ЛЬВІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
79010, м.Львів, вул.Личаківська,81
_________________________________________________________________________________________________________
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"30" липня 2018 р. Справа № 8/29
Львівський апеляційний господарський суд в складі колегії
головуючого – судді - О.Л. Мирутенко
суддів - Т.Б. Бонк
- ОСОБА_1
Розглянувши апеляційну скаргу ТзОВ “Оберіг-Сервіс”
на ухвалу господарського суду Львівської області від 02.11.2017
у справі №8/29
за заявою: ВАТ КБ “Надра”
до : ВАТ “Львівська макаронна фабрика”
про: банкрутство
за участю представників:
від прокуратури – ОСОБА_2 – прокурор відділу.
від апелянта – ОСОБА_3 – адвокат (ордер ЛВ №090009 від 14.05.2018)
від кредитора – ТОВ “УРЗ” - ОСОБА_4 – керівник.
від ліквідатора ОСОБА_5 – ОСОБА_6 – представник (довіреність №б/н від 06.12.2017)
ОСОБА_7 – арбітражний керуючий
ВСТАНОВИВ :
Ухвалою господарського суду Львівської області від 02.11.2017, судді Гутьєва В.В. (головуючий), ОСОБА_8, ОСОБА_9, у задоволенні скарги ТзОВ “УРЗ” за вих. № 05/12-01 від 05.12.2016 р. на дії та бездіяльність ліквідатора ВАТ „Львівська макаронна фабрика” арбітражного керуючого ОСОБА_7 було відмовлено.
2. У задоволенні скарги ТзОВ “Оберіг-Сервіс” за вих. № 23/01-01 від 23.01.2017 на дії та бездіяльність ліквідатора ВАТ „Львівська макаронна фабрика” арбітражного керуючого ОСОБА_7 було відмовлено.
3. У задоволенні скарги ТзОВ “Міленіум” за вих. 25/01-01 від 25.01.2017 на бездіяльність ліквідатора ВАТ „Львівська макаронна фабрика” арбітражного керуючого ОСОБА_7 було відмовлено.
4. У задоволенні скарги ТзОВ “УРЗ” за вих. 03/02-01 від 03.02.2017 на дії ліквідатора ВАТ „Львівська макаронна фабрика” арбітражного керуючого ОСОБА_7 було відмовлено.
5. У задоволенні клопотання ПАТ “Комерційний банк “Надра” про необхідність зобов’язати ліквідатора ВАТ „Львівська макаронна фабрика” в двохмісячний строк організувати проведення аукціону з продажу майна боржника у вигляді цілісного майнового комплексу за початковою вартістю суми кредиторських вимог у відповідності до затвердженого реєстру вимог кредиторів боржника було відмовлено.
6. Заяву арбітражного керуючого ОСОБА_7 про дострокове припинення повноважень ліквідатора ВАТ „Львівська макаронна фабрика” було задоволено.
7. Припинено повноваження ліквідатора Відкритого акціонерного товариства „Львівська макаронна фабрика” (79022, м. Львів, вул. Городоцька,170; код ЄДРПОУ № 00382355) арбітражного керуючого ОСОБА_7, свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) № 1211 від 12.06.2013 р.
8. Заяву арбітражного керуючого ОСОБА_5 про участь у справі про банкрутство Відкритого акціонерного товариства „Львівська макаронна фабрика” задоволено. Ліквідатором Відкритого акціонерного товариства „Львівська макаронна фабрика” призначити арбітражного керуючого ОСОБА_5, свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) № 786 від 27.05.2013 р. (09700, АДРЕСА_1).
9. Зобов’язати арбітражного керуючого ОСОБА_7 у місячний строк передати одержані під час проведення ліквідації ВАТ „Львівська макаронна фабрика” установчі документи, штампи, печатку, фінансово-бухгалтерську документацію, в т.ч. акт інвентаризації майна, майнові активи банкрута ліквідатору арбітражному керуючому ОСОБА_5 за актом прийому-передачі, про що докази надати суду.
10. Зобов’язати ліквідатора ОСОБА_5 надати суду звіт про виконану роботу; письмові пояснення стосовно клопотання ТзОВ “УРЗ” за вих. № 02/11-03 від 02.11.2017 р. про витребування доказів.
11. Зобов’язати ПАТ „ОСОБА_10 МКБ” надати суду письмові пояснення щодо клопотання ТзОВ “УРЗ” за вих. № 02/11-02 від 02.11.2017 р. стосовно прийняття окремої ухвали.
12. Зобов’язати арбітражного керуючого ОСОБА_7 надати суду письмові пояснення стосовно клопотання ТзОВ “УРЗ” за вих. № 02/11-01 від 02.11.2017 щодо дотримання толерантності по відношенню до кредиторів.
13. Розгляд справи відкласти на 18.12.17 р. на 11:00 год. Засідання відбудеться в приміщенні господарського суду за адресою: 79014, м. Львів, вул. Личаківська,128, 2 поверх, зал судового засідання.
З даною ухвалою не погодилося ТзОВ “Оберіг-Сервіс” і оскаржило її в апеляційному порядку в частині відмови у задоволенні скарг ТОВ «Оберіг-Сервіс», ТОВ «УРЗ», ТОВ «Міленіум» на дії та бездіяльність ліквідатора ОСОБА_7, припинення повноважень ліквідатора ОСОБА_7П та призначення ліквідатором боржника ОСОБА_5, оскільки вважає, що судом першої інстанції в цій частині порушено норми матеріального права.
ПАТ «ОСОБА_10 банк МКБ» подало відзив на апеляційну скаргу в якому просить залишити ухвалу суду першої інстанції без змін, а апеляційну скаргу без задоволення.
ТзОВ «УРЗ» подало відзив на апеляційну скаргу в якому просило апеляційну скаргу задовольнити та скасувати п. 1,2,3,4,6,7,8 оскаржуваної ухвали.
Арбітражний керуючий ОСОБА_7 подала відзив на апеляційну скаргу в якому просить залишити ухвалу господарського суду Львівської області від 02.11.2017 у справі №8/29 без змін, а апеляційну скаргу без задоволення.
Ухвалою Львівського апеляційного господарського суду від 16.11.2017 було прийнято апеляційну скаргу ТзОВ «Оберіг-Сервіс» до провадження та призначено справу до розгляду на 04.12.2017.
Розпорядженням керівника апарату Львівського апеляційного господарського суду №511 від 04.12.2017 у зв’язку з перебуванням судді Кравчук Н.М. у відпустці було призначено проведення автоматизованої зміни складу колегії суддів.
Згідно протоколу автоматичної зміни складу колегії суддів від 04.12.2017р. справу №8/29 було передано на розгляд колегії суддів у складі: ОСОБА_11 (головуючий), ОСОБА_1, ОСОБА_12
23.11.2017 на адресу Львівського апеляційного господарського суду надійшла касаційна скарга ТзОВ “УРЗ” на ухвалу Львівського апеляційного господарського суду від 16.11.2017.
Ухвалою Львівського апеляційного господарського суду від 04.12.2017 було зупинено апеляційне провадження за апеляційною скаргою ТзОВ “Оберіг-Сервіс” на ухвалу господарського суду Львівської області від 02.11.2017 року у справі №8/29 до повернення справи з касаційної інстанції.
Ухвалою Львівського апеляційного господарського суду від 10.04.2018 було поновлено апеляційне провадження у справі.
04.05.2018 на адресу апеляційного суду від ТзОВ “Оберіг-Сервіс” за вих. №04/05-01 від 04.05.2018 надійшли додаткові пояснення до апеляційної скарги. Представники сторін заперечили надходження цих пояснень на свою адресу.
07.05.2018 на адресу апеляційного суду від ТзОВ “Оберіг-Сервіс” надійшло уточнення до вимог апеляційної скарги за вих. №07/05-01 від 07.05.2018. В даних уточненнях апелянт просить апеляційний суд скасувати також пункти 9, 10, 12 резолютивної частини ухвали господарського суду Львівської області від 02.11.2017. Дані уточнення до вимог апеляційної скарги не надіслані іншим учасникам провадження у справі про банкрутство.
Ухвалою Львівського апеляційного господарського суду від 07.05.2018 розгляд апеляційної скарги ТзОВ “Оберіг-Сервіс” було відкладено на 30.05.2018 та зобов’язано апелянта - ТзОВ “Оберіг-Сервіс” направити усім учасникам провадження у справі уточнення до вимог апеляційної скарги за вих. №07/05-01 від 07.05.2018 та надати докази поштового направлення апеляційному суду.
Ухвалою Львівського апеляційного господарського суду від 30.05.2018 розгляд апеляційної скарги ТзОВ “Оберіг-Сервіс” було відкладено на 11.06.2018 у зв’язку з тим, що 29.05.2018 на адресу апеляційного суду від ТзОВ “Оберіг-Сервіс” за вих. №25/05-01 від 25.05.2018 надійшли уточнення до вимог апеляційної скарги. Дані уточнення до вимог апеляційної скарги були надіслані іншим учасникам справи про банкрутство лише 25.05.2018, а представники сторін, що з’явилися в судове засідання, заявили, що не отримували вказаних уточнень, а тому не можуть надати по них пояснення чи заперечення.
Ухвалою Львівського апеляційного господарського суду від 11.06.2018 було відкладено розгляд апеляційної скарги ТзОВ “Оберіг-Сервіс” на 09.07.2018, залишено без розгляду уточнення до вимог апеляційної скарги ТзОВ “Оберіг-Сервіс” за вих. №07/05-01 від 07.05.2018 та за вих. №25/05-01 від 25.05.2018.
Розпорядженням керівника апарату Львівського апеляційного господарського суду №246 від 06.07.2018 у зв’язку з відрядженням судді Якімець Г.Г. було призначено проведення автоматизованої заміни судді-члена колегії у справі №8/29.
Згідно протоколу повторного автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 06.07.2018 справу №8/29 було передано на розгляд колегії суддів у складі: ОСОБА_11 – головуючий суддя, ОСОБА_13, ОСОБА_1
Ухвалою Львівського апеляційного господарського суду від 09.07.2018 розгляд апеляційної скарги ТзОВ “Оберіг-Сервіс” було відкладено на 30.07.2018.
Сторони були повідомлені належним чином про час та місце судового розгляду.
Розглянувши матеріали справи, оцінивши докази, колегія суддів прийшла до висновку, що апеляційну скаргу слід залишити без задоволення, а ухвалу господарського суду Львівської області від 02.11.2017 у справі №8/29 - без змін, враховуючи наступне.
Як вбачається з матеріалів справи, ВАТ КБ „Надра” звернулось до суду із заявою про банкрутство ВАТ „Львівська макаронна фабрика” у порядку, встановленому ст.11 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом».
Ухвалою господарського суду Львівської області від 28.05.2010 було порушено провадження у справі, введено мораторій на задоволення вимог кредиторів та процедуру розпорядження майном ВАТ „Львівська макаронна фабрика”, розпорядником майна боржника призначено арбітражного керуючого ОСОБА_7 Оголошення про порушення провадження у справі про банкрутство ВАТ „Львівська макаронна фабрика” опубліковано в офіційному друкованому органі - газеті “Голос України” № 113 (4863) від 22.06.2010.
Ухвалою господарського суду від 15.06.2011 було затверджено реєстр вимог кредиторів ВАТ „Львівська макаронна фабрика”.
Ухвалою господарського суду Львівської області від 19.07.2011 було введено процедуру санації боржника та призначено керуючим санацією арбітражного керуючого ОСОБА_7, яку суд зобов’язав розробити та подати на затвердження комітету кредиторів план санації ВАТ „Львівська макаронна фабрика”.
Постановою господарського суду Львівської області від 10.01.2012 було припинено процедуру санації ВАТ „Львівська макаронна фабрика”. ВАТ „Львівська макаронна фабрика” визнано банкрутом, відкрито ліквідаційну процедуру і ліквідатором банкрута призначено арбітражного керуючого ОСОБА_7, яку зобов’язано здійснити ліквідаційну процедуру у встановленому порядку та подати на затвердження суду звіт та ліквідаційний баланс.
Ухвалою господарського суду від 24.04.2012 скасовано арешти та обтяження, які накладені на майно Відкритого акціонерного товариства „Львівська макаронна фабрика”.
Ухвалою господарського суду від 04.12.2012 відмовлено у задоволенні заяви УПФ України в Залізничному р-ні м. Львова про визнання та включення в реєстр вимог кредиторів ВАТ „Львівська макаронна фабрика” поточних вимог УПФ України в Залізничному р-ні м. Львова в частині штрафних санкцій на суму 649,17 грн., з яких: 540,98 грн. – штраф, 108,19 грн. –пеня. Управлінням Пенсійного Фонду України в Залізничному р-ні м. Львова подано апеляційну скаргу на ухвалу суду від 04.12.2012 р. та том № 11 справи № 8/29 направлено до Львівського апеляційного господарського суду.
Ухвалою господарського суду від 10.01.2013 продовжено строк ліквідаційної процедури Відкритого акціонерного товариства „Львівська макаронна фабрика”.
Ухвалою господарського від 17.03.2014 визнано грошові вимоги Державної податкової інспекції у Залізничному р-ні м. Львова Головного управління Міндоходів у Львівській області на суму 11 187,48 грн.
07.07.2014 на адресу господарського суду надійшла скарга ОСОБА_4 на незаконні дії ліквідатора ОСОБА_7 у справі № 8/29 про банкрутство Відкритого акціонерного товариства „Львівська макаронна фабрика” (за вхідн. № 3432 від 07.07.2014 р.).
Ухвалою суду першої інстанції від 21.07.2014 у задоволенні скарги ОСОБА_4 на незаконні дії ліквідатора ОСОБА_7 у справі № 8/29 про банкрутство Відкритого акціонерного товариства „Львівська макаронна фабрика” відмовлено.
Постановою Львівського апеляційного господарського суду від 17.11.2014 ухвалу господарського суду Львівської області від 21.07.2014 р. у справі № 8/29 залишено без змін, а апеляційну скаргу ОСОБА_4 залишено без задоволення.
Ухвалою господарського суду від 18.12.2014 відмовлено у задоволенні клопотання Публічного акціонерного товариства “Комерційний Банк “ОСОБА_7” про скасування арештів, які накладені на майно Відкритого акціонерного товариства „Львівська макаронна фабрика”.
Постановою Львівського апеляційного господарського суду від 09.02.2015 ухвалу господарського суду Львівської області від 18.12.2014 року у справі № 8/29 залишено без змін, а апеляційні скарги ПАТ КБ “Надра” та ПАТ “МЕГАБАНК” - без задоволення.
Постановою Вищого господарського суду України від 02.04.2015 касаційні скарги ПАТ "ОСОБА_10 МКБ", ПАТ "Мегабанк" залишено без задоволення. Ухвалу господарського суду Львівської області від 18.12.2014 р. та постанову Львівського апеляційного господарського суду від 09.02.2015 р. у справі № 8/29 залишено без змін.
Ухвалою господарського суду від 18.05.2015 призначено колегіальний розгляд справи № 8/29 у складі трьох суддів. Автоматизованою системою документообігу суду визначено склад колегії, а саме: головуюча суддя Гутьєва В.В., судді – Чорній Л.З. та Морозюк А.Я.
Ухвалою господарського суду від 21.05.2015 здійснено заміну кредитора у справі - Публічне акціонерне товариство “Кредитпромбанк” в особі Львівської філії ПАТ “Кредитпромбанк”, яке має визнані вимоги до Відкритого акціонерного товариства „Львівська макаронна фабрика” в частині грошових вимог, що виникли на підставі кредитного договору № 08/9/07-КЛТ від 19.04.2007 р. на суму 2 240 124,13 грн. на Публічне акціонерне товариство “Дельта Банк” (01133, м. Київ, вул. Щорса, 36-Б; код ЄДРПОУ № 34047020) на суму 2 240 124,13 грн., а саме: 2 025 606,74 грн. - перша черга реєстру вимог кредиторів ВАТ „Львівська макаронна фабрика”; 214 517,39 грн. - шоста черга реєстру вимог кредиторів ВАТ „Львівська макаронна фабрика”. У задоволенні клопотання ліквідатора ОСОБА_7 про визнання організатора аукціону Приватного підприємства “Укрторгцентр” учасником провадження у справі про банкрутство Відкритого акціонерного товариства „Львівська макаронна фабрика” відмовлено. У задоволенні заяви Публічного акціонерного товариства “Комерційний Банк “ОСОБА_7” щодо розгляду питання про дотримання ліквідатором, передбаченого Законом України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” порядку визначення організатора аукціону з продажу майна Відкритого акціонерного товариства „Львівська макаронна фабрика” відмовлено. Вилучено з числа учасників провадження у справі про банкрутство Відкритого акціонерного товариства „Львівська макаронна фабрика” Приватне підприємство “Укрторгцентр” (79021, м. Львів, вул. Кульпарківська, буд. 93; код ЄДРПОУ № 36417147).
Ухвалою суду від 01.03.2016 здійснено заміну кредитора у справі - Публічне акціонерне товариство “Кредитпромбанк” в особі Львівської філії ПАТ “Кредитпромбанк”, яке має визнані вимоги до Відкритого акціонерного товариства „Львівська макаронна фабрика” в частині грошових вимог, що виникли на підставі кредитного договору № 32-К-2005 від 28.12.2005 р., кредитного договору № 08/17/08-КЛТ від 22.08.2008 р., кредитного договору № 06/74/08-С від 25.06.2008 р., кредитного договору № 06/80/08-С від 11.07.2008 р., кредитного договору № 06/82/07-С. від 09.08.2007 р., кредитного договору № 06/79/08-С від 11.07.2008 р. на Публічне акціонерне товариство “Дельта Банк” (01133, м. Київ, вул. Щорса, 36-Б; код ЄДРПОУ № 34047020) на суму 21 522 852,72 грн., а саме: 2 291 485,49 грн. - перша черга реєстру вимог кредиторів ВАТ „Львівська макаронна фабрика”; 17710435,40 грн. - четверта черга реєстру вимог кредиторів ВАТ „Львівська макаронна фабрика”, 1520 931,83 грн. - шоста черга реєстру вимог кредиторів ВАТ „Львівська макаронна фабрика”.
У клопотанні до господарського суду ПАТ “Комерційний банк “Надра” просить зобов’язати ліквідатора ВАТ “Львівська макаронна фабрика” в двохмісячний строк організувати проведення аукціону з продажу майна боржника у вигляді цілісного майнового комплексу за початковою вартістю суми кредиторських вимог боржника, обґрунтовуючи тим, що затягування з процедурою продажу майна завдає додаткових збитків кредиторам через додаткові затрати на збереження майна, руйнування об’єктів нерухомості за відсутності системи опалення, належної гідроізоляції даху, тощо.
Відповідно до абзацу шістнадцятого ст. 1 ЗУ “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” (в редакції Закону № 784-XIV від 30.06.1999 з наступними змінами та доповненнями) ліквідатор - це фізична особа, яка відповідно до рішення господарського суду організовує здійснення ліквідаційної процедури боржника, визнаного банкрутом, та забезпечує задоволення визнаних судом вимог кредиторів у встановленому цим Законом порядку. Згідно з ч. 1 ст. 25 цього ж Закону ліквідатор з дня свого призначення серед інших повноважень реалізує майно банкрута для задоволення вимог, включених до реєстру вимог кредиторів, у порядку, передбаченому цим Законом.
Пунктом 1 1 Прикінцевих та перехідних положень ЗУ “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” (в редакції Закону № 4212- VI від 22.12.2011 р. з наступними змінами та доповненнями) застосовуються господарськими судами під час розгляду справ про банкрутство, провадження в яких порушено після набрання чинності цим Законом. Положення цього Закону, що регулюють продаж майна в провадженні у справі про банкрутство, застосовуються господарськими судами під час розгляду справ про банкрутство, провадження у яких порушено до набрання чинності цим Законом. Положення цього Закону, що регулюють ліквідаційну процедуру, застосовуються господарськими судами під час розгляду справ про банкрутство, провадження у яких порушено до набрання чинності цим Законом, якщо на момент набрання ним чинності господарським судом не було прийнято постанову про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури.
Продаж майна банкрута передбачено ст. 44 ЗУ “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” (в редакції Закону № 4212- VI від 22.12.2011 з наступними змінами та доповненнями), згідно з ч. 1 якої встановлено, що після проведення інвентаризації та оцінки майна ліквідатор здійснює продаж майна банкрута такими способами: проведення аукціону; продаж безпосередньо юридичній або фізичній особі. Вибір способів продажу активів здійснюється ліквідатором з метою забезпечення його відчуження за найвищою ціною. Частиною 2 цієї ж статті встановлено, що ліквідатор організовує проведення аукціону з продажу активів банкрута з урахуванням вимог цього Закону. Продаж майна на аукціоні, укладення договору на аукціоні, строк та час проведення аукціону, (ст.ст. 49-66), визначення початкової вартості майна, порядок та зміст оголошення про проведення акціону, порядок проведення аукціону, особливості проведення повторного аукціону та аукціону з можливістю зниження почасткової вартості, тощо, передбачено ст.ст. 49-66 ЗУ “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”.
Зокрема, ст. 52 Закону покладає обов’язок проведення аукціону упродовж двох місяців з дня укладення договору про проведення аукціону, якщо інше не встановлено законом або договором, на організатора аукціону, а не на ліквідатора.
Отже, порядок та строки проведення аукціону визначені нормами ЗУ “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, дотримуватись вимог якого мають всі учасники провадження у справі про банкрутство, у т.ч. ліквідатор. Законом не встановлено обов’язку суду визначати строки проведення аукціону та спонукання ліквідатора до його проведення.
Виходячи з викладеного суд першої інстанції прийшов до правомірного висновку про те, що у задоволенні клопотання ПАТ “Комерційний банк “Надра” про необхідність зобов’язати ліквідатора ВАТ “Львівська макаронна фабрика” в двохмісячний строк організувати проведення аукціону з продажу майна боржника у вигляді цілісного майнового комплексу за початковою вартістю суми кредиторських вимог необхідно відмовити.
05.12.2016 на адресу суду надійшла скарга ТзОВ “УРЗ” за вих. № 05/12-01 від 05.12.2016 на дії та бездіяльність ліквідатора ВАТ „Львівська макаронна фабрика” арбітражного керуючого ОСОБА_7 Скарга ТзОВ “УРЗ” за вих. № 05/12-01 від 05.12.2016 р. мотивована тим, що ліквідатором здійснено продаж арештованого рухомого майна банкрута. Також ліквідатор здійснювала погашення вимог кредиторів другої та третьої черги без повного погашення вимог кредиторів першої черги реєстру вимог кредиторів боржника. ТзОВ “УРЗ” просить суд скаргу на дії та бездіяльність ліквідатора ВАТ „Львівська макаронна фабрика” арбітражного керуючого ОСОБА_7 задоволити та припинити повноваження (усунути) ліквідатора ВАТ „Львівська макаронна фабрика” ОСОБА_14
02.11.2017 ліквідатор надала суду усні пояснення щодо скарги ТзОВ “УРЗ” за вих. № 05/12-01 від 05.12.2016 р., повністю заперечила вимоги скарги з підстав, наведених у запереченні за вих. № 27-364 від 30.10.2017 р. (за вхідн. № 37127/17 від 02.11.2017 р.). Крім того, ліквідатором долучено до матеріалів справи протокол комітету кредиторів ВАТ „Львівська макаронна фабрика” № 35 від 04.04.2017, відповідно до якого комітетом кредиторів ВАТ „Львівська макаронна фабрика” прийнято рішення визнати скаргу ТзОВ “УРЗ” необґрунтованою. Комітет кредиторів ВАТ „Львівська макаронна фабрика” вказує на те, що ліквідатор ВАТ „Львівська макаронна фабрика” ОСОБА_7 діяла в межах повноважень передбачених Законом України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” та постанови Господарського суду Львівської області від 10.01.2012 у справі № 8/29 про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури. Також ліквідатором долучено до матеріалів справи акт позапланової невиїзної перевірки діяльності арбітражного керуючого ОСОБА_7 Головного територіального Управління юстиції у Л/о за № 14 від 22.06.2017, яка проводилася з 09.06.2017 до 13.06.2017. Актом позапланової невиїзної перевірки діяльності арбітражного керуючого ОСОБА_7 Головного територіального Управління юстиції у Л/о за № 14 від 22.06.2017 встановлено, що під час виконання повноважень ліквідатора у справі про банкрутство ВАТ „Львівська макаронна фабрика” арбітражним керуючим ОСОБА_7 вимоги законодавства не порушено, зокрема, не порушено вимоги щодо продажу майна банкрута, щодо черговості задоволення вимог кредиторів, щодо визначення організатора аукціону з продажу майна ВАТ „Львівська макаронна фабрика”, щодо звільнення працівників, щодо закриття рахунків банкрута, щодо звітування перед комітетом кредиторів ВАТ „Львівська макаронна фабрика”, щодо розгляду кредиторських вимог у справі про банкрутство ВАТ „Львівська макаронна фабрика”.
Ліквідатор з дня свого призначення у відповідності до ст. 25 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” в редакції Закону 784-XIV від 30.06.1999 з наступними змінами та доповненнями здійснює наступні повноваження, зокрема, приймає до свого відання майно боржника, вживає заходів по забезпеченню його збереження; виконує функції з управління та розпорядження майном банкрута; здійснює інвентаризацію та оцінку майна банкрута згідно з законодавством; реалізує майно банкрута для задоволення вимог, включених до реєстру вимог кредиторів, у порядку, передбаченому цим Законом. Відтак, до повноважень ліквідатора віднесено реалізацію майна боржника для задоволення вимог кредиторів, які включені до реєстру вимог кредиторів боржника.
Згідно з ч. 1 ст. 30 ЗУ “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” після проведення інвентаризації та оцінки майна банкрута ліквідатор розпочинає продаж майна банкрута на відкритих торгах, якщо комітетом кредиторів не встановлено інший порядок продажу майна банкрута. Відповідно до ч. 2 ст. 30 ЗУ “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” порядок продажу майна банкрута, склад, умови та строки придбання майна погоджуються з комітетом кредиторів. У відповідності до ст. 30 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” комітетом кредиторів ВАТ „Львівська макаронна фабрика” (протокол комітету кредиторів ВАТ „Львівська макаронна фабрика” № 12 від 08.02.2012 ) погоджено склад ліквідаційної маси, сформованої на підставі результатів інвентаризації станом на 17.01.2012, погоджено звіт про експертну оцінку від 13.01.2012 (оборотних активів, МШП, виробничих запасів) та визначено порядок продажу майна банкрута.
В межах повноважень, визначених ст. 30 “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, комітетом кредиторів ВАТ “Львівська макаронна фабрика” визначено порядок реалізації майна банкрута, за яким погоджено реалізацію об’єктів нерухомості, технологічного обладнання, необхідного для проведення циклу виготовлення макаронних виробів та технологічного обладнання для забезпечення виробничого циклу – цілісним майновим комплексом через біржову установу шляхом проведення аукціону; погоджено реалізацію виробничих запасів, оборотних активів, обладнання, яке не входить до забезпечення виробничого циклу; інвентар, металобрухт - реалізувати через біржові торги та спеціалізовані організації та погоджено реалізацію плівки поліпропіленової, скляних та дров’яних відходів.
На виконання рішення комітету кредиторів ВАТ “Львівська макаронна фабрика” від 08.02.2012 та від 15.03.2012 ліквідатором реалізовано майно (неліквідні активи) ліквідаційної маси ВАТ “Львівська макаронна фабрика” - металобрухт на загальну масу 11714 кг на загальну суму 25 519,00 грн. згідно з договором № 21/02-12/1 від 21.02.2012 на приймання металобрухту, укладеного ВАТ “Львівська макаронна фабрика” з ТзОВ “Львіввторкольормет” та відходи плівки поліпропіленової вагою 15464 кг на загальну суму 9 390,00 грн. згідно з договором № 2 від 20.02.2012 на продаж відходів плівки поліпропіленової для промислової переробки, укладеного між ВАТ “Львівська макаронна фабрика” та ПП ОСОБА_15 Вартість майна встановлено шляхом експертної оцінки (звіт про оцінку майна від 13.01.2012 ) та погоджено на засіданні комітету кредиторів ВАТ “Львівська макаронна фабрика” (протокол № 12 від 08.02.2012 ). Кошти від реалізації майна отримано на рахунок ВАТ “Львівська макаронна фабрика”.
Згідно з протоколом комітету кредиторів ВАТ “Львівська макаронна фабрика” від 08.02.2012 ліквідатором ВАТ “Львівська макаронна фабрика” укладено з біржовою установою договір від 01.03.2012 на реалізацію майна ВАТ “Львівська макаронна фабрика”. Західною універсальною товарною біржею опубліковано оголошення в газеті “Голос України” № 63 (5313) від 06.04.2012 про продаж майна ВАТ “Львівська макаронна фабрика”.
Як вказує ліквідатор у запереченні на скаргу, арбітражний керуючий ОСОБА_7П не була учасником в кримінальній справі № 181-1221, яка перебуває на розгляді Франківського районного суду м. Львова. На період досудового слідства всі матеріали стосовно ВАТ “Львівська макаронна фабрика” із всіх реєстрів були вилучені як докази у кримінальній справі, інформація не надавалась у зв’язку із таємницею слідства.
Лише після додаткових погоджень, ліквідатору було передано печатку ВАТ “Львівська макаронна фабрика” та стало можливим отримати витяги з Державного реєстру обтяжень рухомого майна та Єдиного реєстру заборон відчуження об’єктів нерухомого майна від 20.04.2012, де було зазначено арешт на все нерухоме та рухоме майно, накладений слідчим прокуратури в межах кримінальної справи. Процедуру продажу майна, розпочату Західною універсальною товарною біржею ліквідатором було зупинено.
В процедурі ліквідації ВАТ “Львівська макаронна фабрика”, розпочато процедуру продажу майна, однак не завершено у зв’язку з відмовою в скасуванні арештів накладених на майно ВАТ “Львівська макаронна фабрика” в межах кримінальної справи.
На виконання рішень прийнятих комітетом кредиторів ВАТ “Львівська макаронна фабрика” (протокол № 12 від 08.02.2012 ), якими визначено порядок продажу майна ВАТ “Львівська макаронна фабрика”, з урахування оголошення, опублікованого в газеті “Голос України”, з метою вчинення оперативних заходів, отримання коштів для фінансування обов’язкових витрат ліквідаційної процедури, комітетом кредиторів ВАТ “Львівська макаронна фабрика” (протокол № 20 від 03.07.2014) було прийнято рішення: ліквідатору ВАТ “Львівська макаронна фабрика” продовжити процедуру реалізації активів, відокремлених від майнового комплексу ВАТ “Львівська макаронна фабрика” в порядку, передбаченому рішенням комітету кредиторів від 08.02.2012.
Для здійснення продажу активів, які не входять до цілісного майнового комплексу ВАТ “Львівська макаронна фабрика” (меблі, інвентар тощо) ліквідатором здійснено актуалізацію експертної оцінки майна, актуалізований звіт від 14.07.2014.
Західною універсальною товарною біржею опубліковано оголошення в газеті “Голос України” № 142 (5892) від 29.07.2014 про продовження продажу майна ВАТ “Львівська макаронна фабрика”, аукціон призначено на 03.09.2014. Західною універсальною товарною біржею 03.09.2014 проведено аукціон з продажу майна, яке не входить до складу цілісного майнового комплексу ВАТ “Львівська макаронна фабрика”. Згідно з протоколом аукціону № 02/09 від 03.09.2014 проведено аукціон лоту № 2, (обладнання б/в), початкова вартість лоту – 4 750,00 грн. За ціною 5 250,00 грн. визначено переможця аукціону з продажу лоту № 2. Ліквідатором ВАТ “Львівська макаронна фабрика” укладено договір з покупцем купівлі-продажу № 2 від 03.09.2014 на суму 5 250,00 грн. та акт приймання-передачі від 03.09.2014. Кошти на суму 4 766 грн. за мінусом біржового збору надійшли на рахунок банкрута 03.09.2014 .
Згідно з протоколом аукціону № 06/09 від 03.09.2014 проведено аукціон з продажу лоту № 6 (меблі б/в), початкова вартість згідно з експертною оцінкою – 220,00 грн. За ціною 420,00 грн. визначено переможця.
Згідно з протоколом аукціону № 05/09 від 03.09.2014, проведено аукціон лоту № 5 (меблі б/в), початкова вартість згідно з експертною оцінкою – 730,00 грн. За ціною 830,00 грн. визначено переможця.
Згідно з протоколом аукціону № 03/09 від 03.09.2014 проведено аукціон лоту № 3 (меблі б/в). За ціною 720,00 грн. визначено переможця.
Згідно з протоколом аукціону № 04/09 від 03.09.2014 проведено аукціон лоту № 4 (меблі б/в). За ціною 1 550,00 грн. визначено переможця.
За результатами аукціону з переможцем укладено договір купівлі-продажу № 3 від 03.09.2014 на суму 3 520,00 грн. та акт приймання-передачі від 03.09.2014. Кошти на суму 3 269,00 грн. за мінусом біржового збору надійшли на рахунок боржника 08.09.2014.
Згідно з протоколом аукціону № 01/09 від 03.09.2014 проведено аукціон лоту № 1 (навантажувач б/в, технічно несправний) за ціною 8 800,00 грн. Ліквідатором з покупцем укладено договір купівлі-продажу № 1 від 03.09.2014 та акт приймання-передачі від 03.09.2014. Кошти на суму 7 666,00 грн. за мінусом біржового збору надійшли на рахунок банкрута 03.09.2014 .
Для підготовки рухомого майна, яке входить до складу ЦМК, при отриманні витягу з ДРОРМ від 16.09.2014 ліквідатору стало відомо про реєстрацію обтяження від 04.09.2014 за № 14520172 – арешт рухомого майна. На адресу ліквідатора 17.11.2014 надійшов витяг з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію обтяження від 04.09.2014. Проведення реалізації майна ВАТ “Львівська макаронна фабрика” ліквідатором було зупинено.
Повторний арешт, накладений на майно ВАТ “Львівська макаронна фабрика” зареєстровано в державних реєстрах – 04.09.2014.
В межах розгляду кримінальної справи № 181-0221, провадження № 1/465/2/13, Франківським районним судом міста Львова винесено постанову від 15-16.04.2014 про доручення слідству скасувати накладені арешти на майно ВАТ “Львівська макаронна фабрика”, як такі, що були безпідставно накладені, оскільки майно ВАТ “Львівська макаронна фабрика” не є власністю підсудних та не може бути конфісковане судом.
На виконання постанови Франківського районного суду м. Львова, постановою зам. прокурора Львівської області від 27.05.2014 арешти накладені на все нерухоме та рухоме майно ВАТ “Львівська макаронна фабрика” були скасовані.
Реалізація майна ВАТ “Львівська макаронна фабрика” здійснювалась за погодженням з комітетом кредиторів ВАТ “Львівська макаронна фабрика” (протокол № 12 від 08.02.2012 та протокол № 13 від 15.03.2012 ), які долучені до матеріалів справи.
Отже, як вбачається з матеріалів справи, реалізація майна боржника ліквідатором здійснювалась в період, коли арешти не були накладені на майно ВАТ “Львівська макаронна фабрика”. При здійсненні продажу майна банкрута ліквідатор діяла в межах повноважень, передбачених Законом України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” та постановою господарського суду Львівської області від 10.01.2012 і в спосіб передбачений приписами Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”. Крім того, в межах розгляду кримінальної справи № 181-0221, провадження № 1/465/2/13, Франківським районним судом міста Львова накладені слідчими арешти на майно ВАТ “Львівська макаронна фабрика” були визнані безпідставними, оскільки майно ВАТ “Львівська макаронна фабрика” не є власністю підсудних та не може бути конфісковане судом
У відповідності до ч. 4 ст. 31 ЗУ “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” ліквідатор має право залучати найманих працівників, спеціалістів для виконання своїх повноважень. Згідно з п. 9 ст. 30, ст. 31 ЗУ “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” витрати, понесені в ліквідаційній процедурі відносяться до першочергових витрат, є поточними витратами.
Ліквідатором в порядку ст. 31 ЗУ “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” в процесі ліквідаційної процедури відповідно до строкових трудових договорів, укладених з 11.01.2012 було залучено найманих працівників, а саме: юриста, бухгалтера, технічного працівника. Оплата праці встановлена в розмірі однієї мінімальної заробітної плати за кожен календарний місяць. Термін дії угод тривав до 01.07.2013. Ліквідатором було залучено найманого працівника-інженера, строкова трудова угода з 11.01.2012 до 30.04.2012 з оплатою праці в розмірі 1 мін. з/п за кожен календарний місяць. Ліквідатором було також залучено найманого працівника – різноробочого, строкова трудова угода з 14.02.2012 до 30.04.2012 . Оплата праці становила 1 500,00 грн. за кожен календарний місяць.
Кошти, одержані від продажу майна у відповідності до ч. 1 ст. 31 ЗУ “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” ліквідатором правомірно направлені на фінансування витрат ліквідаційної процедури, а саме: на оплату праці найманих працівників, залучених на підставі ст. 31 ЗУ “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” та часткове погашення несплаченої заборгованості фінансування витрат в процедурі санації, що також є вимогами першої черги. Затвердження витрат ліквідаційної процедури здійснювалося комітетом кредиторів ВАТ “Львівська макаронна фабрика” (протокол № 15 від 06.07.2012 , № 25 від 22.01.2015).
У відповідності до приписів Інструкції “Про порядок нарахування ЄСВ на загальнообов'язкове соціальне страхування”, затвердженої наказом Міністерства доходів і зборів України від 09.09.2013 платниками Єдиного внеску є роботодавці – підприємства, установи та організації, інші юридичні особи незалежно від форм власності, виду діяльності та господарювання, які використовують працю найманих фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, чи за цивільно-правовими договорами. Винятку для підприємств – банкрутів законодавством не передбачено.
У відповідності до постанови НБУ № 22 від 21.01.2004 банк приймає розрахункові документи на виплату доходу, визначеного розділом IV Податкового кодексу України (2755-17) лише за умови одночасного подання платником податку розрахункового документа на перерахування до бюджету утриманого податку на доходи фізичних осіб із суми доходу.
Згідно з ст. 24 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" банки приймають від платників єдиного внеску грошові чеки, платіжні доручення та інші розрахункові документи на видачу (перерахування) коштів для виплати оплати праці, на які відповідно до Закону нараховується єдиний внесок, та здійснюють видачу (перерахування) зазначених коштів лише за умови одночасного подання платником єдиного внеску розрахункових документів (документів на переказ готівки) про перерахування коштів для сплати сум єдиного внеску.
Витрати ліквідаційної процедури (в т.ч. оплата праці найманих працівників) у відповідності до ст. 31 ЗУ “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” фінансується за рахунок коштів, отриманих від продажу майна банкрута.
У зв’язку з відсутністю коштів банкрута оплата праці найманих працівників здійснювалась після поступлення коштів на рахунок банкрута (2012 та 2014 р.р.).
Витрати ліквідаційної процедури погоджувались з комітетом кредиторів ВАТ “Львівська макаронна фабрика” (протокол № 15 від 06.07.2012 протокол № 25 від 22.01.2015).
Крім того, рішенням комітету кредиторів (протокол № 19 від 15.01.2014) затверджено порядок фінансування витрат процедури ліквідації ВАТ “Львівська макаронна фабрика”, яким встановлено, що витрати ліквідаційної процедури – як оплата послуг арбітражного керуючого, оплата праці найманих працівників та інші необхідні витрати процедури ліквідації фінансуються з рахунку банкрута першочергово; погоджено залучення чотирьох спеціалістів з часу введення ліквідаційної процедури з щомісячним розміром оплати праці не менше розміру мінімальної заробітної плати.
Введенню процедури ліквідації ВАТ “Львівська макаронна фабрика” передувала процедура санації ВАТ “Львівська макаронна фабрика” і оплата праці найманих працівників залучених в процедурі санації відповідно до строкових договорів також відноситься до поточних витрат процедури банкрутства, які також підлягають погашенню в першочерговому порядку. В 2012-му році після введення ліквідаційної процедури та поступлення коштів на рахунок банкрута ліквідатором було виплачено залишок невиплаченої оплати праці найманих працівників, залучених в процедурі санації та погоджено з комітетом кредиторів боржника.
Погашення конкурсних вимог кредиторів в процедурі ліквідації ВАТ “Львівська макаронна фабрика” не здійснювалось.
На підставі наведеного, суд першої інстанції обґрунтовано визнав за необхідне відмовити у задоволенні скарги ТзОВ “УРЗ” за вих. № 05/12-01 від 05.12.2016 за безпідставністю на дії та бездіяльність ліквідатора ВАТ „Львівська макаронна фабрика” арбітражного керуючого ОСОБА_7
23.01.2017 на адресу суду надійшла скарга ТзОВ “Оберіг-Сервіс” за вих. № 23/01-01 від 23.01.2017 на дії та бездіяльність ліквідатора ВАТ „Львівська макаронна фабрика” арбітражного керуючого ОСОБА_7
У резолютивній частині скарги ТзОВ “Оберіг-Сервіс” за вих. № 23/01-01 від 23.01.2017 скаржник просить суд визнати незаконною (неправомірною) бездіяльність арбітражного керуючого ОСОБА_7 ліквідатора ВАТ „Львівська макаронна фабрика”, яка полягає у не проведенні аналізу фінансового становища банкрута; не закритті рахунків банкрута, крім одного для цілей ліквідаційної процедури; не забезпечення наявності одного рахунку банкрута для цілей ліквідаційної процедури після початку ліквідації ПАТ “КБ “Надра”; не надання доказів закриття рахунків в установах банків та використання лише одного рахунку боржника в банківській установі; не надання звітів ліквідатора для комітету кредиторів боржника за відповідні періоди; не надання щомісяця ліквідатором інформації комітету кредиторів боржника про фінансове становище і майно боржника на день відкриття ліквідаційної процедури та при проведенні ліквідаційної процедури, використання коштів боржника; не проведення своєчасного звільнення працівників.
02.11.2017 ліквідатором долучено до матеріалів справи протокол комітету кредиторів ВАТ „Львівська макаронна фабрика” № 35 від 04.04.2017, відповідно до якого комітетом кредиторів ВАТ „Львівська макаронна фабрика” прийнято рішення визнати скаргу ТзОВ “Оберіг-Сервіс” безпідставною та такою що не відповідає матеріалам справи № 8/29; прийнято рішення - відмовити ТзОВ “Оберіг-Сервіс” в задоволенні скарги про усунення арбітражного керуючого ОСОБА_7 від обов’язків ліквідатора ВАТ „Львівська макаронна фабрика”.
Також ліквідатором долучено до матеріалів справи акт позапланової невиїзної перевірки діяльності арбітражного керуючого ОСОБА_7 Головного територіального Управління юстиції у Л/о за № 14 від 22.06.2017, яка проводилася з 09.06.2017 до 13.06.2017. Актом позапланової невиїзної перевірки діяльності арбітражного керуючого ОСОБА_7 Головного територіального Управління юстиції у Л/о за № 14 від 22.06.2017 встановлено, що під час виконання повноважень ліквідатора у справі про банкрутство ВАТ „Львівська макаронна фабрика” арбітражним керуючим ОСОБА_7 вимоги законодавства не порушено, зокрема, не порушено вимоги щодо продажу майна банкрута, щодо черговості задоволення вимог кредиторів, щодо визначення організатора аукціону з продажу майна ВАТ „Львівська макаронна фабрика”, щодо звільнення працівників, щодо закриття рахунків банкрута, щодо звітування перед комітетом кредиторів ВАТ „Львівська макаронна фабрика”, щодо розгляду кредиторських вимог у справі про банкрутство ВАТ „Львівська макаронна фабрика” .
Як вбачається з матеріалів справи, фінансовий аналіз ВАТ “ЛМФ” здійснювався в 2011 році за результатами фінансових звітів (балансів), які подавались підприємством в органи статистики та за матеріалами податкових перевірок, наданих арбітражному керуючому слідчими органами прокуратури Львівської області.
В результаті проведення фінансового аналізу встановлено, що відсутні обігові кошти для погашення поточних зобов’язань ВАТ „Львівська макаронна фабрика”. Загальна сума кредиторських вимог становила 247 325 380,01 грн., що в 3,4 рази перевищує загальну вартість активів боржника на звітну дату. Активи підприємства одночасно перебувають в заставі (іпотеці) десяти банківських установ.
Фінансовий аналіз ВАТ “Львівська макаронна фабрика” в 2011 році подавався арбітражним керуючим до господарського суду Львівської області та знаходиться в матеріалах справи № 8/29. Крім того, ухвалою від 19.07.2011 відповідно до вимог ст. 90 ГПК України, судом направлено повідомлення прокурору Львівської області та копію аналізу фінансово-господарського стану ВАТ „Львівська макаронна фабрика” на предмет доведення до банкрутства.
Фінансовий аналіз в процедурі ліквідації здійснювався ліквідатором, зокрема, станом на 14.03.2013 та станом на 30.03.2016. За матеріалами експертної оцінки встановлено вартість активів підприємства (447086 тис. грн.) та сумою кредиторських вимог згідно з реєстром вимог кредиторів ВАТ “Львівська макаронна фабрика”, за яким встановлено пасив підприємства – 247 488,8 тис. грн. Непокритий збиток підприємства станом на 31.03.2012 становив 227 377,20 тис. грн. Обігові кошти на погашення поточних боргів у підприємства відсутні.
Санація ВАТ „Львівська макаронна фабрика” не відбулась у зв’язку з відсутністю інвестиційних пропозицій здатних задовольнити кредиторські вимоги в повному обсязі та відновити платоспроможність підприємства та у зв’язку з відсутністю згоди кредиторів, вимоги яких забезпечені заставою, на прощення чи реструктуризацію боргу. Вимоги забезпечені заставою становлять 95 465 332,18 грн. Крім того, активи підприємства (об’єкти нерухомості) одночасно перебувають в заставі (іпотеці) десяти банківських установ.
У відповідності до ст. 25 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” після визнання 10.01.2012 ВАТ “Львівська макаронна фабрика” банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури, ліквідатором проведено звільнення працівників в порядку п. 1 ст. 40 КЗпП України.
Як вказує ліквідатор у запереченні на скаргу ТзОВ “Оберіг-Сервіс” за вих. № 27-366 від 30.10.2017, згідно з ст. 492 КЗпП України здійснено попередження про заплановане звільнення (наказ № 3 від 20.01.2012) та фактичне звільнення працівників з 26.03.2012 (наказ № 3/зв від 26.03.2012 ) та на виконання наказу Мінпраці України від 19.10.2005 № 420 ліквідатором подано звіт 02.04.2012 до Львівського міського центру зайнятості станом на 26.03.2012 про фактичне звільнення працівників.
Згідно з ст. 44 КЗпП України звільненим 24-м працівникам нараховано вихідну допомогу в розмірі однієї мінімальної заробітної плати, що становило суму 23 713,30 грн. та при здійсненні розрахунку нарахована компенсація за невикористану відпустку на суму 18 743,79 грн. На вказані суми проведено нарахування ЄСВ та ПДФО. Виходячи з викладеного суд першої інстанції прийшов до правомірного висновку, що звільнення працівників боржника проведено в установлений Законом термін з дотриманням всіх обов’язкових процедур.
На виконання вимог ст. 30 ЗУ “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” згідно з наказом ліквідатора № 24 від 06.06.2015 ліквідаційним рахунком ВАТ “Львівська макаронна фабрика” визначено рахунок № 26008619968058 в ПАТ “Промінвестбанк”, МФО 325633. Розрахункові операції по рахунку не проводились.
Як зазначено ліквідатором у запереченні на скаргу, Слідчим відділом слідчого управління прокуратури Львівської області порушено кримінальну справу № 181-0221 за обвинуваченням голови правління ВАТ "Львівська макаронна фабрика" за ознаками злочинів, передбачених КК України. В ході досудового слідства у кримінальній справі № 181-0221 накладено арешт на все рухоме та нерухоме майно ВАТ “Львівська макаронна фабрика”. Крім того, накладено арешти на всі рахунки банкрута в банківських установах, інформація з яких є доказом в кримінальній справі.
Для забезпечення необхідності подальшого здійснення ліквідаційної процедури ВАТ “Львівська макаронна фабрика” ліквідатором направлено заяву за вих. № 27-14 від 12.01.2012 та заяву за вих. № 27-74 від 29.03.2012 до слідчого відділу прокуратури Львівської області з проханням повернути ліквідатору печатку ВАТ “Львівська макаронна фабрика”, документацію банкрута та скасувати арешти накладені на майно та рахунки відкриті в банківських установах.
На адресу ліквідатора надійшла відповідь № 06/3-880 вих. 12 від 23.04.2012 та № 21/2-5434-12 від 05.06.2012 з відмовою в скасуванні арештів накладених в межах кримінальної справи № 181-0221 та роз’яснено, що у вказаній кримінальній справі досудове слідство завершено, клопотання ліквідатора 07.05.2012 під час проведення попереднього розгляду в кримінальній справі № 181-0221 долучено до матеріалів справи, вказане питання буде вирішуватись в ході судового розгляду кримінальної справи.
Крім того, ліквідатора ВАТ “Львівська макаронна фабрика” попереджено слідчим відділом прокуратури Львівської області про те, що матеріали та інформація по рахунках ВАТ “Львівська макаронна фабрика” є доказами в кримінальній справі і до завершення судового розгляду кримінальної справи банківські рахунки не будуть закриті. Франківським районним судом м. Львова в задоволенні клопотання ліквідатора № 27-182 від 22.04.2013, заяви № 27-132 від 25.04.2012, заяви 27-200 від 27.02.2013 відмовлено.
Як вбачається з матеріалів справи, ліквідатором ВАТ “Львівська макаронна фабрика” подаються щомісячно звіти комітету кредиторів ВАТ “Львівська макаронна фабрика”. Крім того, звіти ліквідатора оголошувались на засіданнях комітету кредиторів ВАТ “Львівська макаронна фабрика”.
Звіт про проведену роботу з додатками подано ліквідатором на адресу суду 24.04.2012 за вхідн. № 8808/12 (Том IX а.с. 45-89); протокол комітету кредиторів ВАТ “Львівська макаронна фабрика” № 12 від 08.02.2012, на засіданні якого розглядався звіт ліквідатора про проведену роботу (Том IX а.с. 91-103); протокол комітету кредиторів ВАТ “Львівська макаронна фабрика” № 14 від 20.04.2012 (Том IX а.с. 104-111); звіт ліквідатора про проведену роботу з додатками подано ліквідатором на адресу суду 17.09.2012 за вхідн. № 20741/12 (ОСОБА_13 X а.с. 5-20); звіт ліквідатора про проведену роботу з додатками подано ліквідатором на адресу суду 30.11.2012 за вхідн. № 27190/12 (Том XI, а.с. 33-49); звіт ліквідатора про проведену роботу з додатками подано ліквідатором на адресу суду 10.01.2013 за вхідн. № 501/13 (ОСОБА_13 XII, а.с. 6-12); звіт ліквідатора за вхідн. № 4419/13 від 18.02.2013 (ОСОБА_13 XII, а.с. 45-52); звіт ліквідатора за вхідн. № 8149/13 від 22.03.2013 (ОСОБА_13 XII, а.с. 58-65); звіт ліквідатора за вхідн. № 26922/13 від 09.07.2013 (ОСОБА_13 XII, а.с.116-123); звіт ліквідатора за вхідн. № 51442/13 від 03.12.2013 (ОСОБА_13 XII, а.с. 150-154); протокол комітету кредиторів ВАТ “Львівська макаронна фабрика” № 18 від 19.09.2013, на засіданні якого розглядався звіт ліквідатора про проведену роботу (ОСОБА_13 XII, а.с. 142-147); звіт ліквідатора за вхідн. № 11345/14 від 17.03.2014 (ОСОБА_13 XIII, а.с. 40-44); звіт ліквідатора за вхідн. № 29231/14 від 07.07.2014 (ОСОБА_13 XIII, а.с. 92-107); протокол комітету кредиторів ВАТ “Львівська макаронна фабрика” № 20 від 03.07.2014 (ОСОБА_13 XIII, а.с. 105-107).
На підставі наведеного, суд першої інстанції визнав за необхідне відмовити в задоволенні скарги ТзОВ “Оберіг-Сервіс” за вих. № 23/01-01 від 23.01.2017 на дії та бездіяльність ліквідатора ВАТ „Львівська макаронна фабрика” арбітражного керуючого ОСОБА_7 за безпідставністю.
25.01.2017 на адресу суду надійшла скарга ТзОВ “Міленіум” за вих. 25/01-01 від 25.01.2017 на бездіяльність ліквідатора ВАТ „Львівська макаронна фабрика” арбітражного керуючого ОСОБА_7
02.11.2017 ліквідатором долучено до матеріалів справи протокол комітету кредиторів ВАТ „Львівська макаронна фабрика” № 35 від 04.04.2017, відповідно до якого комітетом кредиторів ВАТ „Львівська макаронна фабрика” прийнято рішення визнати скаргу ТзОВ “Міленіум” безпідставною, доводи, наведені у скарзі - безпідставними; прийнято рішення - відмовити ТзОВ “Міленіум” в задоволенні скарги про усунення арбітражного керуючого ОСОБА_7 від обов’язків ліквідатора ВАТ „Львівська макаронна фабрика”.
Скарга ТзОВ “Міленіум” обґрунтована тим, що ТзОВ “Міленіум” звернулося із заявою від 12.12.2016 за вих. № 12/12-01 про поточні грошові вимоги до банкрута на суму 1 093 102,63 грн., яка надіслана на адресу банкрута - ВАТ „Львівська макаронна фабрика” і на адресу ліквідатора банкрута - ОСОБА_7 15.12.2016. ТзОВ “Міленіум” вважає, що розумні строки розгляду заяви про поточні грошові вимоги до банкрута минули і має місце бездіяльність ліквідатора банкрута ОСОБА_7, яка полягає у не розгляді заяви ТзОВ “Міленіум” про поточні грошові вимоги до банкрута. У резолютивній частині скарги ТзОВ “Міленіум” за вих. 25/01-01 від 25.01.2017 скаржник просить суд визнати незаконною (неправомірною) бездіяльність арбітражного керуючого – ліквідатора ВАТ „Львівська макаронна фабрика” ОСОБА_7, яка полягає у не розгляді заяви ТзОВ “Міленіум” про поточні грошові вимоги до банкрута.
До матеріалів справи ліквідатором долучено повідомлення, яке адресовано арбітражному керуючому ОСОБА_16 за вих. № 27-330 від 01.02.2017, в якому вказується про те, що у зв’язку із необхідністю вивчення питання кредиторських вимог ТзОВ “Міленіум” до боржника, ліквідатор ТзОВ “Міленіум” буде повідомлений додатково за результатами вивчення кредиторської вимоги ТзОВ “Міленіум”. Крім того, до матеріалів справи долучено повідомлення ліквідатора ОСОБА_7 за вих. № 27-367 від 01.10.2017 про поточні грошові вимоги до банкрута, відповідно до якого ліквідатором відмовлено у визнанні вимог ТзОВ “Міленіум” до банкрута як поточних нарахованих в період дії мораторію на задоволення вимог кредиторів за невиконання грошових зобов’язань в період дії мораторію та пред’явлених в ліквідаційній процедурі з пропущеним строком позовної давності.
Як вбачається із заперечення ліквідатора на скаргу ТзОВ “Міленіум” за вих. № 27-365 від 30.10.2017 на адресу ліквідатора надійшла заява ліквідатора ТзОВ “Міленіум” № 12/12-01 від 12.12.2016 про визнання поточних кредиторських вимог до ВАТ “Львівська макаронна фабрика” – втрат від інфляції, нарахованих за період з 01.08.2010 до 30.06.2011 на суму основного боргу за договором поставки в розмірі 767 118,35 грн. та 3% річних, нарахованих за період з 28.05.2010 до 09.01.2012 на суму основного боргу за договором поставки в розмірі 324 984,28 грн. Кредиторські вимоги ТзОВ “Міленіум” заявлені з пропуском строку позовної давності.
Ліквідатором винесено питання розгляду поточних грошових вимог ТзОВ “Міленіум” на суму 1 093 102,63 грн. на розгляд комітету кредиторів ВАТ “Львівська макаронна фабрика”, оскільки у випадку визнання кредиторських вимог ТзОВ “Міленіум” на суму 1 093 102,63 грн. вплине на інтереси інших кредиторів боржника.
Комітетом кредиторів ВАТ “Львівська макаронна фабрика” (протокол № 35 від 04.04.2017) прийнято рішення - ліквідатору ВАТ “Львівська макаронна фабрика” відмовити ТзОВ “Міленіум” у визнанні вимог на суму 1 093 102,63 грн. (3% річних та втрат від інфляції) як поточних, нарахованих в період дії мораторію на задоволення вимог кредиторів за невиконання грошових зобов'язань в період дії мораторію та пред'явлених в ліквідаційній процедурі з пропущеним терміном позовної давності. З наведених підстав (пропуск строку позовної давності, дія мораторію) 01.10.2017 ліквідатор відмовив у задоволенні поточної вимоги ТзОВ “Міленіум”, про що направив повідомлення ліквідатору ТзОВ “Міленіум” за вих. № 27-367 від 01.10.2017.
Закон України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” не визначає терміну упродовж якого ліквідатор повинен розглянути заяву кредитора про поточні грошові вимоги до боржника.
Отже, вимоги скарги ТзОВ “Міленіум” за вих. 25/01-01 від 25.01.2017 на бездіяльність ліквідатора ВАТ „Львівська макаронна фабрика” арбітражного керуючого ОСОБА_7 є необґрунтованими та безпідставними. На підставі наведеного, суд першої інстанції обгрунтовано визнав за необхідне відмовити у задоволенні скарги ТзОВ “Міленіум” за вих. 25/01-01 від 25.01.2017 на бездіяльність ліквідатора ВАТ „Львівська макаронна фабрика” арбітражного керуючого ОСОБА_7
03.02.2017 на адресу суду надійшла скарга ТзОВ “УРЗ” на дії ліквідатора за вих. № 03/02-01 від 03.02.2017 (за вхідн. № 474/17 від 03.02.2017 р.).
Скарга ТзОВ “УРЗ” за вих. № 03/02-01 від 03.02.2017 мотивована тим, що ліквідатором ОСОБА_7 проводився конкурс з відбору організатора аукціону з продажу майна ВАТ „Львівська макаронна фабрика” (цілісного майнового комплексу), за результатами якого наказом № 23 від 04.09.2014 організатором аукціону визначено ПП “Укрторгцентр”. Як вказує скаржник, відбір організатора аукціону проводився з порушеннями, які вплинули на результат проведення аукціону. Скаржник просить суд визнати незаконними (неправомірними) дії арбітражного керуючого ліквідатора ВАТ „Львівська макаронна фабрика” ОСОБА_7, які полягають у проведенні конкурсу з відбору організатора аукціону з продажу майна ВАТ „Львівська макаронна фабрика” та визначення організатором аукціону ПП “Укрторгцентр”.
02.11.2017 ліквідатором долучено до матеріалів справи протокол комітету кредиторів ВАТ „Львівська макаронна фабрика” № 35 від 04.04.2017, відповідно до якого комітетом кредиторів ВАТ „Львівська макаронна фабрика” прийнято рішення визнати скаргу ТзОВ “УРЗ” необґрунтованою. Комітет кредиторів ВАТ „Львівська макаронна фабрика” вказує на те, що ліквідатор ВАТ „Львівська макаронна фабрика” ОСОБА_7 діяла в межах повноважень передбачених Законом України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” та постанови Господарського суду Львівської області від 10.01.2012 у справі № 8/29 про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури. Скарга ТзОВ “УРЗ” не містить підстав для звільнення арбітражного керуючого ОСОБА_7 від виконання обов’язків ліквідатора ВАТ „Львівська макаронна фабрика”.
Як вбачається з матеріалів справи, ліквідатором у відповідності до ст. 49 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” в редакції Закону № 4212-VI від 22.12.2011 подано оголошення в друковані засоби масової інформації про проведення конкурсу щодо визначення організатора аукціону та розроблено Порядок проведення конкурсу з відбору організатора з продажу майна ВАТ “Львівська макаронна фабрика” (ЦМК). Оголошення надруковано в газеті “Ваш магазин” від 28.07.2014 з доповненням від 04.08.2014. Як зазначає ліквідатор у запереченні на скаргу ТзОВ “УРЗ” за вих. № 27-364 від 30.10.2017 у зв’язку з незалежними від ліквідатора причинами, при друкуванні оголошення виник технічний збій і в оголошенні не було надруковано кінцевий термін прийняття заявок на участь в конкурсі, тому додатково було надруковано уточнення. Термін подання пропозицій від дати опублікування оголошення від 28.07.2014 до дати 06.08.2014, зазначеної в додатковому оголошенні сукупно склав 10-ти денний термін. В оголошенні від 28.07.2014 була повністю надрукована вся інформація про умови та критерії конкурсу, контактні телефони, поштова адреса для прийняття конкурсної документації, що не перешкоджало бажаючим подати заяви на участь у конкурсі з 28.07.2014 упродовж 10-ти денного терміну.
З метою дотримання законності та всебічного інформування комітету кредиторів боржника ліквідатором питання визначення організатора аукціону з продажу ЦМК ВАТ “Львівська макаронна фабрика” винесено на розгляд комітету кредиторів ВАТ “Львівська макаронна фабрика”. Комітетом кредиторів ВАТ “Львівська макаронна фабрика” прийнято рішення (протокол № 22 від 04.09.2014), а саме: погодити запропонований Порядок проведення конкурсу з відбору організатора аукціону з продажу майна ВАТ “Львівська макаронна фабрика”; погодити визначення організатором аукціону з продажу майна ВАТ “Львівська макаронна фабрика” – Приватне підприємство “Укрторгцентр” (код ЄДРПОУ № 36417147, м. Львів, вул. Кульпарківська, 93).
Крім того, для перевірки дотримання законності при обранні організатора аукціону, перевірки правосуб’єктності юридичної особи – організатора аукціону з врахуванням роз’яснень, передбачених п. 33 Інформаційного листа Вищого господарського суду України “Про Закон України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” (у редакції Закону України від 22.12.2011 N 4212-VI) від 28.03.2013 № 01-06/606/2013 з наступними змінами та доповненнями питання організатора аукціону виносилось на розгляд господарського суду Львівської області. Ухвалою від 18.12.2014 суд залучив учасником провадження у справі про банкрутство ВАТ „Львівська макаронна фабрика” Приватне підприємство “Укрторгцентр” (79021, м. Львів, вул. Кульпарківська, буд. 93; код ЄДРПОУ № 36417147) для розгляду заяви ПАТ “КБ “Надра” стосовно розгляду питання про дотримання ліквідатором, передбаченого Законом України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” порядку визначення організатора аукціону з продажу майна Відкритого акціонерного товариства „Львівська макаронна фабрика”.
Таким чином, вимоги скарги ТзОВ “УРЗ” на дії ліквідатора ВАТ „Львівська макаронна фабрика” арбітражного керуючого ОСОБА_7 за вих. № 03/02-01 від 03.02.2017 є необґрунтованими та не підтверджені матеріалами справи. На підставі наведеного, суд першої інстанції правомірно визнав за необхідне відмовити у задоволенні скарги ТзОВ “УРЗ” за вих. 03/02-01 від 03.02.2017 на дії ліквідатора ВАТ „Львівська макаронна фабрика” арбітражного керуючого ОСОБА_7
31.05.2017 арбітражний керуючий ОСОБА_7 подала на адресу суду заяву про дострокове припинення повноважень ліквідатора ВАТ „Львівська макаронна фабрика” (за вхідн. № 2379/17 від 31.05.2017 ). Відповідно до ч. 4 ст. 3-1 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” в редакції Закону 784-XIV від 30.06.1999 з наступними змінами та доповненнями арбітражний керуючий має право подавати до господарського суду заяву про дострокове припинення своїх обов’язків. Відтак, суд першої інстанції обгрунтовано визнав за доцільне заяву арбітражного керуючого ОСОБА_7, свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) № 1211 від 12.06.2013 про дострокове припинення повноважень ліквідатора ВАТ „Львівська макаронна фабрика” задовольнити та припинити повноваження ліквідатора ВАТ „Львівська макаронна фабрика” арбітражного керуючого ОСОБА_7.
02.11.2017 голова комітету кредиторів боржника АТ “ОСОБА_10 МКБ” подав клопотання про призначення ліквідатором ВАТ „Львівська макаронна фабрика” арбітражного керуючого ОСОБА_5 (за вхідн. № 4570/17 від 02.11.2017). До вказаного клопотання АТ “ОСОБА_10 МКБ” долучено протокол комітету кредиторів ВАТ „Львівська макаронна фабрика” № 36 від 18.07.2017, відповідно до якого комітетом кредиторів боржника вирішено звернутися до господарського суду з клопотанням про призначення ліквідатором ВАТ „Львівська макаронна фабрика” арбітражного керуючого ОСОБА_5, свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) № 786 від 27.05.2013.
Згідно з ч. 8 ст.16 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” до компетенції комітету кредиторів належить прийняття рішення про звернення до господарського суду з клопотанням про припинення повноважень арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) та про призначення нового арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора).
Присутні у суді першої інстанції представники кредиторів підтримали кандидатуру арбітражного керуючого ОСОБА_5 для призначення ліквідатором ВАТ „Львівська макаронна фабрика”, за винятком представника ТзОВ “УРЗ”.
Арбітражний керуючий ОСОБА_5 подав заяву про участь у справі № 8/29 про банкрутство ВАТ „Львівська макаронна фабрика” (за вхідн. № 4572/17 від 02.11.2017). До заяви арбітражного керуючого ОСОБА_5 долучено свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) № 786 від 27.05.2013, загальні відомості про арбітражного керуючого ОСОБА_5, договір страхування відповідальності арбітражного керуючого СТД № 3388650 від 17.05.2017, який укладений між ПрАТ “Українська акціонерна страхова компанія “АСКА” та арбітражним керуючим ОСОБА_5, лист МЮУ за вих. 9.5-33/62 від 12.01.2016 про присвоєння арбітражному керуючому ОСОБА_5 V рівня кваліфікації.
Враховуючи рішення комітету кредиторів ВАТ „Львівська макаронна фабрика”, оформленого протоколом комітету кредиторів ВАТ „Львівська макаронна фабрика” № 36 від 18.07.2017, а також подану заяву арбітражного керуючого ОСОБА_5 про участь у справі № 8/29 про банкрутство ВАТ „Львівська макаронна фабрика”, суд першої інстанції визнав за необхідне заяву арбітражного керуючого ОСОБА_5 про участь у справі про банкрутство ВАТ „Львівська макаронна фабрика” задовольнити, ліквідатором ВАТ „Львівська макаронна фабрика” призначити арбітражного керуючого ОСОБА_5, свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) № 786 від 27.05.2013.
Також апеляційний суд зазначає, що твердження апелянта та кредитора - ТОВ «УРЗ» про подання арбітражним керуючим ОСОБА_5 кредиторам та суду недостовірної інформації про свою кандидатуру не відповідають дійсності.
Інформація про діяльність арбітражного керуючого ОСОБА_5 є загальнодоступною, кожний з кредиторів, зокрема і апелянт - ТзОВ “Оберіг-Сервіс” мали можливість перевірити її на офіційному сайті Міністерства юстиції України.
17.05.2017 року Постановою окружного адміністративного суду м. Києва було задоволено адміністративний позов арбітражного керуючого ОСОБА_5 про скасування Наказу Міністерства юстиції України від 15.02.2017 року № 414/5 про анулювання Свідоцтва про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) №786 від 27.05.2013 року, виданого ОСОБА_5
05.09.2017 року Київський апеляційний адміністративний суд відмовив ПАТ «Сбербанк» та Міністерству Юстиції України в задоволенні апеляційних скарг на Постанову окружного адміністративного суду м. Києва від 17.05.2017 року.
Також Ухвалою господарського суду м. Києва від 18.10.2017 року по справі №910/24550/13 припинено повноваження ліквідатора ПАТ "Київський ювелірний завод" арбітражного керуючого ОСОБА_5, призначено ліквідатором ПАТ "Київський ювелірний завод" арбітражного керуючого ОСОБА_17 та залишено без задоволення скарги банків на незаконність дій арбітражного керуючого ОСОБА_5
Кримінальне провадження №1201500070001990 від 27.03.2015 року не має відношення до кандидатури арбітражного керуючого ОСОБА_5 оскільки, в справі про банкрутство ПАТ «КЮЗ» останній приступив до виконання обов'язків ліквідатора в 2016 році, тобто вже після відкриття зазначеного кримінального провадження. Відомості про вручення підозри чи обвинувального акту арбітражному керуючому ОСОБА_5 з приводу викладених обставин – відсутні. Тобто, станом на 02.11.2017 арбітражний керуючий ОСОБА_5 не мав стосунку до провадження у справі №910/24550/13 про банкрутство ПАТ "Київський ювелірний завод".
Згідно протоколу судового засідання від 02.11.2017 по справі №8/29, складеного Господарським судом Львівської області, в судовому засіданні приймав участь громадянин ОСОБА_4 (ОСОБА_13 28, а.с. 41). У даному судовому засіданні розглядалась скарга ТзОВ «Оберіг-Сервіс» на дії та бездіяльність ліквідатора ВАТ «Львівська макаронна фабрика» ОСОБА_7 Дана скарга була підписана директором ТзОВ «Оберіг-Сервіс» ОСОБА_4. Таким чином апеляційний суд приходить до висновку, що особа яка підписала скаргу на дії ліквідатора була особисто присутня в судовому засіданні під час розгляду даної скарги. З огляду на викладене, апеляційний суд вважає безпідставним твердження апелянта - ТзОВ «Оберіг-Сервіс» про те, що розгляд його скарги відбувся без участі даного товариства 02.11.2017 року.
Крім того, апеляційний суд зазначає, що в постанові Вищого господарського суду України від 27.09.2017 року громадянин ОСОБА_18 значиться в якості директора ТзОВ «Оберіг-Сервіс» (том 24, а.с. 203).
Також згідно витягу з ЄДРПОУ станом на 02.11.2017 так і станом на 30.07.2018 року єдиним засносвником апелянта - ТзОВ “Оберіг-Сервіс” є громадянин ОСОБА_19'янович, котрий був присутній при винесенні оскаржуваної ухвали в суді першої інстанції 02.11.2017 року.
За таких обставин справи апеляційний суд погоджується з висновком суду першої інстанції про те, що у задоволенні скарг ТзОВ “УРЗ”, ТзОВ “Оберіг-Сервіс”, ТзОВ “Міленіум” на дії та бездіяльність ліквідатора ВАТ „Львівська макаронна фабрика” арбітражного керуючого ОСОБА_7 слід відмовити, заяву арбітражного керуючого ОСОБА_7 про дострокове припинення повноважень ліквідатора ВАТ „Львівська макаронна фабрика” – задоволити та припинити повноваження ліквідатора ВАТ „Львівська макаронна фабрика” арбітражного керуючого ОСОБА_7 Заяву арбітражного керуючого ОСОБА_5 про участь у справі про банкрутство ВАТ „Львівська макаронна фабрика” слід задовольнити та ліквідатором ВАТ „Львівська макаронна фабрика” призначити арбітражного керуючого ОСОБА_5
З огляду на викладене, колегія Львівського апеляційного господарського суду вважає, що ухвала господарського суду Львівської області від 02.11.2017 у справі №8/29 винесена з дотриманням норм матеріального та процесуального права, а тому відсутні правові підстави для її скасування.
Керуючись ст.ст. 269,270,271,275,276,281,282 ГПК України Львівський апеляційний господарський суд
Постановив:
Апеляційну скаргу ТзОВ “Оберіг-Сервіс” залишити без задоволення.
Ухвалу господарського суду Львівської області від 02.11.2017 року у справі №8/29 залишити без змін.
Постанова набуває чинності з моменту проголошення та може бути оскаржена сторонами в касаційному порядку до Верховного Суду.
ОСОБА _20 ОСОБА_11
Судді : Т.Б. Бонк
ОСОБА _1
«Повний текст постанови виготовлено 02.08.2018р.»