У Х В А Л А
20.02.2019
м. Івано-Франківськ
Господарський суд Івано-Франківської області у складі судді Михайлишина В. В., секретар судового засідання Андріїв Л. Я., розглянувши у відкритому судовому засіданні справу
за заявою: Товариства з обмеженою відповідальністю "Фірма "Хімтехнопласт"
та Приватного підприємства "Вестхім"
до: Відкритого акціонерного товариства "Пресмаш"
про банкрутство,
за участю:
від ініціюючих кредиторів ПП "Вестхім": Пукіш Н. М.,
ТОВ "Фірма "Хімтехнопласт": Пукіш Б. С.,
від кредитора - Первинної профспілкової організації ВАТ "Пресмаш": Цівки Г. С.,
від кредитора ДПІ у м. Івано-Франківську Головного управління ДФС в Івано-Франківській області: Фролова О. В., Липчук В. І., Бабій Т. С.,
від кредитора ТОВ "Аурум Транс": Яковишин В. В., Устимчук О. О., Микити Я. Б.;
від кредитора Управління Пенсійного фонду України в м. Івано-Франківську: Пасічник Л. В.,
від кредиторів по заробітній платі: Соболик О. В.,
від кредитора Обласного центру зайнятості: Гривнак Н. В.,
У С Т А Н О В И В:
у провадженні Господарського суду Івано-Франківської області перебуває справа за заявою ТОВ "Фірма "Хімтехнопласт" та ПП "Вестхім" про банкрутство ВАТ "Пресмаш".
Так, 05.10.2015 порушено провадження у справі про банкрутство Відкритого акціонерного товариства "Пресмаш" (далі - ВАТ "Пресмаш", боржник), введено процедуру розпорядження майном, розпорядником майна ВАТ "Пресмаш" призначено арбітражного керуючого Стадника А. Л., інше.
21.07.2016 Господарський суд Івано-Франківської області припинив процедуру розпорядження майном боржника та повноваження розпорядника майна Стадника А. Л., ввів процедуру санації ВАТ "Пресмаш" строком на шість місяців - до 21.01.2017, керуючим санацією призначив арбітражного керуючого Кобельника О. С., інше.
04.10.2016 Львівський апеляційний господарський суд скасував ухвалу Господарського суду Івано-Франківської області від 21.07.2016 в частині призначення керуючим санацією ВАТ "Пресмаш" арбітражного керуючого Кобельника О. С.
08.02.2017 керуючим санацією ВАТ "Пресмаш" було призначено Слідзьону Н. П. та зобов'язано подати Господарському суду Івано-Франківської області, протягом трьох місяців з дня винесення ухвали, розроблений та схвалений комітетом кредиторів план санації боржника.
09.02.2018 Господарський суд Івано-Франківської області відмовив у задоволенні скарг на дії (бездіяльність) керуючого санацією ВАТ "Пресмаш" Слідзьони Н. П. Разом із цим, виніс постанову, відповідно до якої було відхилено план санації ВАТ "Пресмаш", припинено процедуру санації та повноваження керуючого санацією Слідзьони Н. П., боржника визнано банкрутом, відкрито ліквідаційну процедуру строком на 12 місяців (до 09.02.2019), ліквідатором ВАТ "Пресмаш" призначено арбітражного керуючого Слідзьону Н. П., інше.
03.09.2018 Львівський апеляційний господарський суд ухвалу Господарського суду від 09.02.2018 у частині відмови в задоволенні скарг на дії (бездіяльність) керуючого санації ВАТ "Пресмаш" Слідзьони Н. П. скасував, прийняв нове рішення, яким скарги - задовольнив, визнав неналежним виконання обов'язків керуючого санацією ВАТ "Пресмаш" Слідзьоною Н. П., відсторонив останню від виконання обов'язків ліквідатора (керуючого санацією) та зобов'язав виконувати обов'язки ліквідатора (керуючого санацією) до призначення судом першої інстанції в установленому законом порядку нового арбітражного керуючого (керуючого санацією). Апеляційний суд прийшов до висновку, що заявником - апелянтом належними та допустимими доказами доведено обставини бездіяльності керуючого санацією, яка полягає у спотворенні реєстру кредиторів, потуранню виключно одному кредитору - ДПІ у м. Івано-Франківську, що призвело до порушення прав та інтересів решти кредиторів та винесення неправомірної постанови в кінцевому результаті. При цьому суд вказав на те, що розмір грошових вимог кредитора Державної податкової інспекції у місті Івано-Франківськ які були внесені в реєстр вимог кредиторів ВАТ "Пресмаш" на підставі ухвали Господарського суду Івано-Франківської області 22.12.2015 в результаті апеляційного та касаційного оскарження змінено, що згідно із статтею 25 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" є підставою для внесення змін до затвердженого господарським судом реєстру вимог кредиторів ВАТ "Пресмаш". Всупереч судовим рішенням керуючий санацією ВАТ "Пресмаш" продовжувала керуватися старим реєстром вимог кредиторів та скликала збори комітету кредиторів з невірним визначенням голосів кредиторів, що призвело до прийняття останнім нелегітимних рішень.
Цього ж дня, тобто 03.09.2018, Львівський апеляційний господарський суд постанову Господарського суду Івано-Франківської області від 09.02.2018 скасував, а справу передав до Господарського суду Івано-Франківської області на розгляд на стадію санації в іншому складі суду. За висновками апеляційного суду, станом на момент прийняття ДПІ у м. Івано-Франківську самостійного рішення про ліквідацію ВАТ "Пресмаш" та призначення ліквідатором арбітражного керуючого Слідзьони Н. П. кредитору - ДПІ у м. Івано-Франківську не належало 6 112 голосів як зазначено в протоколі; на засіданні комітету кредиторів ВАТ "Пресмаш" 05.05.2017 - 12.05.2017 були присутні представники кредиторів які не мали в сукупності 10 798 голосів, оскільки розмір грошових вимог, а відповідно і кількість голосів ДПІ у м. Івано-Франківську не було визначено.
Вказані постанови Львівського апеляційного господарського суду 13.11.2018 залишено без змін Верховним Судом.
19.09.2018, за наслідком автоматизованого розподілу справи, для розгляду даної справи визначено суддю Михайлишина В. В.
21.09.2018 справу № 909/1056/15 про банкрутство ВАТ "Пресмаш" прийнято до розгляду, поновлено провадження у справі та призначено засідання суду на 10.10.2018.
Рух справи відображено у відповідних ухвалах суду. Так, 23.01.2019 розгляд справи та ряд клопотань, які було подано до суду, відкладено на 20.02.2019.
У судове засідання 20.02.2019 т.в.о керуючого санацією Слідзьона Н. П. не з'явилася. Однак, 19.02.2019, через канцелярію суду, подала клопотання, відповідно до якого просить здійснювати розгляд справи без її участі, у зв'язку із перебуванням на лікуванні.
Суд визнав поважною причину не з'явлення т.в.о керуючого санацією Слідзьони Н. П. у судове засідання, врахував її присутність на всіх попередніх судових засіданнях, подання нею письмових пояснень щодо обставин справи та вирішив розглянути справу за наявними матеріалами.
Присутні в судовому засіданні учасники справи підтримали свої позиції, які були викладені у відповідних письмових заявах (клопотаннях, запереченнях, поясненнях). Всі письмові документи були оголошені судом у судових засіданнях та приєднані до матеріалів справи.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши учасників у справі про банкрутство, з'ясувавши фактичні обставини справи, докази на їх підтвердження, суд встановив таке.
Щодо клопотань арбітражного керуючого Слідзьони Н. П. про затвердження звітів.
Арбітражний керуючий (розпорядник майна, керуючий санацією, ліквідатор) виконує повноваження за грошову винагороду.
Грошова винагорода арбітражного керуючого за виконання повноважень керуючого санацією, ліквідатора складається з основної та додаткової грошових винагород. Право вимоги основної грошової винагороди виникає в арбітражного керуючого в останній день кожного календарного місяця виконання ним повноважень керуючого санацією, ліквідатора.
Витрати арбітражного керуючого, пов'язані з виконанням ним повноважень у справі про банкрутство, відшкодовуються в порядку, передбаченому цим Законом.
Звіт арбітражного керуючого про нарахування і виплату грошової винагороди, здійснення та відшкодування витрат доводиться кредиторам до відома та повинен бути схвалений або погоджений комітетом кредиторів.
Звіт про нарахування та виплату грошової винагороди, здійснення та відшкодування витрат за підсумками процедур розпорядження майном, санації, ліквідації подається арбітражним керуючим до господарського суду за п'ять днів до закінчення відповідної процедури, розглядається судом та затверджується ухвалою, що може бути оскаржена у встановленому порядку (ч. 1, 3, 4, 7 ст. 115 Закону "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", далі - Закон).
Так, арбітражний керуючий Слідзьона Н. П. звернулася до суду із клопотаннями:
1. за вх. № 15074/18 від 08.10.2018:
- про затвердження звіту про нарахування та виплату основної грошової винагороди керуючого санацією ВАТ "Пресмаш", здійснення та відшкодування витрат арбітражного керуючого в процедурі санації ВАТ "Пресмаш" за період 08.02.2017 по 09.02.2018 в сумі 108 582, 35 гривень;
- про затвердження звіту про здійснення та відшкодування витрат за період процедури санації ВАТ "Пресмаш" з 08.02.2017 по 09.02.2018 в сумі 20 283, 37 гривень;
2. за вх. № 15268/18 від 10.10.2018:
- про затвердження звіту про нарахування та виплату основної грошової винагороди ліквідатора ВАТ "Пресмаш" за період з 09.02.2018 по 30.09.2018 в сумі 62 965, 00 гривень;
3. за вх. № 16111/18 від 24.10.2018:
- про затвердження звіту про здійснення та відшкодування витрат арбітражного керуючого в процедурі ліквідації (банкрутства) ВАТ "Пресмаш" за період з 09.02.2018 по 20.10.2018 в сумі 23 701, 21 гривень;
- про затвердження звіту про нарахування та фінансування витрат ліквідаційної процедури з оплати праці фізичних осіб, залучених згідно цивільно-правових угод в сумі 259 961, 51 гривень;
4. за вх. № 18878/18 від 03.12.2018:
- про затвердження звіту про нарахування та виплату основної грошової винагороди керуючого санацією ВАТ "Пресмаш" за період з 01.10.2018 по 30.11.2018 в сумі 17 990, 00 гривень;
5. за вх. № 18879/18 від 03.12.2018:
- про затвердження звіту про здійснення та відшкодування витрат арбітражного керуючого в процедурі санації ВАТ "Пресмаш" за період з 01.10.2018 по 30.11.2018 в сумі 8 235, 56 гривень;
- про затвердження звіту про нарахування та фінансування витрат процедури санації ВАТ "Пресмаш" з оплати праці фізичних осіб, залучених згідно з цивільно-правових угод та строкової трудової угоди в сумі 39 692,67 гривень за жовтень - листопад 2018;
Узагальнений розрахунок виглядає таким чином:
1. Основна грошова винагорода арбітражного керуючого Слідзьони Н. П. в процедурі банкрутства ВАТ "Пресмаш" за період з 08.02.2017 по 30.11.2018 складає 189 537, 35 гривень.
2. Здійснення та відшкодування витрат арбітражного керуючого Слідзьони Н. П. понесених в процедурі банкрутства ВАТ "Пресмаш" за період з 08.02.2017 по 30.11.2018 складає 52 220, 14 гривень.
3. Нарахування та фінансування витрат з оплати праці фізичних осіб, залучених згідно з цивільно-правових угод та трудових угод в процедурі банкрутства ВАТ "Пресмаш" за період з 09.02.2018 по 30.11.2018 - 299 654, 18 гривень.
Суд встановив, що вказані звіти були погоджені на комітеті кредиторів, документи на підтвердження витрат були надані разом зі звітами та наявні у матеріалах справи, а відтак вважає за необхідне їх затвердити.
Крім цього, суд розглянув звіт ліквідатора арбітражного керуючого Слідзьони Н. П. у справі про банкрутство ВАТ "Пресмаш" (вх. № 15554/18 від 10.10.2018) про проведену роботу та хід ліквідаційної процедури ВАТ "Пресмаш" та прийняв останній до відома.
Щодо клопотання т.в.о. керуючого санацією ВАТ "Пресмаш" Слідзьони Н. П. про звільнення від виконання обов'язків.
Згідно з частиною 1 статтею 98 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", арбітражний керуючий (розпорядник майна, керуючий санацією, ліквідатор) користується усіма правами розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора відповідно до законодавства, зокрема, має право подавати до господарського суду заяву про дострокове припинення своїх повноважень.
Частиною 3 статті 114 Закону закріплено, що арбітражний керуючий (розпорядник майна, керуючий санацією, ліквідатор) може бути звільнений господарським судом від виконання повноважень розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора за його заявою.
Оскільки подане клопотання арбітражного керуючого не суперечить вимогам закону, останнє слід задовольнити та звільнити арбітражного керуючого Слідзьону Н. П. від виконання обов'язків т.в.о. керуючого санацією ВАТ "Пресмаш".
Щодо призначення керуючого санацією ВАТ "Пресмаш".
Так, 10.10.2018 суд зобов'язав арбітражного керуючого Слідзьону Н. П. організувати та провести в строк до 23.10.2018 комітет кредиторів на якому вирішити питання щодо призначення керуючого санацією ВАТ "Пресмаш" (протокольне рішення надати суду).
22.10.2018 відбулися збори кредиторів в процедурі санації ВАТ "Пресмаш", на яких, з урахуванням постанови Львівського апеляційного господарського суду від 03.09.2018, було прийнято рішення про переобрання комітету кредиторів ВАТ "Пресмаш" та обрано склад комітету кредиторів у складі семи членів, зокрема, ПП "Вестхім", ТОВ "Фірма "Хімтехнопласт", Первинна профспілкова організація ВАТ "Пресмаш", ТОВ "Аурум Транс", Обласний центр зайнятості, ПАТ "Цукрогідромаш", ТОВ "НВФ" "Дніпротехсервіс". Рішення зборів оформлено протоколом № 4/10-18, який підписаний представниками кредиторів ДПІ у м. Івано-Франківську ГУ ДФС в Івано-Франківській області та Управління Пенсійного Фонду у місті Івано-Франківську із зауваженнями. Письмові зауваження також приєднано до самого протоколу.
Зауваження вказаних кредиторів полягають у наступному:
- всупереч частини 3 статті 26 Закону, збори кредиторів скликані за ініціативою кредиторів, сума вимог яких становить менше ніж третину всіх вимог, внесених до реєстру вимог кредиторів ВАТ "Пресмаш", затверджених ухвалою суду від 22.12.2015;
- повідомлення про скликання зборів не скеровано усім кредиторам, зокрема, кредиторам - фізичним особам по заробітній платі та ТОВ "Промислова інвестиційна група транспортного машинобудування "Інтер Кар Груп";
- станом на день проведення зборів відсутнє судове рішення про внесення змін до затвердженого реєстру вимог кредиторів. Відтак, на їх думку, кількість голосів ДПІ у м. Івано-Франківську ГУ ДФС в Івано-Франківській області відповідно до реєстру, затвердженого ухвалою суду від 22.12.2015, становить 6 112.
Крім цього, у своїх запереченнях ДПІ у м. Івано-Франківську вказує на те, що оскільки 22.10.2018 переобрано новий склад комітету кредиторів без прийняття рішення про дострокове припинення повноважень попереднього комітету кредиторів (обраний відповідно до рішення загальних зборів кредиторів ВАТ "Пресмаш" від 15.01.2016), останній залишається чинним. Відповідно, ДПІ у м. Івано-Франківську ГУ ДФС в Івано-Франківській області в якості голови комітету кредиторів на виконання вимог ухвали суду від 10.10.2018 надала своє протокольне рішення засідання комітету кредиторів від 22.10.2018 б/н .
Таким чином, у матеріалах справи наявні рішення різних за складом комітетів кредиторів.
При цьому суд виходить з такого.
Як вбачається з матеріалів справи, грошові вимоги Державної податкової інспекції у м. Івано-Франківську були предметом неодноразового розгляду судами першої, апеляційної та касаційної інстанцій. Так, 22.12.2015 відповідно до ухвали суду (14.04.2016 Львівський апеляційний господарський суд залишив ухвалу без змін в частині грошових вимог Державної податкової інспекції у м. Івано-Франківську) затверджено реєстр вимог ВАТ "Пресмаш", зокрема, заяву ДПІ у м. Івано-Франківську задоволено частково, визнано грошові вимоги до боржника у розмірі 2 436, 00 гривень (1 черга); 2 166 148, 46 гривень (2 черга); 3 946 447, 09 гривень (3 черга); 2 156 429, 67 гривень (6 черга).
09.11.2016 Вищий господарський суд України ухвалу Господарського суду Івано-Франківської області від 22.12.2015 та постанову Львівського апеляційного господарського суду від 13.04.2016 в частині розгляду кредиторських вимог ДПІ у м. Івано-Франківськ скасував та в цій частині направив на новий розгляд в іншому складі.
08.02.2017 Господарський суд Івано-Франківської області частково задовольнив заяву Державної податкової інспекції, визнав грошові вимоги в розмірі 2 272 600, 37 гривень (2 черга); 1 746 732, 79 гривень (3 черга); 54 176, 60 гривень (6 черга).
29.05.2017 Львівський апеляційний господарський суд (13.08.2017 залишено без змін Вищим господарським судом України) ухвалу Господарського суду Івано-Франківської області від 08.02.2017 у справі № 909/1056/15 в частині віднесення 106 451, 91 гривень до другої черги та 1 746 732,79 гривень до третьої черги скасовано та в цій частині прийнято нове рішення, яким визнано грошові вимоги ДПІ з віднесенням заявлених вимог до другої черги в сумі 2 166 148, 5 гривень та до шостої черги в сумі 1 800 909, 40 гривень. В іншій частині ухвалу місцевого суду залишено без змін.
Питання кількості голосів, які належать податковому органу та внесення змін до затвердженого реєстру вимог кредиторів з огляду на вказані судові рішення також досліджувалось Львівським апеляційним судом у постановах від 03.12.2018, про що детально вже було описано вище.
Крім цього, стосовно ухвали Господарського суду Івано-Франківської області від 22.12.2015 Верховний Суд у постанові від 13.11.2018 вказав на таке:
- вказана ухвала була скасована разом з постановою Львівського апеляційного суду від 13.04.2016 у цій справі, постановою Вищого господарського суду України від 09.11.2016;
- якщо судове рішення скасовано, то воно не породжує жодних правових наслідків з моменту його ухвалення;
- відповідний комітет кредиторів є нелегітимним, оскільки кількість голосів ДПІ у м. Івано-Франківську ГУ ДФС у Івано-Франківській області у розмірі 6 112 не відповідає дійсності.
В силу приписів статті 75 Господарського процесуального кодексу України обставини, встановленні рішенням суду, що набрало законної сили, не підлягають доказуванню.
З огляду на викладене, суд відхиляє твердження ДПІ у м. Івано-Франківську щодо наявності у останньої 6 112 голосів та, враховуючи нелегітимність комітету кредиторів обраного відповідно до рішення загальних зборів кредиторів ВАТ "Пресмаш" від 15.01.2016, суд не бере до уваги поданий ним протокол зборів кредиторів від 22.10.2018 б/н.
При цьому суд вказує на те, що переобрання складу комітету кредиторів не передбачає прийняття додаткового рішення про припинення повноважень попереднього складу комітету кредиторів.
Збори кредиторів у провадженні у справі про банкрутство скликаються арбітражним керуючим за його ініціативою, за ініціативою комітету кредиторів чи інших кредиторів, сума вимог яких становить не менше ніж третину всіх вимог, внесених до реєстру вимог кредиторів, або за ініціативою однієї третини кількості голосів кредиторів.
Конкурсні кредитори мають на зборах кредиторів кількість голосів, пропорційну сумі вимог кредиторів, включених до реєстру вимог кредиторів, та кратну одній тисячі гривень.
Під час визначення кількості голосів кредиторів з правом вирішального голосу не враховуються суми неустойки (штрафу, пені), інші фінансові санкції, моральна шкода, судовий збір у справі про банкрутство, заявлені або сплачені кредиторами в провадженні у справі про банкрутство.
До компетенції зборів кредиторів належить прийняття рішення, зокрема, про визначення кількісного складу та обрання членів комітету кредиторів (ч. ч. 3 - 5 ст. 26 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом").
Суд встановив, що кількість голосів для проведення зборів кредиторів було визначено з врахуванням змін до реєстру вимог кредиторів. Спірні збори були скликані т.в.о. керуючого санації ВАТ "Пресмаш" з ініціативи кредиторів ПП "Вестхім", ТОВ "Фірма "Хімтехнопласт", Пукіша Б. С., сума вимог яких становить більше третини всіх вимог кредиторів.
Твердження ДПІ у м. Івано-Франківську щодо неповідомлення про скликання зборів кредиторів - фізичних осіб по заробітній платі спростовується тим, що останні здійснюють свої процесуальні права через уповноваженого представника Соболик О. В. (відповідні довіреності містяться у матеріалах справи), яка про такі збори була повідомлена. Разом із тим, ТОВ "Промислова інвестиційна група транспортного машинобудування "Інтер Кар Груп" було змінено найменування на ТОВ "Аурум Транс", а відтак посилання ДПІ у м. Івано-Франківську щодо неповідомлення останнього також не знайшло свого підтвердження.
Отже, порушень вимог Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" під час скликання та проведення зборів кредиторів ВАТ "Пресмаш" 22.10.2018 суд не встановив.
Цього ж дня, 22.10.2018 відбулося засідання комітету кредиторів ВАТ "Пресмаш", на якому прийнято рішення, оформлене протоколом № 5-22-18, про звернення до Господарського суду Івано-Франківської області з клопотанням про призначення арбітражного керуючого Дерябкіна Олександра Едуардовича керуючим санацією ВАТ "Пресмаш".
Водночас, 28.11.2018 вдруге відбулося засідання комітету кредиторів ВАТ "Пресмаш", на якому було обговорено усі кандидатури арбітражних керуючих, які подали заяви на участь у справі про банкрутство ВАТ "Пресмаш" та прийнято рішення про звернення до Господарського суду Івано-Франківської області з клопотанням про призначення арбітражного керуючого Дерябкіна Олександра Едуардовича керуючим санацією ВАТ "Пресмаш", яке оформлено протоколом № 6-28-18.
На виконання рішення комітету кредиторів суду подано відповідне клопотання.
Порушень вимог Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" під час скликання та проведення засідання комітету кредиторів суд також не встановив.
В силу приписів абзацу 5 частини 1 статті 114 Закону, кандидатура арбітражного керуючого для виконання повноважень керуючого санацією або ліквідатора визначається судом за клопотанням комітету кредиторів, а у разі відсутності такого клопотання - за ініціативою суду, крім випадків, передбачених цим Законом. До призначенням арбітражним керуючим (розпорядником майна, керуючим санацією, ліквідатором) особа повинна подати до господарського суду заяву, в якій зазначається, що вона не належить до жодної категорії осіб, зазначених у частині 2 цієї статті. Під час призначення арбітражного керуючого (керуючого санацією, ліквідатора) господарський суд не пов'язаний з кандидатурами арбітражних керуючих, запропонованими комітетом кредиторів, та має право призначити арбітражного керуючого самостійно.
Суд, оцінивши професійні якості кандидатів на посаду керуючого санацією ВАТ "Пресмаш", відсутність зацікавленості осіб стосовно боржника та кредиторів, враховуючи освіту, досвід та кількість справ, у яких беруть участь арбітражні керуючі, наявність у них організаційних та технічних можливостей виконувати обов'язки керуючого санацією у даній справі, страхування відповідальності арбітражного керуючого, надав перевагу арбітражному керуючому Дерябкіну О. Е. для призначення його керуючим санацією ВАТ "Пресмаш", який був рекомендований комітетом кредиторів. При цьому суд взяв до уваги також те, що Дерябкін О. Е. має офіс у м. Івано-Франківську, що не призведе до значних витрат, пов'язаних з процедурою санації боржника. Сукупність наданої та підтвердженої інформації щодо арбітражного керуючого Дерябкіна О. Е. дає підстави вважати, що останній належним чином та у повному обсязі може виконувати повноваження керуючого санацією ВАТ "Пресмаш". Відтак, суд призначає керуючим санацією ВАТ "Пресмаш" - арбітражного керуючого Дерябкіна О. Е., а кандидатури інших арбітражних керуючих, а саме, Зубачика В. Р., Колісника А. О., Пурія Р. П., Гольчановського Г. С., Москви Ю. О., Орлової Т. А. - відхиляє. Разом із цим, суд задовольнив клопотання арбітражного керуючого Ольшанської О. С. про залишення без розгляду заяви на участь у справі про банкрутство та залишив таку заяву без розгляду.
Керуючись статтями 2, 26, 29, 114 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", статтями 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд
У Х В А Л И В:
1. Затвердити звіти про нарахування та виплату основної грошової винагороди арбітражного керуючого Слідзьони Н. П. в процедурі банкрутства ВАТ "Пресмаш" за період з 08.02.2017 по 30.11.2018 у сумі 189 537, 35 гривень (вх. № 15074/18 від 08.10.2018 на суму 108 582, 35 гривень; вх. № 15268/18 від 10.10.2018 на суму 62 965,00 гривень; вх. № 18878/18 від 03.12.2018 на суму 17 990, 00 гривень).
2. Затвердити звіти про здійснення та відшкодування витрат арбітражного керуючого Слідзьони Н. П. понесених в процедурі банкрутства ВАТ "Пресмаш" за період з 08.02.2017 по 30.11.2018 в сумі 52 220, 14 гривень (вх. № 15074/18 від 08.10.2018 на суму 20 283, 37 гривень; вх. № 16111/18 від 24.10.2018 на суму 23 701, 21 гривень; вх. № 18879/18 від 03.12.2018 на суму 8 235, 56 гривень).
3. Затвердити звіти про нарахування та фінансування витрат з оплати праці фізичних осіб, залучених згідно з цивільно-правових угод та трудових угод в процедурі банкрутства ВАТ "Пресмаш" за період з 09.02.2018 по 30.11.2018 в сумі 299 654, 18 гривень (вх. № 16111/18 від 24.10.2018 на суму 259 961, 51 гривень; вх. № 18879/18 від 03.12.2018 на суму 39 692, 67 гривень).
4. Прийняти до відома звіт ліквідатора Слідзьони Н. П. у справі про банкрутство ВАТ "Пресмаш" (вх. № 15554/18 від 10.10.2018).
5. Клопотання арбітражного керуючого т.в.о. керуючого санацією ВАТ "Пресмаш" Слідзьони Н. П. (вх. № 14515/18 від 27.09.2018) про звільнення від виконання обов'язків за станом здоров'я та припинення її повноважень, як керуючого санацією, у даній справі - задовольнити.
6. Звільнити арбітражного керуючого Слідзьону Н. П. від виконання обов'язків т.в.о. керуючого санацією ВАТ "Пресмаш".
7. Призначити керуючим санацією ВАТ "Пресмаш" арбітражного керуючого Дерябкіна Олександра Едуардовича (свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого № 292 від 25.02.2013).
8. Зобов'язати арбітражного керуючого Слідзьону Н. П. протягом десяти днів з дня постановлення даної ухвали здійснити передачу арбітражному керуючому Дерябкіну Олександру Едуардовичу бухгалтерської та іншої документації боржника, його печаток, штампів, матеріальних та інших цінностей.
9. Зобов'язати керуючого санацією боржника у строк до 17.04.2019 подати суду розроблений та погоджений комітетом кредиторів план санації боржника.
10. Призначити справу до розгляду в судовому засіданні на 24.04.2019 о 11:00 год. у приміщенні Господарського суду Івано-Франківської області (м. Івано-Франківськ, вул. Шевченка, 16, 1 поверх, кабінет/зал № 9).
11. Дану ухвалу направити учасникам справи та відділу з питань державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців управління реєстраційних процедур Івано-Франківської міської ради (вул. Незалежності, 9, м. Івано-Франківськ, 76000).
12. Ухвала набирає законної сили 20.02.2019 та може бути оскаржена до Західного апеляційного господарського суду в строки та порядку, визначені статтями 256, 257 Господарського процесуального кодексу України.
13. Повний текст ухвали складено 25.02.2019.
Суддя В. В. Михайлишин