУ в Одеській області № 3712907934823 та Южному ГРУ ПАТ КБ „Приватбанк" в м. Одесі № 26021228879001.
Відповідно до довідки АТ „Укрексімбанк" № 063/1107/6330 від 19.09.2013 року рух коштів по поточному рахунку боржника № 26009010114213 за період з 01.01.2012 року по 17.09.2013 року відсутній.
Довідкою ГУ Державної казначейської служби України в Одеській області № 16-12/1330-7883 від 24.09.2013 року повідомлено, що рахунок № 3712907934823 закрито та відсутні інші відкриті рахунки по ДП „Одеський автомобільний ремонтний завод".
Згідно довідки ПАТ „КБ „Приватбанк" від 20.09.2013 року № 30.1.0.0./2-20130917/464 повідомлено, що руху коштів по рахунку № 26021228879001 який відкрито на ім'я ДП „Одеський автомобільний ремонтний завод" за період з 01.01.2012 року не було.
Довідкою Державної інспекції сільського господарства в Одеській області № 05-14/08/9 від 03.01.2013 року повідомлено, що згідно даних Єдиного державного реєстру держтехнагляду України по Одеській області за боржником сільськогосподарська техніка не зареєстрована.
Відповідно до довідки Державного агентства резерву України № 171/0/5-12-ДСК від 11.12.2012 року повідомлено, що ДП „Одеський автомобільний ремонтний завод" станом на 07.12.2012 року має на своєму відповідальному зберіганні матеріальні цінності мобілізаційного резерву.( т. 25 а.с. 7).
Згідно довідки ДП „Одеський автомобільний ремонтний завод" загальна сума дебіторської заборгованості станом на 01.05.2013 року складає 373 410,73 грн., але дебіторська заборгованість є простроченою і стягнути її неможливо у зв'язку з закінченням строку позовної давності. Дебітором боржника ПрАТ „Київстар" погашено заборгованість.
Відповідно до балансу ДП „Одеський автомобільний ремонтний завод" станом на 31.03.2011 року на час введення процедури санації актив боржника складає 1 010 000,00 грн. пасив складає 8 751 000,00 грн. Згідно балансу станом на 30.09.2013 року активи складають 777 200,00 грн. пасив складає 10 008 800,00 грн. Заборгованість по заробітній платі станом на 31.01.2011 року складає 1 544 000,00 грн., станом на 30.09.2013 року склала 2 780 100,00 грн. згідно балансу на 30.09.2013 р.
Згідно оборотно - сальдової відомості по нарахуванню заробітної плати ДП „Одеський автомобільний ремонтний завод" за жовтень 2013 року заборгованість боржника по заробітній платі складає 2 822 855,34 грн.
Відповідно до аналізу фінансово - господарської діяльності ДП „Одеський автомобільний ремонтний завод" від 01.10.2013 року, який було складено керуючим санацією ДП „Одеський автомобільний ремонтний завод" арбітражним керуючим Фоменко М.С. визначено, що протягом 2013 року не відбулося змін у збільшенні всіх рівнів забезпечення усіх зобов'язань боржника його загальними активами та його оборотними активами. Коефіцієнт покриття на 31.03.2013 року склав 0, рентабельність нульова, таким чином підприємство на 31.03.2013 року неплатоспроможне.
Враховуючи закінчення 07.05.2013р. строку процедури санації і відсутність підстав для його продовження, відсутність схваленого зборами кредиторів та погодженого органом управління боржника плану санації, значне збільшення кредиторської заборгованості, зокрема по заробітній платі та перед державними фондами, господарський суд дійшов висновку відносно безрезультатності процедури санації незважаючи на заміну керуючого санацією, а також неодноразове направлення плану санації на погодження до органу управління боржника та неодноразове його винесення на розгляд зборами кредиторів, тому приймаючи до уваги всі ознаки неплатоспроможності боржника, боржник неспроможний відновити свою платоспроможність та задовольнити вимоги кредиторів не інакше, як через застосування ліквідаційної процедури, суд вважає за необхідне припинити процедуру санації боржника, визнати ДП „Одеський автомобільний ремонтний завод" банкрутом та відкрити ліквідаційну процедуру.
25.11.2013 року до господарського суду надійшла заява арбітражного керуючого Фоменко М.С. про призначення ліквідатором у справі про банкрутство ДП „Одеський автомобільний ремонтний завод".
Крім того, в судовому засіданні 25.11.2013 року представники кредиторів по заробітній платі підтримали кандидатуру арбітражного керуючого Фоменко М.С.
Відповідно до п. 40 Інформаційного листа Вищого господарського суду України від 28.03.2013 N 01-06/606/2013 з змінами і доповненнями, внесеними 7 серпня 2013 року N 01-06/1149/2013 згідно з новою редакцією Закону державний орган з питань банкрутства не має повноважень надавати господарському суду пропозиції щодо кандидатур арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів) для державних підприємств та підприємств, у статутному капіталі яких частка державної власності перевищує двадцять п'ять відсотків. У зв'язку з цим арбітражні керуючі (розпорядники майна, керуючі санацією, ліквідатори) у справах про банкрутство, провадження в яких порушено до набрання чинності цим Законом, призначаються господарським судом без додержання відповідного припису попередньої редакції Закону. Вказана правова позиція викладена також в листі Вищого господарського суду України від 30.10.2013 № 01-12/901/199/13.
Водночас, згідно ч. 9 ст.96 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" в новій редакції призначення керуючих санацією, ліквідаторів державних підприємств та підприємств, у статутному капіталі яких частка державної власності перевищує 50 відсотків, здійснюється господарським судом за участю органу, уповноваженого управляти державним майном.
25.11.2013 року до суду надійшло клопотання від Міністерства оборони України, відповідно до якого надано кандидатуру арбітражного керуючого Фоменко М.С.
Згідно ст. 3 - 1 Закону одна і та ж особа може виконувати функції арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) на всіх стадіях провадження у справі про банкрутство відповідно до вимог цього Закону.
Довідкою Управління Служби безпеки України в Одеській області від 26.09.2013 року № 65/11/2063 нт, ДП „Одеський автомобільний ремонтний завод" не володіє інформацією, яка може бути віднесена до державної таємниці, також повідомлено, що на даний час, діяльність пов'язана з державною таємницею на підприємстві не здійснюється, у зв'язку з чим перевірка надання арбітражному керуючому допуску до державної таємниці судом не здійснюється.
Враховуючи, що інших кандидатур для призначення ліквідатором ДП „Одеський автомобільний ремонтний завод" до суду не надходило і комітет кредиторів не скористався своїм правом щодо надання пропозиції відносно кандидатури арбітражного керуючого, хоча йому неодноразово було надано таку можливість, про що свідчать відповідні ухвали суду від 03.06.2013 р., 26.06.2013 р. 29.07.2013 р., 19.08.2013 р., 06.09.2013 р., 11.11.2013 р., враховуючи пропозицію органу управління боржника - Міністерства оборони України щодо кандидатури арбітражного керуючого Фоменко М.С., а також приймаючи до уваги, що Законом передбачено можливість призначення ліквідатором банкрута особу, яка виконувала повноваження керуючого санацією, відповідність вказаної кандидатури арбітражного керуючого вимогам законодавства, оскільки згідно наданих документів він не є заінтересованою особою стосовно боржника і кредиторів, не здійснював раніше управління боржником, не має судимості за вчинення корисливих злочинів, йому не заборонено займатись цим видом діяльності, суд призначає ліквідатором банкрута арбітражного керуючого Фоменко М.С.
Згідно ч. 5 п. 40 Інформаційного листа Вищого господарського суду України від 28.03.2013 N 01-06/606/2013 з змінами і доповненнями, внесеними 7 серпня 2013 року N 01-06/1149/2013, розгляд справи про банкрутство за новою редакцією Закону здійснюється згідно з постановою про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури. При цьому правові підстави прийняття постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури визначаються відповідно до раніше чинної редакції Закону, а правові наслідки введення ліквідації процедури - за його новою редакцією.
Керуючись ст.ст. 3-1, ч. 6 ст. 18, 22-25 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", суд, -
П О С Т А Н О В И В:
1. Відмовити в задоволенні скарги ТОВ „ЛК „Контрактова" на дії керуючого санацією арбітражного керуючого Фоменко М.С. від 08.11.2013 року .
2. Припинити процедуру санації відносно Державного підприємства „Одеський автомобільний ремонтний завод" (65039, м. Одеса. вул. Артилерійська, 4; код ЄДРПОУ 07934823).
3. Припинити повноваження керуючого санацією Державного підприємства „Одеський автомобільний ремонтний завод арбітражного керуючого Фоменко Мілени Сергіївни.
4. Визнати банкрутом Державне підприємство „Одеський автомобільний ремонтний завод" (65039, м. Одеса. вул. Артилерійська, 4; код ЄДРПОУ 07934823).
5. Відкрити ліквідаційну процедуру відносно Державного підприємства „Одеський автомобільний ремонтний завод" (65039, м. Одеса. вул. Артилерійська, 4; код ЄДРПОУ 07934823).
6. Ліквідатором Державного підприємства „Одеський автомобільний ремонтний завод" (65039, м. Одеса. вул. Артилерійська, 4; код ЄДРПОУ 07934823) призначити арбітражного керуючого Фоменко Мілену Сергіївну (свідоцтво № 2 від 08.02.2013 року).
7. Зобов'язати ліквідатора опублікувати відомості про визнання Державного підприємства „Одеський автомобільний ремонтний завод" (65039, м. Одеса. вул. Артилерійська, 4; код ЄДРПОУ 07934823) банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури у офіційних друкованих органах за рахунок банкрута у п'ятиденний строк з дня прийняття постанови про визнання боржника банкрутом.
8. Вважати строк виконання всіх грошових зобов'язань банкрута таким, що настав.
9. Припинити нарахування неустойки (штрафу, пені), процентів та інших економічних санкцій по всіх видах заборгованості банкрута.
10. Вимоги та зобов'язання боржника, визнаного банкрутом, що виникли під час проведення процедур банкрутства, можуть пред'являти тільки в межах ліквідаційної процедури.
11. Зобов'язати ліквідатора надати до суду перелік ліквідаційної маси банкрута погоджений з органом уповноваженим управляти майном банкрута відповідно п.12 ст. 96 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (№ 4212-VI)
12. Виконання зобов'язань боржника, визнаного банкрутом, здійснювати у випадках і порядку, передбаченому Розділом ІІІ - (Ліквідаційна процедура) Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (№ 4212-VI) .
13. Ліквідатору після завершення ліквідаційних заходів надати до суду звіт та ліквідаційний баланс банкрута на затвердження.
14 Призначити розгляд справи в засіданні суду на „25" грудня 2013р. о 15:00 год.
Засідання відбудеться у приміщенні господарського суду (м. Одеса, пр. Шевченка, 29, зал №3, тел. (0482) 307-990).
Примірник ухвали надіслати сторонам та учасникам процесу згідно ст. 87 ГПК України.
Суддя Найфлейш В.Д.