Справа № 1-25/09

В И Р О К
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
20 лютого 2008 р. Каланчацький районний суд
Херсонської області
в складі головуючого судді Прудкої Л.Г.
при секретарі Радіоновій О.В.
за участю прокурора Мельниченко В.О.
адвоката ОСОБА_1
потерпілих: ОСОБА_2 , ОСОБА_3
розглянувши у відкритому судовому засіданні кримінальну справу по звинуваченню ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження, уродженця с. Токарів Сумського району Сумської області, громадянина України, освіта середня, одруженого, працюючого в.о. начальника ЖКГ ВАТ «Каланчацький комбінат хлібопродуктів», проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , раніше не судимого,
за ст. 272 ч.2 КК України,
в с т а н о в и в :
Підсудний ОСОБА_4 , працюючи з 01 травня 2008 року на підставі наказу № 355-н від 05.06.2008 року на посаді виконуючого обов’язків начальника житлово - комунального господарства Відкритого акціонерного товариства « Каланчацький комбінат хлібопродуктів» Закритого акціонерного товариства «Енергія Інвест» та будучи службовою особою, на яку безпосередньо покладено обов’язок по дотриманню вимог законодавства про охорону праці на відповідній ділянці роботи та контролю за їх виконанням, не належним чином виконував покладені на нього службові обов’язки, допустив грубе порушення вимог законодавства про охорону праці під час виконання робіт з підвищеною небезпекою в каналізаційному колекторному колодязі, внаслідок чого виникла загроза заподіяння шкоди здоров’ю та загибелі людей, яка 12 серпня 2008 р. реалізувалась спричиненням загибелі трьох підлеглих ОСОБА_4 працівників підприємства.
На підставі заяви жителів вул. Шевченко в смт. Мирне до керівництва ВАТ « Каланчацький КХП» та виконуючого обов’язків начальника ЖКГ підприємства ОСОБА_4 з проханням прочистити каналізаційний колодязь біля їх будинків 12.08.2008 року підсудному було видано наряд - допуск № 5 на виконання робіт у глибині каналізаційного колодязя. Відповідно до вищезазначеного наряду очисні роботи повинна була виконувати бригада з працівників ЖКГ ВАТ « Каланчацький КХП» у складі слюсарів –сантехніків ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 та електрозварника ОСОБА_8 , а відповідальним керівником робіт призначено ОСОБА_4
12.08.2008 року, близько 8 години підсудний провів інструктаж членів бригади та повідомив зміст роботи, яку вони повинні виконувати, про що кожний розписався. Після цього членами бригади був запущений фекальний насос для відкачки фекалій та стоків із каналізаційного колодязя № 10. Приблизно о 11 год. 50 хв., підсудний оглянув його та впевнився, що колодязь був вже звільнений від стоків, після чого відпустив бригаду робітників на обідню перерву, надавши час для провітрювання колодязя від газів.
Після обідньої перерви ОСОБА_4 в присутності бригади робітників у зв’язку з відсутністю спеціального приладу для визначення наявності газів - газоаналізатора - перевірив наявність газу в колодязі за допомогою запаленої газети, яку кидав на дно каналізаційного колодязя, та дозволив проводити роботи в колодязі.
При цьому ОСОБА_4 допустив до виконання робіт ОСОБА_6 , який перебував у стані алкогольного сп’яніння, у крові якого виявлено етиловий спирт 1,88 проміле, що викликає у живих осіб алкогольне сп’яніння середнього ступеню, на порушення п. 1.5.6 „ Правил техніки безпеки при експлуатації систем водопостачання та водовідведення населених пунктів” дозволив роботи в колодязі, не перевіривши загазованість газоаналізатором або індикатором; п. 2.4. Інструкції № 57 «Під час роботи в колодязях систем водопостачання і водовідведення», згідно якої робітникам забороняється спускатися в колодязь і працювати в ньому без запобіжного поясу; п. 3.5 цієї інструкції, згідно якого, у разі неможливого повного видалення газу з колодязя спуск робітника в колодязь дозволяється тільки в ізолюючому шланговому протигазі марки ПШ-1 та ПШ -2, шланг якого виведено на поверхню на 2 м в бік від колодязя.
Близько 13 години слюсар - сантехнік ЖКГ ВАТ „ Каланчацький КХП” ОСОБА_5 одягнув захисний костюм Л-1 та не маючи спеціального страхового пояса, обв’язався мотузкою в районні талії на два вузли, після чого взяв пожежний шланг з приєднаним до нього „ кротом” та по кабельному мосту, який не був призначений для робіт даної категорії, за відсутності стаціонарної драбини спустився в колодязь, вставив шланг з „кротом „ в забиту самопливну трубу і почав підійматися. В цей час із стічної труби стався залповий витік фекальних стоків та клоачного газу і ОСОБА_5 упав на дно колодязя. Слюсар –сантехнік ОСОБА_6 різко потягнув канат, яким був перев’язаний ОСОБА_5 , але він зіскочив з тулуба останнього. Після цього, ОСОБА_6 почав спускатися в колодязь на допомогу ОСОБА_5 та, потрапивши до колодязя, різко втратив свідомість і впав на дно колодязя, який заповнювався фекальним стоками.
Побачивши це, електрозварювальник ОСОБА_8 поліз до колодязя з метою врятувати ОСОБА_5 та ОСОБА_6 , але також, потрапивши до колодязя, втратив свідомість і впав на дно ями, яка вже була заповнена фекальними стоками.
Тобто, не зважаючи на те, що очисні роботи каналізації відносяться до робіт з підвищеною небезпекою і проводилися з суттєвими порушеннями, підсудний ОСОБА_4 всупереч вимогам п.п. 10,18 розділу 3 та п.п. 3,4 розділу 5 Посадової інструкції начальника ЖКГ, згідно якої повинен був забезпечити дотримання інструкцій, правил техніки безпеки та нормативних актів з охорони праці при виконанні робітниками робіт підвищеної небезпеки, пов’язаних з очищенням каналізації, а також проводити виховну роботу в колективі, відповідати за створення безпечних умов при виконанні експлуатаційних та ремонтних робіт, пожежну безпеку, відповідати за порушення вимог з охорони праці, ст. 6, 7,17 Закону України „ Про охорону праці”, не забезпечив належним чином безпечними та здоровими умовами праці при виконанні вищезазначених очисних робіт каналізації, тим самим створив реальну загрозу загибелі підлеглих йому людей, що спричинило смерть ОСОБА_5 , ОСОБА_6 та ОСОБА_8 .
Підсудний ОСОБА_4 свою вину визнав повністю та пояснив, що в березні місяці 2008 року його було призначено на посаду виконуючого обов’язки начальника ЖКГ ВАТ „ Каланчацький КХП” на період відпустки колишнього начальника ЖКГ ОСОБА_10 . Після звільнення останнього продовжував виконувати ці обов»язки, хоч наказ про своє призначення від 01.05.2008 р. не підписував. 12.08.2008 року зранку під час робочої наради керівництвом ВАТ „Каланчацький КХП” було прийнято рішення про необхідність відкачати каналізаційні стічні води з першого каналізаційного колодязя, для пробиття в подальшому водостоку, який забився. Того ж дня, близько 8.35 години, отримавши від інженера по техніці безпеки ОСОБА_9 наряд- доступ №5, на місці виконання робіт проінструктував робітників про порядок проведення робіт з відкачки стічних вод. Після цього, оскільки робота була пов’язана з підвищеною небезпекою, ознайомив робітників з нарядом- доступом під розписку та запустив в роботу відкачувальний насос. Близько 12 години відпустив робітників обідати та повідомив їх, що о 13.00 почнуться очисні роботи. Після обідньої перерви в присутності бригади робітників за допомогою ліхтаря освітив колодязь, та у зв’язку з відсутністю спеціального приладу для визначення наявності газів – газоаналізатору, перевірив наявність газу в колодязі за допомогою запалення газети, яку кидав на дно каналізаційного колодязя. Переконавшись, що гази в колодязі вийшли, дозволив проводити роботи. Після цього слюсар – сантехнік ОСОБА_5 , як самий досвідчений працівник, одягнув захисний костюм Л-1, обв’язавшись страхувальним канатом навколо поясу, зав’язавши його попереду на два вузли, взяв пожежний шланг з «кротом» і по драбині спустився на дно каналізаційного колодязя, де вставив шланг у трубу. Після цього, ОСОБА_5 почав підійматися по драбині, але його різко збило потоком води з забитої мулом труби і він упав на дно колодязя, а ОСОБА_6 , який тримав канат, почав підіймати його, однак канат відв’язався від ОСОБА_5 . Побачивши це, ОСОБА_6 почав спускатися у колодязь на допомогу ОСОБА_5 , але, потрапивши до колодязя, різко втратив свідомість та впав на дно колодязя, який заповнювався фекаліями. Електрозварювальник ОСОБА_8 побачивши вище викладене, поліз до колодязя для рятування ОСОБА_5 та ОСОБА_6 , але також втратив свідомість і впав на дно колодязя, який вже був заповнений фекаліями.
Про те, що сталося відразу повідомив генерального директора. В цей час до місця пригоди під’їхала пожежна машина, яка повинна була відкачувати забиті каналізаційні труби, водія якого повідомив про нещасний випадок та наказав йому негайно дістати шланг для відкачки води з каналізації. Взявши шланг почали відкачувати воду. Тоді ж прибули керівники з ВАТ „ Каланчацький КХП”. Потерпілих підняли на поверхню, але вони вже не подавали ознак життя. Цивільний позов визнає.
Крім визнання підсудного, його вина доведена зібраними в судовому засіданні доказами.
Потерпіла ОСОБА_2 пояснила, що являється дружиною померлого ОСОБА_5 , який з серпня місяця 2006 року працював слюсарем – сантехніком житлово-комунального господарства ВАТ „ Каланчацький КХП ”. 11.08.2008 року до житлово-комунального господарства влаштувався їх син ОСОБА_7 . 12.08.2008 року чоловік з сином з ранку пішли на роботу. Близько 13.30 год. від мешканців селища стало відомо, що стався нещасний випадок біля п’ятиповерхового будинку по вул. Шевченко, де працювали чоловік з сином, в результаті якого загинуло троє чоловік. Прибувши до місця події, встановила, що серед загиблих був чоловік. Потерпіла надала суду заяву про часткове відшкодування їй підсудним моральної шкоди в сумі 3 тис. грн.. Вважає, що у смерті чоловіка винні інші посадові особи Каланчацького КХП, які не забезпечили необхідними засобами та безпечними умовами працівників ЖКГ, що призвело до їх загибелі.
Потерпіла ОСОБА_3 пояснила, що являється матір’ю загиблого ОСОБА_8 , який працював електрозварювальником в ВАТ „ Каланчацький КХП” з 03.07.2008 року. 12.08.2008 року син зранку пішов на роботу. Цього ж дня, по обіді прийшов додому та пообідавши знову пішов на роботу. Близько 14 години від мешканців селища стало відомо, що під час очистки каналізаційних стоків стався нещасний випадок, внаслідок якого загинуло троє чоловік. Прибувши на місце пригоду, встановила, що серед потерпілих був син ОСОБА_8 , який не подавав ознак життя.
Свідок ОСОБА_7 показав, що працює слюсарем - сантехніком ВАТ „ Каланчацького КХП” з 11.08.2008 року. 12.08.2008 року зранку близько 8 години разом з батьком ОСОБА_5 прибув до котельні в центрі смт. Мирне на робоче місце. Там вже були ОСОБА_6 та ОСОБА_8 . Згодом прибув начальник житлово-комунального господарства ОСОБА_4 , який повідомив, що за отриманим нарядом необхідно прочистити каналізаційні труби в смт. Мирне по вул. Шевченка біля п’ятиповерхового будинку. Прибувши на місце виконання робіт, відкрили каналізаційний люк та встановили, що каналізаційна яма містить багато води, включили насос для відкачки води та чекали, поки вода буде відкачана повністю. Потім о 12 годині всі пішли на обід, а насос продовжував працювати. Після обідньої перерви всі повернулася до каналізаційної ями, оглянувши її, виявили, що води в ній майже не було, в зв’язку з цим виключили насос. Потім під’їхала пожежна машина з ВАТ «Каланчацький КХП», за допомогою якої потрібно було промити забиту мулом каналізаційну трубу. ОСОБА_5 , одягнувши брезентовий костюм, по драбині зліз до ями, при цьому будь-яких знарядь та спецзасобів з собою не мав. Спустившись до ями, він руками почав вибирати мул у забитому каналізаційному проході, при цьому попросив надати йому металевий крюк, щоб дістати мул, який був глибоко у трубі. ОСОБА_6 та ОСОБА_8 пішли до котельні за металевим крюком, тим часом батько продовжував прочищати трубу та майже пробив і із труби почала витікати каналізаційна вода, яка швидко заповнювала яму. Батько відразу почав вилазити з ями по драбині, однак, коли піднявся майже до верху, з ями різко пішов аміачний газ, вдихнувши його, батько знепритомнів та впав назад у яму. В той час водій пожежної машини підійшов та наказав негайно спускатися до ями та допомагати батькові, але він, просунувши голову до ями, не зміг дихати і відразу виліз. В цей момент з котельні прибув ОСОБА_6 та ОСОБА_8 . Побачивши, що трапилося, ОСОБА_6 відразу почав спускатися до ями на порятунок батькові, але, вдихнувши аміачного газу, знепритомнів та впав у яму. Щоб врятувати батька та ОСОБА_6 , ОСОБА_8 почав спускатися до ями, при цьому свідок вказав йому, щоб він перев’язався мотузкою, яка була у пожежній машині, але він не послухався та спускався до ями. Вдихнувши аміачного газу, також знепритомнів і впав на дно колектора. Далі за допомогою пожежної машини почали відкачувати каналізаційну воду. Згодом про даний випадок було повідомлено керівництво ВАТ « Каланчацький КХП» і на місце події прибули ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_9 та інші, які наказали йому йти додому. Увечері стало відомо, що всі троє робітників померли.
Свідок ОСОБА_9 показав, що працює на посаді інженера з техніки безпеки Каланчацького комбінату хлібопродуктів з 2003 року. 12.08.2008 року з ОСОБА_5 було проведено інструктаж, при якому був присутній і його син ОСОБА_7 , під час якого їм було роз’яснено, як саме необхідно проводити роботи по ремонту та очистці каналізації. Проведення інструктажу було викликано тим, що ОСОБА_7 прийнятий на роботу 11.08.2008 року. Під час проведення бесіди з ОСОБА_7 та ОСОБА_5 до кабінету зайшов в.о. начальника ЖКГ при ВАТ « Каланчацький КХП» ОСОБА_4 , який повідомив, що приніс докладну керівництва та наказ відділу кадрів, в якому було вказано, що свідок ОСОБА_9 повинен скласти наряд - допуск для проведення очисних робіт каналізації в смт. Мирне по вул. Шевченка. На підставі вищезазначеного наказу ним було виписано наряд- доступ № 5, в якому зазначено, що для проведення вищезазначених робіт відправляється бригада в складі чотирьох осіб, а саме ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_8 , ОСОБА_7 Крім того, в виписаному наряді було чітко визначено час проведення робіт з 8.30 години ранку до 16.30 години вечора. Організацією вказаних робіт та створенням для працівників належних та безпечних умов праці повинен був займатися ОСОБА_4 , оскільки він був відповідальним за проведення даних робіт. Близько 14 години ОСОБА_12 повідомив, що трапився нещасний випадок під час очищення каналізації і загинуло троє осіб. Прибувши на місце пригоди, було встановлено, що ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_8 загинули під час проведення робіт.
Свідок ОСОБА_11 в судовому засіданні показав, що з 2003 року працює на посаді генерального директора відкритого акціонерного товариства « Каланчацький комбінат хлібопродуктів». 12.08.2008 року під час робочої наради в.о. начальника ЖКГ ОСОБА_4 прохав виділити пожежну машину для проведення очисних робіт каналізації п’ятиповерхового будинку в смт. Мирне по вул. Шевченко, так як від мешканців вказаного будинку надходили скарги про забиту каналізацію. Того ж дня, пожежна машина була виділена та після належного оформлення документації четверо робітників під керівництвом ОСОБА_4 відправились на виконання робіт. Після 13 години ОСОБА_4 , по мобільному телефону повідомив, що при виконанні очисних робіт загинуло троє робітників. Отримавши дане повідомлення, відразу відправився на місце події. Прибувши до каналізаційного колектору було встановлено, що каналізаційна яма повністю заповнена водостічною водою, в ямі знаходились ОСОБА_5 , ОСОБА_6 та ОСОБА_8 . Після цього, за допомогою пожежної машини почали відкачувати воду з каналізаційної ями. Відкачавши воду до половини, почали витягувати тіла робітників на поверхню, останні вже були мертві. Про даний факт відразу було повідомлено до відповідних служб.
Свідок також пояснив, що в нещасному випадку вбачається також людський фактор. Як встановлено, ОСОБА_6 знаходився на робочому місці в нетверезому стані, про що підсудному не було відомо. Робітники відмовились одягати противогази та спеціальні пояса, пославшись на те, що люк тісний. Така безпечність самих робітників призвела до трагічного наслідку.
Свідок ОСОБА_12 показав, що з 1994 року працює на посаді заступника генерального директора ВАТ « Каланчацький КХП» по технічній частині. 12.08.2008 року під час робочої наради в.о. начальника ЖКГ ОСОБА_4 прохав у генерального директора товариства виділити пожежну машину для проведення робіт по прочистці каналізаційних трубопроводів по вул. Леніна та Шевченко в смт. Мирне , так як від мешканців будинків надходили скарги про забиту каналізацію, на що ОСОБА_11 дав дозвіл та виділив пожежну машину. Після належного оформлення документів четверо робітників разом з ОСОБА_4 відправились на виконання робіт. Після обідньої перерви генеральний директор ВАТ « Каланчацький КХП» ОСОБА_11 повідомив, що при виконанні очисних робіт загинуло троє осіб. Отримавши дане повідомлення, відразу відправився на місце події. Прибувши до каналізаційного колектору, побачив, що каналізаційна яма повністю заповнена водостічною водою, при цьому було повідомлено, що в ямі знаходяться ОСОБА_5 , ОСОБА_6 та ОСОБА_8 . За допомогою пожежної машини почали відкачали воду з каналізаційної ями та вилучили тіла робітників на поверхню, робітники вже були мертві. Про даний факт відразу було повідомлено до відповідних служб.
Свідок ОСОБА_13 в судовому засіданні показав, що з 1990 року працює на посаді начальника елеватора по заготівельній діяльності ВАТ « Каланчацький КХП». 12.08.2008 року близько 13 години спілкувався з генеральним директором ОСОБА_11 . Під час розмови на мобільний телефон останнього хтось зателефонував. Закінчивши розмову, ОСОБА_11 повідомив, що в смт. Мирне тонуть робітники, які очищали каналізацію. Після цього, взявши страхувальний канат, відразу відправився разом з ОСОБА_11 на місце події, де вже на той час за допомогою пожежної машини відкачували воду, після чого були вилучені тіла трьох робітників які вже були мертві.
Свідок ОСОБА_14 показав, що працює на посаді водія ВАТ « Каланчацький КХП» та закріплений за пожежною машиною. 12.08.2008 року за розпорядженням начальника МЧС ОСОБА_15 відправився в смт. Мирне до ЖКГ для допомоги сантехнікам ЖКГ по проведенню очисних робіт. Прибувши до котельні ЖКГ, від в.о. начальника ЖКГ ОСОБА_4 дізнався, де будуть проводитись роботи. Після цього відразу поїхав до каналізаційного колодязя. Згодом на місце виконання робіт прибули робітники ОСОБА_5 , ОСОБА_6 ОСОБА_8 , ОСОБА_7 та в.о. начальника ЖКГ ВАТ « Каланчацький КХП» ОСОБА_4 Після відкриття каналізаційного колодязя було встановлено, що він заповнений водою, тому було прийнято рішення перед початком робіт відкачати воду за допомогою фекального насосу та в зв»язку з тим, що дана процедура мала зайняти багато часу, вирішили продовжити роботи після обідньої перерви. Після обіду, прибувши на місце виконання робіт, відразу був повідомлений ОСОБА_4 про необхідність відкачати воду за допомогою пожежної машини з каналізаційного колектору, оскільки в ньому знаходилося троє робітників. Після відкачки води тіла ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , та ОСОБА_8 були вилучені з колодязя.
Свідок ОСОБА_15 показав, що працює на посаді інженера з пожежної безпеки та надзвичайних ситуацій ВАТ « Каланчацький КХП» . 12.08.2008 року на робочій нараді від генерального директора ВАТ « Каланчацький КХП» ОСОБА_11 отримав розпорядження виділити пожежну машину для надання допомоги робітникам ЖКГ при здійсненні очистки каналізації. Після цього надав розпорядження водію пожежної машини ОСОБА_14 , щоб той відправлявся на місце виконання робіт і надав допомогу робітникам ЖКГ. Близько 13 години 50 хвилин заступник генерального директора ВАТ « Каланчацький КХП» ОСОБА_12 повідомив, що при проведенні очисних робіт стався нещасний випадок, в результаті якого загинуло троє робітників ЖКГ. Він відразу відправився на місце події, де було встановлено, що пожежна машина здійснює відкачку каналізаційних вод з колодязя, оскільки на дні колодязя знаходяться тіла трьох робітників. Після повної відкачки води він тіла ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_8 витягнув з каналізаційного колодязя.
Свідок ОСОБА_16 в судовому засіданні показала, що працює на посаді голови профспілкового комітету ВАТ
« Каланчацький КХП» та голови комісії по соціальному страхуванню робітників ВАТ « Каланчацький КХП» . З 13 березня 2008 року ОСОБА_4 виконував обов’язки начальника ЖКГ , оскільки начальник ЖКГ ОСОБА_10 перебував у відпустці, після сплину якої останній не вийшов на роботу та не приступив до виконання свої посадових обов’язків, в зв’язку з чим його в травні місяці 2008 року було звільнено за прогул. ОСОБА_4 продовжував виконувати обов’язки начальника ЖКГ, за що отримував доплату до заробітної плати в розмірі 30% окладу.
Вина підсудного також підтверджується :
- протоколом огляду місця події від 12.08.2008 року, згідно якого на місці події було виявлено трупи громадян ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_8 , металеву драбину та плетений канат / т.1 а.с. 62 -63 /;
- протоколом огляду місця події від 14.08.2008 року, відповідно до якого в приміщенні котельні ЖКГ при ВАТ « Каланчацький КХП», було виявлено наступні спецзасоби: 3 брезентові костюми, 2 страхувальні ремені з карабіном, протигаз, плетений канат, шланг / т.1 а.с. 12-13/ ;
- матеріалами спеціального розслідування групового нещасного випадку із смертельними наслідками, що стався 12.08.2008 року о 13.15 годинні з робітниками ЖКГ ВАТ « Каланчацький КХП» в смт. Мирне Каланчацького району Херсонської області, згідно якого в.о. начальника ЖКГ ВАТ « Каланчацький КХП» ОСОБА_4 не в повній мірі забезпечив контроль за дотриманням робітниками інструкції, правил та нормативних актів з охорони праці при виконанні робіт підвищеної небезпеки, чим порушив вимоги розділу 3 п.п. 10,18 та розділу 5 п.п. 3,4 посадової інструкції начальника ЖКГ ; незастосування засобів індивідуального захисту /за їх наявності на підприємстві/ - протигаз, рятувальний пояс – слюсарами-сантехніками ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , електрозварником ОСОБА_8 ; інженер з охорони праці ОСОБА_9 Не забезпечив контроль за дотриманням працівниками вимог законів та інших нормативно-правових актів з охорони праці /т.1 а.с. 144-250; т.2 а.с. 1-61/;
- висновком експерта № 10/110 мдт від 15.09.2008 року, згідно якого смерть ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження настала від гострого отруєння клоачними газами ( сірководень, метан, індол, скатол…) / т. 2 а.с. 77 / ;
- висновком експерта № 10/111 мдт від 15.09.2008 року, згідно якого смерть ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 року народження настала від гострого отруєння клоачними газами ( сірководень, метан, індол, скатол…) / т. 2 а.с. 81 / ;
- висновком експерта № 10/112 мдт від 15.09.2008 року, згідно якого смерть ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_3 року народження настала від гострого отруєння клоачними газами ( сірководень, метан, індол, скатол…) / т. 2 а.с. 85 / ;
В діях підсудного ОСОБА_4 вбачаються ознаки злочину, передбаченого ч. 2 ст. 272 КК України – порушення правил безпеки під час виконання робіт з підвищеною небезпекою на виробництві або будь-якому підприємстві особою, яка зобов’язана їх дотримуватися, якщо це спричинило загибель людей.
При призначенні підсудному покарання суд враховує характер злочину, особу, ступінь вини, позитивну характеристику, похилий вік, стан здоров»я, щире каяття, те, що він раніше не судимий, клопотання трудового колективу ВАТ «Каланчацький КХП», часткове відшкодування моральної шкоди, всі обставини справи і вважає за можливе вибрати його без ізоляції від суспільства.
Керуючись ст. ст. 323, 324 К П К України, суд
З а с у д и в:
Визнати винним ОСОБА_4 у скоєнні злочину, передбаченого ч.2 ст.272 КК України , та призначити покарання у вигляді 5 років позбавлення волі з позбавленням права займати посади, пов»язані з виконанням обов»язків по охороні праці на підприємствах, установах, організаціях усіх форм власності строком на 3 роки. На підставі ст.75 КК України звільнити ОСОБА_4 від відбування основного покарання з випробуванням строком на 3 роки.
На підставі п.4 ст.76 КК України зобов»язати ОСОБА_4 періодично з»являтись в органи кримінально-виконавчої системи для реєстрації.
Запобіжний захід відносно ОСОБА_4 залишити підписку про невиїзд.
Стягнути з ОСОБА_4 на користь ОСОБА_2 в рахунок відшкодування моральної шкоди 2 тис. грн. .
На вирок суду може бути подана апеляція в апеляційний суд Херсонської області в строк 15 діб з дня проголошення шляхом подачі її через Каланчацький районний суд.
Суддя: